Strona główna Kultura Harcerze przypomnieli swoją 100 letnią historię

Harcerze przypomnieli swoją 100 letnią historię

4384
3

W tym roku, oprócz tak doniosłych rocznic jak 100-lecie odzyskania niepodległości czy też setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, świętujemy także stulecie harcerstwa na ziemiach polskich. Początki trzemeszeńskiego harcerstwa to także 1918 rok.

Wczoraj w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbyła się z tej okazji uroczysta sesja pt. „Z Kart Historii Trzemeszeńskiego Harcerstwa”.

Była to okazja do spotkania młodego harcerskiego pokolenia z tymi, którzy w tej organizacji przepracowali po kilkadziesiąt lat. Uroczystość prowadziła Stanisława Szymańska – komendant hufca w Trzemesznie. Historię ZHP w naszym mieście przypomniały Anna Goińska, Małgorzata Łaganowska i Iwona Wolaszek. Ciekawą prezentację multimedialną przedstawiła Beata Marciniak.

O drużynach harcerskich w wiejskich szkołach – Wymysłowie i Niewolnie – opowiedziały Danuta Szreder i Krystyna Giemza.

Władze samorządowe reprezentowali burmistrz Krzysztof Dereziński z zastępcą Dariuszem Jankowskim oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno.

Jak na harcerskie spotkanie przystało, nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewu. Na gitarze akompaniowała Jagna Jatczak.

3 KOMENTARZE

  1. Miło poczytać,że jeszcze w tym zwariowanym świecie są tacy,którym chce się „bawić’ w harcerstwo.To wspaniała organizacja.Powadzenia w dalszej działalności!

  2. Co tam Dyziu robiłeś? Wstyd przynosiłeś? No bo nie honor przecież! Osoba z zarzutami powinna w cywilizowanym społeczeństwie posypać głowę popiołem i nie wystawiać jej zza czterech ścian swojego zamkniętego domu. Podobnie giermek wice obok nie wiem czego szukał, przecież nie poklasku, choc może na to liczył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj