Strona główna Artykuł partnera Czy TikTok to przyszłość marketingu, czy przejściowy trend?

Czy TikTok to przyszłość marketingu, czy przejściowy trend?

706
0

Nagrywanie krótkich teledysków, gagów, wyzwań – to tylko niektóre możliwości, które oferuje cieszący się coraz większą popularnością TikTok. Ten serwis społecznościowy kojarzy się głównie z nastolatkami, ale jest coraz częściej wykorzystywany jako narzędzie reklamy, która ma trafić do odbiorców w różnym wieku. Czy podczas kampanii reklamowej warto wykorzystywać możliwości TikToka? Wyjaśniamy!

Za co nastolatki pokochały TikToka?

Z perspektywy młodych ludzi TikTok oferuje znacznie więcej niż Facebook czy Instagram. To platforma stworzona z myślą o tym, by bawić się formą wyrazu, tworzyć wyjątkowe, kreatywne i angażujące treści – krótkie filmiki, nagrania typu lip sync, własne teledyski.

Użytkownicy TikToka mają niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania z własnym wizerunkiem. Ci, którzy korzystają z tej platformy społecznościowej, mogą wybierać z dziesiątków różnych filtrów, efektów specjalnych, a nawet tworzyć relacje w trybie live. Właśnie możliwość wykazania się kreatywnością, dzielenia się z innymi efektami swojej twórczości, a także forma przekazu – krótkie, trwające często kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund filmiki – zdecydowały o popularności TikToka wśród młodych ludzi.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby jego użytkownicy mieli przenieść się na inny portal społecznościowy. Jego popularność rośnie, a grono zarejestrowanych w aplikacji osób ciągle się powiększa – nie należy bagatelizować tego faktu, tworząc własną kampanię reklamową.

W czym tkwi potencjał TikToka?

TikTok jest i może być skutecznym narzędziem reklamy, ponieważ:

  • liczba jego użytkowników – i to w różnym wieku – ciągle wzrasta – szacuje się, że do 2025 roku w Polsce aż 25 mln osób będzie korzystało z tej aplikacji. Już teraz można zauważyć, że konto na TikToku zakładają nie tylko osoby między 18. a 24. rokiem życia, ale coraz starsi użytkownicy smartfonów. Daje to możliwość dotarcia z treścią reklamową do coraz szerszej grupy odbiorców;
  • możliwość zebrania szczegółowych danych dotyczących odbiorców reklam – reklamodawca, prowadząc kampanię także na TikToku, dowiaduje się jakie osoby i w jakim wieku zobaczyły dany filmik i czy obejrzały go do końca. Aplikacja umożliwia też śledzenie zachowań jej użytkowników. Dotyczy to zarówno samych treści reklamowych, jak i znajdujących się pod nią hasztagów. Dzięki takiej wiedzy można planować jeszcze skuteczniejsze kampanie, które trafiają w gust grupy docelowej.

Reklama na TikToku – dlaczego warto?

Kampania reklamowa prowadzona na TikToku, o której dowiesz się więcej, wchodząc na https://fabrykamarketingu.pl/:

  • dotrze do wielu osób – obecnie użytkownicy tej aplikacji spędzają średnio godzinę dziennie na przeglądaniu umieszczanych w niej filmików. Jest to dostatecznie dużo czasu, aby poznać także treści reklamowe;
  • może być bardzo kreatywna, zapadająca w pamięć, a więc skuteczna – spot reklamowy może być zabawnym filmikiem, teledyskiem, gagiem – taki przekaz reklamowy nie umknie uwadze osób, które dużą część dnia poświęcają na media społecznościowe;
  • będzie różnorodna – do udziału w akcji reklamowej można zaprosić influencerów oraz tworzyć własne, oryginalne treści.

TikTok „wciąga” coraz więcej osób, a średnia wieku jego użytkowników wzrasta. To ogromny potencjał, który wręcz należy wykorzystać, nie chcąc pozostać w tyle za innymi firmami.