Strona główna Polityka W OSiR kierownik nie jest stanowiskiem kierowniczym

W OSiR kierownik nie jest stanowiskiem kierowniczym

2546
23

W ostatnim czasie w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Trzemesznie utworzono stanowisko pod nazwą kierownik obiektów sportowych.  Zmiana ta została wprowadzona zarządzeniem burmistrza Krzysztofa Derezińskiego.

Schemat graficzny nowej struktury można obejrzeć poniżej:

osir

Sprawa jest dla nas interesująca dlatego, że w instytucji zatrudniającej łącznie 10 osób mają funkcjonować 3 stanowiska kierownicze. Są nimi dyrektor, główny księgowy i właśnie kierownik. Postanowiliśmy zapytać o to dyrektora Mariusza Kowalczyka.

W odpowiedzi czytamy między innymi:

„ Nie jest to utworzenie dodatkowego etatu. Możliwość zatrudnienia na tym stanowisku powstała wskutek przebywania jednego z pracowników na urlopie wychowawczym. Ponadto zatrudnienie kierownika – gospodarza obiektów niezbędne było z powodu przejęcia przez OSiR czterech boisk sołeckich. Czynione są starania przez Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie o przekazanie boisk szkolnych w Trzemżalu i Kruchowie.”

Nie ogłoszono  konkursu na to stanowisko, ponieważ – jak twierdzi dyrektor: 

Nie jest to stanowisko kierownicze urzędnicze, tylko stanowisko pomocnicze i obsługi (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych).”

Do obowiązków  kierownika będzie należało między innymi  zapewnienie sprawności  techniczno – eksploatacyjnej obiektów, przygotowanie dokumentacji przetargowych,  rozwijanie bazy rekreacyjno – sportowej,  pomoc przy organizacji imprez,  utrzymanie w sprawności urządzeń i sprzętu.  Mariusz Kowalczyk poinformował nas również, że osoba zatrudniona na tym stanowisku nie posiada w zakresie obowiązków kierowania zasobem ludzkim.

Stanowisko to zostało już obsadzone przez  Edytę Koperską, żonę radnego Rady Miejskiej, Grzegorza Koperskiego. 

23 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie do znających się na temacie: czy na „stanowisko pomocnicze i obsługi” nie trzeba rozpisywać konkursu? I dlaczego stanowisko to nazywa się „Kierownik”, a nie na przykład ” Pomocnik”? I może ujawnicie ile wynosić będzie miesięczna pensja Pani Edyty i dlaczego akurat Pani Edyta została mianowana na to stanowisko?

 2. A ciocia klocia dostała prace w spożywczaku, bo wuja zdzisiek od strony matki Wandy jest dalszym kuzynem właściciela… To jest dopiero news 🙂
  To matki, żony, dzieci osób publicznych w Trzemesznie nie mają pracować, bo od razu bedzie „po znajomości”!

 3. TO SĄ JAJA LUDZIE ODWOŁAĆ BURMISTRZA RADE A PO PIERWSZE KOWALCZYKA CO ON DO TRZEMESZENSKIEGO SPORTU ROBI LUDZIE KTÓRZY POWINNI ROBIĆ WSZYSTKO BY TRZEMESZNO BYŁO MIASTEM ATRAKCYJNYM BIORĄ PIENIĄDZE I NIC NIE ROBIĄ.

  • Czytanie ze zrozumieniem się kłania „wierny kibicu”, co należy do obowiązków Pani Edyty. Proponuję przeczytać raz jeszcze artykuł.

 4. Zal mi tych ludzi co to zostali w Trzemesznie i musza sie liczyc z tym co te głupki tam wyczyniają . Takich radnych sobie wybraliscie

 5. Ta Gmina jest chyba j…ta, nic się w niej nie robi tylko przyjmuje się znajomków do pracy:żony , mężów itp. itd. Nie długo zabraknie do nich pokoi jak i w urzedzie, komunalce tak i na hali.

 6. To się nazywa dopiero zawiść! W urzędach kosmetyczki pracują po znajomości a czepiają się p. Edyty, która ma wykształcenie wyższe i troszkę lat czyli doświadczenie.
  Trzeba troszkę być w temacie zanim się zacznie głupoty klepać, ale zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość….

 7. Zazdrosc ludzka nie zna granic !!!! Nigdy nie bedzie tak,zeby kazdy byl zadowolony! Gratulacje dla pani Edyty .Wiem ,ze sobie na tym etacie swietnie poradzi poniewaz ma doswiadczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here