Strona główna Kultura Harcerski Dzień Myśli Braterskiej

Harcerski Dzień Myśli Braterskiej

3302
6

Jak co roku, harcerze Hufca ZHP w Trzemesznie świętowali Dzień Myśli Braterskiej. Przypada on 22 lutego w rocznicę urodzin Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu. To okazja do przesyłania sobie życzeń, wspólnych ognisk i zabaw.

Sobotnie obchody rozpoczęły się mszą świętą w bazylice. Następnie uczestnicy udali się do auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Spotkali się tam przedstawiciele wszystkich pokoleń harcerskich, od zuchów do seniorów.

Oprócz druhów z naszej gminy pojawili się też zuchy i harcerze z niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słowikowie. Drużyna z tej placówki działa z powodzeniem od ubiegłego roku w strukturze trzemeszeńskiego hufca (w gminie Orchowo nie funkcjonuje ZHP). Byli też obecni przedstawiciele starszyzny ZHP z Mogilna. Władze samorządowe reprezentowali burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka.

Zebrani w auli mieli okazję wysłuchać dwóch referatów. Postać Roberta Baden-Powella przybliżyła Michalina Łabęcka, a dr Andrzej Leśniewski mówił o skautingu w Wielkopolsce w okresie zaborów.

Głównym punktem była prezentacja na scenie wszystkich drużyn, od najmłodszych do najstarszych. Wystąpiły one w przygotowanych specjalnie na tę okazję programach.

Martyna Kwiatkowska przedstawiła historie o Dorci, Tadku, Maćku i Reni z książki jej autorstwa,  „Kraina niesłabnących przyjaźni”. Była też okazja do wręczenia specjalnego wyróżnienia. Komendant Harcerskiego Kręgu Seniorów, Ireneusz Kasprzyk, otrzymał Złotą Odznakę Kręgu Starszyzny ZHP.

Nie mogło oczywiście zabraknąć poczęstunku, w tym tradycyjnej grochówki.

6 KOMENTARZE

 1. NADCHODZI NOWY KOMUNIZM Sędziowie będą kluczowym ogniwem zamordyzmu w nowym komunizmie, by w ich sieci musiał wpaść każdy, kto będzie normalny.

  No to już mamy mniej więcej jasność, jaki „nowy wspaniały świat” nam szykują. I to pójdzie szybciej niż się wszystkim wydaje. Zawsze przy urządzaniu „nowego wspaniałego świata” czynnik czasu, czyli właściwie zaskoczenia ma znaczenie. Wiedzieli to bolszewicy, wiedzieli niemieccy naziści, chińscy komuniści czy Czerwoni Khmerzy w Kambodży. I wiedział – wymienię go osobno, żeby się nie awanturował z powodu grzesznych skojarzeń – Leszek Balcerowicz, gdy realizował plan Liptona-Sachsa, z jakichś perwersyjnych powodów zwany „planem Balcerowicza”.

  Każdy „nowy wspaniały świat” to przede wszystkim ograniczenia, żeby ludzie najpierw poczuli brak wolności, a potem się do tego przyzwyczaili, najczęściej za jakiś marny ochłap. „Nowy wspaniały świat” to także transformacja, a właściwie wywrócenie do góry nogami wszystkiego, co się da i wszystkich. Transformacja pojęć, wartości, zasad, struktury społecznej, hierarchii prestiżu, tradycji, nawyków, umów społecznych.

  Efektem transformacji ma być ktoś, kto pozostając w tym samym miejscu i czasie ma się poczuć jak astronauta lecący z dużą prędkością do jakiegoś odległego celu. I o ile astronauta może polegać na tych, którzy jego lot obsługują i wspomagają, ofiara „nowego wspaniałego świata” nie powinna liczyć na nikogo. Ma się czuć tak, jakby nigdy nie istniało nic poza skrajnym darwinizmem społecznym, a twórcy „nowego wspaniałego świata” ratują go z tego darwinizmu w pełni ubezwłasnowolniając, czyli czyniąc kompletnie niesamodzielnym, jełopem.

  Nie lubicie robali, brzydzicie się ich, bo przez wieki powstały różne bariery kulturowe i społeczne, to zmusimy was, żebyście jedli robale. Uznajecie podział na kobiety i mężczyzn, przez wieki utrwalony biologicznie, społecznie, kulturowo, religijnie, prawnie, aksjologicznie itp., to zostanie on wysadzony w powietrze, a prawo decydowania o tym dostaną nawet dzieci, żeby było to jak najbardziej dotkliwe i bolesne.

  Przyzwyczailiście się do własności, praktycznych (i często wygodnych) sposobów funkcjonowania, w tym przemieszczania się, to musicie o tym zapomnieć. Przyjmie się takie zasady i narzuci takie normy, żeby posiadanie prywatnego samochodu i korzystanie z niego było udręką, żeby rujnowało właściciela, by stało się wręcz przestępstwem. Nawet jeśli się dostosujecie do „elektrycznej” szajby, nic wam to nie da, bo „elektryki” też staną się nielegalne, jeśli nie ograniczą wolności ich właścicieli. To samo ma się stać z wszelkimi przedmiotami, z żywnością, usługami.

  Praktykowany w Chinach system zaufania społecznego (SCS), gdzie każdy jest permanentnie inwigilowany i oceniany, a ci, którzy nie zdobędą dość punktów są pozbawiani wielu praw obywatelskich, a nawet dostępu do dóbr i usług, jest marzeniem twórców „nowego wspaniałego świata”. Głównie dlatego, że czyni z człowieka marionetkę, która albo spełni wymagania, albo będzie nikim, a nawet gorzej, bo będzie wrogiem, którego ostatecznie można wyeliminować.

  Społeczno-technologiczny zamordyzm czy też nowy komunizm ma być nie do uniknięcia ze względu na ścisłą współpracę państw i wielkich korporacji. Państwa będą dzięki temu miały niewolników zamiast obywateli, zaś korporacje tanią i uległą siłę roboczą oraz najbardziej pożądanych konsumentów, jakich można sobie tylko wyobrazić. Równość będzie szkodliwym miazmatem, gdyż ten nowy komunizm byłby najbardziej feudalnym systemem w dziejach. Systemem ogromnych i ostrych podziałów, praktycznie nie do przekroczenia. Systemem kastowym.

  Do wprowadzenia nowego komunizmu gotowe już są środowiska prawnicze. Absolutnie zblatowane i wspierające się na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Szczególnie sędziowie będą kluczowym ogniwem zamordyzmu w nowym komunizmie, by w ich sieci musiał wpaść każdy, kto będzie normalny: od państw przez wszelkiego typu organizacje po poszczególnych ludzi. Bardzo wyraźnie do tej roli przygotowują się już Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka (ta nazwa jest co najmniej groteskowa w kontekście tego, jakie zadania ma realizować w „nowym wspaniałym świecie”, a właściwie już realizuje).

  O nowym komunizmie i „nowym wspaniałym świecie” nie wystarczy tylko mówić, a nawet ostrzegać przed nimi. Trzeba to zdusić w zarodku wielką akcją buntu i nieposłuszeństwa (najlepiej idącego przez świat) zanim przybierze trudne, a wręcz niemożliwe do zburzenia formy instytucjonalne. Nie ma się co łudzić, że ten nowy komunizm przybierze jakieś znośne formy. Znośny będzie wyłącznie dla swoich funkcjonariuszy. W dziejach świata nie było większego zagrożenia niż ten nowy komunizm, bo on zamieni cały świat w wielki gułag. Dla dobra ludzkości oczywiście.

 2. „Sędziowie będą kluczowym ogniwem zamordyzmu w nowym komunizmie, by w ich sieci musiał wpaść każdy, kto będzie normalny.” […]”Wiedzieli to bolszewicy, wiedzieli niemieccy naziści, chińscy komuniści czy Czerwoni Khmerzy w Kambodży. I wiedział – wymienię go osobno, żeby się nie awanturował z powodu grzesznych skojarzeń – Leszek Balcerowicz”
  Czy aby panu nie zabrakło jakiś nazwisk? Takich bardziej współczesnych? Bliższych nam, niestety…
  I jeszcze jedno pytanie. Czemu ma służąc ten wpis? Jaki ma związek z harcerzami? Jeśli to nie jest trolling, to co to jest? Uprzejmie proszę o odpowiedź.

  • Chodzi o to żeby ludzie zaczęli myśleć , łączyć kropki Wyjdzie im obraz świata który próbują zgotować nam ci którzy stawiają się ponad rządzących państwami , ci którzy sto lat temu powiedzieli że będą rządzić światem Niestety zaczyna im to wychodzić Covid – globalna mistyfikacja to był jeden z wielu testów do jakiego stopnia mogą się posunąć żeby w sumie sterować ludźmi Płatności kartą czyli dążenie do wyparcia gotówki z rynku tym samym będzie pełna kontrola nad nami Przykład ? Proszę bardzo Kanada – strajki kierowców , blokady dróg W 48 godzin było po strajkach Dlaczego? Blokada strajkującym pieniędzy na kontach Nie mogli kupić nic , totalnie nic Portugalia Po upadku Lehmann Brothers – był taki bank ludzie którzy przyszli wypłacić wszystkie SWOJE pieniądze co usłyszeli ? Możecie wypłacić ale tylko 100 euro dziennie I co ? I nic Już wtedy banki pokazały że Twoje pieniądze nie są Twoje To są jedne z wielu przykładów które potwierdzają fakt że Nowy Porządek Świata już się zaczął

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj