Strona główna Kultura Dożynki w Jastrzębowie

Dożynki w Jastrzębowie

3021
27

Sołectwo Jastrzębowo było gospodarzem tegorocznego gminnego Święta Plonów. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, skąd po jej zakończeniu ruszył tradycyjny korowód.

Główne uroczystości odbyły się na placu przy świetlicy wiejskiej. Wszystkich zebranych przywitał sołtys Wojciech Kosiński.

Burmistrz Krzysztof Dereziński przyjął tradycyjny bochen chleba od starostów – Emilii Kozińskiej z Miławy i Łukasza Marciniaka z Jastrzębowa.

Jak co roku, dożynki stały się okazją do wręczenia wyróżnień osobom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz rolnictwa i swojego środowiska. Sołtysem roku został wybrany W. Kosiński – sołtys Jastrzębowa, a Jadwiga Kędzierska – sołtys Kozłowa, została wybrana gospodynią roku.

Wyróżnienia w kategorii rolnik – producent rolny – otrzymali: Danuta i Zenon Klukasowie, Barbara i Wojciech Stachowiakowie oraz Małgorzata i Wojciech Łuczakowie. Tytuł „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznano Jadwidze Dulębie, a „Działkowcem Roku” została Danuta Rybicka.

Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Mogilna. Na scenie zaprezentowały się też miejscowe zespoły – Artystyczny Zespół „Świerszcze”, Klub Seniora „Złoty Liść” oraz zespół taneczny „Hopki” z Niewolna. Nie zabrakło tradycyjnych stoisk, przygotowanych przez sołectwa.

Gminne dożynki zakończyła zabawa taneczna.

27 KOMENTARZE

 1. inkasent byl… ciekawe kiedy rozpocznie agitacje po emerytach przy okazji spisywania licznikow – psami poszczuje !

   • To dobre. Stoiska wyglądają jak te, które można zobaczyć u babci. Po prostu zarąbiście. Hopki niezbyt mi się podobają. Mogłyby mieć lepszą nazwę.
    – brak interpunkcji,
    – brak ortografii,
    – niekonsekwetnte używanie wielkich i małych liter,
    – język kolokwialny w piśmie,
    – używanie nieistniejących znaków takich jak „…..” (wyłącznie „…”),
    – brak podziałów składniowych.

    Upierdliwe co? To jest takie samo czepianie się jakie Ty – mały człowieku – zastosowałeś w swoim komentarzu. Dożynki jak u babci ? I bardzo dobrze! Takie mają być. Od tego są dożynki, by kultywować to, co przekazali nam przodkowie i podziękować komu trzeba. Nie podoba Ci się nazwa zespołu. KAŻDY może mieć swoją opinię. Jednak jedno musisz sobie uzmysłowić – to nie jest konstruktywna krytyka, to jest TYLKO twoja opinia i prawdopodobnie, nikogo poza Tobą nie obchodzi. Zastanów się co wnosi twój komentarz i czy w całej tej sytuacji, że dzieciaki spędzają czas razem, uczą się i ćwiczą, widzisz tylko tę jedną rzecz. Denerwują mnie ludzie, którzy potrafią krytykować dosłonie wszystko tylko po to, by uspokoić swoje zbolałe sumienie, że w życiu nie zrobili nic lub są po prostu na tyle niezadowoleni z własnych dokonań, że wyżywają się na innych.

    • Hop, hop, hop! Hopki z Niewolna w górę!
     Wasze skakanie na scenie – Wasz radosny i cieszący ludzi taniec budzi sympatię i miłe uczucia u widzów.
     Hopki hop, hop! „Korekta” też tak samo, bo napisała mądrze.

 2. E tam Lechu spoko gość mój głos do powiatu ma ważne że matrix wypadł znow z lodówki. Bez niego impra nieudana. Tablet był?

 3. Jak będziemy wybierać takich jak inkasent to nic się nie zmieni ,co ten człowiek poza sianiem pierduł po terenie nic sobą nie prezentuje,jest już w Pisie? całuje rączki i to jest jego poziom radnego dla naszej gminy

  • On nawet rączek calowac nie potrafi całe cztery lata co zrobił brak na komisji sesji olewał wyborców obiecywał cuda tak jak Dolata i ten drugi brak reakcji na informację o złej pracy organu wykonawczego to mają byc reprezentanci gminy Trzemeszno należy pamiętać o tym drugim radnym do powiatu arogancki stosunek jakości pracy społecznej zadna dyjete to brali i to co zrobili mieli nas w D….

  • Dożynki zawsze są kiczowate tak ,jak oprawa zewnętrzna odpustów wiejskich.
   Gdyby nie były kiczowate , to zatraciłyby swój tradycyjny charakter.
   Jeśli obrzędowość dożynek była kiczowata, to znaczy, że dożynki były bardzo bogate w kiczowatą scenerię, w kiczowaty nastrój i kiczowate zabawy.
   O to chodzi~.
   Brawo organizatorzy !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj