Strona główna Kultura Egzaminy gimnazjalne zgodnie z planem

Egzaminy gimnazjalne zgodnie z planem

10637
52

Mimo trwającego strajku w placówkach oświatowych, zaplanowane na jutro egzaminy odbędą się zgodnie z planem. W naszej gminie oddziały gimnazjalne prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 2, w Trzemżalu i Kruchowie.

Jak informuje burmistrz Krzysztof Dereziński, dyrektorzy tych placówek poinformowali go, że nie mają problemów ze skompletowaniem pełnych składów komisji. Zasiądą w nich nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku oraz osoby spoza szkół, posiadające uprawnienia pedagogiczne.

Burmistrz przekazał nam też jak wygląda aktualna sytuacja strajkowa w poszczególnych placówkach. Są to dane uzyskane na podstawie informacji od dyrektorów.

Wszystkie szkoły i przedszkola są czynne. Oznacza to, iż mimo strajku, każde dziecko, które zjawi się w placówce znajdzie opiekę, a także – w razie potrzeby – posiłek. Stołówka w SP nr 1 pracuje normalnie.

Poniżej sytuacja w poszczególnych placówkach oświatowych gminy:

 • Przedszkole nr 1 – strajkuje 8 nauczycieli
 • Przedszkole nr 2 – strajkuje 16 nauczycieli
 • Szkoła Podstawowa nr 1 – strajkuje 53 nauczycieli, nie strajkuje 7
 • Szkoła Podstawowa nr 2 – strajkuje 27 nauczycieli
 • Szkoła Podstawowa w Kruchowie – strajkuje 13 nauczycieli, nie strajkuje 5
 • Szkoła Podstawowa w Trzemżalu – strajkuje 17 nauczycieli
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych – strajkuje 21 nauczycieli, nie strajkuje 9

W całej gminie do strajku przystąpiło tylko 2 pracowników niepedagogicznych – po jednym w Przedszkolu nr 1 i ZSOiZ. Nie strajkują wszyscy dyrektorzy.

Do szkół i przedszkoli nie przyszła dziś zdecydowana większość dzieci i młodzieży. W Przedszkolu nr 2 jest jedno dziecko, po jednym uczniu przyszło dziś do SP nr 2 i ZSOiZ.

52 KOMENTARZE

 1. Bo burmistrz liczy ludzi, którzy są na zwolnieniu lekarskim urlopie lub jeszcze nie zaczęli pracy jako niestrajkukących. Jak zwykle przekłamania

 2. Rodzice puszczajcie dzieci do szkoly bo szkoly sa czynne bo moze byc tak ze beda musialy odpracowac w wakacje i z urlopu bedzie kicha.

 3. Tak Burmistrz niech jeszcze więcej daje nagród tym przedszkolankom, i dyrektorom to jeszcze trochę pensję będą miały większą od PENSJI burmistrza. Oto przykład w postaci strajku, wciąż im mało i mało i pomimo brania kasy za półtora pensji jeszcze STRAJK, do roboty lepiej niech się wezmą i zaczną się ruszać, bo z tego lenistwa to jak widać, to grubo, grubo a to się powodzi, ale jak jest przyzwolenie. Tak to się rozpasało, jedzonko na miejscu grupki dzieci małe, to się dzieje w Państwie Duńskim……………., OJ, OJ czas przejrzeć na oczy, a sobie żądzą , czas na kontrolę tej instytucji…….

 4. Zgadza sie i jeszcze do tego do domu zadac po piec stron i matka sleczy do ponocy bo dziecko nie zdarzy wszystkiego ogarnac nauczyciel na drugi dzien postawi znaczek nie wazne czy dobrze zrobione czy nie nawet nie sprawdzi to oczym my tu mowimy nagradzac nauczycieli w sposob jaka praca taka placa .

 5. Co mają do tego nasze dzieciaki że straszą że będą to odrabiać to dzieciaki nie strajkuja tylko nauczyciele jeszcze za mało maja wolne

  • Teraz może rodzic się wykazać podczas opieki nad własnym dzieckiem A nie podrzuca nauczycielem do szkoły i na świetlicę. Pobyt z dzieckiem dementuje rodzinę. No chyba że dziecko to dla z Ciebie problem

    • Obowiązkiem ucznie jest uczyć się tak jak i nauczyciel jest po to aby nauczać, ale każdy ma prawo do strajku i naprawdę większość rodziców „boli” nie to że nauczyciele strajkują bo chcą godnie żyć, tylko to że w dniach strajku nie mają otwartej przechowalni aby dzieci swoje najukochańsze podrzucić, albo nie znają specyfiki pracy nauczycielskiej twierdząc że pracują tylko 18 h, 2 miesiące urlopu i ferie. Według mnie chora zazdrość. Choć ja widząc prace nauczyciela z boku serio wolałbym na kasie w Biedrze siedzieć niż nim być. Bo Wy wszyscy ANTYSTRAJKOWCY naprawdę g..wno wiecie o specyfice pracy kogoś komu podrzucacie swoje bachory by mieć święty spokój i śmiało korzystać z dobrodziejstwa 500+. godne pożałowania. ALE TO JEST POLSKA WŁĄŚNIE. PSEUDOPATRIOTYZM.

 6. Z pozycji rodzica i nauczyciela,jakim jestem wygląda to tak:strajkuje,bo mam dość lekceważenia nauczycieli oraz głodowych pensji naszych i pracowników oświaty(obsługa i administracja).Proszę przesledzić stosunek strony rządowej do związkowców.Związki już trzykrotnie zmienały warunki(30%,2razy 15%,3 razy 10%).Strona rządowa-beton,ciągle to samo.Ustąpiono żądaniom innych grup zawodowych,my robimy strajk legalnie a zamiast tego kolejny policzek-będą pieniądze dla świń i krów -dla nauczycieli znów figa z makiem.Dlaczego inne grupy społeczne są uprzywilejowane?Rolnicy mają dopłaty unijne,programy suszowe,pół miliona dla młodego rolnika i inne bezzwrotne pożyczki a my się nie liczymy?
  Ktoś powie: „jak Ci źle-to się przekwalifikuj”.Pytam:po kilkunastu latach pracy,kilku podyplomówkach i wielu kursach zaczynać od nowa?Lubię swoją pracę-chcę tylko godnie zarabiać.Chcę swojemu dziecku zapewnić byt,nie zastanawiać się ,czy kupić jemu kurtkę czy może sobie buty w danym miesiącu.
  Powie ktoś-„Jak w tych szkołach uczą,skoro muszę dziecko na korki wozić”A czy to nauczyciel wymyśla podstawy,czy to wina nauczyciela,że programy są przeładowane?!
  Drodzy Rodzice:większość z Was jest świetna,ale część niezwykle roszczeniowa,trudno sprostać Waszym często wyolbrzymionym wymaganiom.
  Z pozycji rodzica-chcę ,aby moim dzieckiem w szkole zajmował się wypoczęty i zadowolony nauczyciel,który nie martwi się czy opłaci rachunki.Chcę,żeby miał dla mojego dziecka czas i dobre słowo,kiedy sytuacja będzie tego wymagała.

  • Tylko różnica jest taka, ze macie 3 miesiące wolnego płatnego i nie pracujecie 40h tygodniowo 🙂
   I argumenty w stylu „zazdroscisz, to trzeba było zostac nauczycielem” są zabawne, ponieważ Was do zostania nauczycielami też nikt siłą nie zaciągał.
   I moze pensja powiedzmy 2tys jest niska na dzisiejsze czasy, ale to jest pensja za pół etatu, a nie cały 🙂

   • To cały etat, ale mi się już nie chce tłumaczyć o pracy w domu, radach, wywiadówkach, imprezach szkolnych no i papierologi i ciągłego dokształcania, Ile razy można.

 7. Gdyby tylko urzędy skarbowe wzięły pod lupę przychody nauczycieli z tytułu udzielania korepetycji…Kwestia strajku umarła by śmiercią naturalną.

 8. Czytając te komentrze widze że najwiecej negatywnych wipsów jest zamieszczone przez osoby, które w szkołe rzucały kamieniami.

  • Dokładnie. Jestem w szoku ile zawistnych ludzi jest w mieście. Całą swoją rodziną wspieram i popieram nauczycieli. Do dnia dzisiejszego ucze się, rozwijam, samodoskonale. Całą sobą z nauczycielami !!!

 9. Może i należą się podwyżki ale gdzie odrazu dają aż tak wielkie podwyzki? Rozumiem 300 – 400 do ręki ale nie 1000!!! Proszę pracować 40h tygodniowo pracę sprawdzać po lekcjach w szkole i zabrać się uczciwie do pracy A nie !!! Nie jestem sprawdzony do nauczycieli bo 500zl do krowy to śmiech kupowanie głosów przez jarka:)

  • W pracy nie da rady, nie ma infrastruktury, może i by woleli tak. Gdzie dają od razu? Na przykład policjantom, prośba, źeby nie hejtować tym razem policjantów, oni też mieli żałosne pensje i moim zdaniem dobrze że je uzyskali w akcji L4.

 10. Jestem ciekawy dlaczego Szkoła Podstawowa nr. 1 ni informuje na swojej stronie nic o tym co dalej kiedy do szkoły a dostały dzieci na karteczce ze będą takie informacje…

  • SP1 nie idzie do szkoły jak na razie pon wt i jutro także nie ale według mnie powinni o tym informowac troszke wcześniej. Mi nauczyciel wysłał wiadomość dziś wieczorem. A co gdybym jej nie przeczytała bo na przyklad spalabym? Wtedy dziecko wstaje na 8 a ja dopiero czytam SMS. Skoro mają wolne to mogliby poinforowac wcześniej. Przepraszam za jakieś błędy i nie chce się kłócić o moim zdaniu z innymi.😊

  • A jakiej informacji oczekujesz?Gdy się coś zmieni wszyscy zostaną poinformowani.O ile mi wiadomo o strajku było wiadomo już dużo wcześniej,a pozatym pojawiły się plakaty i informacje w mediach.Jakie mają być dzieci,skoro rodzice tak ciężko myślą 😂😂😂

 11. A co w przedszkolu, jak słyszę nie ma kto się zająć dziećmi przecież dyrektor ponoć nie strajkuje, według wypowiedzi Burmistrza, to niech chociaż w czasie strajku zajmie się dziećmi. Byłaby to jedyna okazja wykazać się chociaż tą opieką, za którą otrzymałby zasłużone pieniądze. A tak to, czy się leży, czy się siedzi pensja się należy.

 12. A jakiej informacji oczekujesz?Gdy się coś zmieni wszyscy zostaną poinformowani.O ile mi wiadomo o strajku było wiadomo już dużo wcześniej,a pozatym pojawiły się plakaty i informacje w mediach.Jakie mają być dzieci,skoro rodzice tak ciężko myślą 😂😂😂

 13. Szacunek dla nauczycieli ktorzy nie strajkuja daja wlasciwy przyklad i sa to nauczyciele z powolania a reszta to bez komentarza

  Bidni nauczyciele sie lansuja furami i zlotymi zegarkami

  a wziac sie za tych leni i wymagac od nich

 14. Dziwny masz sposób definiowania. „Nauczyciele z powołania nie strajkują”

  A może nauczyciele z powołania powinni pracować za darmo a po godzinach dorabiać na tartaku i dorobione pieniadze przynieść do szkoły na remont boiska?

  Zastanów sie co piszesz – bo uznam że wiele wspólnego z edukacją nie miałeś.

 15. Słyszałam ze egzaminy mogą być unieważnione jeśli pilnowali księża, katecheci, zakonnice. Czy ktoś cos wie??? Tak powiedział Broniarz dziś o 13,00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here