Strona główna Różne Dowozy uczniów – zmiana na gorsze czy tylko wypadek przy pracy?

Dowozy uczniów – zmiana na gorsze czy tylko wypadek przy pracy?

8145
222

Dzisiaj po raz pierwszy usługi dowozu dzieci do szkół w naszej gminie wykonywał nowy przewoźnik – firma „Euromatpol Mateusz Czkalski” z Budzisława Kościelnego. Jak wynika z relacji naszych Czytelników, którzy dzielili się swoimi uwagami na portalu oraz Facebook-u, pierwszy dzień pracy nowego wykonawcy okazał się falstartem.

Autobusy zanotowały opóźnienia, a do niektórych miejscowości nie dotarły w ogóle. Potwierdził to w rozmowie z nami Mirosław Świerkot z Urzędu Miejskiego. Pojazdy nie dojechały między innymi do Lubinia, części Wymysłowa, Cytrynowa, Kierzkowa, Gołąbek oraz Ochodzy. Na wielu trasach odnotowano znaczne opóźnienia.

Pierwszy autobus dojechał do Szkoły Podstawowej nr 1 o godzinie 8:10.

O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy właściciela firmy Mateusza Czkalskiego. Według niego, przyczyna zamieszania leży w tym, że załączone do dokumentacji przetargowej rozkłady jazdy i wykazy dzieci nie pokrywały się zupełnie ze stanem faktycznym a niektóre miejscowości były zupełnie pominięte. Dodał również, że najwięcej informacji kierowcy otrzymali dziś od rodziców, którzy stali na przystankach i to oni mówili, o której godzinie do tej pory odjeżdżał autobus z ich miejscowości.

Jak twierdzi M. Świerkot, przewoźnik otrzymał prawidłową dokumentację, nie dołożył natomiast należytych starań w zapoznaniu się z obowiązującymi trasami przed rozpoczęciem usług. Zapytaliśmy również zastępcę burmistrza Dariusza Jankowskiego o to, czy gmina zamierza nałożyć na przewoźnika kary finansowe, które są przewidziane w umowie między innymi za opóźnienia.

Wiceburmistrz stwierdził, że jest zbyt wcześnie aby od razu mówić o karach. Takowe są rzeczywiście przewidziane, ale urząd najpierw zwróci się do wykonawcy o szczegółowe wyjaśnienia i dopiero wtedy może podjąć konkretne decyzje.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

222 KOMENTARZE

  • W autobusie jest ciepło , dzieci zadowolone , autobus jeździ punktualnie mimo warunków na drodze . Pani w autobusie bardzo miła i troskliwa , dzieci ja bardzo lubią . Jako rodzic jestem zadowolona i moje dziecko też wypowiada się w tym temacie w superlatywach . Nie rozumiem tych negatywnych komentarzy .. A jeżeli chodzi o pierwszy dzień pracy to zawsze jest zamotany ważne że teraz jest ok.

 1. Moge przypomnieć jaki był początek roku szkolnego z Panem Przybylslkim gdzie autobusy jeździły jak chciały, kazdego dnia były o innych godzinach w szkole czy tez po zajeciach dzieci były każdego dnia o innym czasie. Trwało to ponad miesiąc a zbulwersowani rodzice wychodzili już z siebie…i nikt o tym nie pisał. ..

  • Zartujesz? Co Ty myslisz ze p. JACEK nie potrafi utrzymac sie bez naszej szanownej gminy? Interes mu sie kreci bez nich! Na pewno ma klientow ktorzy mu ufaja i chetnie zglaszaja. Wiec jestes w bledzie! Mieliscie zle to teraz bedziecie miec jak w bajce!

  • Czy Was juz w tym Nowym Roku powalilo!!!!! Czego wy chcecie od Przybylskiego!!!! do tej pory i tyle lat funkcjonował bez jakichś poważniejszych zarzutow a teraz juz nie pasuje???? Ciekawa jestem kto za tym stoi??? Zaznaczam ze ja nie mam dzieci w tym wieku,ale do cholery dlaczego dajecie zarabiać ludziom z nie naszej gminy!!!! Podatki p. Przybylski płaci w Trzemesznie!!!!!!

 2. Jak płacili tak mieli…pan Przybylski się nie spieszył..A tak w ogóle to nigdy nie lubiałam tego Przybylskiego. .a co on guru jakiś czy co?

 3. Uważam,że cokolwiek by nie mówić o przewoźnikach to Pan Przybylski jest człowiekiem z naszej gminy i choćby z tego tytułu powinien on wygrać przetarg. A kryteria wytypowane do przetargu to kwestia doboru. Nie postępuje się tak ze swoimi ziomkami. To nie fair.

 4. Przewoźnik musi się zapoznać z trasą bądźmy ludźmi .A może ktoś z gminy odpowiedzialny za przewozy ruszył by tyłki z foteli i pokazał trasę nowemu p rzewoznikowi.Przecież chodzi o dobro dzieci.

 5. Ludzie z założenia narzekają jak by nie było zawsze źle ,pierwszy autobus był o 7.55 A każdemu warto dac szansę .skąd kierowca miał wiedzieć gdzie ma jechać skoro żadnej listy nie dostał? Wina leży też po stronie gminy A nie tylko przewoźnika.

 6. Pan Przybylski życzył sobie 80 tysięcy więcej. To prawda że nowy przewoźnik nie dostał dobrego planu Panie Mirku niech pan w oczy nie kłamie:)

 7. Dajcie przewoznikowi zapoznać się z nową trasą .Może ktoś z gminy odpowiedzialny za przewozy ruszył by tyłki z fotela i pokazał trasę.Chodzi przecież o dobro dzieci a nie szukanie skandalu .

 8. A może faktycznie dokumentacja która dotarła do nowego przewoźnika nie była pełna lub nie dokładna i nie zawierała takich informacji jak np. miejsca przystanków i godziny odjazdów? Słyszeliście że plakaty z godzinami odjazdów z przystanków zostały pozdzierane? Jeśli tak to ciekawe kto to zrobił?

 9. to był dopiero pierwszy dzień obcy kierowca inny opiekun inny rejon niema co się dziwic skoro nikt im nie powiedział jak ma jeździ gdzie stawac tylko rozpiske na kartce dostali i podejrzewam ze az tak szczegolowa to ona niebyla wiec niema co dramatyzować na zapas….okaze się z czasem

 10. Myślę, że pan Świerkot zapomniał sprawdzić czy przewoźnik zna trasy. Przecież to jego obowiązek , za co płaci mu burmistrz. Czas rozliczyć tego pana.

 11. W naszej gminie jest więcej przewoźników ale zawsze wygrywał Pan Przybylski, wiadomo dlaczego? Nowy przewoźnik dużo mniej zaproponował i wygral. Czy tak trudno to zrozumieć?

 12. Znając pracę Pana Ś.to nowy przewoźnik nie dostał kompletnej dokumentacji dotyczącej tras przejazdu. Dajmy szanse nowemu przewoznikowi. Pozna trasę i będzie ok. Poza tym w Sp Trzemżal nie było żadnych problemów. Dzieci dojechały wg dotychczasowego planu.

 13. Pierwszy dzień nowego przewoźnika to była katastrofa!!! Dużo dzieci nie dojechało albo się spóźniło do szkoły!!! Nic dziwnego że miał tańszą ofertę bo dużo przystanków nie było wpisanych na listę!!! Miejmy nadzieję że wróci Jacek Przybylski na trasę.

 14. Przewoźnicy i opiekunki są bardzo mili i jak na pierwszy raz to dobrze im poszło, a że trochę się spóźnił to nie ich wina. A u pana Przybylskiego śmierdziało w autobusach, na głowy woda leciała i niektórzy przewoźnicy wyzywali uczniów.

 15. Dobrze, że krytykujecie nowego przewoźnika, dzięki temu z forum wie gdzie popełnił błędy i gdzie nie dojechał. Jutro będzie lepiej. Życzę nowej firmie owocnej współpracy z mieszkańcami

 16. Jak nie ujęte trasy to i przewoźnik obniżył koszty, teraz przeliczy zrobi aneks do umowy i otrzyma kwotę p.Przybylskiego.
  A tak na marginesie rozpoczął się NOWY ROK, a zamiast życzeń jad.

 17. Wolałbym tylko obiektywne uwagi bo do tej pory to jest dno. Szczególnie mistrzowie „Ja” i „Kierowca” mają jakiś problem ze sobą. PS.to się leczy…….Prawda jest taka że dziś była to porażka, te autobusy to jakaś ruina można nimi PYRY rozwozić a nie nasze dzieci.Totalna amatorka nawet nie można tego porównać do taczki z dachem. Wstyd dla urzędników GMINY TRZEMESZNO.

  • Oczywiście lepsze rozwalające się, dziurawe autobusy P. Przybylskiego…

   Jeździlam 15 lat z P. Przybylskim i modliłam się żeby w końcu ktoś coś zrobił z tymi autobusami bo gdy otwierają się drzwi w połowie drogi to nie jest fajnie

    • Oj przepraszam 13 lat jeśli przeztoą informacje Pani życie jest lepsze to nie ma za co 🙂 Jeśli chciała mnie pani zagiac lub powiedzieć mi „wyszukana krytykę” to muszę panią niestety poinformować że Pan Przybylski woził mnie od zerówki. Serdeczne Pozdrowienia 🙂

 18. Jak wyzywali dzieciaki to teraz będą siedzieć w domach,bo emerytów nie zatrudniają w PKS, a autobusy trzeba zacholować do Wymyślona,to chociaż zarobi Pan Surdyk i Pan Szoszorek.

 19. Wiecie co to jest przetarg? Gmina nie może sobie wziąć pierwszego lepszego przewoźnika. Wszystkie jednostki budżetowe i nie tylko żeby wydać na coś pieniądze muszą zorganizować przetarg. Niestety w Polsce jest tak, że jedynym kryterium jest cena (po przejściu pierwszego etapu weryfikacji jakim jest spełnienie warunków przetargu). Nie liczy się więc to, czy ktoś jest miły i czy jeździ zielonym czy czerwonym autobusem (chyba że gmina określiła ten kolor 😉 ). Podsumowując-wygrał ten, co zażyczył sobie mniej pieniędzy.

 20. Ludzie no gosc zaczal dopiero mrozy itp. przejecie tras dajcie sie wdrozyc kierowcom, jak bedzie tak caly tydzien jezdzil to sam powiem ze nicpon nic nie wart jest

 21. Jak się okaże że nowy przewożnik nie policzył wszystkich tras i będzie trzeba zwiększyć kwotę to jak jest przeprowadzony przetarg,Panie Przybylski to Ciebie mówiąc krótko wydymali i się nie dawaj,proś o dokumenty i nie odpuszczaj takiej niesprawiedliwości.

  • a jak brał co do złotówki to nic nikt nie mówił ze dymał Trzemeszno ??nie mógł tanszej oferty dac?jednak idzie jak sie chce .nie osmieszaj sie.

 22. Przwożnik-właściciel mówi że trasy w dokumentacji przetargowej nie pokrywają się ze stanem faktycznym,to do cholery czyja to jest wina-Pan asystencik,p.Dziekańska pseudoekspert od przetargów,p.Kociemba od finansów z p.Derezińskim i Świerkotem na czele.Jeżeli tak jest to kolejny skandal.

 23. Pan przybylski sobie wszystko dobrze wyliczył tak żeby starczyło dla Swoich pochlebców którym płacił i płaci.
  Dlaczego zatrudniał cała rodzine??
  Czy ze względu na ukrycie jakiś przekretów??

  Licząc luźno:
  6 miesięcy * 18 dni =108 dni
  dzienne kilometry około 700-800km *108dni =81,000km
  P. Czekalski 280,000zl /81,000km =3,45zl za kilometr
  P przybylski 360,000zl /81,000km =4,44zl za KILOMERT

  +dotacja za bilety DRUGIE TYLE CZYLI:
  P przybylski 8,88zl ZA KILOMETR

  Z inernetu fakty:
  witkowo około 3,5 zl za kilometr
  mieleszyn jak wyzej
  czerniejewo około 3zł
  Kłecko 3,4zł
  KIszkowo 3,45
  WSZYSTKIE WYMIENIONE GMINY NIE MAJA PRZEWOZÓW NA BILETY !!!!!

  Nie mowił bym o braku dobrego liczenia przez P. Czekalskiego TYLKO O ZACHŁANNOŚCI P.przybylskiego i jego ludzi.

  Złota kura zdechła czas wziąść sie za UCZCIWĄ PRACE p.jacku !!!!!

 24. Do byłego i obecnego przewoźnika nic nie mam. Jednak to co dziś rano się działo, nazwać cyrkiem to mało. Panowie policjanci, jeżeli robicie „nalot”, już nie wnikam czy z własnej inicjatywy, czy „życzliwy” zaproponował. To chociaż skoordynujcie działania. Nie wiem jakie wyniki są tej akcji. Na pewno udało wam się skutecznie przestraszyć młodsze dzieciaki i doprowadzić do szewskiej pasji, pozostałych uczestników ruchu. Blokowanie nieprawidłowo zaparkowanymi radiowozami, korkującego się i tak o tej porze skrzyżowania, chluby wam nie przynosi.

 25. Gmina (odpowiedni pracownicy!) powinna dopilnować, aby nowy przewoźnik otrzymał wszystkie niezbędne informcje na temat dzieci, przystanków, miejscowości, godzin itp.I taki pan Ś. powinien zjawić się na wioskach pierwszego dnia a nie zacierając ręce o godzinie 8.00 wykonywał telefony, że dzieci nie dojechały na czas. Żenada! Druga sprawa przewoźnik powinien stanąć na wysokości zadania tego pierwszego dnia.Nie oceniajmy po 1 dniu.Dajmy im szansę. Kierowcy o wielu kwestiach dowiadują się od rodziców na przystankach np.gdzie stoją dzieci i o której godzinie powinien być autobus, żeby dzieci zdążyły na lekcje.Jeśli się przewoźnik nie postara to nie ma co go trzymać na siłę, bo jest tańszy. Ale u pana Przybylskiego kierowcy i opieka do dzieci(może nie w każdym autobusie) pozostawiała wiele do życzenia.I też pan Ś.mógłby sprawdzić co się dzieje….Jak zwykle porażka ze strony gminy, czy ze strony przewoźnika to się okaże.

 26. ludzie zajmijcie się swoimi sprawami a nie wciąż coś nie dobrze dzisiaj dzieci dojechaly normalnie czas przyzwyczaić sie do nowego nie będzie tak żle

  • Jestes taka pewna? Z P. Przybylskim nie musialam czeksc na autobus no tk on czekal na mnie, a drugi dzien z rzędu nie bylo autobusu na z Kamiencu i co ? Znowu dziecko na wlasny koszt musialam zawiesc…

   • Oj przepraszam bardzo autobus w Kamiencu był i był na czas 🙂 Wszyscy jakoś potrafili zdążyć na autobus… Nie chce Pani pouczać bo jestem małolata ale proszę uwazniej obserwować otoczenie 🙂 Kamieniec w końcu zyskał normalna opiekunkę w autobusie…

 27. co się dzieje to paranoja ludzie robicie cyrk niewiadomo z czego przezywacie na zapas wszystko z dojazdami na pewno się ulozy kwestia czasu mam tez dzieci które dojezdzaja do szkoły żeby nie było ze niemam pojęcia i już o p.Przybylskim nie przezywajcie tak jaki jest taki jest…jego sprawa a z tymi nalotami to tez poprzewracalo się w glowach….wiadomo można sprawdzić stan techniczny itd. ale nie żeby nie było co chwile jakiś donosikow…

 28. Cała sytuacja zakrawa na jakiś cyrk.

  Nie trzeba być specjalistą by zauważyć na czym to polega.

  Przedsiębiorca, który stracił intratny dochód (z jakich powodów, sam wie pewnie najlepiej) nie może się pogodzić z bieżącą sytuacją.

  Jakieś kontrole, naloty policyjne, podkładanie świń, mówiąc prosto a także „pyskówki” na tym forum nieuzasadnione rzeczowymi argumentami…

  Do tego to co wyczynia (jak wyżej wymieniono) człowiek z Urzędu, który jak rozumiem zaciera ręce na myśl o wpadkach nowego przewoźnika, jest istnym absurdem. I o czym to świadczy? Każdy kto ma choć trochę oleju w głowie pojmie to w mig.

  Cieszę się, że jest nowy przewoźnik, bo to pokazuje jaki tak naprawdę był (jest) poprzednik.

 29. Byłam za p. Przybylskim, ale to co dzisiaj działo się przechodzi ludzkie pojęcie. Policjanci za sprawą donosu zatrzymywali autobusy /jeden nawet 2 razy/ i jedyne co im się udało to wystraszyć młodsze dzieci. Kierowcy od Pana Przybylskiego stali na Placu Kosmowskiego i mieli niezłą zabawę. Policja ma prawo kontrolować pojazdy – zwłaszcza te, które przewożą dzieci. Ale gdzie ich odpowiedzialność i profesjonalizm. Kontrolując autobusy pełne dzieci powinni to zrobić tak, aby dzieci na tym nie cierpiały, wręcz o tym nie wiedziały. Ponadto przeprowadzając takie naloty /tak to trzeba nazwać, jeśli 1 kierowca jest sprawdzany 2 razy w ciągu pół godziny i to w taki sposób jakby był groźnym przestępcą/ powinni być świadomi, że sami przyczyniają się do dodatkowego stresu kierowcy, którego podstawowym zadaniem jest bezpiecznie dowieźć dzieci na miejsce.Na koniec – czy policja jest tak „głupia i nieświadoma”, że zamiast zachować bezstronność włączyła się bardzo aktywnie do walki 2 firm.

 30. paranoja co Przybylski wytwarza a jak miał troche ambicji to by to olal a jednak mu zalezy żal mu dupe ściska taka kasa przepadla…

 31. Pan Przybylski dał za dużą cenę i przegrał. Koniec kropka. Musi to jakoś przełknąć. Nie jedzmy jednak teraz po nim jak po łysej kobyle. Bo co to za zarzut np, że zatrudniał rodzinę? Rozróżnijmy firmy prywatne od urzędów. W prywatnej firmie normalną rzeczą jest zatrudnianie najbliższych bo to jest firma PRYWATNA ! I każdy ma prawo zatrudnić tego do kogo ma zaufanie. Naganne jest zatrudnianie po rodzinie w instytucjach publicznych.

 32. Przybylski dał by sobie spokój z sianiem propagandy przeciwko nowemu przewoznikowi bo sam idealny nie był. W autobusach siedziało też na siedzeniach po troje dzieci, opiekunowie nie przeprowadzali dzieci przez jezdnię.A ci młodzi kierowcy i opiekunowie widać że im zależy i się starają. Dzisiaj autobusy były punktualnie. A pan Świergot jest znany z tego że mógł nie dać im dokładniej rozpiski jak mają kursować autobusy bo kierowcy pytali się rodziców o której autobusy przyjeżdżają.

 33. do Znieświeżona

  Zastanawiam sie czy z pani mozgiem jest ok czy to tylko dysfunkcja spowodowana zła pogodą
  jak mozna kontrolowac autobus by dzieci nie wiedzialy … niech sie pani w łep walnie

  Ale gdzie ich odpowiedzialność i profesjonalizm. Kontrolując autobusy pełne dzieci powinni to zrobić tak, aby dzieci na tym nie cierpiały, wręcz o tym nie wiedziały.

  a co policja robiła takiego ze dzieici cierpialy prosze to napisac pelbym zdaniem a nie takie chore frazesy i bzdury rodem z wariatyka
  ludzie wy jestescie takim schorowanymi ludzi czy tylko udajecie bo juz nie wiem jak to wsz czytam
  [rzepraszam jesli kogos urazilem ale rece opadaja jak to sie czyta mal o tego inni czytaja i sie nakrecaja

  • Bardzo często policja kontroluje autobusy i robi to profesjonalnie. Nie straszy dzieci wpadając do autobusy 2 razy w przeciągu paru minut,nie zatrzymuje 2 radiowozami na środku drogi i drugi raz pod szkołą. Wyobraź sobie, że wiem co piszę, bo tam byłam. Być może dla Ciebie to że dzieci płakały i były wystraszone nic nie znaczy, ale to źle świadczy o policjantach, którzy dokonali kontroli.
   Czy wg Ciebie tak przeprowadzone kontrole świadczą o profesjonalizmie i bezstronności policji? Jeśli z tymi kontrolami było wszystko ok, to ja się pytam, czy pan Przybylski i jego kierowcy też tak byli sprawdzani, zwłaszcza w drugim dniu nowej pracy. Każdy może popełniać błędy, kiedy zaczyna nową pracę czy usługę. Ważne żeby mu wtedy pomóc a nie rzucać kłody pod nogi, szczególnie jeśli od tego zależy czyjeś bezpieczeństwo. Być może myślisz inaczej, bo jesteś geniuszem i wszystko od razu wykonujesz perfekcyjnie. Ponadto dlaczego mnie obrażasz, pisząc coś o moim mózgu i wariatkowie? Czy ja kogoś obraziłam? Wiesz mi po przeczytaniu Twojego tekstu też można by coś napisać o Twoim intelekcie, tylko po co, to niczemu nie służy i jest niezwiązane z tematem.

 34. Pan Przybylski by sobie odpuścił sianie propagandy przeciwko nowemu przewoźnikowi, bo sam idealny nie był.W autobusach dzieci siedziały też po troje, a opiekunowie nie przeprowadzali dzieci na drugą stronę jezdni, a z dachu autobusu leciała woda na głowę. A ci młodzi kierowcy i opiekunowie widać że im zależy i się starają. A autobusy są bez zarzutu. Pan Świerkot całkiem możliwe że nie dał dokładnej rozpiski jak mają kursować autobusy bo kierowcy dowiadywali się od rodziców o której mają przyjeżdżać.

  • Jezdzilam z p. PRZYBYSLKIM i nigdy nie bylo zimno w autobusie, opiekunka zawsze przeprowadzala dzieci i woda nie kapala na glowe, takzd jak masz takie informacje to podziel sie o jaki aurobus chodzi, kierowce i opiekuna bo skoro piszesz to musisz byc poinformowany w jakim autobusie to bylo

 35. kiedyś z Przybylskim nie było tak różowo jeździć, bus jechał o której chciał a jak dzieci schował się przed śniegiem to nawet nie zabral ale przejechał ,każdy ma coś na sumieniu ale to co zrobił dziś to przesada żeby naslac policję i dzieci tak wystraszyć że płakaly teraz zaczną się bać policji ,

  • Masz informatora na komisariacie, że oskarżasz p. Przybylskiego o nasłanie policji? Może to jakiś rodzic z troski o bezpieczeństwo dzieci, nie pomyślałaś o tym? Z tego co wiem p. Jacek też miał kontrole z różnych instytucji, nie tylko policji i nikt afery nie robił.

 36. Trochę informacji:
  Czy rodzice zadali sobie pytanie od jak dawna były oznaczenie przystanków liniowych i autobusów P. przybylskiego??
  Zgadza się!! Około ROKU!!
  A z Informacji do których dotarłem wynika ze P. przybylski pobierał dotacje od około 5 lat.
  Czekam na oficjalne pismo z urzędu marszałkowskiego od jak dawna jest pobierana dotacja.
  Zatem na jakiej podstawie P. Jacek pobierał refundacje????
  Kto z Gminy mu na TO pozwolił????
  I kto miał w TYM procederze interes????

 37. takze drodzy mieszkancy macie odpowiedz dlaczego autobusy JEZDZA JAK CHCA BO KTOS ZLOSLIWIE NASYLA NA NICH KONTROLE A JAK POLICJA CHCE KONTROWOWAC TO NIE SILNYCH

  PODZIEKUJCIE TEMU CO TO ZGLASZAL KONTROLE

 38. a kto z przystanków pozdzieral z przystanków rozkład jazdy żeby nie było wiadomo o której ma dojechać autobus po dzieci lub z nimi

  • Mozna sprawdzic kto pozdzieral rozklad jazdy przeciez przed nosem jest kamera w czym problem a tak w nawiasie kolo gminy wisi wielka bomba czy nie widac jak samochody stoja na zakazie na sw. ducha caly nieraz dzien pytam po co ten znak wstawili do picu czy do uprzywilejowanych gdzie POLICJA……………….

 39. Koniec monopolizmu. To że w pierwszy dzień nie było najlepiej o niczym nie świadczy. Idziecie pierwszy dzień do pracy w nowej firmie to też jesteście super wydajni i wszystko wiedzący ?! A co do załączonej dokumentacji to znając naszą gminę za bardzo nie wieżę że wszystko w niej było zamieszczone.

 40. Panie Redaktorze proponuje nowy artykuł! Kto i dlaczego chce się pozbyć nowego przewoźnika? Dobrze by było żeby w tej sprawie zabrał głos Burmistrz, Pan Świerkot oraz Pan Jacek P.

 41. DROGA POLICJO KONTROLOWAC CODZIENNIE AUTOBUSY ILU SIEDZI NA SIEDZENIACH A ILU POWINNO BYC OPIEKUN POWINIEN SIEDZIEC Z TYLU I PATRZEC CO DZIECIAKI WYTWARZAJA A NIE NA PRZEDNIM SIEDZENIU I SPOGLADAC JAK SNIEG PADA.

 42. Przestancie z tymi bzdurami. Dwa razy byl zatrzymywany jeden autobus, zbieg okolicznosci? Nie sadze, to zawisc Pana Przybylskiego. Wszyscy dobrze wiemy, ze autobusy, zachowanie opiekunow oraz kierowcow p. Jacka zostawialo wiele do zyczenia. A co do policji i dzisiejszego 'nalotu’ (bo inaczej nie mozna tego nazwac) to dzieci plakaly, byly kompletnie przestraszone. Modlilam sie, zeby rzady Przybylskiego sie skonczyly i stalo sie. Teraz przynajmniej wiem, ze moje dziecko bezpiecznie i w cieple bedzie jezdzilo do szkoly.

 43. Sam się idź leczyć!!kierowca ma rację tak się nie robi bo poprzednik miał większe graty i jakoś nikt go nie kontrolował

 44. Dokładnie wszystko przeczytałem!
  Zastanawia mnie tylko jedno skoro p.J.P. był taki zły to dlaczego tego nikt wcześniej nie ujawnił??? Teraz zmiana przewoźnika i jazda na całego. Jeśli było wcześniej źle to należało poinformować o tym, a teraz – to jest tragikomiczne!
  ( Moja informacja dla wszystkich piszących i czytających: nie mam dzieci, które są dowożone i nie korzystałem z dowozów nigdy).
  Ludzie zastanówcie się nad tym co wypisujecie.
  Z tego co się orientuję – w przypadku, gdy dzieci nie były dowiezione na czas(w latach poprzednich, pomijam anomalie pogodowe) należało poinformować dyrekcję szkoły do której dziecko uczęszczało. Wydaje mi się, że dobra dyrekcja szkoły
  widziała chyba braki na lekcjach uczniów z „dojazdu” i interweniowała w takich przypadkach. No i teraz pytanie do wszystkich którzy piszą różne dziwne uwagi – GDZIE BYLIŚCIE WCZEŚNIEJ JAK BYŁO TAK ŹLE???????????????????!!!!!!!!!
  Noworocznie serdecznie pozdrawiam wszystkich i zachęcam do samokrytyki!!!!!!!!!

 45. Mogę to określić krutko jeden jeździł złom ami i drugi ma to samo to są autobusy z odzysku kture zrobiły swoje nadają się do Surdyka zużycie oleju jest na poziomie 10 na 1000 śmierdzi sam olej kto temu dał pozwolenie do ruchu to policja powinna sprawdzić przed wyjazdem na trasę anie jak są dzieci przed przystąpieniem do przetargu należało sprawdzić roczniki pojazdów ale kto się na tym zna burmistrz dyrektor jaja jak berety to jest początek jaj

 46. Nie rozumiem ludzie dajcie szanse nowemu przewoźnikowi za kilka dni wszystko sie pouklada mam nadzieje ze dzieci beda docierac do szkol na czas.Jesli rodzice maja problem zawsze mozna dziecko dowozic osobiscie autem na wlasny koszt wtedy nie bedzie problemow dosc ze gmina daje pieniadze na dowoz to jeszcze zle.Moze czas pomyslec czy pare lat wstecz ktos mial przewoznika nieee!!!! Tak rowerem lub pieszo i dzieci w szkole byly na czas.Przestancie narzekac bo dosc ze pod nos autokar to wam zle.Najwiecej maja zawsze do powiedzenia Ci co czesto zasypiaja!!!!

 47. Jeżeli chodzi o koszty utrzymania pojazdu są takie same tylko ile się da obsługa utrzymanie czystości i jakie są warunki drogowe przy takiej ofercie i taka różnica 23% jest nie do końca realna chyba że mamy nowy tabor ktury się nie psuje ileś lat to można by zacząć dyskusje ale nie przy tych zabytkach &€₩ muzeum

 48. Nie chciałem niczego pisać,ale(jak piszecie)poprzedni przewożnik wyrabiał się w czasie i był przed lekcjami przed szkołą.Teraz się pytam sympatyków punktualności czy uwierzycie,że kilka razy jechałem za szkolnym autobusem i na terenie zabudowanym jechał ponad 100 km. na godzinę,ciekawe czy Pani Pazderska zwróciła uwagę kierowcy.

 49. Bert jesli nadal masz mi cos do zarzucenka to zapraszam o 15 pod hale, taki madry jestes anonimowy? Czekam z wielka przyjemnoscia

  • A po co rozmawiac anonimowo? Tak najlatwiej? Ludzie na poziomie rozwiazuja te sprawy w realu.. Ah nie. Moment. Potraficie tylko oczerniac ludzi nie patrzac na to ze to co wypisujecie mija sie z prawda. Przeciez p.Przybylski tez ma uczucia! Myslicie ze nie boli go to jak traktuja go ludzie ktorzy wczesniej korzystali z jego uslug, smiali, zartowali a teraz nagle wszyscy pezeciwko nie mu? Przrciez kazdy z pewnoscia wie gdzie znajduje sie biuro wiec dlaczego nikt nie pojdzie i nke powie mu tego wprost?Dlaczego nikt wczesniej nic nie zarzucal p. Jackowi tylko teraz? Zawsze jezdzil dobrze, na czas, bez spoznien a teraz nagle zly? Nikt sie nie skarzyl ze ogrzewanie nie dziala, ze kierowca bezczelny, opiekunka nie ta.. Kazdy rozmawial, smial sie, dogadadywal ale faktycznie teraz jest lepiej, autobusy swietnie wyposazone, profesjonalni kierowcy, wyszkolone opiekunki i wszedzie trafiacie na czas. Pozdrawiam M.K.

   • Ty serio uważasz, że ktoś będzie w imię nowego lub starego przewoźnika spotykał się z Tobą pod halą, zwłaszcza w tą piękną aurę by toczyć jałową dyskusję konia z wiadrem?

    Spójrz na moje wpisy i na swoje z dwóch wątków dotyczących przewoźników.

    Zauważyłaś o co chodzi? Tą „subtelną” różnicę?

    Ja nie idę w zaparte, nie obrażam, nie wyśmiewam i nie przytaczam faktów, które nie miały miejsca, tylko komentuję inne wypowiedzi, a przede wszystkim staram się patrzeć na to wszystko z różnych stron, zwłaszcza tej strony, która dotyczy zysków dla gminy (czyt. NAS WSZYSTKICH), a nie prywatnej kieszeni, jak również pod kątem wydarzeń z przeszłości i bieżących.

    Poza tym kto jak kto ale Ty chyba nie możesz zarzucać komuś anonimowości, bo po pierwsze każdy ma do tego prawo, choć niektórzy szybko pewnie odkryli(by) kim jestem, a po drugie nie zauważyłem byś podpisała się tutaj gdziekolwiek swoim nazwiskiem.

 50. no tak w masz moze i racje.tylko zauwasz ze ty tez sie smialas z nowego przewoznika nie dajac mu szansy,nie pisze tak ze go bronie ale tez tak postapilas jak inni tutaj ze krytykujemy.m.k??nie kojarze 🙂

  • Nie smialam, ja tutaj tylko bronie P.Jacka i nigdzie nie smialam i oczerialam nowego przewoznika. Nie mam dowodow i Wy tez nie mscie ns to co wypisujecie a jak mieliscie to trzeba bylo dzialac od razu a nie po 20latach bledy wypominac co ewidentnie pokazuje ze sa one zmyslone aby pokazc ze byl on gorszy niz nowy przewoznik

   • Nie są zmyslone. To sama prawda. Dzieci jechały na stojąco siedziały po trzy osoby. Nieraz odbierałam dziecko ze szkoły bo autobus nie zabrał. Ale nikt się nie skarżył ale skoro pyskata zaczeła pyskowac to rodzice zaczeli sie odzywać. Pan Jacek niech pyskatej podziękuje.

 51. Ludzie jaki tu fałsz iobłuda nie jeden z was mile rozmawial i klepal p.Przybylskiego po ramieniu a teraz obrzucacie go błotem.Chwalicie nowego przewożnika o którym nic nie wiecie.Rozumiałabym gdyby byl to człowiek z naszj gminy,ale zachwycać sie kimś niewiadomo skąd.Poprostu żenada,ale tak już jest w Trzemesznie swojego utopić w lyżce wody a przybysza wychwalać pod niebiosy.

 52. Ludzie jaki tu falsz i obluda nie jeden z was rozmawial mile iklepal p.Przybylskiego po ramieniu a teraz obrzucacie go blotem.Chwalicie nowego przewoznika o ktorym nic nie wiecie.Rozumialabym gdyby byl to czlowiek z naszej gminy,ale zachwycac sie kims nie wiadomo skad.Pporostu zenada,ale jak to w Trzemesznie swojego utopic w lyzce wody a przybysza wychwalac pod niebiosy.

 53. Wezme za 1800 bo za 1000 to patyrok zrobi a jak skasuje to mam jakas gwarancje za 1000 to mozesz leciec do portugali na sylwestra .

  • Widzę że mądrością nie grzeszysz. Tak nie zawsze jakość równa się cena. Znam takich co kasują jak za zboże a efekt taki że ręce opadają. Na bank byś brał tańszego.

 54. Mam pytanie do nowego przewoźnika: czy długo ma zamiar tak późno odbierać dzieci z przystanku na którym dzieci stoją po 30 minut, marzną i spóźniają się na pierwszą lekcję, a raczej wchodzą na koniec? Jednym słowem dzieci cierpią. Frekwencja mojego dziecka w szkole spada. A więc pytam się, za co ja płacę? A kierowca powinien zainwestować w nawigację, bo gubi się w Trzemesznie.

 55. a dzisiaj nawet była audycji w poznańskim radiu na temat nowego przewoźnika ,poprostu nie wierze do czego przegrani są zdolni zdechł kura znosząc złote jaja😀

  • moze jak nie pomagaja ulotki to gdzies indziej nagłasniaja :))a ten smieszny mieszkaniec niewolna co pisze to moze wypowie sie dlaczego za poprzedniego przewoznika dzieci jechały do Niewolna 40 min bo przez inne trasy??słucham czy to prawda?

   • Prawda. Dzieci prawie godzine jechały z Trzemeszna do Niewolna. A dzis ładnie sprawnie i w miłej atmosferze. Brakuje tylko rozkładu aby było wiadome o której autobus zabiera dzieci z poszczególnych miejscowosci aby dzieci nie czekały.

    • Dzisiaj dzieci spóźniły się 30 minut na pierwszą lekcję, to nie wiem, gdzie ten autobus jeździ sprawnie i planowo.

 56. dajcie juz spokój,uczepiliście się „pyskatej” bo słowa prawdy bolą? niestety tak jest..ona ma rację.. nigdzie nie hejtowałą nowego przewoznika tylko stwierdzała fakty które miały miejsce od poniedziałku i dzieci sa na to swiadkami.. a jesli mieliscie problem z Panem Przybylskim to trzeba było isc to załatwic a nie po paru latach podsumowywac jego okres pracy..

 57. Dziś byłem świadkiem jak autobus z dziećmi nagle skręca w ul. Dąbrowskiego bez migacza wymusił pierwszeństwa i zmusił do hamowania/zatrzymania prawidłowo jadacy samochód.na szczęście nie było ślizgo i pojazd z naprzeciwka nie jechał szybko. Kierowcy autobusów powinni trochę potrenować jazdę po naszym mieście bo to zachowanie było jak dziecko we mgle

 58. Witam sympatyków prawdy

  Pyskata powiedz mi po co mieli byśmy sie z Toba spotykać skoro wiadomo ze jesteś powiązana z P. przybylski, chyba po to żeby grozić i zastraszać jak to w zwyczaju ma P. przybylski, wiedza osoby pracujace u Niego jak traktuje ludzi, a uwierzcie nie chcieli byście u niego pracować.

  Każdy zna jego zachowane i choleryczny charakter, choćby z sesji rady gminy Trzemeszno, kiedy sie odgrażał i wyzywał radnych.

  Skoro niektórzy rozpływają sie nad P.przybylskim że taki dobry i cudowny dla gminy.

  TO dlaczego zawiesił linie (zdarte zostały rozkłady jazdy z przystanków)i nie jeździ na nich, skoro jak twierdził na sesjach rady żę są niezbędne dla dobra ludzi???

  Wytłumacze wam za Rok jazdy na szkołach INKASOWAŁ około 700-800 tyś. złoty
  Jeździło liniowo 20 osób może 30 miesięcznie a urzad marszałkowski dawał tyle samo co Gmina czyli 700-800 tyś.
  Reasumując roczny (10 miesiecy) 1 400 000-1 500 000 zł
  750tyś. z dotacji /25 osób na wszystkich liniach= 30,000 złotyna osobe
  Czyli kazda z tych osob mogła dostac auto i żadne linie i bilety refundowane z urzędu nie były by potrzebe.

  Podsumowujac jak nie wiadomo o co chodzi To chodzi o pieniądze.
  Tylko kto ma w Tym jeszcze interes.???

  • Teraz wiadomo czemu tak się pluje wzywa policję dzwoni do radia żeby zrobili wywiad z burmistrzem ,ale robił kasę 😭co było zaraz nie wróci. A konkurencję chce zgnoic wstyd p.Przybylska trzeba umieć przegrywać, jak się jest zachlannym to można wszystko stracić 😈

  • Ciekawe jaki masz interes w oczernianiu byłego przewoźnika i obronie nowego? Twoja wiedza i dość fachowa terminologia wskazuje na to, że jesteś urzędnikiem starostwa lub gminy. Przetarg napisany z dużymi brakami formalnymi porównując tylko przetargi na terenie starostwa Gniezno, konkretnie porównałam z Witkowem. Podano tam wszystkie miejscowości i liczbę dzieci które mają dojeżdżać.Wymagano okazania uprawnień kierowców i opiekunek a w naszej gminie nic, tak naszym włodarzom zależy na bezpieczeństwie naszych pociech? Tylko niska cena ma znaczenie? Dzięki Twoim komentarzom ludzie się nakręcają jaki to z Przybylskiego pazerny człowiek, poczekajmy za chwilę zapewne pan Czkalski w związku z nieznajomością terenu i liczby miejscowości z których dojeżdżają dzieci zmieni swoją ofertę na wyższą, jest to nieuniknione chyba, że będzie jeździł poniżej kosztów. Gmina wartość oferty wyceniła na 333.333,33zł netto więc o co tu chodzi?

   http://www.bip.trzemeszno.pl/cms_inc/cms_pobierz_dokument.php?id=5774&dok_id=12194
   Przewoźnikom byłemu i obecnemu życzę jak najlepiej, mam nadzieję, że pracownicy nowego przewoźnika posiadają niezbędne kwalifikację i szkolenia w końcu powierzamy im nasze pociechy.Mam nadzieję, że ogrzewanie w autobusie będzie bo mrozy zapowiadają.

 59. nie sądzę że jest się czym popisać wziąć przewoźnika z kraju bo tanio, poczekajmy czy tanio okaże się dobrze. A tak na marginesie jeśli p. Przybylski miał rejestracje mogileńskie to może już wcześniej miał ku temu powody

  • Popieram Pani Anielo. Bez powodu na pewno by nie odszedł. Czyżby za wysokie podatki? Zapytajmy sie urzędnikom. Tak poza tym ja nie wierzę Prawdomównemu. To tylko jego chore obliczenia. Skąd on może wiedzieć ile zarabia pan Przybylski? To są jego bujdy wciśnięte ludziom aby, tak jak obiecała gmina, zniszczyć pana P.

 60. Prawdomowny… Ty to chyba te kwoty wyciagnoles sobie z kapelusza jak magik królika. Nie wiem czy wiesz, ale takie rzeczy co wypisujesz są pomowieniami? Zastanów się co piszesz. jakieś kompletne bzdury… Ale wszyscy wierzą i lykaja wszystko jak pelikany. Wstyd wstyd

 61. O 13,10 moje dziecko wracalo do domu gdy J. Przybylski był przewoźnikiem. Dziś wróciło o 13,50. Rano z ledwoscia zdążyło na pierwszą lekcje. Zastanawiam się jak długo to potrwa . Codziennie szukają drogi przecież to te same trasy A nowy przewoźnik nic z tym nie robi żaby było lepiej. Kpina na maksa .

 62. Ludzie,czy Wy nie macie co robić? Dajcie czas nowemu przewoźnikowi żeby się wdrożył i tyle w temacie.Biznes to biznes. Moje dzieci dojeżdżają już od kilkunastu lat więc coś wiem na ten temat.P.Przybylski święty nie był jako przewoźnik,skargi były nieraz i nic z tym nie zrobiono.Były skargi na opiekunów,na kiepski stan techniczny autobusów,podwójnie drukowane bilety (niby przez pomyłkę)albo wcale. Dużo by wymieniać.Niech każdy się weźmie za swoje sprawy i da czas.Dzieciom na pewno się krzywda nie stanie.

 63. a ja się ciesze trzeba gburom nosa wytrzeć 😃🏠.wolny kraj każdy ma prawo do zdrowej konkurencji tylko trzeba umieć przegrywać z honorem.takie życie nic nie jest dane na zawsze ,,raz na wozie ,raz pod wozem.😢

  • zgadzam się z twoja wypowiedzia raz na wozie raz pod wozem .nie umie odejsc z godnascia tylko jątrzy widocznie bardzo mu zależy bufon i tyle…..

 64. Jestem za.Dajmy spokój i poddajmy sprawy własnemu biegowi.Bez chorej zawiści.Niech każdy zajmie się tym co do niego należy.Koniec i kropka.

 65. Na dzień dobry.
  Nie zastanowiliście sie dlaczego gmina przeznacza na wykonanie zadania przetargowego 360tyś. zł a p.przybylski składa oferte w kwocie 359 703, 82 złote???
  Przypadek???

  Gdybym nie wiedział to nie był bym prawdomówny:)
  Zachłanność, zachłanność….

  • Panie ponoć prawdomówny gmina też ustalając kwotę musi dokonać obliczeń zbliżonych kosztów. Nie wiemy czy gmina podaje najniższy koszt ani też ile z tych środków przewoźnik przeznacza na wynagrodzenia. Osobiście uważam, że kierowcy za najniższą krajową nie chcieliby brać odpowiedzialności za czyjeś dzieci.Macie pretensje, że autobus p. Przybylskiego za mały, a p. Czkalskiego jest mniejszy i dzieci się skarżą, że ogrzewania nie ma.
   Pan Czkalski przed rozpoczęciem przewozów wykazał się pełnym nieprofesjonalizmem tzn. rozesłał kierowców po wsiach naszej gminy zapewne w celu ustalenia skąd i dokąd jeżdżą dzieci. W/w panowie zaczepiali dzieci, nie mówiąc kim są wypytywali czy i gdzie dzieci chodzą do szkoły itp.Po pierwszym dniu nowego roku dzieci rozpoznały w „zaczepialskim” panu kierowcę autobusu. Wygląda na to, że nasza gmina wprowadziła w błąd nowego przewoźnika- nie podając miejscowości oprócz tych z których jeżdżą dzieci niepełnosprawne. Największym błędem gminy jest ustalanie przetargu w grudniu. Rodzice nie zostali poinformowani o zmianach, dzieci marzły na przystankach. Skoro p. Czkalski po wygraniu przetargu dopiero robił wywiad za pośrednictwem swoich pracowników skąd, dokąd jeżdżą dzieci, to na jakiej podstawie dokonał obliczeń kwoty przedstawionej w swojej ofercie? Czy po zapoznaniu z trasami nadal oferta jest aktualna? Tego zapewne się nie dowiemy, a ty ponoć prawdomówny skoro tak szczegółowo informujesz nas o poczynaniach p. Przybylskiego to zwracam się z prośbą żebyś równie szczegółowo poinformował o ewentualnym aneksie do umowy z p. Czkalskim jeśli kwota za przewozy się zmieni.

   • ogarnij sie kobieto- nie pisz bzdur.jakby wygrał drozszy co bys pisała?ogrzewanie jest w autobusach.dzieci były wypytywane przez kierowców Czkalskiego??a jak Przybylski ulotki dzieciom rozdawał ze bedzie tanszy to co??nie mógł od razu tanszej oferty dac tylko co do grosza prawie z gminy z kwoty 360.000??jak ma jezdzic nowy przewodnik trasami jak tamten jezdził swoimi zeby i byle taniej.dzieci do niewolna jechały 40 min czy to prawda???

 66. Czym jest przetarg na bilety (liniowy)
  *każdy może wejść i kupić bilet czyli np. pijany ,naćpany, przysłowiowa Pani Krysia ale i terrorysta :/
  Dlaczego gmina na to pozwala nie wiem, ryzykując zdrowie i życie naszych dzieci???
  Dla osób nie znajacych tematu np. wygrywam przetarg za
  100 000zl, wożonych dzieci jest 100 czyli po 1000zl na osobe, nasze pociechy są nieletnie czyli bilet ulgowy wystawiam na kwote 1000zl za osobe ALE to jest bilet ulgowy czyli drugie tyle musi zrefundować nam Urząd Marszałkowski(jupi)
  ,,Bez roboty” mamy prawie jeszcze raz TYLE:)

  Dlatego nasyła sie Naszych policjantów na Bogu Ducha winne dzieci. Tak dla zasady żeby za przeproszeniem kogoś zgnoić;/
  A gmina powinna sie starać i pomagać KAŻDEMU wykonawcy jak TYLKO może , a nie czekać na porażki i cieszyć sie w zaciszu biura z niedogodności dzieci im pomyłek wykonawcy.

 67. Paranoja. W gminie nigdy nic nie wiedzą i nie wiedzieli zawsze do p.Przyvylskiego dzwoniłam by zasięgnąć informacji o której godz. autobus podejdzie po moje lub inne dziecko. Nieważne czy to była niedziela czy inny dzień W tygodniu zawsze było wszystko okey. Mam nadzieję że P.Przybylski wróci na nasze trasy . Na teraz nie mam zaufania do obecnego przewoźnika nie wiem czy moje dziecko wróci do domu na czas czy za dwie godzin. od chwili wyjazdu ze szkoły. A TO ZALEDWIE 7 KM.😣

 68. KONIEC KOMENTARZY I OBELG………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 69. Do Wszystkich !!
  Możecie mi tutaj odpowiedzieć po co Gmina robi przetarg na bilety??? Pyskata, mama , anonim ,kierowca odpowiecie ???

  Dlaczego gmina nie podaje jak w innych gminach liczby dzieci liczby kilometrów, godziny odjazdów/przyjazdów, przystanków i Trasy ??? To do p.Świerkota z reszta świty.??
  Bo to co robicie z przetargami i specyfikacją, to można przedstawić tak:
  X: chce sprzedać auto
  Y: jakie ??
  X: no mówię auto.
  (rozmowa konia z wiadrem)

  A i panie Świerkot na zakończenie roku szkolnego nie ma pan Już po co jechać do pana P. 🙂

 70. Jak dla mnie Przybylski jest zwykłym SM….EM, zapomniałem córce zapłacić 20zł za bilet ,pojechałem do niego żeby mu dać osobiście,stwierdził że już zapóźno .Dlaczego ?Brak dofinansowania z gminy !!!!!!!

  • I tylko dlatego jest dla ciebie, jak to nazwałeś „śmieciem”?? Ty jesteś śmieciem skoro oczerniasz innych ludzi… I widocznie kiepsko z pańską pamięcią. Takich rzeczy się nie zapomina! Pozdrawiam!

 71. Do mieszkanca. Skoro wypowiadasz się tak o p.Przybylskim to idź mu to powiedz w twarz i miej czyste sumienie a nie oczerniasz człowieka za jego plecami. Bo w tej chwili ty jesteś tym sm em

 72. Kolejny przypadek? Policja i ITD koło szkoły i hali? Ciężko pogodzić się z porażką?i ten bus Pana P…koło szkoły?Dlaczego on nie został sprawdzony?

 73. Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada a zmiana na lepsze. To jest opinia uczniów i wielu rodziców. Może smutne ale prawdziwe.

 74. Sprawiedliwy?nie siej propagandy i nie nakręcaj ludzi wczoraj szłam koło hali i osobiście widziałam jak autobus p. Przybylskiego był kontrolowany więc jak nie wiesz to nie pisz bzdur.

  • Napisałam to co widziałam, bo nienawidzę fałszywych oskarżeń; a Ty to chyba wszędzie jesteś bo jakoś dziwnie wszystko wiesz o kontrolach i o tym co myśla rodzice wraz z uczniami.A może Ty te dołki kopiesz pod starym przewożnikiem.

 75. Uczestniczka;a Ty to zjakimi rodzicami rozmawiałaś chyba od p.Czkalskiego bo z tego co ja wiem to tak kolorowo nie jest ; nadal przewożnik się nie wyrabia na nie których trasach i jest zimno w atobusach.Smutne ale prawdziwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj