Strona główna Sport i rekreacja Harcerska wycieczka na wybrzeże

Harcerska wycieczka na wybrzeże

2032
2

Zwiedzając kolejne stolice województw, podróżnicza dusza zaciągnęła w dniach od 5 do 6 czerwca 50 uczestników i 5 opiekunów do województwa pomorskiego, a konkretnie – Gdańska.

Zuchy i harcerze z Trzemeszna, Kruchowa, Trzemżala oraz sympatycy Hufca ZHP Trzemeszno swoją nadmorską przygodę rozpoczęli od zwiedzania Westerplatte. Następnie przemieścili się w stronę Starego Miasta, gdzie po wyczerpującej trasie doszli do Hevelianum, gdzie czekały na nich dwie wystawy interaktywne – ,,Dookoła Świata!” i ,,z Energią!”. ’

Zmierzając w stronę kultowej fontanny z Neptunem minęli Złotą Bramę oraz spacerowali Traktem Królewskim, a następnie obrali cel na ważne dla Polaków miejsce, jakim jest Muzeum II Wojny Światowej. Ogromny kompleks, który wywarł ogromne wrażenie.

Drugiego dnia od rana wybrali się na zakup pamiątek oraz do Ośrodka Kultury Morskiej, biorąc udział w interaktywnych zajęciach ,,Ludzie-Statki-Porty”. Dużą atrakcją okazał się także tunel ewakuacyjny, gdzie mogli przetestować możliwości szybkiego przemieszczania się w dół.

Po przepłynięciu promem przez Motławę uczestnicy obrali cel na statek Sołdek, a następnie spacerowali przez wystawy Spichlerzy na Ołowiance. Po obiedzie ostatnim punktem programu była Piwnica Romańska, gdzie poznali i zobaczyli jedyne w Polsce sklepienie eliptyczne. Pełni wrażeń wyruszyli w podróż powrotną do domu.

Opiekę sprawowali: Anna Hęś, Martyna i Paulina Kwiatkowskie, Joanna Rosińska, Ireneusz Kasprzyk.

ZHP Trzemeszno

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj