Strona główna Na sygnale Burmistrz usłyszał zarzuty

Burmistrz usłyszał zarzuty

6438
36

W Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa burmistrzowi Krzysztofowi Derezińskiemu. Sprawa dotyczy kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym w dniu 8 marca bieżącego roku.

Za taki czyn artykuł 178a kodeksu karnego przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku skazania za to przestępstwo sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż trzy lata.

Osoba, której przedstawiono zarzuty staje się zgodnie z procedurą karną – podejrzanym. Od tego momentu przysługuje jej ochrona danych oraz wizerunku.

Nazwisko K. Derezińskiego publikujemy za jego zgodą.

36 KOMENTARZE

 1. Cytując klasyka nad klasykami …

  „No i cały misterny plan poszedł w ….. !”

  Sporym heroizmem wykazał się Pan Burmistrz co do upublicznienia wizerunku … Tak wielu mogło by mieć wątpliwości o kogo chodzi …

  No to na placu boju, pozostał Pan Wiceburmistrz … Jako ostatnia nadzieja miasta i gminy, nasz najlepszy mogilnianin, mistrz konsultacji społecznych, krzewiciel postaw patriotycznych i wszech organizator wydarzeń historycznych o nieobliczalnym zasięgu !

  I mój faworyt i ulubieniec jeśli chodzi o komentarze na tym portalu !

  • To sa jakies wyscigi na patriotyzm? Kim jestes by krytykowac innych za postawy takie lub inne? Siedzisz na tym forum jak lokalna celebrytka i tylko trollujesz. Na patriotym scigaj sie z tymi, co adolfa urodziny tortem z wafelkami obchodzili. Oni tez sie uwazali za patriotow.

 2. K…. Krzysztofie D. Jak długo jeszcze?
  Całe Trzemeszno tylko z politowaniem patrzy na ten chocholi taniec. A ty nadal się dobrze bawisz. Jeszcze na dodatek robisz z siebie ofiarę użalajac się nad sobą. Gdzie etyka, gdzie honor? Wczoraj brylujesz na Młodych Wielkopolanach.
  Czyżby start z SLD. Tfu mamy Ciebie dość.

 3. ale się cieszycie co ? kto jest bez winy niech żuci w niego kamień !jest zdrowy ma wspaniałą rodzinę i to się liczy , a reszta ? nie on pierwszy nie ostatni

 4. Cóż mogę powiedzieć. Polowanie na naszego Burmistrza trwało od dłuższego czasu. Mam nadzieję że jego najwięksi wrogowie piastujący stanowiska między innymi w Trzemeszeńskim Urzędzie Miasta są z siebie zadowoleni. Burmistrz to dobry, normalny człowiek i jak każdy ma swoje słabości. Życzę panie Krzysztofie szybkiego powrotu na prostą!

  • I taka narracja przeraża mnie najbardziej, to zrzucanie odpowiedzialności na wszystkich i wszystko, byle wybielać Burmistrza – to jest dla mnie jakąś nie wyobrażalną patologią …

   I kompletnie się nie zgadzam, że:

   Burmistrz to dobry, normalny człowiek i jak każdy ma swoje słabości.

   Burmistrz to fatalny zarządca, kompletnie bez pomysłu na gminę, otoczony miernymi doradcami, z mnóstwem błędnych decyzji na koncie, ogromem zaniedbań, który moralnie dla mnie przegrał utrzymując retorykę, którą szanowny Matt próbuje kontynuować, że to przez jakieś mityczne polowanie na pijaka za kółkiem to wszystko, i że wszyscy są przeciw jemu samemu i gdyby nie przeszkadzali, to byłoby by dobrze i bla bla bla … Tragedia totalna w wielu wymiarach…

   Natomiast zawsze i wszędzie zgodzę się ze stwierdzeniem, że Pan Krzysztof Dereziński to dobry, normalny człowiek i jak każdy ma swoje słabości i również życzę mu jak najlepiej.

  • Ty tez jesteś „dobry, normalny człowiek” z zarzutami, Matt, że tak się solidaryzujesz? Czy może wyczułeś swoją szansę i chcesz coś uzyskać od odchodzącego (w wielkiej niesławie) burniszcza?

 5. No to Trzemeszno szykuj się na nowego burmistrza . Dyziu już nie stety brać odzialu w wyborach nie bedzie mógł gdyż ma zarzuty . Marek Gotowała jest pewnie w ekstazie . Powróci jak książeczka białym koniu jako zbawiciel . Polowanie na Krzycha uważam za udane . Ps. Marek G. tez uważaj bo tez lubisz pociągnąć flaszkę wiec bądź czujny …!!!

 6. Znów pojawia się niezbyt ścisły zapis dotyczący czynu z artykułu 178a kodeksu karnego. Jest to bowiem jedno z ewentualnych rozstrzygnięć zawartych w kodeksie karnym .
  Nie wiem czy tak bardzo jest w porządku publikacja skoro od chwili postawienia zarzutu przysługuje podejrzanemu ochrona danych i wizerunku . Może się mylę ale podanie do publicznej wiadomości traktowane jest przez Sąd jako kara dodatkowa .

 7. Postawienie zarzutów a prawomocny wyrok to dwa różne tematy. Radzę się nie gorączkować i spokojnie poczekać na rozstrzygnięcie sądu.Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba w gminie przywrócić minimalnie standardy w kwestii sprawowania władzy. Wymienić po prostu ekipę i tyle.Ktoś słusznie zauważył, że podlegli żonie burmistrza radni-nauczyciele nic nie robią w drażliwych tematach…

 8. Tak Gotowała pcha się wszędzie i ma przecież swoich starych przydupasów np.w urzędzie i to są bliskie osoby w wydziale oświaty, wydziale księgowości i jeszcze innych wydziałach i w przedszkolu to wiadomo kto, no i wicek. TO CO Z TYM FANTEM ZROBIĆ-WIADOMO!!!!!!!!!!!!!!

 9. Do Zofii.
  Chyba nie rozumiesz na czym polega problem.Każdy ma prawo do zabawy, spożywanie alkohol nie jest czymś złym i niemoralnym. W końcu Chrystus na weselu w Kanie Galilejskiej zamienił wodę w wino. Złe i niemoralne jest kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu. Taki kierowca to potencjalny zabójca. Wydaje mi się, że zarzuty właśnie tego dotyczą, a nie tego, że pił alkohol. Jeśli uważasz, że można usprawiedliwić taki czym „bo nie jest on pierwszy i nie ostatni”, to pozostaje mi tylko życzyć Ci, abyś Ty razem z Twoim bliskimi nie cierpiała na skutek wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę.

 10. Jak były mieszkaniec T- na lubię zaglądać na tą stronkę, aby być na bieżąco.
  I niestety z żalem zauważam okropną małomiasteczkową zawiść i podłość.
  Tyle ile kosztowało Pana Burmistrza wstydu to żaden wyrok nie przebije. A tu jeszcze dobijanie leżącego.
  Niech podadzą swoje dane Ci , którym się zdarzyło zasiąść za kierownicą, i po prostu fuksem udało się nie wpaść w łapki policji.
  Zobaczymy wtedy.
  Dajcie już spokój Burmistrzowi. On już dostał wystarczająco.

  • Były Mieszkańcu,

   Moim zdaniem Pan Burmistrz, żadnych wniosków nie wyciągnął, a wskazuje na to fakt, jaką mierną taktykę obroną obrał – gwałcąc tym samym przyzwoitość urzędu i czyniąc zamach na inteligencję mieszkańców – jak można stwierdzić na łamach lokalnej prasy, że padł ofiarą polowania ?

   Chyba ktoś o nicku Rebe pisał o skazaniu na ostracyzm jaki powinno społeczeństwo poczynić wobec Burmistrza, i to powinna być metoda – szczególnie po próbie tak ordynarnego bielenia swojej osoby …

   Pomijam już standardy zarządzania bo to inne kwestie …

 11. ale ja wciąż myśle tak samo…to nie plagiat a chciałbym by ludzie z tej dużej wsi zmienili retorykę,tylko tyle ludu umiłowany

 12. patologie społeczne dalej zakceptowac się nie da środowisko naturalne to nasz wielki majątek nad czym się zastanowili się ludzie którzy decydują

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj