Strona główna Polityka Czterech kandydatów na burmistrza

Czterech kandydatów na burmistrza

9430
274

Dziś upływa termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W naszej gminie zgłoszono do tej pory czterech kandydatów.

Są to:

Daniel Bisikiewicz (31 l.) – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
Krzysztof Dereziński (55 l.) – Komitet Wyborczy Wyborców „Dla Dobra Miasta i Gminy Trzemeszno”
Sławomir Peno (53 l.) – Komitet Wyborczy Wyborców „Ponad Podziałami”
Paweł Piechowiak (52 l.) – Komitet Wyborczy Wyborców „Inicjatywa Naprawcza”

Wprawdzie termin upływa dopiero o północy, to jednak nie należy spodziewać się innych nazwisk na liście. Wynika to z ordynacji wyborczej. Komitet wyborczy, który chce zgłosić kandydata na burmistrza, musi wcześniej zarejestrować kandydatów na radnych w co najmniej ośmiu okręgach.

Żaden inny komitet w naszej gminie nie spełnia tego warunku. Wszystko wskazuje na to, że 21 października będziemy wybierać burmistrza spośród czterech kandydatów.

274 KOMENTARZE

   • dlaczego ? pozer karierowicz dużo gada mało robi nic sobą nie prezentuje tylko umie gadać i obiecywać cuda , nie chce mi sie go słuchać bo to już nudne to zaczepianie ludzi

    • Co ty opowiadasz jaka marionetka. Jeszcze kudłatego to się rozbawiłem. Realizuje plany w okręgu i nie tylko,dba o zapomnianą historię, godnie reprezentuje miasto na zewnątrz i wstydu nie przynosi! Dotąd jak już ktoś się ruszył to tylko smutą wiało! Ooo ostro po kandydacie jadą czyli niebezpieczny konkurent! Nazwiska nie przekręcają to już coś. Młody działaj tak jak dotąd Nie oglądaj się i nie czytaj tych bzdurnych komentarzy. Jeden się już przekonał, że hejt i internety to nie wszystko. Drugi mam nadzieję że niebawem doświadczy tego co sam robi! Do boju!

 1. Bisikiewicz młody, grzeczny i z zapałem, Piechowiak myślę że konkretny i wie co robić. Peno znam tylko z opowieści na Trzemeszno24. A Dyzio to Dyzio… lubię go.
  Myślę że wybiorę Daniela.

  • Naiwności, słodka naiwności! Nie boli, prawda? Tak jak Ty myśleć musieli dwanaście lat tenu wyborcy Krzysia. I mamy, co mamy.
   Jak można popierać kogoś bez kwalifikacji, bez kompetencji i bez doświadczenia, tylko dlatego, że jest młody i ma zapał?!

 2. a pozwolilem sobie sprawdzic jako programista skat takie posty pisza ludzie zeby glosowac na…
  młodzieniec młody jeszcze na starych wilków pisze ojj nieladnie Burmistrzem zeby zostac to trzeba troche przebieglosci i rozwagi mlodziencze drogi – nieladnie ojj nieładnie mogles z kafejki pisac

  • no zona zle nie miala kolesiostwo tez dobrze zylo i kancelaria i remondis i dyrektorzy komunalki obaj i w urzedzie swooi kraina miodem pitnym plynaca co tez policja wyczula i na krew zabrala 🙂 takie to rzady nieudolne byly a my za to placimy teraz

  • Tak jak za obecnego Burmistrza mieliscie to za zadnego to kazdy o tym wie pluli z lewa i z prawa i to wytrzymal inny by sobie nie pozwolil takze drodzy wyborcy na wybory i wybierac kandydata tego co bardzo zmienil wasze Trzemeszno nigdy takich inwestycji nie bylo jak w ostatnich latach wszystkiego w jeden dzien nie da sie zrobic to napewno wszyscy wiedza pozdr wszystkich mieszkancow.

   • Który po pijanemu auto prowadził? Który sobie medal kupił płacąc publicznymi pieniędzmi? Który polikwidował świetne szkoły wiejskie? Który doprowadził do faktycznej likwidacji Zawodówkę? Który doprowadził do zapaści LO? Zdemolował i sprzedał de facto komunalkę Niemcom? Zadłużył gminę po alarmujący RIO i zagrażający finansom gminy poziom? Pozwolił na barbarzyńską wycinkę drzew w mieście i gminie? Nie ma żadnych kwalifikacji, kompetencji ani umiejętności do sprawowania urzędu burmistrza? Itd, itp?!

 3. Daje do myślenia, że nie pojawił się nikt nowy. Ktoś z autorytetem , osiągnięciami w zawodzie, ktoś kto spojrzałby na problemy miasta i gminy swierzym okiem.

 4. Gdzie program konkretny nie ogólniki i zdjęcia p.Bisikiewicz. Ulotka słaba żeby nie powiedzieć gorzej. I ta pańska nachalność. Bez pomysłu przykro mi ale tak to odebrałem. Same komentarze nie pomogą. Skreślam Pana może następna kadencja. Do Rady tak na Burmistrza nie.

 5. Mieszkańcy miasta i gminy Trzemeszno biorąc udział w wyborach 2014 miałem okazję zapoznać się z smakiem chmska polityką .Dokonując oceny kandydatów na burmistrza zacznę od osoby na którą ustawiam to znaczy Sławomira Peno ? Wady zbytnie zaufanie ludziom .Uzasadnienie : doprowadziły do problemu prawnego -z prawem ale nie dotyczyły kasy społecznej .Dokonując samo osadzenia wyciągnięcia wniosków -przy pomocy rodziny przyjaciół wrócił do domu Natomiast kandydata pana BURMISTRZA nie powinien startować gdyż ma pewny wyrok z kodeksu kk komentarze zbędne Pan Bisikiewicz młodzież poped posiada ale mam pytanie skąd ma fundusze na taką reklamę wizytówki roznosi listonosz skoro: nie jest zatrudniony nie płaci podatku Panie Danielu bisikiewicz szacunku dla wyborców Ostatniego ocenić ńąlezy kandydata który 4 lata był na banicji .Panie Pawle Piechowiak zadaje panu pytanie publicznie czy jest prawda.Gdy pracowal Pan na terenie pow Mogilno mial Pan prblemy z prawem.
  Dlaczego jako kierownik działu inwestycji dopuścił – nie próbował zaniechania powstania społki remadis- wystąpienie PODCZAS sesji rady gminy ze takie działania sa na szkodę Urząd miasta i gminy szkodzą mieszkańa mógł Pan poprzeć moja działalność kładąc swoje stanowisko pracy Według mnie był pan malo patriotyczny. Pana decyzja o kandydowaniu jest najbardziej nnaganna brak udziału społecznej walki przybywa pan do upolowanej ofiary i kce pan prowadzic ucztę ze swoją switą a gdzie byli panscy rycerze ja my walczylismy z wrogiem. Dokonując oceny pańskiej osoby stwierdzam ze ma pan aspiracje politycze majace znamiona wielkości rodu .Natomiast ocena pańskiej pracy dla społeczności gminy Trzemeszno jest nie atrakcyjna -kłopoty z prawem strata funduszy unijnych -podrobione podpisów. Panie Pawle ja Mieszkaniec tej gminy postawiłem panu pytania i publicznie prosze dokonać odniesienia .Przepraszam za błędy tel wina

  • Zastanów się chłopie co wypisujesz ! Najpierw w swoich komentarzach stawiasz na młodych a tu nagle odwracasz wszystko o 180 stopni ! Co młodzi tobie wadzą ?
   Jak już poruszasz sprawę wyroków to wiedz , że jedni są przed ich wydaniem a inni są po ich wydaniu ! Postaw więc znak równości .
   Polityka , która prowadziłeś nic nie wniosła . Dowodem jest chociażby to , że Pan Krzysztof D. zgłosił swoją kandydaturę .
   Skończ więc waściu tą debatę i oszczędź sobie wstydu .

 6. Mało kandydatów bo każdy wie, że to stanowisko jest dużym wyzwaniem. Obecny burmistrz zrobił wiele i o tym nikt nie wspomina ale wytykać błędy to każdy potrafi. Pan Krzysztof jest najbardziej ludzki i za to go szanuję. Nadzieja jest w WFistach 🙂 może za 4 lata się coś zmieni. Peno zły człowiek, Bisikiewicz – kombinator, Piechowiak oszust tylko leci do koryta (jak nie tu do do rady…) Dereziński najmniejsze zło. Tylko nie narzekajcie jak nie oddacie głosu!

  • Przestań schlebiać obecnemu Burmistrzowi a opluwać innych. Dobrze wiesz,że Obecny Burmistrz nie będzie mógł nadal być Burmistrzem. Tracisz czas a twoje opluwanie nowych kandydatów niczego dobrego nie przyniesie. Pragnę aby w Urzędzie pracował człowiek z doświadczeniem i pracowitym bo takiego Burmistrza oczekujemy.

 7. …A ja dalej nie wiem na kogo głosować…szkoda,że nikt się nie zgłosił spoza Trzemeszna!?Mam dylemat kogo wybrać,tak z czystym sumieniem…

 8. Peno na burmistrza i do rady nie wierzę czyli za wsz-elką cenę do koryta! Mam nadzieję że p Piotr Lewandowski go pokona do rady przegra na burmistrza i nie będziemy musieli to więcej oglądać. I miejskie pieniądze w postaci diety nie będą spłacać komornika.

  • Ģłosuj jak się podoba, tylko sobie daruj te źałosne komentarze poniżej poziomu skarpetek. Obrażać nikogo obowiązku chyba nie ma, no chyba że ktoś tak dla przyjemności, ale porządni ludzie tego nie kupują. Głosować nie będę ale powodzenia Panie Przewodniczacy, niech wygra lepszy.

   • No to oświeć nas w kt momencie nastąpiło obrażenie? Ten pan przewodniczący nadal nas nie poinformował szczerze o swojej barwnej przeszłości więc mamy zestawienie osoby (w mojej ocenie) chcącej osiągnąć stanowisko burmistrza oraz radnego i gościa którego barwną przeszłość szkoda cytować mieszkańcy bloków pamiętają. Ile się nasłuchaliśmy na temat Dyzia jaki on zły etc. Robił to np na spotkaniu mieszkańców sekundy po wyjściu Dyzia! Tak robi uczciwy człowiek który przeszłość zostawił za sobą i tylko dobro jest dla niego ważne? Dotąd przedstawił tylko ogolniki gdzie przekazywał i w jakich kwotach pieniądze „wsparciowe”? Lista zastrzeżeń jest dłuższa mogę jeśli chcesz wymieniać tylko żeby skarpetki tobie nie spadły!

  • Trzeba sprawdzić czy czasami Pan Peno nie zamierza kandydować do Euro Parlamentu .
   Porażka totalna. Sławomir P. BURMISTRZEM ? koń by się uśmiał !

 9. Prawda jest taka na Krzysia wszyscy gadają zle ale nikt nie pisze co Krzyś zrobił dla gminy przecież widać gołym okiem zmiany na lepsze tak jak ktoś wcześniej napisał wyborcy lubią łobuzów:D dobre
  Wybierzmy mniejsze zło reszta kandydatów uff…. szkoda pisać
  aaaa jeszcze jedno niech kandydaci jak najszybciej poprzez stronę upublicznią swoje programy społeczeństwo zapozna się z nimi niech zaczną chodzić po domach i rozmawiają to społeczeństwo samo zdecyduje

  • Tylko nikt też nie mówi o tym, że to co zrobił (na pokaz, żeby odpokutować winy) odbyło się kosztem ogromnego zadłużenia Gminy. I, moim zdaniem, tylko ktoś znający tą Gminę od podszewki i potrafiacy pozyskiwać fundusze z różnych źródeł, może jeszcze ją uratować.

 10. Dwaj kandydaci oficjalnie nic nie zarabiają (oświadczenia majątkowe), i żyją na przyzwoitym poziomie, więc może w nich nadzieja. Skoro z diety potrafią wyżyć, to z gminy, z takim budżetem zrobią Las Vegas 😉

 11. Co to za argument, że Dereziński coś zrobił?
  JAK MIAŁ NIE ZROBIĆ ,JAK PRZEZ TYLE LAT BYŁ BURMISTRZEM?
  DO DIABŁA COŚ SIE MUSIAŁO DZIAĆ.A chwałą się okrywa pan Dereziński.
  A każdy by coś zrobił przez tyle lat. Nawet ja!
  Inni NIE BYLI burmistrzami,to jak mają z nim konkurować w tej materii?
  A ja patrzę na to co by mogło być , a nie ma!!!!

 12. Wyrok sądowy i tak strąci go ze stołka. Jeśli to będzie chociażby ograniczenie wolności, to wygaśnie mandat z mocy prawa. Jeśli grzywna to za pewne odwoła go wojewoda. Jak wam zależy na trzeciej turze to proszę bardzo.

  • A co jeśli zapadnie wyrok uniewinniający? Co wtedy powiesz? Każdy w życiu popełnia błędy i najważniejsze to umieć wyciągać z tego wnioski. A jeśli już czepiamy się że Dereziński ma konflikt z prawem to pokaż mi kandydata na burmistrza (poza Bisikiewiczem) który tego konfliktu nie miał? Każdy z tej trójki ma swoje na sumieniu i za swoje „odpokutował”. Nie patrzmy ludziom w ich przeszłość i życie prywatne.

   • Dyziu skończ! Jakie błędy?! Pijany za kółkiem powinien ze skulonym ogonem za kraty trafić a nie na fotel burmistrza się pchać!

   • Sąd miałby uniewinnić Pana Derizińskiego?. Serio?. Sam nie masz wątpliwości jego winy prawda?. To wytłumacz mi jak to jest możliwe.

    Art. 178a

    § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    Alkomat nie kłamie. A pisanie mi o błędach jest zabawne. No wybacz od osoby publicznej wymagamy aby miała nieskazitelny charakter.

    A co do innych kandydatów no super porownanie. Ja wymagam od burmistrza obecnosci i pracy od rana do wieczora, tym bardziej ze malo nie zarabia, a dodatkowo dawania z siebie przykładu.Poki np. Pan Bisikiewicz nie jest włodarzem mojego miasta to wszystko mi jedno co robi.

 13. czy pan redaktor zamierza w okresie przedwyborczym w ramach odprężenia zamiescic na stronie czesci ksiazki Wiktora pt UŚMIECH LOSU ? Proponuję rozpocząć od rozdziału Rada Miejska. Bedzie można na bieżąco rozwijać wiele wątpliwości. Prosimy

   • nie pogratulować tylko wyjaśnić przeciąć wątpliwości i po sprawie w mieście wielu o to pyta więc nie ma co robić wycieczek do kandydatów tylko zmierzyć się z treścią. Ludziska mają pamięć to taka zdolność która przywołuje obrazy więc tylko prawda!
    Jeśli się rozlicza poucza gani są też odczucia że gra się nie fair trzeba być jak łza natomiast ta zła kryształu na jaki sie kreuje nie przypomina z całym szacunkiem.

 14. TAAAAK…Przed wyborami ryjá chodniki,placyki, sadzà krzakczki, dla dzieci bujaczki…ech ludzie, ludzie-to wszystko za nasze ciężkie pieniádze i to w ROKU WYBORCZYM, GDZIE STAWKI ZA MATERIAŁY I USŁUGI WYŻSZE TRZYKROTNIE!!!
  K A R Y G O D N E….

 15. Pytania otwarte do kandydatów na fotel burmistrza Gminy Trzemeszno:
  1. Czy któryś z Panów utworzy jednostkę organizacyjną Muzeum Regionalne w Trzemesznie?
  2. Czy któryś z Panów przewiduje przeanalizowanie (zauważam taką potrzebę) struktury organizacyjnej urzędu w pionie Zastępca Burmistrza Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Promocji Gminy pod kątem przebudowy niektórych stanowisk, w tym stanowiska ds. promocji czy turystyki?
  3. Czy przewidujecie Panowie utworzenie stanowisk ds. turystyki kulturowej czy ds. ochrony i promocji zabytków?
  4. Co powiecie Panowie w temacie kultywowania naszego dziedzictwa?
  5. Czy powołacie Panowie miejskiego przewodnika turystycznego?
  6. Jak postrzegacie Panowie (Waszym zdaniem) skuteczne realizowanie promocji na szczeblu gminy Trzemeszno?
  7. Czy rozbudujecie Panowie (zbudujecie bardziej kompetentny, Waszym zdaniem prognozujący większą skuteczność) zespół ds. pozyskiwania funduszy?
  Uprzejmie prosząc o odpowiedź
  Pozdrawiam, dr Andrzej Leśniewski

  • Szanowny Panie Doktorze,
   bardzo sensowne pytania,a szerzej-świetny pomysł na możliwość poznania poglądów i planów poszczególnych Kandydatów.
   (O ile zechcą odpowiedzieć rzecz jasna:-)
   Proponuję, aby stworzyć taka listę pytań/kwestionariusz, która pomoże nam później w wyborze, a docelowo w rozliczeniu przyszłego burmistrza z jego obietnic i deklaracji.
   Pozdrawiam serdecznie i dorzucam „swoje” pytania:
   1)czy zamierzają kontynuować współpracę gminy z kancelarią Leśny & wspólnicy?

   2) czy zamierzają renegocjować z Remondis warunki zawartej umowy z opcją jej rozwiązania?

   3) czy zamierzają pozostawić na stanowisku obecnego szefa Remondisu?

   4)co zamierzają zrobić z problemem zatruwania powietrza przez Paroc?
   Czy skierują do odpowiedzialnego za limity emisji szkodliwych substancji starosty gnieźnieńskiego żądanie ich znacznego ograniczenia?
   5) czy zamierzają kontynuować trwającą od kilkunastu lat sytuację w której gmina, dysponując własnymi budynkami (przychodnia, szkoła zawodowa itd) wynajmuje od prywatnych osób lokale na potrzeby UMiG, płacąc miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy złotych

   6) czy zamierzają wynegocjować z parafią możliwość przejęcia gruntu wokół Jeziora Kościelnego i stworzenia terenów rekreacyjnych : ścieżki rowerowej i pieszej, punktów widokowych itd.

   7) czy i kiedy , doprowadzą do budowy drogi łączącej drogę krajową nr 15 z ul Szymańskiego, co umożliwi inwestorowi remont browaru?
   8) czy i kiedy zajmą się inwestycjami infrastrukturalnymi( rozbudowa sieci gazowej, tak by objęła całe miasto i umożliwiała każdemu chętnemu przejście na paliwo ekologiczne, rozbudową sieci kanalizacyjnej- likwidacja szamb, stworzenie nowych połączeń-ulic na osi północ-południe odciążających ul Kościuszki, Plac Kilińskiego, św Jana i Mickiewicza?
   9)czy doprowadzą do powrotu kina do Trzemeszna?
   10)czy i jeśli tak, to kiedy stworzą profesjonalny, wynagradzany prowizyjnie zespół specjalistów do spraw pozyskiwania funduszy zewnętrznych-zarówno krajowych, jak i unijnych. To już ostatni dzwonek, by z nich skorzystać.
   TDi

   • Panie Tomaszu,

    Zapewniam Pana, że kwestię jakie Pan poruszył nie są obojętne nam programowo i mamy konkretne rozwiązania przygotowane jeśli chodzi o obszary, które Pan poruszył …

    Jednak jeśli chodzi o nasz sztab, działamy w ściśle określonych terminach i rozpoczynamy kampanię programową za kilka dni – zapewniam Pana, że żadne z Pana pytań nie pozostanie bez odpowiedzi …

    Jedyne o co pozostaję mi Pana prosić, to chwila cierpliwości …

    Czas kampanii – jest idealnym czasem na zadawanie pytań, oby było ich więcej przynajmniej takiej jakości jaką Panowie zaprezentowali …

   • Panie Andrzeju, zgodnie z ustaleniami po spotkaniu z nami – wysłałem do Pana również odpowiedzi w formie spisanej na pocztę elektroniczną.

    Panie Tomaszu,

    Jeśli jest Pan zainteresowany odpowiedziami na pytania proszę o kontakt na pocztę: macwon@wp.pl

    Rozumiem i szanuje Pańską chęć pozostania anonimowym, jednak nie przybył Pan na żadne z naszych spotkań, a pisać publicznie z wielu względów nie możemy w niektórych tematach jakie Pan poruszył …

    Więc proszę o indywidualny kontakt – będzie to Pana kosztować założeniem nowej skrzynki pocztowej – a mnie czasem zweryfikowania czy Pan to Pan …

    Pozdrawiam Panów, życząc tylko dobry wyborów w niedzielę !

    • Czy mógłby Pan wyjaśnić co znaczą słowa „pisać publicznie nie mozemy” . I proszę nie traktować mojego pytania jako atak, osobiście nie kandyduje i moje pytanie znaczy tylko tyle ile znaczy. Pozdrawiam.

    • Panie Macieju

     27 września zapewnił pan, że żadne z pytań pana Tomasza nie pozostaną bez odpowiedzi, dziś pisze pan natomiast, że odpowiedzieć jednak publicznie pan nie może…

     Więc jak rozumiem z pańskiego zapewnienia nie zostało nic, to jest kolejny, drobny teoretycznie przykład pańskiego podejścia do rozmówcy, wyborcy. Jeszcze wyborów nie doczekaliśmy, a pan już pokazuje jak umiejętnie nie odpowiadać na pytania…

     Strach pomyśleć co będzie po wyborach…

  • Skoro już został poruszony temat muzeum, to i ja dorzucę swoje trzy grosze 🙂

   Nigdy nie mieszkałam w Trzemesznie, ale znam i lubię Wasze miasteczko, które – choć – nieduże – posiada długą i bogatą historię. Byłam zdziwiona, że nie ma tam żadnego regionalnego muzeum. Po czym doczytałam w necie, że jednak takowe było, ale parę lat temu władza doprowadziła do jego zamknięcia, a eksponaty leżą gdzieś w kartonach. Sprawa dziwna o tyle, że Wasz obecny włodarz jest ponoć historykiem, więc los tych zbiorów chyba nie powinien być mu obojętny. Jeżeli są u Was organizowane jakieś spotkania przedwyborcze z kandydatami, chyba warto zapytać, czy coś zamierzają zdziałać w tej sprawie.

 16. P. Derezinski dużo zrobił w naszym mieście. Nikt temu nie zaprzeczy. Jak ktoś ma problem i pójdzie porozmawiać to zachowuje się jak człowiek. Nie wyróżnia czy biedny czy bogaty. Stara się być sprawiedliwy i pomoc każdemu. Rozmawia jak równy z równym. Nie liczy się dla niego papierologia i biurokracja. Zależy mu aby pomóc człowiekowi. I taki powinien być burmistrz. A nie tylko siedzieć za biurkiem i rozmawiadz z ludźmi jak ksiądz na ambonie. A jego prywatne życie nie powinno was interesować. Jakby was mieli tak oceniać w pracy patrząc na wasze życie prywatne to większość z was by już była na bezrobotnym. Pozdrawiam

  • Trafilas w setke i wszyscy o tym wiedza z kim sie najlepiej dogadaja tylko z obecnym BURMISTRZEM i tak pozostanie i wygra obecne wybory a ze beda nadal pluc to niech pluja co niektorzy on jest twardy i tak sobie poradzi ale musi zaczac od swoich pracownikow przeswietlic to towarzystwo.

   • Skompromitowany, bezwstydny, bez kwalifikacji, bez kompetencji, z bogatym doświadczeniem w rujnowaniu miasta i gminy: Likwidacja szkol na wsiach, doprowadzenie do upadku zawodówki i na skraj upadku liceum, zdemolowanie i sprzedaż komunalki, demolowanie krajobrazu przez wycinkę drzew w mieście i gminie, brak pomysłów, brak działań, olbrzymia absencja na zwolnieniach lekarskich, prowadzenie auta oo spożyciu.. Kogo wy proponujecie? Przegranego na własne życzenie?! Nie zaczarujecie rzeczywistości masowymi wpisami.

  • Tak masz rację nawet cuda będzie obiecywał, pod warunkiem że będzie w pracy a nie na chorobowym, a potem i tak zrobi co będzie chciał!

 17. Szanowny Panie Doktorze,

  Konkretne odpowiedzi na Pana bardzo konkretne pytania padną na pewno, ze sztabu Ponad Podziałami, jednak proszę nas chwilowo od nich uchylić do momentu rozpoczęcia kampanii programowej, która nadejdzie wkrótce …

  Dodam ściśle od siebie, że świetnie wiem jaki wielki potencjał niesie nasza lokalna tysiącletnia historia – a do tej pory wyglądało to tak jakby ona była kulą u nogi …

 18. Dyzio dużo zrobił, zatruwa jeziora fekaliami, nie inwestuje w potrzebne sieci gazowe, drogi. Pozwala budować fermy. Przepłaca za wywóz śmieci. Gmina balansuje na granicy bankructwa, wiadomo pomogą obligacje. Szkolnictwo upadło. Nie dogaduje się z inwestorami, brak strefy ekonomicznej, klapa z browarem….

  • Anonim napisał „…Pozwala budować fermy… Nie dogaduje się z inwestorami”. To dogaduje się czy nie? A poza tym jeśli inwestor ma odpowiednie zgody (z powiatu, z urzędu marszałkowskiego czy sejmiku)to burmistrz (obojętnie kto nim zostanie) będzie miał związane ręce i jeśli taki inwestor spełni wszystkie wymogi formalno-prawne to zgodę na budowę fermy dostanie. Czy się to komuś podoba czy nie.

 19. dnia dzisiejszego byłem sobie podkleic buty czarne lakierowane ale mniejsze o butach co sie nasluchalem na obecnego włodarza i na kandydatow i kudłaty jaki to niedobry ludzie czy czlowiek juz do sklepu czy po usługe notmalnie juz nie moze isc bo mu zaraz nagabują na kogo głosowac ???

  juz wstydu nie macie wezcie sie za uczciwą robote !

 20. Bardzo żałuję, że ordynacja wyborcza nie wymusza wystawienia kompetencji, doświadczenia zawodowego, umiejętności zarządzania, udokumentowania sukcesów, umiejętności zarządzania kryzysem, itd. itp.
  Ale z drugiej strony aktualna lista musiałaby być zgoła inna i 4 z 4 kandydatów musiałoby zmienić dziś plany na najbliższe kilka lat.

  Z przyjemnością udam się na spotkania z kandydatami, żeby zadać kilka konkretnych pytań.

 21. Prawda to że na Gołąbkach się odbyła wczoraj pierwsza debata kandydatów na burmistrza i wszyscy byli? W Trzemesznie słychać było wymiany zdań Bardzo jesteśmy ciekawi przebiegu tego spotkania. Kto trzymał fason a komu nerwy puszczają. Ponoć jeden kandydat jak to ma w zwyczaju łapkami machał prawda to ciśnienie się udziela?

 22. Moze juz zejdzcie z Dyzia co ??? . Tyle Co On zrobil do miasta z swojej kadencji tego nikt nie zauwaza z krytykujacych . !!! Uczepiliscie sie tych promili jak rzep psiego ogona . Sami swieci widze , w naszej gminie . Obrzucic blotem kogos to wychodzi Wam najlepiej . .. idealow nie ma licza sie sfekty a nie obietnice I pokazanie siebie w aureoli swietosci.

  • Jeśli tyle zrobił to może pokażmy te jego osiągnięcia z innej strony. Może ktoś poda liczbę spotkań umówionych, a na które nie dotarł? Może liczbę pism mieszkańców bez odpowiedzi? A może liczbę urlopowych poniedziałków?

  • Czy wiesz co znaczy jazda po pijaku ? Ilu niewinnych dorosłych i dzieci straciło życie przez takich ? Ilu ludzi porusza się na wózkach inwalidzkich z odcinanymi kończynami i połamanymi kręgosłupami . Nikt im nie przywróci życia ani zdrowia .
   Każdy w tym mieście i wioskach wie o ciągotkach Pana Burmistrza . Kiedyś musiał się zdarzyć 8 marca . Całe szczęście , że pojawia się Policja i przerywa nieodpowiedzialną jazdę potencjalnych morderców .
   Człowiek ten złamał prawo zagrożone łącznie z pozbawieniem wolności . Jako katolik i chrześcijanin złamał zapisy Biblijne
   . Chrześcijanin i historyk . Człowiek niegdyś pracujący z młodzieżą . Ojciec dzieci i mąż . Reprezentant naszej społeczności .
   Widać , że dla Ciebie tutejszy idol godny naśladowania . Jesteś żałosny !

   • Jeszcze dodam od siebie – każdy uczciwy, honorowy i posiadający poczucie wstydu człowiek po czymś takim podkuliłby ogon, zaszył się w mysiej dziurze, podał do dymisji, przeprosił i zniknął ze sceny publicznej. Każdemu zwykłemu obywatelowi postawiono by zarzuty, osądzono i wymierzono karę. Jak to możliwe, że w omawianym przypadku trwa to tak długo? Jak to możliwe, że ten człowiek może i pcha się startując w wyborach? Czyżby był pewien swego, tj orzeczenia sądu przed czasem? Czy może nie zależy mu wbrew głoszonym hasłom na dobry miasta i gminy i naraża wszystkich na kolejne wybory i koszty w przypadku, gdyby zapadł prawomocny wyrok skazujący?! Bo trzeciej opcji nie widzę. Pytam zwłaszcza”obrońców” sądów, konstytucji, demokracji – czego i kogo bronicie?! W jakim systemie żyjemy i w jakim chcemy żyć?! Jeśli prawdą jest, ze ów człowiek popełnił przestępstwo sankcjonowane karą pozbawienia wolności i to jako najwyższy urzędnik (czyli nasz pracownik, by nie rzec sługa „dobra miasta i gminy” na etacie), to czy nie było by dla dobra miasta i gminy (sic), by poleciał z urzędu i nawet wylądował za kratami dla przykładu, jakim powinien z racji urzędu świecić i to bez zwłoki? Jakim społeczeństwem jesteśmy, jeśli jest wśród nas przyzwolenie na takie postępowanie, jest pobłażanie i jeszcze nagradzanie w postaci poparcia na – oby nie! – kolejną kadencję?! Jak to wreszcie możliwe, że ten człowiek w ogóle został burmistrzem i był nim tak długo?! Czy żyjemy w dżungli, w jaskiniach wśród troglodytów?!
    Pytam dla dobra miasta i gminy.

    • Szanowny Panie /Pani Ad Vocem. Zgadzam sie co do oceny postępowania naszego Najważniejszego w gminie. Proszę jednak nie mieszać do tego obrońców Konstytucji czy sądów. Bo wtedy robi sie wielka polityka, a tu nie o nią chodzi. Tu chodzi o pijoka za kierownicą.

     • Ad vocem zadał/a arcyważne pytania. Proponuję każdemu przeczytanie tego wpisu i głębokie zastanowienie się nad pytaniami tam postawionymi i udzielenie sobie odpowiedzi na nie. Oby więcej tak mądrych wyborców i wiecej takich głosów na forum, albowiem okupacja głupoty i chamstwa juz dawno stała się przerażająca.

     • Zgadzam się, to istotne pytania. I pełna zgoda w ocenie sytuacji. Ten człowiek musi zostać oderwany silą demokratycznych wyborów od stanowiska, którego nigdy nie powinien pełnić.

 23. Ten co nigdy nie popełnił błędu niech pierwszy rzuci kamieniem.Błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi.Dyzio trzymam za Ciebie kciuki nie słuchaj tych wszystkich ideałów tutaj Pozdrawiam.

  • To nie błąd to przestępstwo pijany kierowca to potencjalny morderca a samochód w tym wypadku narzędzie zbrodni. STOP PIJANYM KIEROWCOM. Ktokolwiek by to nie był.

  • Wstydu nie masz takie brednie pisać. Wszyscy wyborcy Dyzia jesteście odpowiedzialni za niemal bankructwo naszej gminy, degrengoladę, zacofanie, wstyd i hańbę jaką nam ze swoim pupilem przynosicie. Popierać kogoś, kto prowadził auto po spożyciu?! Wszyscy reprezentujecie ten sam poziom, poziom dna!

   • Drogie ludziska! czytam wasze komentarze i śmieję się w głos!Są oczywiście komentarze normalne, stonowane, ale nie brakuje też komentarzy umaralniających, zakrapianych jadem. Ciekawe czy Ci, którzy je piszą to takie kryształy bez skazy ? Każdy ma prawo głosować na kogo chce.Ilu jeździ po pijaku, ale ich nie złapali i jeżdzą dalej a są to ludzie na prominentnych stanowiskach i taki Dyziu to przy nich PIKUŚ!Może dla rozładowania atmosfery coś humorzastego.
    LUDZIE, LUDZIE NA WYBORY, JAM JEST GMINĄ RZĄDZIĆ SKORY. JAM FRANULEK JEST FANTASTA, CHCĘ BURMISTRZEM BYĆ I BASTA.
    LUSTERECZKO POWIEDZ SZCZERZE, CZY LUD MIASTA W TYCH WYBORACH, NA BURMISTRZA MNIE WYBIERZE?
    LUSTERECZKO SIĘ UŚMIECHA, Z ODPOWIEDZIĄ TEŻ NIE ZWLEKA.
    USIA SIUSIA, USIA SIUSIA ZAGŁOSUJCIE NA FRANUSIAAA ! JAK DA W GARDŁO I ODPALI TO NAM GMINĘ W MIG ROZWALI. TERAZ WAŻNY JEST WIRACHA, JUŻ NIE WALI Z GWINTA KWACHA.
    PONOĆ ” PIĄTKA” TEŻ STARTUJE, NA BURMISTRZA SIĘ SZYKUJE ! ILU ORŻNIE, ILU ZŁUPI? PAN PIĄTECZKA JEST NIEGŁUPI! ILE BYŁO TYCH PRZETARGÓW ………………..? JEDNA WZIĄTKA, DRUGA WZIĄTKA, JUŻ DZIAŁECZKI MA PAN PIĄTKA
    NA PIENIĄŻKI BARDZO ŁASY, NA CO ZBIERA CZY NA WCZASY ? JAK BIERZE FORSĘ TO DRŻĄ MU RĄCZKI, NIE MA DILERKI CZY MIESIĄCZKI. ON FORSĘ KOCHA, OKAZJĘ CHWYTA, NAWET PO TRUPACH A DO KORYTA !!!
    JAKI WIĘC Z TEGO MORAŁ WYNIKA? CHCEMY BURMISTRZA Z KLASĄ CZY TEŻ ……………………………………..?

 24. Dobrze się stało , że znamy nazwiska osób kandydujących z Komitetu Wyborczego Wyborców ,,Dla dobra miasta i gminy .
  Osób , które popierają pijaństwo kierowców , którym daleki jest honor , uczciwość , bezpieczeństwo dzieci , dorosłych .
  Osób wyzutych z etyki , moralności . Osób , dla których praw
  nie istnieje a wartości prawdziwego katolika i chrześcijanina są bezczeszczone .

  • Wartości prawdziwego chrześcijanina i katolika to masz w koście, kościele który kryje pedofilów, alkoholików i księży jeżdżących po alkoholu. I tutaj jakoś nie krytykujesz księży którzy mają na sumieniu wszystkie wymienione grzeszki.

   • O czym człowieku piszesz ! Trzymaj się treści i tematu Pana Krzysztofa D i pijaństwa kierowców reprezentujących niby praworządność jak również manifestację swojego chrześcijaństwa ! Coś Tobie przypomnę ! Pan Krzysztof D . prezentując swoją osobę dołączył fotkę na , której składa ręce do modlitwy trzymające różaniec . (fotka była zaprezentowana na tym portalu)
    Ten człowiek powołuje się na wyższe wartości ! Kogo on reprezentuje i komu chce wciskać kit o swojej BOGOBOJNOŚCI !
    Odbiegając od meritum – chrześcijanin nie jest tylko i jedynie w KOŚCIELE . Jeśli jest inaczej pozostaje FARYZEUSZEM !

    • Nie mieszaj jakiejkolwiek religii ( a szczególnie chrześcijańsko- katolickiej do polityki bo źle na tym wyjdziesz. Piszesz że Dereziński składa ręce i wciska kit o swojej bogobojności. Jak księża wciskają dzieciom kit o swojej bogobojności i co innego dzieciom wciskają to Ci nie przeszkadza i dalej chodzisz do kościoła.

 25. ktos pisał o IP a ja sprawdzilem GEOlokalizacje ktora to jest darmowa i powiem ze z wrzosowej i kopernika sa wpisy a geoLokalizacja do 10m sie myli wiec wiele komentarzy pisanych jest z jednego łacza internetowego wiecie co no juz moglibyscie zmieniac lokalizacje chociaz dla niepoznaki ehhhh obaj siebie warci !

  Czy to prawda ze 2 osoby sie ugadały ze jedna jak zostanie burmistrzem to bierze drugiego na Vice ? mowie o kudłatym i najmłodszym ??

 26. P.Piechowiak na burmistrza a głupie dzień dobry ma problem powiedzieć odpada
  P.Peno nie nie
  P.Bisiekiewicz wygadany ,miły,tylko czy to wszystko nie minie gdy zostałby wybrany
  P.Derezinski podjął dobre i złe decyzje dla naszej gminy wieczne chorobowe .Musiałby dużo nad sobą popracować a zacząć od przywrócenia parkingu na pl.Kilińskiego obok taxi podjąć dialog z mieszkańcami i to co źle zadecydował naprawić
  Wniosek taki ,że jak dla mnie brak osoby kompetentnej i wstrzymuje się od głosu nikt nie zasługuje .

 27. Nie podejmujė dyskusji na temat kandydatów,ale jak słyszę „nie idę na wybory,bo nie ma na kogo głosować” to… Ludzie! Niech to będzie burmistrz wybrany przez NAS. Nie tylko pracowników umig, nauczycieli, komunalki, rodziny, Kruchowa i Trzemżala. NASZ!A to wymaga pójścia do wyborów. Nie idziesz=głosujesz na DYZIA!!!!!!!!!

 28. Czytam oceniam zastanawiam się dlaczego takie nieszczęścia niszczą lub ograniczają rozwoj gminy w postaci BURMISTRZa Rady .oceny pod dałem -ostatnie 4 lata .Który radny podjął temat przekazany przez mieszkańca pokazalem dalem dowody i co.Moi drodzy kandydaci bronicie się przed dyskusja tak zwana ryj w ryj daliście dowód w gołabkach .Powiem wam ze wyborca wam przeszkadzać zaczyna nie macie przygotowania do bycia osoba publiczną. Wypowiedzi merytorycznej brak a dlaczego . bo :byliście w samorzadzie .popieranie zmian budrzetowych bez analizy .Burmistrz skarbnik prowadzali was po uliczkach .a wy co zrobiliście w tym kierunku DLACZEGO 100000 blok 400000kotłownia brak kasy na zaplatę sali Trzemżal bo marszałek da w 2019 ulice plac kosmowskiego alumnatu ludzie głowa boli sprzedaży działek na Wojciecha ścieków z powiatu zwuzka 8 marca czy my mieszkańcy miasta i gminy Trzemeszno musimy ponosic konsekwecje ludzi którzy nie potrafiący byc kompetetni Mamy listy kandydatów na radnych gminy powiatu burmistrzow ocena.glowa boli .walka internetowa złoto ustnych 4 lata nie obecni i co .Nowak Kaszpirowski alfy i omegi a nikt
  Nie podejmuje rozmowy na tematy rozwoju pozyskania środków finansowych bo który ma przygotowania ekonomiczne osiagi bycia gospodarzem tak jak mnie skrzywdzily waruki atmosferyczne rzadzic kasa budrzetowa i miec dlugi to hańba Panowie samorzadowcy dotyczy to rady burmistrza nikt z was nie powinien być przed stawicielem mieszkańców. Dlatego nie jestem graczem bo być graczem bez możliwości zmiany to nie jest zaszczytem a porażką Glosy panow Piszących dlugie wywody -kto dużo gada mało czyni .
  .

  • No to tym długim wytworem podsumował pan swoją aktywność przez te ostatnie lata idealnie długie wywody i generalnie kapiszonada, kupa dymu i sto parę głosów w poprzednich wyborach na burmistrza. Mówią że jeśli coś jest do wszystkiego jest również do niczego. Pan z tego co można zaobserwować zabiera głos na każdy temat. Pozostaje tylko pytanie po co bo niestety w tego natłoku gaworzenia w większości kompletnie nic nie wynika.

 29. Sam panie piszesz długie wywody czyli twoja teza jest słuszna. A poza tym pan wójt, pan burmistrz, pan prezydent , pani dyrektor Itp.

 30. A była pani sekretarz i jej mąż nie popiera juz burmistrza?Czyżby ucieczka z tonącego okrętu czy taka gra na przeczekanie aby nie podpaść ewentualnemu następcy.4 lata temu nawet baner z Krzysztofem wisiał na jej posesji a teraz co?

  • Dla mnie to ten kandydat to taka osoba co zna się na finansach, sposobie pozyskiwania pieniędzy z zewnątrz, umiejąca kierować ludźmi, wymagać od nich umiejętności i terminowości wykonywanych zadań. To przede wszystkim powinno się zmienić i tego oczekuję od przyszłego Burmistrza. Dla takim kandydatem jest pan Piechowiak.

 31. z tych kandydatow ktorzy sie zglosili to
  -na szewca nie bo jeszcze bardziej swoja niewiedza zadluzy albo bedzie marionertka i kto inny bedzie doił gmine Francuz Rosjanin?

  – Dyzio juz przegial oplaty rosna tylko placyki zrobil jak wybory ida i na sesji jak probowal sciagnac sweter to razem z koszula ze na naramkach tylko mu zostala nie no ogarnij sie chlopie WSTYD

  – kudłaty to jakos nie widzialem zeby za radnego sie wyroznial moze iloscia wypitej kawy na sesjach ?

  – piechowiak najmniejsze zlo jakies pojecie ma , kumaty gosc i moze tego wiecznego Vice by odsunal w koncu gdzie jego miejsce ?

 32. Trzej kandydaci byli uwikłani w sprawy karne i cywilne . Odpadają już na przedbiegach ! Pozostaje jeden kandydat .
  Przy mądrym zarządzaniu i doborze odpowiedniej kadry jemu podległej morze sprawdzić się jako dobry organizator i gospodarz . Chyba jako jedyny kandydat reagował osobiście w sprawach poruszanych na tym portalu i nie tylko . Niestety ale tylko on uczestniczył w życiu codziennym miasta i wsi najaktywniej bez oczekiwania na oklaski . Nie afiszował się i nie brylował przy każdej okazji imprezek . Jest rzeczowy , uczciwy nie przesiąknięty wstrętnym wyrachowaniem , zakłamaniem i manipulacją jednostką ludzką .
  Panie Danielu ma Pan mój głos , mojej rodziny i znajomych .
  Ma Pan coś więcej od swoich kontrkandydatów – młodość , mądrość i charyzmę !

  • Młodość, to PESEL
   Mądrość, rzecz dyskusyjna i jednak czymś musi być poparta,
   Charyzma, polecam choć Wikipedię dla zrozumienia słowa.

   • Dodaj jeszcze ze dwa przekleństwa powiedz kandydatowi że nic nie potrafi i nic nie wie nigdzie nie był ale chociaż wymień nazwisko i nie zrób literówki to zagra zasada znana z historii. nie pij albo zmień trunek bo blubrasz po nim solidnie. A i nie pij do lustra bo możesz się przestraszyć.

   • Czytać to wszystko to żałość wielka. Napisze ktoś względnie merytorycznie to odpowiedzi albo infantylne albo na poziomie który komentować trudno gadanie dla gadania i robienie tłoku sztucznego ilością komentarzy. Jak dowiem się w końcu co konkretnego zrobili poszczególni kandydaci w tym tak aktywny wizerunkowo np Pan P. poza biciem piany z remondisem spotkaniami z p W. w gabinecie i lansem na imprezach i fb wtedy potraktuję głos poważnie w innym wypadku to strata czasu!

  • Morze to może zobaczy w przyszłym sezonie ze swoją kadrą i będzie zarządzał ziarnkami piasku i babkami z piasku na plaży.

   Parawan pożyczę nieodpłatnie.

   • my ludzie bezdomni mu sponsorujem – padre Rydzy z torunia dostal auto od bezdomnego to szewcowi nie mozemy baneru kupic ?
    dobrze nam przeszyl pepegi tosmy z wdziecznosci mu banery fundneli i tyle.

    • Hehehe banery wejdź na allegro tam masz od złotówki! Ma chłopak pomysł którego brak niektórym to i banery również a może kupił drukarkę i w domu trzaska co cię to obchodzi ważne że nie wziął na kredyt którego od lat nie spłaca! Komornik go nie ściga w dziurawych butach nie chodzi koszulę ma wyprasowaną a rower napompowany. Dawaj młody boją się jak diabeł święconej wody! Ten kandydat nazywa się Bisikiewicz Daniel Bisikiewicz i czy wygra czy nie strachu już narobił a przez resztę kampani do wyborów takie popiskiwania w kącie będą. Po co ten tłok robicie? Mnie się jego konsekwencja podoba napisz o nudnym a konsekwentnym lansowaniu twarzy innego kandydata tyle że za nim nie idzie pomysł na przyszłość. Natomiast wlecze się ciągle przeszłość do tego nadal nie wyjaśniona!!!!!!!!!!!!!!!

     • z tymi kredytami to dowaliles Danielu kudłatemu
      Widze ze Danielu ostro poczynasz z przeciwnikami szkoda ze z ukrycia

     • Wpisy o Panu Bisikiewiczu pisze jedno pióro.
      Tylko,że tego pióra nikt nigdzie nie chce. Nigdzie!!!!!
      To się poniewiera po świecie , teraz zahaczył się wiadomo gdzie.
      Daniel idź swoją drogą ,bo pióro wyprowadzi Cię tam , dokąd samo doszło.Czyli nigdzie.
      Odpędź szkodnika.
      Pisanie tym piórem Cię tylko poniża.

 33. Jedźcie, jedźcie po Dyziu i Danielu ostro to drugą turę im zafundujecie szybko dwać ostatniewybory pokazały przypomnę dobry hejt=55 głosów „isia sisia”

  • No proszę, wszystko nam wyjaśniłeś tym wpisem. No to mamy koalicję KD i DB. Jak wygram to wezmę cie na zastępcę, a jak przegram to ty mnie… A pozostałych dwóch kandydatów hejtujmy. Najlepiej Wiktorem. No cóż, jeśli brak merytorycznych argumentów to dobry i Wiktor.

    • Nie odwracaj uwagi od sedna sprawy. Mam gdzieś Wiktora, nie jest to osoba, którą chcę się zajmować. Zwróciłem uwagę na dziwną koalicję widoczną jak na dłoni.

    • Ktos pytał czy będzie publikowany Wiktor tutaj? No właśnie. Więc może choć wspominany już rozdział „Rada Miejska” podobieństwo kilku postaci jest tak ogromne, że taka publikacja mogła by oczyścić nieco atmosferę i urnie komentarze. O tym dzieleniu stołków dużo się słyszy jeden kandydat mówią o nim też kudłaty 1 i ten sam stołek ponoć 2 osobom obiecuje ludziska gadają ponoć sprawdzone info. Ten to ma fantazję chłop.

     • Ludzie byłem w kościele i przypomniał mi się kandydat który 4 lata temu miał asystenta który go woził a on krzyczał slogany przez tubę ciekawe kto będzie go wozil teraz zabrane prawo jazdy może kandydat z jego strony z kamienica oba pasuja jako kandydaci do samorządu hahahaha hahahaha może te śmieci taczka wywioza

  • A CO Z PIĄTKĄ ? TO DOPIERO NIEBOŻĄTKO !!!!! KRĘĆ SIĘ KRĘĆ WRZECIONO K… TWOJA MAĆ, JAK CHCESZ WEJŚĆ W INTERES, PIĘĆ TYSIĄCZKÓW PŁAĆ !

   • Daj trochę poczciwego tekstu i nie gadaj co się tak spinasz franek nie ma nic na sumieniu i papiry mo czyste to obawy nie ma żadnej. Skoro to fikcja to co tak nerwowo się tutaj niektórzy szamoczą?

 34. Szczerze, Franuś byłby dobrym Burmistrzem bo to chłop z jajami i charyzmą, ale dyskredytuje go przeszłość. Niestety, za błędy minionych lat trzeba teraz płacić ! Chyba, że lud miasta i gminy uwierzy w jego przemianę i da mu rozgrzeszenie.

  • Było dawno i minęło.umiał się pozbierać a o gmine sie stara.nie udaje greka-nie mówi jak nakręcony bo umie słuchać. A jak się ktoś nie umie podnieść z upadku i nie radzi sobie sam ze sobą,to jak może radzić sobie z władzą.ajeszcze ktoś kreuje się na takiego -_aBoże broń nas od zakłamania.

   • Tak ? A ja słyszałam na nagraniach z sesji coś zupełnie innego! Słuchać? Chyba gadać na innych mogę przypomnieć jak byłam na spotkaniu mieszkańców i minutę po wyjściu Dyzia jechał po nim aż przykro! Moze burmistrz ma swoje za uszami ale odwagi w oczy nie mial tylko za plecami. Było na tym spotkaniu kilkadziesiąt osób w DK więc chętnie potwierdzą myślę! Przykladow jest dużo więcej!

 35. Gigant się boi że kolega przegra i będą nici ze zleceń na reklamy. Co ty człowieku opowiadasz tym ludziom? Chlasz razem z nim i myślisz że komentarzami można wygrać wybory. Autorytet się kuźwa znalazł.

  • Brawo! Nareszcie ktoś nazywa rzeczy po imieniu. Dziadkowi sie wydaje że jest tym chojrakiem, który rządził na trzemeszeńskich melinach 30 lat temu. A dwóch kandydatów uważa, że taka oto „osobistość” pomoże im wygrać wybory.

   • Sama widziałam jak wychodził od Bisikiewicza i tak się cieszyli z wiersza naszego „poety”. Tak się nie robi p. Bisikiewicz. Jest Pan dwulicowy tak jak i Burmistrz.

    • Hehehe to się na młodego uparliscie łola Boga … Ale trwoga!Tak obserwujecie kto wchodzi a kto wychodzi z zakładu usługowego ojca. Czasu na pierdy za dużo? Dwulicowy? Znamy przynajmniej kilku dwulicowych ludzi w samorzadzie i wokół niego i nie jest ten aspirant do nich podobny nawet na milimetr!
     Cytując klasyka:
     „Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą, oraz ludzi, którymi nigdy nie będą w stanie się stać.” Czyż nie?
     Do boju młody z uśmiechem!

  • Gigant to on może i był a teraz to zwykły pajac. Panie Burmistrzu z kim przystajesz takim się stajesz. Przykre ale prawdziwe. Gigantem chcą wygrać wybory czy to szewc cz burmistrz. Żałosne.

 36. Uuuu to się wiktorek zagotuje! „Coming out” sieciowy poprzez atak dziwna to „figura retoryczna” ale jak mawiał Boy-Żeleński
  „Każdy orze jak może…i gdzie może się pcha
  Jedni do akcji W, drudzy do akcji H…”!

 37. Oświadczenie w punkt. Teraz już nie ma wątpliwości kto i dlaczego chciał grać Wiktorem. Od dawna było wiadomo, że nasz burmistrz wspiera sport. Okazuje się, że i „literaturę piękną” również.

 38. gdyby te bzdury pisane w ksiazce byly bujda to juz dawno do sadu bys poszedl a nie pisal oswiadczenia, cos czuje ze kolejny kandytat ktoremu lada moment cos wyplynie smierdzacego

 39. Można mieć różne zdania na temat listu (oświadczenia). Jedno jest pewne. Zrobił to czego wymaga sie od kandydatów. Jasnego wyjaśnienia sprawy. Podoba mi się zdanie o większej tolerancji do nadal pijących niż do tych co z tym definitywnie skończyli.Jakież to trzemeszeńskie . Teraz kontrkandydaci będą się odnosić do tego co napisano, pewnie wyśmiewać. A ja oczekuję czegoś podobnego od nich. Wyjaśnienia wyborcom to o czym sie głośno mówi. Przeszłość, nałogi itp.

 40. Na atakach zawartych w oświadczeniu (forma artykułu sponsorowanego przez komitet PP dziwi) kandydata Peno szkoda się skupiać choć burmistrz oczywiście powinien trzymać emocje na wodzy i nie obrażać ani podpierać się nikim nie wspominając, że być korekt bo na jego barkach będzie spoczywał wielomilionowy budżet! Stwierdzenia typu: „W pewnym okresie moim życiem kierował alkohol. Jak wiadomo, człowiekiem opanowanym przez nałóg można łatwo manipulować, dlatego też złożyłem wtedy podpisy pod kilkoma dokumentami, których nie powinienem podpisywać.” I tego się boimy pamiętając, że dziś „nałogi” mają wiele odmian.
  No a z Wiktorem jeśli tak pana oszkalował to powinien pan spotkać się w sądzie chyba że to „czyste” sumienie i slogan „Nie mam nic do ukrycia” to tylko słowa dla nas malutkich???

  • Widzę w Pana wpisie obawy o budżet. Doceniam. Obawia sie Pan o powierzenie go człowiekowi, który przyznaje się do swoich słabości i swoim życiem pokazuje, że można je pokonać. Nie obawia sie Pan wiec powierzać tego budżetu osobie, która z tym samym problemem nic nie robi, a wprost przeciwnie, idzie w zaparte? I brnie…..

   • W którym zdaniu zawiera sie to stwierdzenie? Proszę nie szukać w słowach myśli, których tam nie ma. Słabości o których rozmawiamy wydaje się być generalną przeszkodą. W tym konkretnym przypadku te obawy nie są jedynymi niestety!

    • Dyziu, Ty patrz i ucz się od Pena. Nie dorastasz mu do pięt, Inwestorze na medal za nie swoje pieniądze. Razem z Gigantem już stanowicie legendę, ciemną, ponurą legendę tego miasta i gminy i przykład jednoznaczny jak NIE należy w życiu postępować. Odejdź z życia publicznego, za chwilę, już niebawem!

 41. Szanowny Panie Sławomirze Peno, odpowiadając na Pańskie zarzuty zawarte w opublikowanym oświadczeniu, raz jeszcze odsyłam do gazet w których udzielałem wywiadu, odnośnie mojej książki. Cytuję fragment mojej wypowiedzi :jeśli ktoś będzie się jednak utożsamiał z przedstawionymi wydarzeniami, to jego sprawa. Książka ma już swoich bohaterów wymienionych z imienia i nazwiska, więc niepotrzebni są nowi, negatywni bohaterowie przyznający się publicznie do swych słabości i starych grzechów – koniec cytatu.Pałuki 13 kwietnia 2017r
  Podkreślam stanowczo ! Bohaterem mojej książki jest , Jerzol, Śrupek, Franek Łono,Balbus, ale nie ma w mojej książce Pana, PANIE PENO. Dlatego też stanowczo protestuję, że próbuje Pan utożsamiać się z jednym z moich fikcyjnych bohaterów. Wręcz nie życzę sobie tego.
  Mało tego, publicznie przyznaje Pan, że fragment mojej książki jest o Panu,a prześmiewcy tylko na to czekają. Oni sami zrobili z Pana bohatera mojej książki a Pan im to jeszcze ułatwia, zaprzeczając, tłumacząc się i pisząc bzdurne oświadczenia . Ponadto pisze Pan jeszcze , że taka osoba, jak ja o takim wątpliwym autorytecie śmie oceniać Pana. Ja wiem, gdzie jest moje miejsce w szeregu, więc proszę się nie martwić bo kruk, krukowi oka nie wykole. Jak to rozumieć Szanowny Panie ? Pan i wiele osób czekających na tanią sensację, czerpiących z tego wręcz niebiańską przyjemność, wiecie lepiej, niż ja autor takiej szmiry, kto jest bohaterem a kto nie. Oto cały komentarz do tej komedii, dramatu, czy horroru, jak kto woli. Na zakończenie chcę jeszcze wszystkich poinformować, że mój wpis Franek byłby dobrym burmistrzem bo to chłop z jajami i charyzmą, ale…….. został przez Pana redaktora przypisany Anonimowi. Ciekawe jak to się stało. To mój ostatni wpis, więcej nie będzie. Mam ciekawsze rzeczy do roboty
  Wiktor

  • Panie „Wiktorze”,

   Świetnie Pan wie, że opisane w tej książce wydarzenia i postacie – są tak spisane, że proces o zniesławienie jest mało realny do wygrania – jednak formułowanie na tej podstawie wulgarnych, czy też prześmiewczych lub mających na celu deprecjonowanie kandydata na Burmistrza, a przede wszystkich Przewodniczącego Rady wpisów jest zdecydowanie poniżej pewnego poziomu – szczególnie podczas kampanii wyborczej, jednak mam świadomość, że to jedyny oręż jakim dysponują inne sztaby …

   Pisał Pan w swojej książce, że przecież Pan również mógłby powalczyć o głosy ludzi, no i zastanawiam się dlaczego Pana nazwiska nie ma na listach ?

   Z jednej strony w tekście książki jest pełno odniesień, które jasno sugerują kto jest kim – jednak teraz autor wskazuje nam, że wcale tak nie jest – rozumiem, że wśród „swoich” traktowanie ludzi jak idiotów jest pewną normą – ale wierzę, że Mieszkańcy zaczną od 21 października równać do góry przy urnie, nie do dołu.

   Osobiście świetnie pamiętam problemy Pana Sławka z alkoholem, bo byłem jego sąsiadem – tym bardziej cieszy fakt jego wygranej z nałogiem i teraz idziemy po jeszcze jedną wygraną – w nadchodzących wyborach dla przyszłości tej gminy. Oczywiście wielu się tego boi.

   Osobiście jestem dumny z tego, że moje nazwisko może widnieć na jego liście wyborczej, bo świetnie wiem, że ten człowiek jest najlepszym co obecnie może spotkać naszą gminę – jest gwarancją zmian które muszą nadejść w wielu obszarach, żeby gmina nie przespała, a nawet nie straciła na kolejnej kadencji.

   Jednak doskonale wiem również, że dla niektórych sztabów wyborczych jest to jedyna nadzieja na prowadzenie jakiejkolwiek kampanii wyborczej – a taki poziom jest ściśle dostosowany to ich możliwości prowadzenia polityki, co także daje do myślenia …

   Tym bardziej razi to w zderzeniu z konsekwencją i realnymi działaniami, które są w polityce chyba najbardziej właściwym kryterium do oceny i mam nadzieję, że one zdecydują o wygranej.

   • Uderz w stół, a nożyce, nawet najcieńsze się odezwą, bo są lekkie i narobią najwiecej ambarasu.

    Jeśli w obecnej kampanii mamy wybierać między wyjściem z nałogu (czego każdemu szczerze gratuluję), osobą, która jeździła pod wpływem, młodością i niczym więcej, a …
    Czekają nas kolejne 4 lata stracone.

    Nie oszukujmy się, każdy z nich walczy o swoją pensję na najbliższe 4 lata, żadnej innej alternatywy.

 42. Tak brudnej kampanii wyborczej jeszcze w Trzemesznie nie było. Niejaki Wiktor to postać najmarniejsza z marnych i sam przed sobą się wstydzę, że wziąłem te jego grafomańskie wypociny do ręki… Ale chyba każdy, kto to zrobił zorientował się, kto za tym stoi i że to szambo zostanie użyte jako broń w kampanii. Broń obosieczna, mam nadzieję! Każdy, kto w pozytywnym kontekście został wymieniony w tym „dziele”, jest moim zdaniem moralnie zdyskwalifikowany. Z drugiej strony, reakcja S. Peno jest mocno spóźniona. Takie oświadczenie, a nawet pozew o naruszenie dóbr osobistych powinien mieć miejsce zaraz po opublikowaniu tych żałosnych bzdur, tym bardziej, że dotyczą one osoby publicznej, jaką jest przewodniczący RM. Smutne to, ale dochodzę do wniosku, że mój głos w wyborach jest zbyt cenny, aby oddać go któremukolwiek z czterech kandydatów…

  • Proszę o komentarz osoby pracujące z uzależnionymi .Czy można zaufać osobie ,która pije lub z tym skończyła!???Niech wypowie się osoba kompetentna w tej materii.Czy można takiej osobie powierzyć funkcję burmistrza?Czy można takiej osobie ZAUFAĆ!???Czekam na mądre słowa.Od tego zależy mój głos w tych wyborach.

   • lepiej że burmistrz pił !i bedzie nie pijący niż mieć burmistrza pijącego ,który się kaja i obiecuje poprawę od 8 lat !!! mój głos na PANA PENO

   • Na serio nie słyszałeś o osobach uzależnionych , ale nie pijących, na różnych odpowiedzialnych stanowiskach? Zapewniam Cię, że są lekarzami, profesorami, księżmi, nauczycielami. Jest ich cała masa i świetnie się sprawdzają. Najważniejsze jest jednak przyznanie się do tego i walka z nałogiem. Gdyby zrobił to też inny kandydat, zastanawiałbym się na kogo glosować. W te sytuacji nie mam wątpliwości .

  • dla mnie ta książka to stek oszczerstw ,i chwalenie się sobą ale czym ? jakim sie było ? liczy się jaki jesteś człowiekiem !i tu przykład jak można z diabła zrobić fajnego człowieka ,miał szansę i ją wykorzystał !! chwała mu za to ! dajcie tę szanse P. PENO

 43. Czy można być pewnym,że uczciwy człowiek nigdy niczego nie ukradnie?komu zaufać,temu,który mówi,że białe jest czarne,czy temu,który w bieli widzi biel,a w czerni czerń.Idealiście proponuję poczytać o prof.Osiatyńskim.

 44. Peno to historia jak od pucybuta do milionera. Obecny burmistrz spadł na dno i się tam rozsiadł choć życze mu z całego serca by i on się odbił. Jeśli p. Peno jest w stanie dzwignąć swoje życie, tym bardziej uda mu się z gminą. Wie jak to robić, przecwiczył to na swoim życiu. Ma jaja i takiego burmistrza chcę.

 45. No właśnie odnośnie Pana Daniela, najmłodszego z kandydatów mam kilka uwag jako mieszkaniec i Wyborca.

  Szanowny Panie Danielu, przez przypadek w moje ręce wpadła Pana ulotka wyborcza i trochę jestem zdziwiony, bo jest tam kilka błędów pierwszy dość spory, a wydaje mi się, że ważny Pan Kosiniak Kamysz z którym Pan się fotografował nie jest Ministrem Pracy i Polityki Społecznej od 16 listopada 2015 roku. Przyjęło się, że zwroty funkcyjne pozostają w randze prezydenta, premiera i marszałka sejmu. Druga rzecz jako, że lubi Pan się fotografować z politykami i jak rozumiem to Pana atrybut ( wierzę, że nie największy ) skoro Pan to tak eksponuje, to ciekawi mnie co Pan podczas tych spotkań konkretnego załatwił dla naszej gminy ? Bo rozumiem, że „Adrian” z małżonką – Pana zaproszenie przyjęli – tylko jestem ciekaw terminu w jakim się pojawią ?

  Czy jest on już ustalony z Panem ?

  I jeszcze jedno zdecydowanie bardziej mnie ciekawiące, jak to jest, że piękną czcionką pod Pana zdjęciem wydrukowane widnieje hasło ” Zawsze do dyspozycji mieszkańców”, a Pana profil na FB jest dostępny tylko dla części mieszkańców ?

  Boi się Pan dyskusji, czy tworzy Pan na wstępie swojej kariery politycznej krąg ludzi, którzy będę jedynie klepać Pana po plecach – takie towarzystwo wzajemnej adoracji ? Bo taką władzę mieliśmy już od ponad 10 lat …

  Chociaż mam jedno wytłumaczenia na takie dość spore błędy w Pana ulotce, i również jestem ciekaw czy Pan taką możliwość dopuszcza, może ktoś kto Panu pomagał z dobroci swego serca, być może zostawił drzwi otwarte od domu nie wyciągając żadnej lekcji z przeszłości – i może ktoś w tym czasie naniósł te poprawki na ulotkę ? I stąd te nieścisłości ?

  Być może Pana profil na FB – tylko dla wybranych, padł również ofiarą nie zamkniętych drzwi i laptopa który był blisko tych drzwi ? Takie nieszczęścia chodzą po ludziach Panie Danielu …

  Jako, że jest Pan oficjalnie bezrobotnym to chyba warto by lepiej się przygotować do kampanii, ma Pan z pewnością większe możliwości czasowe ? Np: zdobyć jeszcze jakieś zdjęcie z jakimś aktualnym ministrem, a nie byłym …

  Pozdrawiam za równo Pana, jak i Pana Artura – co to ryzykuje i drzwi nie zamyka …

  • Panie Macieju,

   Jakoś tak wydaje mi się, że lepiej tytułować byłego ministra ministrem, niż o obecnym Prezydencie Rzeczpospolitej mówić per Adrian. Drobna sprawa, ale wiele mówi o kulturze osobistej.

   • Akurat prezydent Duda ma ogromne „widełki” jeśli chodzi o poczucie humoru i dystans do siebie, a że Ucho Prezesa jest świetną produkcją w wielu wymiarach to sobie pozwoliłem na taki komentarz … Może i mam słabość, ale samo Ucho Prezesa uwielbiam, a Górskiego traktuje jako najlepszego tekściarza i aktora kabaretowego – i nie mam zamiaru się z tym kryć !

    Jednak wiele więcej fałszu nadal dostrzegam w pisaniu o dostępności dla mieszkańców – u cenzurujących dostęp do profilu na FB …

    Pytam jeszcze raz, jaką korzyść te spotkania – niech będzie z ministrem ( choć byłym od 3 lat ) i Parą Prezydencką dały gminie ? Dodam również to głębokie wsparcie od Pana Artura, który tak mocno dyskutuje na naszym lokalnym portalu – że, aż drzwi od domu pozostawia otwarte, jednocześnie „przypadkowo” dopuszczając do swojego laptopa osoby, które coś pacną przypadkiem i to poniżej krytyki nawet sądu …

    Tutaj niech Niezdecydowany zadecyduje o skali „bohaterstwa” wyżej wymienionych, zamiast mnie za ironię ganić, choć ma to tego pełne prawo …

    • A ja mam pytanie. Czego takiego dokonał w swym życiu pan Peno, że pcha się na fotel burmistrza? Jak narazie to wychodzi na to, że wyszedł z nałogu, ale to wg. mnie trochę małe kwalifikacje. Może by tak na portalu zrobić jakieś zestawienie pracy i sukcesów wszystkich kandydatów, bo narazie to każdy będzie głosował na swojego znajomego zamiast na kogoś z kwalifikacjami.

     • Walka z samym sobą jest walką heroiczną, pozwala ufać, że ten człowiek zawalczy też o gminę. A Konkurent Peno niech bierze z niego przykład dla swojego i dobra gminy.

     • Słuszne pytanie. Nerwowe ataki, długie elaboraty mające zdyskredytować kandydatów nigdy nie odnosiły skutku. Pan Maciej może wypisywać wspaniałe zasługi PP jak i samego kandydata. Dyskredytować innych ale co dzięki temu osiągnie poza uznaniem małej grupy osób? Podczas poprzedniej kampani rynsztok wylano na obecnego burmistrza i jaki to odniosło skutek? Podpowiem zerowy! Ma pan swój interes w promowaniu kandydata i dobrze może będzie panu wdzięczny jednak nadal pewne zachowania są nie jasne a sprawy minione ciążą jak olowiane pantofelki. Gdyby choć teraźniejszość była wzorowa i szczera decyzja była by prosta. Jednak te cnoty potrzebują ciągłych adwokatów, którym raz po raz puszczają nerwy pod płaszczykiem elokwencji. Trudno się jednak na to nabrać. Drwina, szyderstwa proszę bardzo efekty będą widoczne niebawem. Miała być kampania, filmy , programy a tutaj cisza. Czyżby efekt recenzowania innych do „ostatniej” chwili to jedyna strategia. Nie kupujemy spowiedzi, elaboratów i płaszczykowatego niszczenia dla osiągnięcia korzyści. Zmiany zaczynamy od siebie i dopiero to daje nam mandat do zmiany otoczenia. Uśmiech i zaufanie do świata czasami nie boli. Poza tym trochę dziwi lekceważenie Prezydenta RP przez kandydata PP skoro od dawna mówi się w różnych kręgach, że radny Peno zabiega o poparcie pana posła Dolaty być może nawet struktur PiS. Ciekawe czy Pan Poseł o tym wie w jaki sposób kandydat na radnego rozpisuje się o prezydencie. Nieładnie!

    • Panie Macieju.Kończ te wypociny i przedstaw dokonania lub sukcesy pana Peno aby można było mu zaufać. Dla mnie to kandydat na Burmistrza to taki który pracował w Urzędzie Miejskim ma doświadczenie w pracy w zespole i wie jak zarządzać finansami oraz także pozyskiwać dotacje z zewnątrz. Takie Burmistrza już widzę w urzędzie i jest nim pan Piechowiak.

  • Szanowny Panie Macieju,
   zarzuca Pan kandydatowi na burmistrza, Panu Bisikiewiczowi, że ogranicza możliwość dostępu do swego profilu FB.
   A Pańskie- jako oficjalnego kandydata do RM- konto na FB też jest dostępne dla wszystkich ?
   „Nie róbcie tego, co czynią ci , przeciw którym występujecie”- zna Pan tę sentencję ?
   Pozdrawiam
   TDi

   • Panie Tomaszu,

    Ja nie posiadam oficjalnego FB na którym prowadzę kampanię – mój prywatny FB jest „nieużytkiem” w tym wymiarze, jak i pewnie w wielu innych … Nie mam cz

    Więc nie bardzo rozumiem odniesienia ?

    Jednak, co może Pan traktować jako moją wyborczą obietnicę w przypadku wygranej stanie się on platformą komunikacji z mieszkańcami – i niech mi Pan wierzy bez żadnych ograniczeń … 😉

 46. Popełniliście Panowie ,,polityczny błąd,, . Kolejny raz wręczacie Panu Krzysztofowi D . prezent w formie fotela BURMISTRZA na przyszłą kadencje . Proszę zapamiętać ten wpis . Wrócę do niego po wyborach .

 47. Dla mnie najlepszy kandydat to pan Dereziński.Ma duże zasługi,za miasto się nie powstydzimy.Nikt nie jest idealny. Niech każdy zastanowi się nad sobą.Bedę głosować na pana panie Krzysiu.

 48. 1. Pędziwiatr. 2. Słodka, zabójczo jadowita żmija.
  3. Upadły „anioł” szkodnik. 4. Ostatni Mohikanin.

  Na kogoś trzeba głosować.
  WYBIERAM PENO !

 49. A ja oddam swój głos na doświadczenie urzędnika – wieloletniego pracownika UMiG Trzemeszno, doskonałego znawcę swojego podwórka!,kompetencje, zaangażowanie, otwarte kontakty z urzėdami wyższego szczebla (urzàd marszałkowski, powiat, instytucje zw.z pozyskiwaniem środków z UE), na wartości patriotyczne i chrześcijańskie – ma pan mój głos panie Pawle! I głosy wielu innych mieszkańców, którzy nie muszá zagládać na te „brudne” komentarze i portal T24! Ludzie – zaufajcie sobie, własnej intuicji i màdrości obywatelskiej.

  • Wartości patriotyczne – kiedy i gdzie Twój kandydat je zaprezentował? Skoro komentarze są brudne to po cholerę je czytasz a tym bardziej piszesz?

   • Ten urzędnik pracował w Trzemesznie od 1989 roku do 2015 roku i co nic nie widział i nie słyszał? Teraz wie co robić ? Zwykła hipokryzja.

    • Jaka hipokryzja.Jak wszystkim wiadomo decyzję o przekazaniu komunalki niemcom,podjął Burmistrz i Rada Miejska na postawie porady prawnej przez ówczesną kancelarię prawną. W tej sytuacji pracownik Urzędu nie miał nic do powiedzenia. Gdyby wtedy zaczął protestować to pan łaskawy Burmistrz szybko by się z nim rozprawił i wręczył zwolnienie z pracy za brak zaufania. Więc nie mieszajcie szarych pracowników Urzędu z bosem Burmistrzem i jego świtą.

 50. Otóż to. I nie zapomnijmy o najważniejszym – mój kandydat miał obywatelskà odwagę stanáć do walki i przeciwstawić się wszystkim poczynaniom swojego burmustrza i pracodawcy startujàc w poprzednich wyborach jako kontrkandydat ryzykujác pozycję zawodową, wygodną, wyopracowaną i zasłużoną! Ja to doceniam. Głosuję na pana Pawła P.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj