Strona główna Kultura Jesienny musical „Świerszczy”

Jesienny musical „Świerszczy”

2013
10

Wczoraj w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, przed licznie zebraną publicznością, wystąpiły tancerki zespołu artystycznego „Świerszcze”. Jesienny koncert trwał nieco ponad godzinę.

„Był to musical pt. „W poszukiwaniu miłości”. Opowiadał historię świerszczyka, który błądził przez wiosnę, lato i jesień, szukając swojej miłości. Był m.in. w kabarecie, tropikach i na morzu” – mówi Danuta Szreder, kierownik zespołu.

Przed publicznością zaprezentowały się 4 grupy, prezentując 14 układów tanecznych. Obecnie w „Świerszczach” występuje około 70 dziewczynek w wieku od 5 do 16 lat.

10 KOMENTARZE

  1. Zespół nie jest tylko zabawą, jest częścią życia, pasją.
    Dzieci ciężko pracują, wyjeżdżają na szereg festiwali, konkursów w kraju i zagranicę.
    Mimo wszystko najtrudniejsze są zawsze występy przed Trzemeszeńską publicznością, gdzie rodziny, przyjaciele, sąsiedzi, koleżanki i koledzy ze szkół.
    Krzywdzące jest określenie jednego z komentatorów, że to szopka, dla tych dzieci, ich rodziców i bliskich to bardzo ważne rozwijanie pasji i radość jaką to daje tym młodym ludziom. Daje im to znacznie więcej, kształtuje ich postawę, uczy wygrywać ale też przegrywać.
    Dziękuję za piękny koncert i zaangażowanie wszystkich, którzy wzięli udział w jego organizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj