Strona główna Różne Jarosław Jatczak – wiedza i doświadczenie. Ale i aktywność społeczna…

Jarosław Jatczak – wiedza i doświadczenie. Ale i aktywność społeczna…

1776
0

Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, dziś o mojej dotychczasowej aktywności społecznej.

Społecznie

Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku byłem współzałożycielem i prezesem zarządu trzemeszeńskiego Forum Samorządowego, które z sukcesami wystawiało swoich kandydatów w wyborach samorządowych (w tym obecnego burmistrza, który został po raz pierwszy radnym z list Forum Samorządowego) i w związku z reformą edukacji postulowało m.in. wybudowanie szkoły podstawowej na Osiedlu Wysokim i zlokalizowanie jednego dla całej gminy gimnazjum w budynku Szkoły Podstawowej  nr 1.

Jestem współzałożycielem i prezesem zarządu (od samego początku, czyli od 2007 roku) Trzemeszeńskiego Towarzystwa Sportowego (Facebook TTS Trzemeszno). TTS prowadzi od wielu lat zajęcia tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży, a także zajęcia tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży oraz uczestniczy w tej dyscyplinie w rozgrywkach ligowych. Nasze drużyny tenisa stołowego występowały w II, III i IV lidze mężczyzn oraz II lidze kobiet. Mamy także znaczące sukcesy w rywalizacji młodzieżowej – m.in. dwukrotne drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski oraz brązowy medal w kategorii kadetek, czy srebrny i brązowy medal w drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski  kadetów. Od wielu lat organizujemy corocznie cykl 8 turniejów Grand Prix TTS w tenisie stołowym, w którym bierze udział w różnych kategoriach wiekowych kilkudziesięciu zawodników z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego – w tym miesiącu kończymy XV edycję. Nawiązaliśmy także owocną współpracę międzynarodową z niemieckim klubem TTF Oberzeuzheim – w roku 2019 byliśmy na meczu w Oberzeuzheim, a w roku 2023 (wcześniejsze plany pokrzyżowała pandemia) gościliśmy na meczu w Kruchowie dwie drużyny TTF Oberzeuzheim. Jestem także wiceprezesem zarządu Fundacji Leszka Kucharskiego.

W latach 2007-2010 byłem przewodniczącym Gminnej Rady Sportu, a potem jej członkiem w latach 2013-2018 i jestem obecnie od roku 2021.

W latach 2013-2019 byłem członkiem zarządu, a od roku 2019 jestem wiceprezesem zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie, odznaczonym w 2016 medalem Zasłużony dla WSWGiL oraz laureatem w roku 2012 przyznawanej z okazji święta patrona LO Michał Kościeszy Kosmowskiego nagrody Michałka w kategorii Przyjaciel Szkoły.

Byłem jednym z pomysłodawców i głównych organizatorów (formalnie jako przewodniczący Rady Rodziców ZSGiL) obrony trzemeszeńskiego LO przed reorganizacją, a w kolejnym etapie przed jego likwidacją przez Powiat Gnieźnieński. Walka w latach 2012-2015 skończyła się przejęciem od Powiatu prowadzenia szkół ponadgimnazjalnych przez Gminę – w roku 2015 podpisano formalne porozumienie w sprawie prowadzenia szkół, Gmina kupiła też cały majątek tych szkół za 10% ich wartości). Za to, czy możliwości związane z tym przejęciem zostały wykorzystane nie mogłem odpowiadać. Ale teraz, startując w wyborach na burmistrza Trzemeszna, chcę wziąć odpowiedzialność także za funkcjonowanie tych szkół. Bo co do tego, że powinno nam zależeć na stworzeniu u nas, w Trzemesznie, jak najlepszych warunków edukacyjnych dla naszych dzieci nie mam żadnych wątpliwości. I jestem gotów dyskutować o tym z każdym, byleby miał dość odwagi, aby robić to pod własnym nazwiskiem. A oto kilka dokumentów z tamtego okresu – mój list otwarty do Starosty Gnieźnieńskiego, list otwarty prof.Janusza Toboły, list Rektora UAM do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, Uchwała Nadzwyczajnego Zjazdu Członków WSWGiL

Jestem też pomysłodawcą i organizatorem koncertu Qba Live (2018), który przekształciłem w 2022 roku w Festiwal im. Kuby Waltera (wzięło w nim udział 20 zespołów z kilku województw) (www.qbalive.pl, kanał Qba Live na YouTube, Facebook Qba Live 2018, Qba Live 2022). Na Qba Live 2022 wystąpiłem jako organizator, konferansjer, przewodniczący jury, a do tego zagrałem i zaśpiewałem (projekt Muzyka z Akademika). Więc można powiedzieć, że żadnej pracy się nie boję i osiągam zamierzone cele. A o tym skąd się wziął pomysł Qba Live |TUTAJ|. Qba Live jest organizowany co 2 lata, w związku z czym jesienią 2024 roku planujemy kolejną edycję.

Wybierając mnie, wybierasz burmistrza, który:

  • Sprawi, że będziemy dumni nie tylko z naszej historii i tradycji, ale też wreszcie z teraźniejszości.
  • Zintegruje społeczeństwo poprzez zorganizowanie nowoczesnych centrów aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zmodernizuje halę sportową. Odnowi Dom Kultury. Stworzy przestrzenie koncertowe. Zorganizuje salę kinową. Zwiększy dostępność żłobka i przedszkoli.
  • Zadba o jakość edukacji na każdym poziomie i zapewni dzieciom i młodzieży warunki do jak najlepszego rozwoju (m.in. rozszerzając dotychczasową ofertę edukacyjną w szkołach średnich). Powoła Młodzieżową Radę Miejską
  • Dostosuje gminę do potrzeb wszystkich grup społecznych. Umożliwi aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnościami. Zmodernizuje wygląd i funkcjonowanie urzędu, dopasowując budynki publiczne do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
  • Zadba o bezpieczne przestrzenie miejskie. Zainwestuje w nowoczesny monitoring. Rozbuduje ścieżki rowerowe i spacerowe
  • Zlikwiduje wykluczenia komunikacyjne. Zapewni dostępność transportu publicznego na terenie całej Gminy.
  • Nawiąże dialog z przedsiębiorcami,  zadba o relacje z nimi i ich wsparcie dla Gminy.
  • Będzie rozwiązywał problemy, a nie o nich opowiadał. Będzie skuteczny.

W tym tygodniu kontynuujemy nasze spotkania wyborcze – jeśli chcesz z nami porozmawiać, zadać pytania, coś zaproponować, czy po prostu zobaczyć, jacy jesteśmy, zapraszamy na kolejne:

02.04 (wtorek) godz. 18.30 – sala konferencyjna w Hotelu Pietrak w Trzemesznie,

03.04 (środa) godz.18.30 – świetlica wiejska w Kruchowie

04.04 (czwartek) godz.18.30 – mała sala OSiR w Trzemesznie,

05.04 (piątek) godz.18.30 – świetlica wiejska w Trzemżalu.

A dotychczas na spotkaniach dyskutowaliśmy m.in. o utworzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej; o wprowadzeniu budżetu obywatelskiego; o tym, że wcale nie jesteśmy gminą biedną; dlaczego chcę zostać burmistrzem; o konieczności budowy chodników przy drogach niebezpiecznych dla pieszych; o strukturze funduszu sołeckiego.

Jarosław Jatczak

Sfinansowano ze środków KWW Jarosława Jatczaka