Strona główna Kultura Gościli u Pierwszej Damy

Gościli u Pierwszej Damy

5513
36

Dwie trzemeszeńskie szkoły podstawowe mogą poszczycić się niemałym sukcesem. Niedawno w pałacu wilanowskim wręczono wyróżnienia w konkursie „Solidarna Szkoła”, organizowanym przez Fundację „Świętego Mikołaja”.

Konkurs polegał na zbieraniu środków na stypendia dla swoich uzdolnionych uczniów. Ideą akcji nie były jednorazowe akcje, a bardziej systemowe działania prowadzone przez cały rok.

W kategorii szkół podstawowych z gmin do 20.000 mieszkańców pierwsze dwa miejsca należały do trzemeszeńskich szkół. Pierwsze zdobyła „jedynka”, która otrzymała w nagrodę bon o wartości 1500 zł, drugie „dwójka’, która wróciła z Wilanowa z bonem o wartości 1000 zł.

SP nr 1 reprezentowali: dyrektor Ewa Balcerzak, Jolanta Kurtysiak oraz stypendystki – Sandra Radacz i Marcelina Średzińska, a SP nr 2: dyrektor Sławomir Kupś, Marzena Stankowska oraz stypendyści – Wiktoria Ziemba i Jakub Filipiak.

Uczestnicy gali z Wilanowa udali się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotkali się z patronką konkursu,  małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser – Dudą.

Relacja z wręczenia wyróżnień dostępna jest |TUTAJ|, a z wizyty w Pałacu Prezydenckim |TUTAJ|.

fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

36 KOMENTARZE

  1. A co Pani Prezydentowa zrobila dla szkolnictwa?? Gdzie była gdy strajkowali nauczyciele?bon o wartości 1500…i po to jechali do Warszawy w tyle osób cos mi się tu nie kalkuluje…

  2. Anonimie lepiej zejc z komentarzybosie czytac niechce z twojej nienawisci odwiec lepiej lekarza tam sie wypowiesz bo cos nie tak z toba

  3. wyjazd na spotkanie z niemową był droższy niż wartość bonów 🙁
    Przykre to jak „ciemny lud wszystko kupił”
    Stypendystom gratuluję – nie mieszajcie ich dalej w politykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj