Strona główna Kultura Harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej

936
2

Trzemeszeński hufiec Związku Harcerstwa Polskiego był organizatorem Dnia Myśli Braterskiej, organizowanego co roku 22 lutego w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden Powella. W ramach obchodów odbyło się między innymi spotkanie pokoleń hufca.

Aula Szkoły Podstawowej nr 1 zgromadziła w tym dniu ponad 120 osób – zuchów, harcerzy, instruktorów, członków Harcerskiego Kręgu Seniora i zaproszonych gości.

W pierwszej części podsumowano miejsko – gminny 25. finał WOŚP w Trzemesznie. Członkom sztabu orkiestry, wolontariuszom i współorganizatorom wręczono okolicznościowe podziękowania z fundacji WOŚP w Warszawie.

Kadrze instruktorskiej i uczestniczącym w nim drużynom wręczono dyplomy. Na zakończenie pierwszej części przybliżono życiorys Roberta Baden Powella, a także historię powstania harcerstwa w Polsce oraz genezę Dnia Myśli Braterskiej – święta przyjaźni harcerzy i skautów.

W drugiej – bardziej rozrywkowej części – odbyły się zabawy integracyjne i dyskoteka. Nie mogło zabraknąć harcerskiej grochówki.

(fot. W. Losik)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj