Strona główna Kultura Dzień języków obcych w SP nr 1

Dzień języków obcych w SP nr 1

1739
0

W związku z obchodzonym niedawno Światowym Dniem Języka Angielskiego, nauczyciele języków obcych w Szkole Podstawowej nr 1 przygotowali Szkolny Dzień Języka Angielskiego i Języków Obcych.

Z tej okazji w szkole miało miejsce wiele interesujących wydarzeń. W sali gimnastycznej uczniowie klas VII i VIII przygotowali stoiska prezentujące osiągnięcia krajów anglo i niemieckojęzycznych. Włożyli oni wiele wysiłku w przygotowanie bardzo interesujących stanowisk, a zwiedzający mogli poznać fakty i ciekawostki na temat prezentowanych krajów.

Klasy IV-VI na szkolnym korytarzu przygotowały wystawę plakatów poświęconych krajom obszaru języka angielskiego. Uczniowie klas VII i VIII wysłuchali także wykładu na temat Williama Szekspira i jego czasów, wygłoszonego przez Macieja Adamskiego.

Niewątpliwą atrakcją dla części klas były lekcje języka japońskiego. Dodatkowo odbyły się rozgrywki Kahoota dla klas IV-VI. Natomiast podczas lekcji języka niemieckiego nauczyciele prezentowali filmy dotyczące krajów niemieckojęzycznych.

Bardzo ciekawym punktem było spotkanie online z historykiem i anglistą, profesorem UAM Christopherem Kortenem. Profesor Korten wychowywał się w USA, następnie studiował w Cambridge i Oksfordzie, gdzie uzyskał doktorat. Zainteresowanie historią Europy Wschodniej sprawiło, że od kilku lat mieszka i pracuje w Polsce. W trakcie spotkania prof. Korten mówił o swoich zainteresowaniach oraz odpowiadał na pytania uczniów.

Zebrani dowiedzieli się, między innymi, że najbardziej smakują mu pierogi, oraz że uwielbia żurek. Zachęcał również do nauki angielskiego, w tym także poprzez korzystanie z jego kanału YouTube oraz Instagram.

Uroczystość przygotowali nauczyciele Zespołu Przedmiotowego Języków Obcych: pp. Sławomira Krzemińska, Karolina Liberkowska, Marta Michalczyk, Ewa Nowicka, Aneta Szarzyńska, Karol Palacz i Maciej Adamski, wspierani przez studenta japonistyki i absolwenta SP1 Karola Adamskiego.

SP nr 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj