Strona główna Kultura Kolonia do Gliczarowa

Kolonia do Gliczarowa

2205
31

Stowarzyszenie „Teraz” przy wsparciu finansowym Gminy Trzemeszno zorganizowało kolonię do Gliczarowa Górnego dla 40 uczestników. Wycieczka trwała 6 dni – od 15 do 20 sierpnia, a jej plan był całkowicie wypełniony atrakcjami. Kolonię relacjonują jej uczestnicy.

Do Gliczarowa Górnego dojechaliśmy 15 sierpnia. Następnego dnia zorganizowaliśmy wycieczkę do Zakopanego, gdzie dzieci zwiedzały Gubałówkę oraz Krupówki. W środę mimo nieprzychylnej pogody udało nam się popłynąć na tratwach przez rzekę Dunajec. Dzięki głośnym śpiewom naszych najmłodszych uczestników podczas spływu wyjrzało słońce i piękna pogoda już nas nie opuszczała do końca pobytu.

W czwartek dzień był pełen emocji dla dzieci, ponieważ zaplanowano wyjazd do Rodzinnego Parku Zabawa „Energylandii” w Zatorze. Spędziliśmy tam 7 godzin, a mimo wszystko wydawało się za krótko. W ostatnim dniu zwiedzaliśmy Dolinę Kościeliską, Jaskinię Mroźną z przewodnikiem Grzegorzem. Mimo, że szlak był trudny, dzieci okazały się niestrudzone. Zwiedziliśmy także Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

W tym samym dniu w ramach wypoczynku odwiedziliśmy kino 7D w Zakopanem gdzie dzieci obejrzały 3 seanse: „Metro”, „Kosmiczna podróż”, „Zombi”. W sobotę od samego rana wyjechaliśmy do Trzemeszna. W autokarze dzieci zdały test wiedzy z całego wyjazdu 🙂

Kolonia współfinansowana była ze środków otrzymanych od Gminy Trzemeszno w ramach wsparcia realizacji zadań publicznych w zakresie: „Organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Trzemeszno w okresie ferii letnich w 2016 roku”.

31 KOMENTARZE

  • Zdzisia – flisia- ale trzeba byc mendą do potegi entej zeby dzielic dzieciaki na gminne i spoza.

   Nawet gdyby byly z Ukrainy – mnie to obojetne, najwazniejsze ze jakies dziecko mialo fajne wakacje.

   Brawa dla osob ktore dzialaja w wolontariacie i chce im sie cos robic, pomimo takich mendowatych komentarzy jak zdzisia-flisia.

   • Szkoda tylko,że zabrakło miejsc dla dzieci z naszego terenu. Ale tak to jest,jak ma się rodzinę, która pracuje w Urzędzie Gminy…Wtedy to można wcisnąć nawet krewnych z Białegostoku. No ale takie rzeczy to tylko u nas…

 1. Bardzo ciekawy temat Pani podjęła stowarzyszenie TERAZ dostało od gminy pieniądze jako jedyni, dzieki pani X, ktora pracuje na hali i jest podwladna dyrektora hali a zarazem przewodnicząca (to stanowisko chyba tak się nazywa). Wiec jak to jest, ze dzieci z Trzemeszna wyjeżdżające m.in.na obóz sportowy i przynoszą dobre imię naszemu miastu na szczeblu województwa nie dostają dotacji a dotacje dostaje stowarzyszenie, które dotuje dzieci nie z naszego miasta, gminy???! Sprawiedliwie byloby podzielić pieniądze na różne grupy dzieci! Kto odpowie? Nie mam nic przeciwko stowarzyszeniom!

  • Na Twoim miejscu uważałbym co piszę. Stowarzyszenie Teraz było jednym z kilku, które otrzymały dofinansowanie na wypoczynek dzieci. Z tego co wiem, to dostały wszystkie, które wystąpiły o to. Tak więc uważaj na słowa, bo to już przekracza granicę dopuszczalnej krytyki, która oczywiście jest pożądana. Można coś skrytykować ale nie kłamać i pomawiać.

   • Po pierwsze jesli poucza Pan to proszę zacząć od siebie, bo kultura wymaga per ty- nie pisac! Po drugie Pana słowa ” z tego co wiem ” bezcenne! Wiec Pan wie czy nie??? Jesli nie to zbędna dyskusja! I na koniec kto ma uważać ja czy Pan, bo nie rozumiem pierwszego zdania?! Pozdrawiam

    • Do roboty w wolontariacie!!!!,
     a potem można się nabzdyczać,
     nie rozumieć pierwszych zdań,
     dyskusję uważać za zbędną.
     Wolontariat czeka na ludzi do pomocy.
     Przyjdź.
     Zobacz.
     Pracuj.
     A potem popiskuj coś między wierszami i snuj swoje teorie.
     Oziębłe dobranoc.

 2. Ciekawe to! Ale pilka nożna i nasi seniorzy, juniorzy, ale tez nasz mks jest przyszłością Trzemeszna wiecszanujmy to co nasze. A w ogóle to dziś zjednoczeni wygrali panie redaktorze wiec może jakiś artykuł 😉

 3. Brawo dla stowarzyszenia bo szczęście dzieci i uśmiech bezcenne ale dlaczego dotujemy dzieci nie z naszej gminy? Niech się w końcu ktos uderzy w pierś i przyzna. Chyba ze nie ten ktos Internetu to wybaczam 😉

 4. brawo dla Zdisi Fisi to tylko w Trzemesznie wszystko jest możliwe i dopuszczalne .Pewnie ktoś powie że nie było chętnych w co nikt nie uwierzy!!!

  • Chyba mylicie wypoczynek dla dzieci z obozami sportowymi. Przecież MKS dostaje bardzo dużą pulę pieniędzy na swoją działalność i spokojnie może organizować z tego obozy. Nie rozumiem nieuzasadnionej krytyki.

 5. Brawo i jeszcze raz brawo. Dzieciaki zadowolone i szczesliwe – to najwazniejsze. A pieski niech szczekaja – karawana jedzie dalej

 6. Jeśli jest możliwość uzyskania funduszy, to dlaczego z tego nie korzystać…???? Do wszystkich którzy uważają że potrafią zorganizować coś lepszego to bardzo proszę,droga otwarta. No ale przecież lepiej siedzieć w domu przed komputerem z założonym rękami krytykować i pomawiac. Najważniejsze że dzieci zadowolone i szczęśliwe.

 7. Kogoś prawda boli po tym co czytam w komentarzach nawet ukazują sie wyzwiska- nie ladnie, każdy ma prawo wypowiedzieć sie. A spytam jeszcze raz za Zdzisia i mieszkancem: dlaczego dotujemy wyjazd dzieci nie z naszej gminy?- to jest sedno sprawy tego artykułu. I nie zakrzyczycie tego pytania.

  • Dzieci były przyjmowane na podstawie wypełnionych kart kwalifikacyjnych i zgodnie z kartami wszystkie dzieci były zameldowane w Gminie Trzemeszno.

 8. Witam. Sednem sprawy tego artykułu jest relacja i wyczerpująca informacja na temat organizacji i samego przebiegu kolonii do Gliczarowa Górnego. Gdybym chciała uzyskac wyjaśnienia i odpowiedż na pytanie:Dlaczego dotujemy wyjazd dzieci nie z naszej gminy?-udałabym się do gminy. Wyjazd do Gliczarowa był jedną z wielu udanych imprez organizatorów,w których niejednokrotnie uczestniczyłam wraz z moimi dziećmi. Niestety nie udało mi się zapisać dzieci na tą kolonie,bardzo dużo chetnych było na ten wyjazd co mnie nie dziwi,ale będe próbowała jeśli oczywiście Stowarzyszenie Teraz coś zorganizuje. 40 dzieci wyjechało z Trzemeszna i tyle samo zdrowych,zmęczonych a zarazem zadowolonych i szczężliwych powróciło z kolonii.Brawo.

 9. A ja jestem z Trzemeszna i kilka razy korzystałam z imprez i atrakcji Mogilna.
  Nikt nas nie wytykał a wręcz odwrotnie spotkała nas gościnność sąsiadów mogileńskich.
  Stowarzyszenie „Teraz” róbcie jak robicie. Jesteście transparentni i potrzebni. Dzięki Wam za pracę.
  Nikogo prawda nie boli. Boli wredota she, tyłek ściska z tej wredoty,bo jakieś dziecko z Mogilna było szczęśliwe na kolonii.
  Tfu co za typ!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj