Strona główna Różne Czujnik czadu dla ratowników z Trzemeszna

Czujnik czadu dla ratowników z Trzemeszna

3464
10

Trzemeszeńscy ratownicy medyczni mogą czuć się bezpieczniej – z rąk przedsiębiorcy Waldemara Gacy otrzymali dzisiaj czujnik tlenku węgla Drager Pac 5500. Wartość przekazanego sprzętu to około 1200 zł.

W odbiorze uczestniczył koordynator gnieźnieńskiego pogotowia i pomocy doraźnej Rafał Grześkowiak oraz ratownicy z podstacji w Trzemesznie – Rafał Lukstaedt i Mateusz Chudyk.

Jak mówi R. Lukstaedt, czujnik przypina się do ubrania ratownika. Dźwiękiem oraz komunikatem wizualnym alarmuje on o obecności tlenku węgla. Oznacza to, że każda podejmowana interwencja będzie teraz mimowolnie monitorowana na obecność czadu w pomieszczeniach.

Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezwonnym co niestety oznacza, że nie mamy świadomości o jego istnieniu, a co za tym idzie trujemy się nawet o tym nie wiedząc” – komentuje R. Lukstaedt.

Tylko w 2017 roku gnieźnieńska straż pożarna potwierdziła wystąpienie tlenku węgla w 9 zdarzeniach, w których poszkodowanych było 5 osób. W tegorocznym okresie grzewczym, tj. od 1 września 2017 r. do 23 stycznia b.r., na terenie powiatu obecność tlenku węgla potwierdzono już w 12 zdarzeniach.

10 KOMENTARZE

    • Czujny to Ty bądź jak chlejesz w barze, czy cię inni nie obrabiają. A p.Waldka zostaw w spokoju. Jak zwykle wszyscy tylko narzekać. Jeszcze raz Szacun !!

    • Dziękuję także. Może panie Macieju dla pana Gacy to pryszcz, ale Ów człowiek wsparł niesamowitą ilość pięknie rozważonych inicjatyw. Nieznam Gościa – ale odoba mi się Jego iinicjatywa. Podziękować. Wierzę, że i cosik dla mnie znajdzie wśród swojego asortymentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj