Strona główna Różne Kolejna próba sprzedaży budynku po Domu Dziecka

Kolejna próba sprzedaży budynku po Domu Dziecka

3414
16

Po nieskutecznym przetargu na sprzedaż budynku po Domu Dziecka w Trzemeszno, który miał się odbyć 22 kwietnia, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego podejmie drugą próbę spieniężenia obiektu.

Jak czytamy w ogłoszeniu, kolejny przetarg zaplanowano na 14 lipca b.r. o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Zarządu Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości przy ul. Reymonta 21B w Gnieźnie. Początek o godzinie 10:00.

Warunkiem uczestnictwa w postępowaniu jest wpłata wadium w kwocie 560 tysięcy złotych, najpóźniej do 11 lipca. Cena wywoławcza to 2,8 mln. złotych.

Z pełną treścią ogłoszenia można zapoznać się |TUTAJ|.

Temat sprzedaży budynku po dawnym Domu Dziecka ciągnie się już od dłuższego czasu. Przeciwko sprzedaży wypowiadali się niektórzy radni Rady Miejskiej, pojawiła się propozycja utworzenia tam Urzędu Miejskiego, jak również miejsca dla uchodźców z Ukrainy.

Na marcowej sesji Rady Powiatu jedna z radnych zaproponowała nawet, aby do Trzemeszna przenieść Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, mieszczący się w Gnieźnie przy ul. Gdańskiej. Jest to podległa starostwu placówka przeznaczona dla młodzieży niedostosowanej społecznie.

16 KOMENTARZE

 1. Pamiętacie akcję z dwukrotnym wydaniem pieniędzy z kasy gminy na projekty po zawodówce? Najpierw wydali kilkadziesiąt tysięcy na dokumentację na dom Kultury. Później zmieniła się im nagle koncepcja i już w tym miejscu dom Kultury jest zły i sobie wymyślili urząd. Ten sam burmistrz i dwie różne koncepcje. I kolejne kilkadziesiąt tysięcy ktoś zgarnął za wymysły urzędników.
  Teraz czyta się Przemiany i można się dowiedzieć że inwestor na medal zaplanował że”celem zadania będzie sporządzenie dokumentacji… „.
  Kto będzie robił dokumentację? Z wolnej ręki znowu kilkadziesiąt tysięcy? Radni są ślepi czy udają greka?
  Burmistrz chwali się pieniędzmi z polskiego ładu a jeszcze nie ma projektu… To się zdziwi jak po przetargu wyjdzie kwota 10 mln zł lub więcej i ciekawe jak wtedy będzie chętnie się chwalił jakim to genialnym zarządcą jest.

  • Burmistrz w każdej szufladzie posiada jakieś pieniążki: w jednej 10 tysięcy, w innej nawet 100 tysiączków. Jedne są znakowane inne nie. Najgorszy jest ten trzemeszeński smog, który przeszkadza w niedowidzeniu kto te środki dostarcza. 115 tysięcy na promocję gminy gotując pyry z gzikiem w wieliczce i jeleniej górze. Używane i zdezelowane tablety wykluczonym cyfrowo osiemdziesięciolatkom na prezenty komunijne wnukom i prawnukom – wstyd dla gminy. Najważniejsze są teraz przerwy w ciągach ruchu pieszym – coby wesprzeć biznes zaprzyjaźnionego zakładu pogrzebowego. Czas sporządzić nowy skwer i qw WiFi go zaopatrzyć by środki do końca kadencji wykorzystać.

   • taaa wmawiaj polakom po 7 latach takich rzadow widzisz ile placisz za benzyne a wegrom sprzedajemy benzyne za 6,50 pln za literek hahahah i chyba z zyskiem bo strat by nikt nie chcial wiec dlaczego polak ma placic 8,30 ???

    Trolu Ruski lub pisowski

    • A czyj pomysł był i pyska darli żeby kopalnie w Polsce zamykać? Trolu tuski ,piesku makreli ,byś teraz płacił za prąd pięć razy tyle. Sam tu pod którymś artykułem wylewałeś żale że kopalni nie chcą zamknąć i kary trzeba płacić.

    • To PiS winien cen paliwa? Pandemii? Wojny? Ciekawa teoria, bo zdaje się, że PiS trzęsie światowym rynkiem paliwowym i podniósł ceny na całym niemal świecie!

     • Twoja głupota jednak boli. Ten PiS to za nic nie odpowiada to po co nam taki rząd? Jak się głupio rozdaje przez już ponad 7 lat pieniądze to trudno poradzić sobie jak zaczynają się takie problemy.

 2. Hanna Gronkiewicz-Waltz honorowym obywatelem Warszawy i wszystko jasne. Jest to naplucie w twarz ofiarom złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce pod jej okiem. Tak wyglądały i wyglądałaby „rządy” Platfusów. Złodzieje śmialiby się w twarz zwykłym mieszkańcom. Joanna Brzeska była ofiarą tych przestępców w białych kołnierzykach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj