Strona główna Kultura Dzień książki dla dzieci

Dzień książki dla dzieci

888
3

2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, obchodzony w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Co roku gospodarzem obchodów jest inne państwo – tym razem Rosja. Hasło tegorocznego święta brzmiało – „Rośnij z Książką”.

O tym dniu nie zapomniano także w trzemeszeńskiej bibliotece. Przed Domem Kultury pracownice biblioteki zorganizowały okolicznościowe zajęcia dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

Głównym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki, nawiązującej swą tematyką do baśni Andersena. Rozwiązywano także kalambury nawiązujące do bajek tego znanego pisarza. Innym zadaniem było dopasowanie wylosowanego tytułu baśni do ilustracji umieszczonych na tablicy.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięska drużyna książkę z przeznaczeniem do biblioteki szkolnej. Pomyślano także o dorosłych, którzy mieli okazję przypomnieć sobie bajki z dzieciństw,a rozwiązując przygotowana na tę okazję krzyżówkę.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

3 KOMENTARZE

  1. Panie z biblioteki do Medalu Honorowego Trzemesznianina. (Trzemesznianek ?)
    To są panie ,które nie patrząc ile zarabiają, robią tak bardzo dużo dla społeczeństwa.
    Bo ostatnio to już myślałem, że Medal nam się sponiewiera. Na szczęście tak się nie stało.

  2. Wszystkim Paniom z Biblioteki dziękujemy za fachowość i cierpliwość do bólu. A za społeczną pracę Medal honorowy w istocie RM mogłaby rozważyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj