Strona główna Kultura Gminne obchody Dnia Strażaka w Trzemesznie

Gminne obchody Dnia Strażaka w Trzemesznie [GALERIA + WIDEO]

4520
13

Wczoraj – 13 maja – zorganizowano gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się w samo południe, zbiórką pododdziałów przy remizie OSP w Trzemesznie. Wzięło w niej udział większość jednostek z terenu gminy, pojawili się też członkowie grupy Wesoła Straż Pożarna z Kruchowa.

Po uroczystym apelu (przy akompaniamencie orkiestry dętej) strażacy przemaszerowali do bazylki, gdzie odbyła się msza święta. Część oficjalną zakończył przemarsz ulicami miasta (Mickiewicza, Dąbrowskiego) oraz przejazd wozów bojowych.

O godzinie 14:00 rozpoczął się festyn rodzinny. W jego trakcie rozstrzygnięto strażacki konkurs dla dzieci pt. „Praca strażaka oczami dziecka”.

Na scenie pojawił się m.in. burmistrz Krzysztof Dereziński, który przekazał na ręce prezes OSP w Trzemesznie Grażyny Kachniarz symboliczny bon na kwotę 10 tysięcy złotych, przeznaczony na zakup umundurowania.

Przedstawiciele OSP w Trzemesznie pojawili się na miejscowym cmentarzu, gdzie złożyli kwiaty na grobie Tomasza Schillaka, byłego naczelnika jednostki oraz przy obelisku upamiętniającym strażaków.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów oraz galerii zdjęć z uroczystości.

13 KOMENTARZE

 1. obchody ładne, cale szczescie ze reprezentacji rządu nie bylo i koljny raz nie wreczali TEGO SAMEGO wozu strażackiego zeby Emerytów w konia robic ze tak duzo sie daje

  • Poznasz człowieka po słowach jego. Cóż, dałeś p sobie świadectwo.
   Ja natomiast zauważyłem „parcie na szkło” i zasadniczo parcie na przód, na pokaz, kilku osób. Kompletnie zaś nie rozumiem, co na scenie, poza wypychaniem się, robił „towarzysz Lin” (wcale nie złoty).

   • Masz jakiś problem z przewodniczącym Rady Pożytku Publicznego? OSP jest organizacją pożytku publicznego więc niczym zdrożnym jest obecność przewodniczącego rady skupiającej społeczników. Zostań społecznikiem i też będziesz miał szansę „na parcie na przód” skoro tak ci to uwiera.

   • parcie na szklo to myslisz o szewcu ? kamania sie zbliza to jak na sesji sie nei zabłysnie to chociaz wygladem wyborcy spamietaja

   • Szanowny Panie, Pan Andrzej oraz wielu innych gości, zostali przez nas zaproszeni jako osoby bardzo dobrze współpracujące ze strażą, byli to właściciele firm, czy członkowie lub prezesi stowarzyszeń. Dodatkowo jeśli chodzi konkretnie o tego pana to jest przewodniczącym Rady Pożytku Publicznego i będzie zapraszany przez nas zawsze 😉

    • Jak ktoś pokazuje się publicznie to ma parcie na szkło, jak pracuje społecznie w organizacjach społecznych idzie do sponsora i prosi o datek to żebrak. Stałe wam źle ludzie ogarnijcie się, Czy to lin czy szewc można na nich liczyć na imprezach.

  • Tadeusz wajhe przełóż. Jak ci coś obiecali, a nie dostałeś, to jesteś ćwok bo się dałeś w konia zrobić.

 2. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za obecność na tej imprezie, a przede wszystkim bardzo gorąco chciałbym podziękować wszystkim strażakom obecnym na tej uroczystości

 3. Jest w orkiestrze dętej jakaś siła i w strażakach też !!!! Jak fajnie można ożywić miasto ! Pozdrawiam wszystkich strażaków ,ale najbardziej panie w mundurach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj