Strona główna Różne Radna o ogródku piwnym

Radna o ogródku piwnym

3672
74

Radna Maria Sobieszak mówiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej Trzemeszna o problemach związanych z zakłócaniem ciszy nocnej przez osoby nietrzeźwe – bywalców lokali i nocnych sklepów z alkoholem. Zwracała uwagę głównie na ogródek piwny przy placu Św. Wojciecha.

„Mieszkam akurat w takim miejscu gdzie ten ogródek piwny jest. Ja nie mam nic przeciwko temu, że ludzie sobie siedzą i piją piwo, ale scenariusz codziennie jest taki sam. O godzinie dziesiątej słyszymy krzyki, o godzinie jedenastej śmiechy, o godzinie dwunastej są śmiechy i wyzwiska, o godzinie pierwszej są śmiechy, krzyki i wyzwiska, a o godzinie drugiej trzaskanie bo wtedy pan właściciel robi porządki i wyrzuca butelki” – stwierdziła radna. Dodała też, że jest jeszcze jeden problem polegający na tym, iż młodzi ludzie przesiadują pod sklepem na osiedlu bloków, który czynny jest do północy. W tym czasie głośno rozmawiają co przeszkadza okolicznym mieszkańcom. Gdy sklep zostaje zamknięty, przenoszą się do „słynnego sklepu 24H na ulicy Kopernika” – mówiła M. Sobieszak. Jak dodała, osoby te po drodze zaczepiają innych przechodniów, przewracają kosze, robią bałagan i hałas.

Radna pytała tez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego o to, w jaki sposób pomóc tym niewyspanym, którzy na drugi dzień idą do pracy, aby takie ekscesy się nie powtarzały.

K. Dereziński odparł, że przyjrzy się problemowi wspólnie z Lucyną Buzałą, która jest przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i udzieli odpowiedzi na piśmie. „Pierwszy raz publicznie w ostatnim czasie ktoś o tym mówi. Ja w tym ogródku piwnym nie bywam. Kiedyś bywałem , teraz nie bywam, nie będę mówił dlaczego, każdy się może domyślić. Ale jeżeli jest to problem, jest to przeszkoda dla mieszkańców no to trzeba będzie zareagować” – zadeklarował burmistrz. Zwrócił jednak uwagę, że są miasta gdzie ogródków jest o wiele więcej, sąsiadują ze sobą, całe rynki są przez nie zajęte, ludzie siedzą długo i jakoś to funkcjonuje. Zaznaczył jednak, że gmina wydaje koncesje na sprzedaż alkoholu, ale ma też możliwość je cofnąć. Jeśli sprzedaż odbywa się niezgodnie z warunkami koncesji trzeba będzie zareagować.

Poprosiliśmy o komentarz prowadzącego lokal Zenona Zielińskiego. Wyraził zdziwienie, jak może przeszkadzać działalność lokalu radnej, która mieszka po przeciwnej stronie placu, jeśli nigdy nie miał skarg od osób zamieszkałych w bezpośrednim sąsiedztwie pubu. Dodał, że jest to lokal stworzony głównie z myślą o młodzieży i nie będzie w nim z pewnością „cicho jak w kościele”. Według niego jest to lokal na przyzwoitym poziomie, on sam osobiście stara się o porządek i spokój w nim, między innymi wypraszając osoby, które swym zachowaniem powodują zgorszenie lub zakłócają porządek. Zauważa również, że nie było w jego lokalu nigdy interwencji policji.

Potwierdza to rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie Anna Osińska, która poinformowała nas, że policjanci komisariatu w Trzemesznie nie odnotowywali interwencji w tym lokalu.

74 KOMENTARZE

 1. Dzieki pani Sobieszak ze pani sie za to wziela pijaki wychodzac w nocy z ogrodka piwnego swoje potrzeby zalatwiaja na calym placu a o spaniu szkoda mowic my mieszkancy juz bylismy u kresu wytrzymalosci i niech pan Zenek nie mowi ze jest tak cichutko tylko sie zajmie swoimi klijentami zrobic czynne do 22 i tyle my tez pracujemy i chcemy sie wyspac a niekiedy mordy dra ze nawet swojego telewizora nie slyszymy nikt nie dzwoni po policje bo sie obawia ze moze komus zaszkodzic nie wtym rzecz ale troche spokoju a o wyrzucaniu butelek o polnocy nie mowimy bo widzimy prosze sie nie tlumaczyc . WSZYSKIE LOKALE ,SKLEPY DO 22 ZAMKNAC.

 2. Brawo Pani Sobieszak!Nareszcie ktoś ma odwagę!Proszę ująć się za ul. Kopernika-gdzie spanie w nocy jest luksusem!Radny B.z tej ulicy to zwykły pozer i karierowicz,nikomu nie chce się narazić!Nareszcie znalazła się Radna godna szacunku!P.Peno,ucz się Pan!!!

  • Jakoś jestem z KOPERNIKA, i spać mogę… ale może marudzą wszystkie te dziadki, z tej części BARDZIEJ PATOLOGICZNEJ 😛

 3. Rada Krzyśka powinna być – niewyspanym polać po shot’cie i do roboty 🙂

  Pani S. to slyszy te glosy ? czy mieszkancy slysza i jej demonstruja jak to brzmi ?

  słynnego sklepu i tak nie zamkniecie 🙂 on jest Święty 😛

  Zielony sprzata butelki – zle, nie sprzatnie tez zle ehhh

 4. Sprzatac butelki ok ale nie o polnocy walic do pojemnikow i sprzatac po swoich klientach a takze uciszac po 22 nieraz bywam tam jest niekiedy az za glosno to prawda.

 5. Mieszkam bardzo blisko ogródka i nie zauważyłem zbyt wielu głośno zachowujących się osób. Natomiast jeśli chodzi o wyrzucanie butelek po nocy, to całkiem inna sprawa. Nie raz i nie dwa było słychać, i to bardzo, bo hałas się niesie, a w nocy to już w ogóle.

 6. Wszystko ludzią przeszkadza ale to jest jedyny lokal w naszym miescie co można posiedziec zjeśc a nawet mecz obejrzec i jest bardzo miła obsługa poważanie Panie Zenku

 7. W tym głupim Trzemesznie zawsze wam będzie coś przeszkadzać. Fajnie iść sobie DO AMZIS posiedzieć bo jest gdzie przynajmniej bo w tym trzemesznie nie ma gdzie iść i przede wszystkim jest kultura ty wy trzemesznianie nie znacie kultury. To jest jedyny lokal co można porządnie zjeść a nie tak jak w (…) co muchy są w talerzach. A pani Sobieszak może niech się zajmie sobą a nie dobrych ludzi oczernia.

  • Zakłócanie ciszy nocnej ludziom nazywasz kultura? Nie wiem czy chciałbyś wstawac codziennie o 5 rano do pracy wiedząc że zaśniesz przez te hałasy o 1. Wreszcie ktoś zwrócił uwagę na ten problem.

 8. W tym głupim Trzemesznie zawsze wam będzie coś przeszkadzać. Fajnie iść sobie DO AMZIS posiedzieć bo jest gdzie przynajmniej bo w tym trzemesznie nie ma gdzie iść i przede wszystkim jest kultura. Ale w trzemesznianie nie znacie kultury bo zawsze wam będzie coś przeszkadzać. Fajnie ze mamy taki bar dla młodzieży jak to pan Zenek powiedział ale co wy możecie wiedzieć. Wielce wam butelki w nocy przeszkadzają śmiechu warte. A i pani Sobieszak może niech się zajmie sobą a nie dobrych ludzi oczernia.
  Najlepiej niech wszystkie bary zamkną to jeszcze zatesknicie za niby hałasem bo nawet pizzy nie zjedzie chyba że z biedronki

 9. … dlaczego macie pretensje do wlaścicieli lokali,przecież oni są w pracy ,płacą podatki,zatrudniają innych dając im pracę,nierzadko to całkiem przyzwoite miejsca; jeśli już mieć pretensje to tylko do bywalców ; ich karać za chamskie ,głośne zachowania ,pijackie burdy,ordynarne słownictwo (w miejscu publicznym jest karalne ),cały cywilizowany świat bawi się wieczorem lub nocą tylko nie pijackie ,prowincjonalne zadupie zwane Trzemesznem… na koniec mam propozycję-lewusy do roboty zarobić na gorzałkę; policja niech pokaże ,że mają jaja a reszta zamiast spać bawić się do rana ale kulturalnie i po cichu…

 10. wystarczy poprosic gentelmanów-klientów ów zacnego lokalu którzy częściej niż pozostali mieszkańcy spożywają trunki energetyczne aby zachowywali sie nieco ciszej mysle ze zrozumieją i przychylą się do prośby – proponuję aby Pani S. osobiscie ich o to poprosila jako przedstawiciel mieszkanców tej czesci miasta jak i sama zainteresowana 🙂

 11. Tak jest, pozamykajcie wszystko. Niech młodzież kupuje trunki na melinach i pije w bramach. Pamiętam takie czasy gdy alkohol można było sprzedawać dopiero po godzinie 13. Zapewniam was, że wtedy picie w pracy było na porządku dziennym mimo tego zakazu. Tyle dają zakazy.

 12. No fajnie. Należę do młodszego pokolenia naszego miasta. Mając 19 lat nie mam tak naprawdę gdzie iść ze znajomymi usiąść pogadać. Jedynym możliwym miejscem jest Amzis. Może gdyby istniało jakieś inne spokojne miejsce gdzie można coś zjeść i napić się piwa to nie byłoby takich problemów. Nie mówię o barach. One są obsadzone przez stałych bywalców od których jedzie z kilometra plus jeszcze potrafią sie przyczepic gdyż spojrzało się na nich pod złym kątem. Zorganizujcie coś nam młodym a nie starcie sie jak narazie wszystko zamknąć.

 13. Ależ bardzo prosimy…Można się napić pod sklepem na Kopernika.Można iść się napić na siłownię pod chmurką,można na blokach,pod cmentarzem…Czasem trafi się upierdliwy policjant,który przeprosi za wypisanie mandatu,bo biedak został zmuszony telefonem od bandyty-emeryta chcącego się wyspać,albo jędzę kładącą dzieci spać:)Przywykliście do picia gdziekolwiek i awantur nocnych.Teraz chcą wam to zabrać i rozpacz wielka.Myślę,że czas odciąć od „wodopojów”.PANI SOBIESZAK,WIELKI SZACUNEK!A reszta radnych….wstyd wielki!!

 14. tam alkohol może kupić każdy….
  I gdzie ta kontrola???
  Później nastolatkowie / młodzież szaleje..
  Dzwoni ktoś po interwencję Policji?? Też nie na 10 mieszkańców może jedna zadzwoni a reszta ma wszystko gdzieś..

 15. pani radna proszę zejść na ziemię a jak spać nie może to kupi tabletki na spanie i problem minie i wszycty będą zadowoleni:) a jak telewizorka nie słychać to kupić słuchaweczki i będzie jak talala:)

 16. Widać jak pani radna mało wie o naszym mieście. Może trzeba by się przejść trochę dalej niż pl. Wojciecha i zobaczyć jak jest w innych lokalach. Zapewniam panią, że amzis to jedna ze spokojniejszych knajpek w Trzemesznie gdzie można iść z dziewczyną bez narażenia się na głupie zaczepki nawalonych gości.

  • Do Bywajacy nikt nie mowi zeby zamknac lokal niech on funkcjonuje ale ludzie przebywajacy w nim i na zewnatrz zachowuja sie jak ludzie a nie jak bydlaki w oborze dra mordy na caly plac rozum im niekiedy odbiera a kto posprzata […] nastepnego dnia nie wiadomo gdzie noge postawic przejsc a za sklepikami ile smieci ukarac kogos za ten brud w centrum miasta.

 17. Ciekawe że nikt nie zwróci uwagi na bar na ul.22 stycznia… Dzień w dzień dra mordy że słychać na toruńskiej… Policja jest obok ale tak jakby ich nie było a kłótnie w tym barze są codziennością i uwierzcie – nie brzmią sympatycznie…

 18. Nie jestem bywalczynią barów, w AMZIS byłam kilka razy, i nigdy nie spotkałam się z jakimś nadmiernym hałasem czy agresją słowną. Latem, gdy temperatury są tropikalne, tego typu miejsce zdaje się być idealne na wieczorne spotkania. W porównaniu z innymi krajami z tej samej strefy klimatycznej mamy tak naprawdę bardzo mało miejsc, gdzie można usiąść, zjeść coś dobrego, wypić coś zimnego, posłuchać dobrej muzyki, porozmawiać. Inna sprawa, ze nie mamy też wyrobionych nawyków dotyczących takiego spędzania czasu poza domem, żeby nie wchodzić w konflikt z tymi, którzy wymagają ciszy i spokoju. Liczę na pokojowe rozwiązanie tej sprawy.

  Cieszy mnie przeogromnie, że problemowi alkoholizmu w naszej gminie przyjrzy się sam pan burmistrz.

 19. Pozdrawiam debili którzy dzisiejszej nocy kilkakrotnie budzili ul. Kopernika.Beztroską balangę zakończyła policja o godzinie 02,30 udzielając im pouczenia!!!

  • Jak przyjechali radiowozem to nie wystawili mandatów bo te wystawią piesze,płatne patrole.Zapłaci miasto będą działać.Chcesz mieć spokój zapłać:)Ekonomia!

    • Redaktorze,proszę zapytać p.Osińska z KP,ile było interwencji na ul.Kopernika i siłowni pod chmurką.Jeżeli statystyki utrzymują się na tym samym poziomie lub gorszym,świadczy to o braku skuteczności działania trzemeszeńskich policjantów.Takie pouczenia, to zachęta do picia alkoholu w miejscach publicznych.Nasuwa się pytanie,czy komendant potrafi zapanować nad swoimi ludźmi,czy jego ludzie robią mu „pod górkę” i po co…?

 20. Ale afera.Już wszystko przerabialiśmy rano piejący kogut który przeszkadzał i skończył w rosole,teraz p.radna której za chwilę będą przeszkadzały bijące rano dzwony kościelne.Panie Zenku proponuję zamknąć interes tylko mam jedną prośbę aby Pan mnie o tymm poinformował wcześniej to odkupię i otworzę meczet z odpowiednim nagłośnieniem gdzie regularnie będą lecieć modły.
  I nikt mi nic nie zrobi nawet nasza rada starszych.

  • zrobili piwo bezalkoholowe to jeszcze Zenek niech daje karteczki spozywac w ciszy lub na wlasna odpowiedzialnosc i po problemie ;p

  • Gdzie wyjątkowy. Odrazu wojenny. Albo mam pomysł by pan Zenek zatrudnił szofera i potem wszystkich gości na własny koszt odwoził do domów. Będzie spokój.

 21. MAM SUPER PROPOZYCJE DLA WSZYSTKICH KTÓRYM PRZESZKADZA CHAŁAS PICIE WULGARYZMY
  WNIEŚCIE WNIOSEK ABY MIASTO TRZEMESZNO OBJĄC SPECJALNA STREFĄ CISZY I OD 20 OGŁASZAC CISZE NOCNĄ
  ludzie zastanówcie sie co wam przeszkadza
  panie burmistrzu nie udawaj pan ze nieznasz problemu takie mydlenie oczu pozostaw przedszkolakom
  juz nie raz pisałem nic nie da pozamykanie sklepów czynnych przez 24 ,czynnych do 22,czynnych do 20 ,jesli to sie stanie i tak kupia na zapas i nic to nieda
  poprostu lepiej respektowac zapisy prawa ze nieletnim sie nie sprzedaje alkocholu nie pozbawiac sprzedawce koncesji tylko przyłozyc mandat np. 5000 i zobaczycie juz u niego zaden małolat nie kupi

 22. Panie trzemesznianin54,piszesz Pan i piszesz i nic nadal nie rozumiesz.Spróbuję jeszcze raz:Otwarty nocny sklep-łażą w tę i z powrotem(głośno oczywiście bo inaczej się nie da) ulica nie śpi! Zamknięty sklep nocny-nie łażą,bo poco?Ulica śpi. Czy Pan to zrozumiał!Panie trzemesznianin54.Szanuję wszystkich i bardzo proszę o szacunek dla moich dzieci,zbyt małych abym mógł im wytłumaczyć,że Pan trzemesznianin54 chce się w nocy bawić.Panie trzemesznianin54.Mam nadzieję,że liczba „54”to nie Pańskie IQ.Dla wyjaśnienia bo może Pan tego nie wiedzieć…
  powyżej 140: poziom inteligencji geniusza – najwyższy poziom kreatywności; wyznacza kierunki, w jakich uczą się inni (0,2%)
  do 140: wyjątkowo wysoka inteligencja – nadzwyczaj kreatywna osobowość, doskonali menedżerowie lub specjaliści (2,8%)
  do 130: wyraźnie ponadprzeciętna inteligencja – z łatwością kończy studia na poziomie akademickim, może osiągnąć nadzwyczajne wyniki w pracy kreatywnej lub jako menedżer (6%)
  do 120: ponadprzeciętna inteligencja – kończy studia uniwersyteckie z dobrym wynikiem, może uzyskać bardzo dobrą pozycję zawodową (12)
  do 110: górny zakres średniego poziomu – z trudem kończy studia uniwersyteckie. Przy wytrwałości i ciężkiej pracy, osoba na tym poziomie może osiągnąć klasyfikację społeczną jak dla grupy o szczebel wyższej (25%)
  do 100: przeciętna inteligencja – może ukończyć szkołę średnią, osiąga średni poziom zawodowy (25%)
  do 90: nieco poniżej przeciętnej inteligencji – może ukończyć podstawową edukację i dobrze sprawdza się w zawodach manualnych (10%)
  do 80: granica niskiej inteligencji – z trudem kończy szkołę podstawową, z sukcesem – szkołę specjalną (10%)
  do 70: kretyn, osoba o niskiej inteligencji – przy odpowiednim prowadzeniu, może ukończyć szkołę specjalną (6,8%)
  do 50: idiota, średni poziom niskiej inteligencji – nie nadaje się do uczenia, jednak jest w stanie opanować pewne czynności życiowe (2%)
  do 20: imbecyl, bardzo niska inteligencja – nie nadaje się do uczenia ani trenowania (0,2%)

  • a do picia piwa to ile czeba miec ynteligencyju ?
   Zenek ma internet to postanowillismy sie spszeciwic tym osczerstfom !! mowimy stanofcze nie !

  • ja IQ 20
   tak debilnej odpowiedzi dawno nie czytalem ! blysk byl z Ctr+C Ctr+V ? omnibus ? sklep przeszkadza ? przeprowadz sie !
   napisz petycje ulotki rozdawaj ! z za monitora pieknie sie wypowiada ! rusz dupe i zrob cos a nie placz ! @trzemesznianin54 dokladnie tak powinno to wygladac ! kara z 5000 zl brak koncesji ! do tego potrzeba kontroli ruszenia dupy z komisariatu(teraz pieknie piesze patrole za nasze pieniadze!) wyjscie do ludzi! pozdrawiam normalnych
   PiW

   • Mieszkam na spokojnej ulicy i się wysypiam. Jestem więc bezstronny . Potrafię jednak wyobrazić sobie sen przerywany nocnymi burdami . Jesteś egoistą i maluczkim człowieczkiem skoro nie pojmujesz o czym piszą ludzie mieszkający w miejscach tu wymienianych. Tu nie trzeba wielkiej logiki i IQ ponad przeciętną ,a sposób przekazu X bardzo mnie rozbawił :). Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę

  • słuchaj sanowny panie baranie,bo inaczej ciebie nie mozna nazwac liczba 54 to moje szczawie lata
   sam sobie wystaw współczynnik inteligencji jesli ośle nie potrafisz zrozumiec słów które napisałem
   to wytłumacze tobie po chłopsku
   nic nie da w obecnej wychowalnosci małolatów ze doprowadzisz do zamkniecia sklepów
   panie x jezeli pan mysle ze człowiek wykształcony nie [potrafi zrozumiec słów człowieka prostego to panaIQ jest chyba ponizej punktu ZERO
   WCZYTAJ SIE BARANIE CO NAPISAŁEM

   • Szanowny Panie trzemesznianin54.Proszę się nie przejmować moją oceną Pańskich wypowiedzi.Jednocześnie wyjaśnię,dlaczego nie będę z Szanownym Panem prowadził dyskusji… Pojęcie idioty jest tak naprawdę bardzo względne i z psychologicznego punktu widzenia oznacza ono po prostu osobę, do której czujemy dużą niechęć. Etykietka „idiota” jest tylko usankcjonowaniem i ukoronowaniem naszego odczucia. Jego przyczyny mogą być bardzo różne i niekoniecznie związane z oceną inteligencji adwersarza. Stąd też dyskusja na samym wstępie nie ma sensu, bo już na początku założyliśmy sobie w podświadomości, że nic z tej dysputy nie będzie. Jedynym efektem mogą być zszargane nerwy, ewentualnie dzika satysfakcja z zgnojenia drugiej osoby. Nie ma najmniejszych szans na to, że dyskusja zakończy się jakimiś wnioskami, albo kompromisem. Z tego powodu jeśli faktycznie uważacie się za stroną mądrzejszą w dyskusji, a swojego przeciwnika uważacie za „idiotę”, to w ogóle nie powinniście się wdawać w rozmowę. Na drodze do tego może stanąć słabo wypracowana inteligencja emocjonalna. Cóż… często aż się prosi, żeby komuś na jego durny komentarz odpowiedzieć. I o ile sensowne jest zrobić to raz, to wdawanie się w niekończącą się wymianę zdań, gdy wiadomo, że nic z tego nie będzie, po prostu mija się z celem i jest psychicznie szkodliwe. Szkoda życia na dyskusje z matołami.

 23. I to by było na tyle w temacie . Jak chłop krowie na rowie. Dotarło trzemesznianin 54 ? No prościej już się nie da..

 24. Gdyby tak jeden z drugim, nie przespał spokojnej nocy w lecie, gdzie okna są otwarte, to by na własnej skórze doznał co to nieprzespana noc i tego konsekwencje: stres od rana, niepokój, złość na wszystkich wokół.Wystarczy parę nocy i na Dziekankę, bo odechciewa się żyć. Młodzi nie szanują nikogo i co im tam, że nawet ich „starzy” nie mogą spać, a „niech nie śpią”.Nie przytoczę wulgaryzmów i tego co młodzi krzyczą i mówią. Jednak nie wszyscy są tacy, można przecież bawić się nie hałasując,tylko trzeba szanować innych i siebie.

 25. witam zainteresowanych jeżeli chodzi o ogródki piwne ,one są w porządku brak zastrzeżeń, problem leży nie w ogródkach lecz w sklepie nocnym który znajduje się blisko SP nr 1,otóż tam sprzedaje się alkohol cala praktycznie noc bez ograniczeń! stad te burdy nocne wrzaski hałasy aby było śmieszniej alkohol sprzedaje się tez osoba…niepełnoletnim!!!!!czas z tym skończyć !!!!to nie jest twór mojej wyobraźni wszyscy dobrze wiemy ze tam można bez ograniczeń wiekowych kupić alkohol

 26. Jeśli Pani S. przeszkadzają halasy to proponuje wyprowadzić sie pod las… cisza ,spokój,łono natury:) (tylko żeby na kolejnym spotkaniu radnych nie był omawiany problem ze zwierzyna leśna hałasuje) bo wtedy trzeba byłoby zagrodzic wszystkie zwierzaki żeby tak luzem nie biegały:)OGÓLNIE TEN TEMAT JEST ŚMIESZNY!!

 27. Zastanawiam się,że może problem nie leży w ogródku piwnym, czy w sklepie 24, a w klientach i trzemeszeńskiej policji. Obecność policji w tych miejscach i mandaty, a nie pouczenia, myślę, że mogłyby załatwić sprawę. Jeśli chodzi o sprzedaż alkoholu nieletnim u Pana Zenka w lokalu, to takie coś nie jest praktykowane, sam wielokrotnie byłem świadkiem sprawdzania dowodów osobistych, a gdy ktoś był niepełnoletni, to proponowano mu sok, a sprzedaży alkoholu odmawiano.

  • tak tak ja bylem tez swiadkiem jak sprawdzano dowod osobisty i prawo jazdy i nawet rozliczenie z Urzedem skarbowym a i niektorym tez zdolnosc kredytowa na zapleczu ! z czystym sumieniem mogę powiedziec ze nieletni tam nawet nie powachali alkoholu wiec policja nie ma co sprawdzac tego lokalu ! niech sprawdzaja innych ale nie ten !

  • i dodatkowo jak ktos podejrzanie wyglądal to sprawdzano koligacje czy nie mial dziadka w wermachcie !naprawde uczciwy lokal ! moge kazdemu polecic !

   • Młodym sprawdzają nr buta, stan uzębienia, sprawdzają czystość uszu i paznokci. Potem narada…. i decyzja….-nie sprzedamy alkoholu, przyjdź z mamusią lub tatusiem.

    • To oczywiście żart o tym sprawdzaniu. Przepraszam Właścicieli lokalu. Nadal będę zasiadał u Zenka , bo jest O.K.

   • Jednemu nawet Zenek odmówił sprzedaży alkoholu bo doszukał się, że babka -jego babki była kucharką w gestapo :).Panie Zenku pozdrawiamy, ma Pan porządek i ład w lokalu, sprzedaż alkoholu nieletnim to totalna bzdura. Proponuję w okresie letnim postawić jakieś tuje w donicach, więcej kwiatów i zieleni wokół ogródka na zewnątrz, będzie jeszcze przyjemniej i szanujący się klienci nie będą 'obcinani’przez przechodniów, którym żal tylek ściska, że ktoś pije browary za „piątaka” jeszcze raz pozdrawiam.

 28. Ale macie problem nie umiecie pić to nie pijcie. Trzemeszno to takie kozie miasto napijcie się mleka i nie będzie problemu, a pani radna ma rację jak właściciel nie może poradzić sobie z pijakami to zabrać koncesję na alkohol i nie bedzie problemu////

  • Do tere fere masz racje jak nie moze wlasciciel sobie poradzic to o 22 zamknac lokal i final a jak nie daje rady z pijakami to jego problem bedziemy sie przygladac a ryja drzec nie pozwolimy i placu kibla nie pozwolimy robic .

 29. Naprawdę chcecie zrobić z Trzemeszna miasto widmo? Najpierw wszelkie skarki mogliście kierować do właściciela albo policji. Teraz macie problem? To wolicie żeby ludzie siedzieli na ławkach albo po krzakach i pili piwo?

 30. Czy to aby na pewno jest problem??? Ja nie jestem częstym bywalcem tego baru, ale jak bylem to nie spotkałem sie z tymi zarzutami! Moim zdaniem to odwrócenie uwagi od innych problemów w miescie właśnie podwyżki wody, sprzedaż alkoholu i picie w sklepach, czy nawet odchody po psach, które „robią” co chca i gdzie chca, a zdaje sie, ze pani radna tez ma psa. Proszę zająć sie sprawami ważniejszymi a nie jedynym miejscem, gdzie można zjeść i wypic LEGALNIE piwo. Pozdrawiam i proszę przemyśleć problemy w ten jakże pięknie zapowiadający sie dzień. Milej niedzieli…

 31. my wyzej potpisani bywalcy tego lokalu o kturym mowa w tym artykule stanofczo sie sprzeciwiamy tym pomuwieniom na ynternecie – mowimy glosno ze klauzula sumienia nie pozwala nam w ciszy i spokoju spozywac tak zacnego trunku jakim jest zenkowe piwo !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj