Strona główna Kultura Gmina nie ograniczy handlu alkoholem

Gmina nie ograniczy handlu alkoholem

1755
29

Pisaliśmy niedawno o problemie, jaki na sesji Rady Miejskiej poruszyła radna Maria Sobieszak. Sprawa dotyczyła funkcjonowania ogródka piwnego przy placu św. Wojciecha i związanymi z tym zakłóceniami ciszy nocnej. Radna zwracała uwagę na uciążliwość lokalu dla okolicznych mieszkańców. Odpowiedzi na zgłoszoną interpelację w zastępstwie burmistrza udzielił jego zastępca Dariusz Jankowski.

Treść odpowiedzi publikujemy poniżej:

„Funkcjonowanie ogródków piwnych rodzi wielokrotnie konflikt ze społecznością lokalną, dotyczy to przede wszystkim godzin w jakich one są czynne. Mimo to gmina nie może reglamentować godzin sprzedaży napojów alkoholowych, podobnie jak nie może regulować czasu pracy lokali gastronomicznych w drodze decyzji administracyjnych. W kwestiach tych wielokrotnie wypowiadał się Naczelny Sąd Administracyjny. Jedynym wyjściem jest normowanie w miarę rozsądny sposób czasu pracy lokali gastronomicznych w drodze uchwały rady gminy. Jednakże i ten sposób ograniczenia pracy lokali gastronomicznych budzi wiele kontrowersji. Podjęte takie uchwały przez rady gminy wielokrotnie zakwestionowali wojewodowie, zarzucając sprzeczność uchwały z postanowieniami Konstytucji RP […]

Gmina może jedynie wyznaczyć ilość punktów sprzedaży alkoholu oraz ich odległość od innych obiektów użyteczności publicznej. Nie może określać warunków, jakie maja spełniać lokale, w których spożywany jest alkohol, np. w ogródkach piwnych. W związku z powyższym w interesie przedsiębiorców leży więc zadbanie o spokojną i kulturalną atmosferę, co pozwoli na uniknięcie zatargów z lokalna społecznością. Dlatego też mając na uwadze wyżej opisany problem, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wystosuje stosowne pismo do przedsiębiorcy o przestrzeganie oraz zabezpieczenie porządku publicznego”.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

29 KOMENTARZE

 1. A sklep 24h???Libacje na ul.Kopernika są nagminne.Cisza nocna ciągle zakłócana!!!Jak zlikwidować nocne,hałaśliwe pielgrzymki?Czy kogoś to obchodzi?

  • A masz pewność, że te pielgrzymki kupiły alkohol właśnie w 24h? Skoro nie, proszę się nie wypowiadać, bo nie tylko jeden sklep mamy w Trzemesznie 🙂 to że jest hałas to nie musi oznaczać iż alkohol był zakupiony w tym sklepie, dzekuje i pozdrawiam 🙂 ps. pozdrowienia nie dla hejterow.

  • ogłosić godzinę policyjną po 22-giej, na nowo sformować oddziały ZOMO i MO. znowu zacząć prześladować obywatel… czy wy naprawdę tego chcecie????? tylu zatwardziałych ,,komuchów” w naszym mieście mamy???? ciekawe co powiecie jak wasze dzieci które teraz nie mogą spać dorosną i to one będą spacerować nocami.

 2. WIDZIELISCIE NA FACEBOOK EMIL RAU 9LOWCA FOTORADAROW) ZDJECIE JAK TO W TRZEMESZNIE POLICJA NA KOGUCIE DO BANKOMATU PODJECHALA ? HAHYAHAH PANOWIE NIETYKALNI KTOS WAS PRZYFILOWAL ;P I TEGO CWANIACZKA DZIELNICOWEGO „PANIE SZANOWNY’ TEZ POWINNI ;P

  • Z tego zdjęcia nic nie wynika że na sygnałach podjechali… widać jedynie że auto stoi zaparkowane przy krawężniku i ma włączony sygnał świetlny.

  • Jak nie widziałeś całego zdarzenia to nie komentuj. Najpierw była interwencja tzn. zatrzymanie pojazdu do kontroli (dlatego włączone były „koguty”) a po zakończonej kontroli jeden policjant wypełniał dokumentacje a drugi podszedł do bankomatu. Byłem tam na miejscu, widziałem całą sytuację i nie było tak jak opisujesz. Manipulujecie tymi faktami lepiej jak TVPis 🙂

 3. Nasi to naprawdę są extra policjantami. Chłopaczki z piaskownicy ich przegonią. Potrafią tylko dowalić mandat za przejście w miejscu nie dozwolonym. W tym mieście zawsze brakowało dobrych policjantów a nie takie dzieciaki że jak ktoś po pijaku drze morde to już ich nie ma.

 4. Panu Jankowskiemu proponuję zapoznanie się z zadaniami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nic tam nie ma o upominaniu przedsiębiorców. Takie działania powinien podejmować burmistrz i nie wiem dlaczego wysługuje się w tym celu Komisją.

 5. wezcie sie od… id tego baru jedyny ktory jest najporządniejszy w tym miescie gdzie mozna ze spokojem zjesc i napic sie kulturalnie piwa!!!!

 6. Temat jest dość złożony rozumiem , że w Trzemesznie nie ma zbyt dużo atrakcji i nie powinniśmy zbyt mocno oponować w ich powstawaniu. Kwestia dotycząca funkcjonowania ogródka piwnego przy placu św. Wojciecha i związanymi z tym zakłóceniami ciszy nocnej jest jak najbardziej na miejscu by z tym coś zrobić sam byłem świadkiem jak młodzież rozrabiała właściciel nigdy nie miła szacunku do sąsiadów wystarczy spojrzeć na jego parkowanie na chodniku przy wejściu do baru wszyscy inni muszą szukać miejsca parkingowego a Pan ma się nie wiadomo za kogo. Myślę ze gdyby Pan miał troszkę obywatelskiej postawy i szacunku do sąsiadów to nie było by tego tematu

 7. CISZA NOCNA O 22 I MNIE NIC NIE OBCHODZI IDE DO PRACY I CHCE SIE WYSPAC NIECH WLASCICIEL CZUWA NAD SWOIMI KLIENTAMI NIE POSKUTKUJE BEDZIEMY PISAC DALEJ I FINAL NIC WIECEJ NAM NIE PRZESZKADZA A JAK SIE WYSRAJA NA PLACU PO WYJSCIU Z PIJALNI NIECH POSPRZATA I POZAMYKANE RESZTA JEST OK.

 8. Wierzcie mi,zazdroszczę Wam,że o jakiejś tam godzinie bar jest zamknięty.Gdybyście mieszkali na ul.Kopernika tak jak ja,wiedzielibyście co znaczy nie spać kilka nocy pod rząd!!!Darujcie sobie rady typu:”dzwoń na policję”.Dzwonimy i efektów jak widać,brak!!!

  • Uwierz mi ja też mieszkam blisko sklepu śpię nic nie słyszę i nie narzekam jak ty,zrelaksuj się.Musisz tego sklepu nie lubić ,a taka miła obsługa w tym sklepie jest pozdrawiam.

 9. Policjant w godzinach pracy wypłaca pieniądze.Nigdy w to nie uwierze.Ogródki spoko,tylko ta droga przy nich dwukierunkowa 🙁 Wyjazd z Langiewicza po przebudowie w prawo,słaba widoczność i trudno się zmieścic,nie wjeżdżając na pas do skrętu w lewo.Te trzy pasy ruchu to przesada,za wąsko..

 10. Jedyne takie miejsce w Trzemesznie, a naszym kochanym mieszkańcom jak zawsze nic nie pasuje.. Niedługo wszystko będziecie chcieli zamknąć, a zas narzekanie, ze nic nie ma. Jak chcecie tak macie. Nie oczekujcie cudów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj