Strona główna Artykuł partnera Jak poprawić jędrność skóry twarzy? 3 metody

Jak poprawić jędrność skóry twarzy? 3 metody

509
0

Każda z nas marzy o tym, żeby przez długie lata zachowywać pięknie i młodo wyglądającą cerę. Jeśli chodzi o aspekty wizualne, jest to przecież jedna z naszych wizytówek. Istnieje kilka metod, aby skutecznie zapobiegać procesowi starzenia się skóry twarzy. W tym tekście przedstawimy trzy z nich.

1. Odpowiednia ilość snu oraz prawidłowe nawodnienie to podstawa

Zanim sięgniemy po różnego rodzaju kosmetyki oraz zabiegi upiększające, warto pamiętać o naturalnych sposobach zachowania jędrnej skóry twarzy. Odpowiednia ilość snu to przecież najlepsza metoda przeciwstarzeniowa. Jeśli czas trwania oraz jakość naszego odpoczynku odbiegają od normy, narażamy się na szybsze powstawanie zmarszczek, wiotkość oraz niejednolity koloryt cery. Kluczowym aspektem podczas dbania o kondycję twarzy jest również regularne dostarczanie organizmowi nawodnienia. Niezależnie od wieku, każda skóra potrzebuje wody, aby skutecznie powstrzymywać proces starzenia. Zgodnie z normami, dorosła kobieta powinna pić około dwóch litrów płynów w ciągu doby.

2. Masaż twarzy

Masaż twarzy to jedna z najpopularniejszych metod relaksacyjnych, które oferują salony piękności. Poza dostarczeniem sobie chwili przyjemności, zabieg ten poprawia kondycję skóry naszej twarzy. Do najważniejszych zalet związanych z masażem twarzy zaliczyć można:

  • poprawę krążenia krwi,
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek,
  • znaczną redukcję napięcia mięśniowego twarzy,
  • zwiększenie elastyczności cery.

Ponadto wyróżniamy kilka rodzajów masażu skóry twarzy. Do najpopularniejszych z nich należą masaż liftingujący twarzy, masaż z maską algową oraz masaż nastawiony na skuteczne pozbycie się zmarszczek. 

Więcej specjalistycznej wiedzy w tym temacie możesz zdobyć, odwiedzając: https://www.salonkleopatra.com.pl/.

3. Zabieg oxybrazji

Wymieniając skuteczne sposoby na poprawienie jędrności twarzy, nie sposób nie wspomnieć o zabiegu oxybrazji. Metodę tę nazywa się inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. Czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej, aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnego aplikatora. Oxybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, wpływa na zmniejszenie łojotoku oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiadają za powstawanie trądziku pospolitego Jest to zabieg w pełni bezpieczny, dlatego też można bez problemu wykonać go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej. 

Aby sprawdzić ofertę zabiegu oxybrazji, odwiedź stronę: https://www.salonkleopatra.com.pl/oferta/twarz/oxybrazja.

artykuł partnera