Strona główna Polityka Czy Paroc postawi na Trzemeszno?

Czy Paroc postawi na Trzemeszno?

3322
80

Na dzisiejszych obradach połączonych komisji Rady Miejskiej gościli przedstawiciele firmy Paroc – dyrektor generalny Topi Korsberg oraz dyrektor finansowy Tomasz Smoliński. Poinformowali, że w związku z planami rozwojowymi firmy (m.in. wejścia na rynek niemiecki) grupa Paroc zamierza zwiększyć swoją produkcję.

W tym celu rozważane są dwie opcje. Pierwsza to budowa nowej fabryki w Czechach, druga to rozbudowa zakładu w Trzemesznie. T. Korsberg nie ukrywał, że o lokalizacji zadecyduje między innymi to, jakie ulgi lub preferencje uda się uzyskać w jednym lub drugim miejscu. Jak przyznał, w szczególności oczekuje od gminy propozycji w zakresie ulgi w podatku od nieruchomości na okres trzech lat.

Korzyścią dla gminy ma być stworzenie przez zakład co najmniej 50 dodatkowych miejsc pracy oraz w dłuższej perspektywie wzrost dochodów gminy w postaci wyższego podatku od nieruchomości. Koszt inwestycji ma wynieść około 200.000.000 złotych.

K. Dereziński stwierdził, iż gminę interesuje współpraca z firmą Paroc, bo jak dotąd jest owocna i realnie ją widać. Przypomniał między innymi partycypację przedsiębiorstwa w budowę ścieżek rowerowych. Jest za tym, aby się w kwestii ewentualnych ulg „dogadywać”.

Niestety, poza tymi informacjami nie podano żadnych konkretów. Ani ze strony przedsiębiorstwa, ani też ze strony Urzędu Miejskiego. Nikt nie wyliczył jaka będzie wartość podatku dla firmy po rozbudowie, ani też jakie uszczuplenie w dochodach gminy wyniknie z uchwalenia ewentualnej ulgi.

Poruszono za to wiele innych tematów związanych z funkcjonowaniem zakładu, nie zawsze ściśle związanych z tematem spotkania. Radny Maciej Dalewski pytał o zagospodarowanie odpadów, zwracając uwagę, że obecnie duże ich ilości składowane są na terenie gminy. T. Korsberg odparł, iż w nowej technologii stosuje się piece elektryczne, a nie na koks, co powoduje o wiele mniejszą ilość odpadów. Ma to także wpływ na znacznie mniejsze wprowadzanie spalin do atmosfery.

Powrócił także temat zwrotu podatku przez gminę dla firmy. Sławomir Peno przypomniał, że przedstawiciele zakładu byli nieugięci, gdy proponował im aby zrezygnowali z odsetek. Pytał też, jak zakład zamierza rozwiązać sprawę zatrudnienia przy niskich zarobkach jakie obecnie oferuje.

Dyrektor generalny tłumaczył, iż firmie zależy na tym, aby być atrakcyjnym finansowo, dlatego na bieżąco analizuje się rynkowy poziom płac i stara się dostosowywać je do tych wysokości. S. Peno zadał tez pytanie, z którym jak stwierdził – zwrócili się do niego mieszkańcy.

Dlaczego w dzień z kominów Paroca nie ma emisji dymów, a każdej nocy około godziny jedenastej nad zakładem i nad Trzemesznem jest łuna?” – pytał radny. Przedstawiciele firmy tłumaczyli, że proces technologiczny jest ciągły i niemożliwe jest, aby kominy dymiły tylko w nocy.

Zbigniewa Matelskiego interesowało na ile pewne jest zatrudnienie 50 osób w dłuższym okresie. Dyrektor zapewnił, że będzie to na pewno stabilne zatrudnienie. Na koniec dyrektor T. Smoliński zadeklarował, iż przygotuje przybliżony szacunek wysokości przyszłego podatku oparty o wielkość budynku i wartość budowli oraz dostarczy go burmistrzowi. Ma to być podstawą do dalszej dyskusji na temat ewentualnych ulg.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

80 KOMENTARZE

 1. „K. Dereziński stwierdził, iż gminę interesuje współpracą z firmą Paroc, bo jak dotąd jest ona owocna i realnie ją widać. Przypomniał między innymi partycypację przedsiębiorstwa w budowę ścieżek rowerowych”
  Na tyle lat działalności i dołożyli się do ścieżki – hm… fakt – interes życia miasto i gmina zrobiła. Szkoda że nikt nie wspomina o syfie latającym w powietrzu i o umierających byłych pracownikach – niekoniecznie na starość……….
  Żenada

 2. 50 miejsc pracy hmmm przyjada z gniezna i mogilno polowa – parok powinien podpisac pismo ze TYLKO mieszkancow gminy naszej zatrudni 😛

  poza tym Czesi nie sa tacy glupi i maja mniejsze moce przerobowe wiec sam Topi by sie nie wybral na spotkanie gdyby mu nie zalezalo pytanie tylko jak w pokerze kto nie da po sobie poznac ze mu bardziej zalezy !

 3. Ale jaja oddajcie za darmo 3 miliony Paroc skasował a teraz chce zwolnienia z podatku.Pan Burmistrz owocnie współpracuje to widać, słychać i szkoda słów.

 4. Za czasów panowania pana-burmistrza Gotowały firma PAROC już taki manewr odwaliła w zamian za zwolnienie z podatku za rozbudowę firmy ,firma obiecała zatrudnić około 50 nowych pracowników, zatrudniła tylko 6.

 5. Przecież oni nie znajdą pracowników. Po pierwsze nie są konkurencyjni płacowo, a po drugie HM, Amazon i inne kołchozy już wyeliminowały bezrobocie w klasie robotniczej okolic.

 6. Duże firmy w okolicy POWINNY rozwijać okolicę,dawać szansę ludziom,gminie…Ścieżki rowerowe w zamian za wdychanie tego co wydobywa się właśnie przede wszystkim nocą z kominów,zanieczyszczenie nie tylko powietrza ale całego środowiska…Nie ma tam stabilnej pracy,nie zarabia się dużo.W związku z rozbudową firmy, jednak widać korzyści tylko dla firmy.Najlepiej pozwolić im nie płacić podatków.A nam też ktoś obniży podatki,bo chcemy się rozwijać???Ja jestem na NIE!

  • Droga sąsiadko, co niby wydobywa sie w nocy z kominów paroca? Może nocą palą niewolników, którzy padli przy harówce w dzień? Bo o ile mi wiadomo, a wiadomo na pewno, nie ma różnicy, czy to dzien czy noc, produkcja idzie pelna parą i tak samo nas trują.

 7. Postawi, postawi mamy w Trzemesznie najlepsze wydajności, kulturę pracy i 15 km do infrastruktury drogowej, która nas łączy nie tylko z Niemcami, ale kończy się w Portugalii …

  Szkoda tylko, że pracownicy są traktowani jak niepiśmienni jeszcze, chyba czas pokazać, że pisać może jeszcze sprawnie nie umiemy, ale zaczynamy już sprawnie liczyć i czytać ! Na tym spotkaniu zabrakło mi Przewodniczącego Związków Zawodowych – to on realnie reprezentuje pracowników – czyli mieszkańców – Pan Toni Kosberg reprezentuje interes właściciela, a Pan Burmistrz to już po prostu przechodzi sam siebie, i nie wiem czy ma pojęcie na jakiej planecie żyje – ciekawe jak jego negocjacje w związku z umorzeniem podatku które to obiecywał …

  Chciałbym zaapelować do pracowników Paroc, wszystkie ręce na pokład, bo Święta mogą być wyjątkowo gorące … I to raczej nie brak mrozów może o tym zadecydować …

  • Topi Kosberg. W każdej innej mieścinie wielkości Trzemeszna, takiego inwestora pwoitano by z otwartmi rękoma. Popatzrmy realnie – gdyby nie Paroc i killa z nim współpracujących firm- w okolicy byłoby cieeeenko…

    • zapewne nie jesteś w związkach. zapewne należysz do osób, które najwięcej żądają, nie chcąc nic dać od siebie. Mimo Twojej arogancji związki również w Twoim imieniu negocjują, reprezentują. Ograniczenia jakie masz sprawiają, że życzę Tobie pracy w zakładzie takim jak Paroc ale w których nie ma związków.

     Związki reprezentują całość załogi. Dbają o interesy pracowników i ich rodzin. Jest to funkcja społeczna i raczej się traci niż zyskuje. Aktywnie działając jest wielce prawdopodobne, że skreśliłeś się z listy podwyżek indywidualnych.. ..

     Uważasz, że potrafisz lepiej, czy zasiadasz z drugiej strony stołu

     • Skoro uważasz,że zarząd związku reprezentuje całą załogę to kto Ci dał prawo wypowiadać się w imieniu tych którzy nie należą. Jeśli chcesz wypowiadać się za tych co nie są albo w imieniu tych co należą do związku to przyjdź do nich na halę i rozmawiaj o problemach każdego i je rozwiązuj. Chcę się przekonać naocznie a nie opowiadaj bajek. Przewodniczący tylko lubi klepać plecy kierownikom, a jak używają do wulgarnych słów do pracowników to przewodniczący nabiera wody w usta albo udaje głuchego.Działalność społeczna polega na tym, że trzeba widzieć dobro i zło. Zło trzeba napiętnować i wyrywać z korzeniami.Tak widzę działalność społeczną kto nie chce tak czynić niech zrezygnuje i nie opowiada bajek jak to się naraził i kolejne wybory musi wygrać. Powodzenia.

 8. Paroc obiecuję i słowa dotrzyma. Na obecną chwilę nie ma kogo zatrudnić. Podań w kadrach jak na lekarstwo. Na dział ib nie znajdą ludzi dopóki kierownikiem jest pan. E.T.(faworyzuje swoich ulubiencow i rodzinie)działem technicznym (it) jest lepiej większe możliwości awansu oraz inne kierownictwo. Muszą dac podwyżki. Zachęcić ludzi. Teraz w regionie jest bitwa o pracowników. Jest czas żeby dużo wywalczyć – w związkach zawodowych teraz nadzieja. Nie dajcie się zbyć byle ochlapem

 9. Panowie taką laurkę wystawiać pracodawcy który w perspektywie będzie szukał pracowników:

  – brak możliwości awansu.
  – socjalem nie ma się co zachwycać tym bardziej, że są ewidentne próby jego okrojenia.
  – najniższe dodatki za godziny nocne z możliwych.
  – różnice w stawkach na takich samych stanowiskach.

  Jeszcze trochę to VV zrezygnuje z usług Work Service i wtedy się oczy otworzą, jak na dzień dobry każdy dostanie blisko 3 tysiące na rękę, a w perspektywie pół rocznej 3200 bez nadgodzin !

  I jak tutaj pracować Panie Kosberg ?

    • Nie czuję się wykluczona. Zwróciłam Panu uwagę, bo akurat po moim przemiłym idolu – Panu Macieju tego się nie spodziewałam.
     Przy okazji, na marginesie – nie mogę zrozumieć czemu taki Człowiek jak Pan należy tam, gdzie należy!

    • Panie Macieju. Po pańskich wpisach, mniemam, iż jest pan bardziej próżny, niż się to panu wydaje. Ale może te „niewielkie pokłady próżności” imponują pani Agacie

 10. Głupia gadka . Gdzie oni polecą do Czech z 50 ludzi? Tu wszystko jest, nich tylko nasi PRZYGOTUJĄ SIĘ negocjacji i tyle. A dyskusja na tych obradach była kompromitująca naszych przedstawicieli.

 11. Kolego Maciej zapomniales napisac jeszcze jeden dodatek za niechorowanie 20 zl brutto bravo nawet na pol litra rocznika 1920 nie starczy

 12. Jak widzę, wypowiadają sie tutaj głównie pracownicy Paroca. Nie dziwi mnie, że narzekają, bo kto nie narzeka na swoja pracę, kto nie chciałby więcej zarabiać? Mam jednak prośbę do pracowników, Spójrzcie trochę dalej niż czubek własnego nosa. Wy macie pracę i to w większości na miejscu. Dla Was to nie ważne, czy nowe miejsca pracy powstaną czy nie. Ale jest cała masa trzemesznian, którzy dojeżdzają do pracy, nieraz bardzo daleko. Oni chetnie wezmą tą waszą mało płatną pracę. A skoro tak źle płacą to informuję Was, że w Urzedzie Pracy wiszą całe listy z ofertami pracy. Wszystkie firmy budowlane poszukują pracowników, inne też. Można tam pewnie więcej zarobić, z tym, że składki płacone sa od najniższej krajowej. Tego nie zauważacie. A jak VW taki dobry jak pisze pan Maciej to jazda do VW ! Porozmawiajcie tylko najpierw z tymi, którzy tam pracują, Chociażby na temat ile godzin spędzają poza domem.

  • Firmy budowlane? Zastanów się co piszesz… Praca co dzień po minimum 10h (latem do oporu) do tego soboty. Co z tego że zarobisz z 3-4 tys na rękę jak nie masz kiedy tego wydać. Jak narzekacie to zapraszam do Cambritu. 10 lat pracy na gasiorach i nie ma 2 tys na rękę… Tam są dopiero płace.

   • Ależ ja właśnie to miałem na myśli. Po prostu parocowcy nie doceniają tego co mają.Dlaczego nie porównują sie do innych zakładów pracy w okolicy tylko do VW ?

    • Po pierwsze Panie Olafie, przeraża mnie Pan swoim myśleniem o tym, że porównuje Pan do gorszego, nie zazdroszcze braku ambicji oraz takiego podejścia do sprawy … Pana informacje odnośnie sytuacji na rynku pracy – relacji na linii Paroc – Gmina, Paroc – Związki Zawodowe są raczej bardzo wątłe stąd pewnie taka dość miałka i powierzchowna ocena … Do tego większość Pana założeń jest błędnych – wynika z braku wiedzy …

     Żeby Pana minimalnie oświecić, dodam, że prowadzone są negocjacje dotyczące zmian wynagrodzeń i stroną, która reprezentuje pracowników są związki zawodowe działające w Parocu – musi Pan wiedzieć tylko tyle i aż tyle …

  • Kolego, Maciej napisał, iż firma twierdzi, że płaci atrakcyjnie, a tak nie jest. Nie płaci najmniej licząc koszt dojazdu, czas poświęcony na ten dojazd itd. ale rynek się zmienił.. nie pracujesz w Paroc, dojeżdżasz. .złóż podanie.. bo pełne szafy podać to były kilka lat temu. .a proponowane wynagrodzenie nie jest w euro tylko złotówkach.. a ważna sprawa — przed podpisaniem umowy niech ci dadzą na piśmie ile wpłynie Tobie na konto.

  • Nie masz racji olaf. Tak sie składa, ze pracowalem w parocu na TI teraz prcuje w wv i moge sie wypowiedziec co standartów pracy, jak i placy. Nie ma porównania ani w jednym ani w drugim. Po roku pracy zarabiam ponad 3000 zł z nadgodz dobijam do 4000. To juz powinien być wystarczający argument, żeby pożegnac się z paroc’iem. Szefostwo niższego szczebla tzn kierownicy, brygadzisci tez są upierdliwi, ale przynajmniej mają pojęcie o tym co robią. Co do bycia poza domem, to tragedii nie ma, czas przejazdu uplywa na pogaduchach towarzyskich, czasami z piwkiem w dłoni. Sama praca organizacyjnie tez bez porównania.

  • 2500 maja i narzekaja w Izotransie takze max 1600 i pretensje i oszczednosci na wózkach przez firme Paroc. U nas sie nie jezdzi trzeba latac na wozkach 20km na godz przez 8godz i jak na chwile staniesz to juz Ci zrobia zdjecie i maja dowód przy negocjacjach ze wozkowi stoja.

   • załóż związek — nie wiesz jak poszukaj w sieci lub zgłoś się do osób któe są w związkach – pewnei pomogą lub powiedzą jak

 13. Do izo kto ty jestes 2500 to jest duzo chyba z korei polnocnej przyjeli na wozki a nie z ukrainy czlowieku minimalna stawka to jest 3000 z 160 h

 14. TopiK cwana bestia 🙂 on by pozwolil na rozbudowe w czechach ? to co urwie z podatkow to jego premia ;p burmistrz da sie omamic bo mu 50 osob zatrudni na umowe smieciowa – no chopaki trza szarpac roboty bo remondis ceny podnosi !

 15. Koledzy koleżanki z Paroca , nie czekajcie na lepsze bo to nigdy nie nastąpi zróbcie tak jak ja zrobiłem,zwolniłem sie z paroca i poszedłem do w VW Poznań przez pierwsze 6 miesięcy 2600 na rękę po 6 miesiącach ponad 3000 do tego co 3 miesiące premie tyle co pół wypłaty w Parocu dochodza jeszcze premia roczna od 800 do 2400zl na rękę ,bonus 30% Ok 1200zl,wakacyjne 100%czyli jak ktos zarabia 3000 na reke to w jednym miesiącu ma do ręki 6000 tys ,świąteczne 50%(1500zl)premia za nie chorowanie co miesiąc 120 zł

 16. PAROC BĄBA EKOLOGICZNA Z OPOŻNIONYM ZAPŁONEM ,KTO PRACOWAŁ,PRACUJE LUB BĘDZIE PRACOWAŁ W TEJ FIRMIE I LOGICZNIE MYŚLI ,WIDZI TO CO SIE DZIEJE TEMAT PRODUKCJA IT LUB IB ORAZ EFEKT UBOCZNY BRAKI Z KTÓRYCH ZADOWOLONY JEST TYLKO PAN CZARNY

 17. Co się dzieje z naszym targowiskiem?Byłem w czwartek i to co zastałem to jakaś pomyłka!Kilka straganików na wielkim placu.To jaliś pustostan!

 18. W parocu na azji jest fajnie.Brak urlopu,brak szacunku do pracownika,nic tylko robic wiecej i wiecej.sami podpierdalacze i chorzy ludzie ktorzy sami sie zgadzaja na taki los za marne grosze.Pozdrawiam wszystkich i it

 19. Widzę konwersacja wrze, jako były pracownik izo powiem ze jak i paroc i izo maja złe strony, paroc płaci lepiej niż izo bo za normalne godziny pracy maja więcej ale za to dają umowy po 7 miesięcy a zaś dupa i dzwonią zaś z nadzieja ze ktoś tam wróci i będzie czekał na telefon, a w izo jest umowa, a kasa no 3 tysie ale brutto za pól miesiąca pracy po 12 godzin minimum, ale zawsze lubią coś komuś zabrać premii nie ma zadnych do wypłaty, i nie wiesz ile zrobiłeś bo nadgodziny są w premii i ile za co je wiadomo, a co vw są duże przyjęcia ale tylko tych którzy zostali wybrani, a do zarobków się zgodze siano konkretne i uczciwie płacone, wiesz co za co zapłacone zostalo

 20. ludzie w izo to co niektorzy to co godzine kawa i papieros – slynny majster to text „kto czestuje nie pracuje” sa tacy co to palic zaczeli zeby tylko majstra czestowac i 8x poczestuje na dzien to liczac 8×10 min 80 min na fajce dziennie + sniadanie + kawki+siku+ ku..a no to 5 godzinek sie przepracuje i laba.

 21. Nie ma w Panu odrobiny próżności, a we mnie ironii w stosunku do Pana. Lubię Maciejowy „pazur „, doceniam zainteresowanie naszymi sprawami i umiejętność argumentacji- oczywiście z Pańskiej perspektywy.
  Tylko nie wiem czemu się Pan wymigał od odpowiedzi na moje pytanie z gatunku ” na marginesie „.

 22. To kpina, że nikt ze związków nie pofatygował się na obrady rady miejskiej! Pracowałem w kilku dużych zakładach produkcyjnych między innymi w Parocu, aktualnie VW. Przykładowo w VW wszystkie dodatki wynegocjowały związki, działają naprawdę prężnie. Może warto zapytać chłopaków i dziewczyn jak to się robi: http://www.solidarnoscvwp.pl/. Co do ulgi podatkowej i perspektywy zatrudnienia 50 osób to mam nadzieje, że są w naszej gminie kompetentni ludzie którzy potrafią kalkulować i negocjować 🙂

   • zwiazkowiec to powinien sam sie dowiadywac Panie chodzic jak kura za ziorkiem a nie ze panu ktos zaproszenie da albo przysla na adres zwiazku w kopercie zapachowej ! wstyd nam za takiego zwiazkowca !

 23. Do bylego pracownika,tak alwex ma 1300 za nic nie robienie…w takim razie zapraszam ciebie na zagiel albo lamel i zobzczymy ile popracujesz za te nasze wielkie pieniadze od paroca;)

 24. Pracownicy wired-mat bez prawa do zatrzymania maszyny… brak przerw to jakaś kpina… Śniadania w biegu,związki zawodowe powinny coś z tym zrobic my też jesteśmy ludźmi… nie maszynami… wózkowi izo 8h w biegu bo parokowi szkoda kasy na jeden wózek więcej… wózkowi przemęczeni praca po 12/ a w ekstremalnych warunkach po 16 godzin dziennie… I dla ludzi którzy myślą że wózkowi siedzą niech przyjdą na Ti podczas produkcji wszystkich maszyn… oczy się wam otworzą.

   • Może ty szczasz na gwizdek, bo inaczej fiuta nie mozesz poszukać. A moze ty nie eryk, tylko jakis półgłówek, który wptowadził na WM śniadanie w ruchu. Kiedys stawali na sniadanie i jakoś tez ludzie mieli prace.

 25. Pani Agato, należę gdzie należę, ponieważ jest kilku młodych ludzi w których wierzę, że będą powiewem świeżości, która zaowocuje jakością dla zarządzania naszym krajem, poszczególnymi jego segmentami od gminy po ministerialne stołki … Nic bardziej mnie nie w.urwia jak hipokryzja władz, ignorancja wobec obywateli, zakłamanie, przedkładanie swoich interesów ponad dobro społeczne, złe zarządzanie naszymi pieniędzmi i kłamanie ludziom w oczy – to zwyrodnienia, które można tylko wyeliminować poprzez wymianę personalną i napiętnowanie bezczelnego fałszu, mówieniem prawdy i nazywaniem rzeczy po imieniu. To musi stać się powszechne dla dobra nas wszystkich … Nasza gmina jest tego jaskrawym przykładem, jak indolencja wymiksowana z cwaniactwem, żerująca na ignorancji ludzi może świetnie funkcjonować … Tylko, że traci na tym nasza przyszłość, i to dość smutna refleksja.

  Wracając do Paroca, tutaj sytuacja jest również dość ciekawa, ponieważ nikt nie zrobił tyle dla konsolidacji pracowników w historii tej firmy jak jej obecny zarząd swoimi propozycjami. Drugą rzeczą jest poprawienie humorów załogi po przez argument o budowie linii produkcyjnej w Czechach, to komedia – tutaj rolę komediantów mieli odegrać radni miejscy – wierzę, że również uzbroją się w rozeznanie w temacie i będą dbać o interes gminy może nawet wspólnie z pracownikami firmy Paroc, lub reprezentacją załogi … Oczywiście nie życzyłbym sobie jako obywatel tej gminy, żeby cokolwiek do powiedzenia miał Burmistrz przy negocjacjach, wierzę, że wtedy będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim, ten człowiek to jest torpeda sprzeczności i fałszu, taki mały manipulant i lawirant co to mu się „smykło” ostatnio przy urnie i nie wyciągnął z tego żadnego wniosku tylko kontynuuję swoją kartę najbardziej tragicznego zjawiska administracyjnego w historii tego miasta i gminy, oczywiście na życzenie 20 % uprawnionych do głosowania …

  Wiem, że ZZ w Parocu przygotują się odpowiednio na wszystkie warianty i opcje ( obecna rzeczywistość jak i najbliższe półrocze dają pełną paletę możliwości w działaniu ) , a z pewnością będą po informowane o obecności przedstawicieli firmy na sesji rady miejskiej, żeby także wyrazić swoją opinię co do działań swoich reprezentantów czyli radnych … ZZ mają teraz swój czas, a czasy kiedy czeka „stu na Twoje miejsce” odeszły w zapomnienie … Reasumując:

  Na kolanach źle się myśli, boli tylko garb …

  https://www.youtube.com/watch?v=o1qJrxowXnU

  Pewien etap mamy za sobą, co przyniesie przyszłość jakiej jakości zmiany zależy tylko od nas samych, naszego zaangażowania, organizacji, chęci działania i spójności przekazu, również medialnego bo on także zacznie odgrywać znaczenie ku frustracji co niektórych, co z kolei może wpłynąć na znaczącą poprawę humorów innych … Także tak jak pisałem, z mrozami czy bez – życzyłbym sobie, żeby było gorąco w sezonie zimowym – zawsze to jakieś nowe doświadczenie …

 26. Myślę tak samo jak Pan,!!!!!!!! z zastrzeżeniem, żeby nie było żadnego gorąca. A zmiany na lepsze niech będą w wyniku pójścia ludzi po rozum do głowy.
  Pierwsze zdanie z Pana komentarza pozostawiam bez komentarza. Pozdrawiam z sympatią.

 27. tak czytam te wasze pretensje Gmina waas skubie i łupi poprzez zle zarzadzanie, Remondis co chwile podwyzki dlaczego nie pojdziecie pod urzad pikietowac by wam duzo wiecej w kieszeni zostalo kasy. Szarpac po 12h wolicie ?????

  ja mam prace biurowa w urzedzie 8h i do DOM isc :0 a wy na nas robicie to robccie se dalej.

 28. Mogą sobie stawiać na Paroc w Trzemesznie ale nie zmieni to atmosfery w miejscu pracy…Sama rodzina i znajomi dostają podwyżki,mało atrakcyjne zarobki,proszenie się o własny urlop a jak już się go dostanie to z łaski…kamery na każdym kroku…Brygadziści z it myślą,że wszystko im wolno i traktują ludzi jak śmieci…Odradzam każdemu to miejsce pracy…

 29. Pracowalem w Parocu, kilka lat temu- nie wrociłbym za żadne skarby.
  I z tego co czytam zrobiła się tam jeszcze wiekszy kołchoz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj