Strona główna Różne Co dalej z Placówką Wsparcia Dziennego?

Co dalej z Placówką Wsparcia Dziennego?

1976
42

Na dzisiejszych obradach Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej poruszono m.in. temat dalszego funkcjonowania Placówki Wsparcia Dziennego. Burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował, że sytuacja w tej jednostce stała się bardzo trudna.

Jak mówił, kierownik placówki Agnieszka Bilewska przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, nie kontaktuje się w ogóle z Urzędem Miejskim i nie odbiera służbowego telefonu.

Jedna z pracownic złożyła wypowiedzenie, a następna od dzisiaj przebywa na zwolnieniu lekarskim. Aby umożliwić podopiecznym udział w zajęciach, burmistrz podjął decyzję o przyjęciu na czas określony – w niepełnym wymiarze czasu pracy – dwóch osób.

Jak poinformował, są to osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. Dzisiaj na zajęcia przyszło 10 osób. K. Dereziński podkreślił, że jest to rozwiązanie tymczasowe. W najbliższym czasie będą musiały zostać podjęte decyzje co do przyszłości placówki.

42 KOMENTARZE

 1. Może Burmistrz powinien zastanowić sie nad przyczyną tej sytuacji..! Dlaczego tak się dzieje kto jest winien tej zaistniałej sytuacji.. A może już czas pomyslec nad zmianą Kierownika Placówki..!

 2. Może Burmistrz powinien zastanowić sie nad przyczyną tej sytuacji..! Dlaczego tak się dzieje kto jest winien tej zaistniałej sytuacji.. A może już czas pomyslec nad zmianą Kierownika Placówki..! Zaczeły sie kontrole a Pani Kierownik nagle zachorowała coś ma na sumieniu?

 3. Pani Agnieszka jak jest w porzo to powinna brać kontrolę na klatę, a tak to wygląda na uniki, choć może być tylko jej znany ważny powód nie odzywania się.

 4. W jakim celu w ogóle ta placówka istnieje? Czy ktoś to wie? Czy te dzieci co tam uczęszczają potrzebują pomocy czy tylko ze dużo wyjeżdżają na wycieczki..

  • Nie , nie potrzebują wsparcia. A co Ty wiesz na ten temat? Czasami jak czytam takie komentarze to …… . Co Ci przeszkadza, że jeżdżą na wycieczki? Co Ci przeszkadza, ze jest takie miejsce , gdzie mają swoją przestrzeń. Poziom społeczeństwa poznaje się po tym jak traktuje słabszych.

 5. Co z inwestycjami w gminie? Miał być spory budżet i nic nie wyszło. Zimą będą robić kanalizacje, wodę? Drogi do browaru również nie będzie jak ronda z powiatem. Parki, park? Jednym słowem nic, parę chodników. Brawo.

 6. A oprócz wycieczek to co ? Jeśli Mieszkaniec Trzemeszna nie wie i grzecznie pyta, to mu objaśnij.
  Zamiast obrażać się na komentarze, zamiast gadać o przestrzeni i o poziomie społeczeństwa, to po prostu napisz co oprócz wycieczek.
  Z wpisu Emc można wnioskować, że dużo „wie na ten temat”.
  Prosimy więc o oświecenie naszych nie wiedzących łbów.
  PS. Wycieczki same w sobie chyba nikomu nie przeszkadzają, bo są atrakcją dla małych i dużych.

  • „Chyba nie przeszkadzają” raczej na pewno nie powinny przeszkadzać. Naprawdę komuś trzeba objaśniać po co ta placówka istnieje? Dlaczego słowa przestrzeń i stosunek społeczny do słabszych to jakaś abstrakcja?
   Może zamiast tego krytykanctwa jakiś pomysł lub konstruktywne działanie dla tych dzieci? Bo i po co wtorowac tym zawsze niezadowolonym z przyzwyczajenia. Istnienie takiej placówki w mieście to jego chluba i nie wszystkim musi się podobać ta atmosfera pretensji i podejrzliwości.

   • Emc pisze, na okrągło, lecz odpowiedzi na pytanie po co? nadal nie ma. A smaczku temu komentarzowi, przydaje prośba samego Emc, o jakiś „pomysł lub konstruktywne działanie dla tych dzieci”. No nie mogę!

   • Mnie ta placówka nie przeszkadza.. Dobrze ze jest tylko mnie jedno zastanawia dlaczego tyle osób zrezygnowało z tej pracy jaki był tego powód.. Myślę ze te panie co tam pracowały to lubiły ta prace końcu po coś studiowały Socjoterapie..

  • TAK ROBIA CHODNIK I KAZDEMU WJAZD DO DOMU A DLA WAS CYTRYNOWO NIE MA MUSICIE CHODZIC ROWAMI BO SZOSA SIE NIE DA TAKI RUCH I JESZCZE DODAM ZE ZAKLADAJA PO JEDNEJ I DRUGIEJ STRONIE PIEKNIE TO WYGLADA POZDR. DLA CYTRYNOWA .

 7. przykład idzie z góry – Burmistrz tez shcorowany czesto to i pracownicy choruja bo maja do tego prawo, kiedys Piekarz naliczyl ile dni burmistrz był chory ponad 200 dni wyszlo ?

  szkoda tylko ze u prywaciarza nikt tyle chorowac nie chce a na posadkach panstwowych.

  a telefon sluzbowy to zajety byl az dodzwonic sie nie mozna – moze pracują… kto wie

 8. A co. Ma bilewska to gdy na chorobowym jest dyrektor szkoły zamkną należy komisjnie otworzyć biuro dokonać kontroli przejąć dokumenty -protkol i koniec zabawy to jest matactwo komisja rewizyjna jest adekwatna do sprawy nie ta powołana przez burmistrza miasta bo burmistrz gminy sam się kontroluje można po tych dzialaniach burmistrza podejrzewac że znal sprawę gdyż jego działania na to wskazują przeciąganie w czasie Panie Matelski pismo do burmistrza o wydanie dokumentów w trybie komisyjnym termin 7 dni gdyż on jest założycielem a nie to do prokuratury sprawa ma wartość 10 lat × 230 tyś rocznie ładny MOŻE być przekręt a.moze coś więcej zastawianie chorobą nagle to coś śmierdzi Państwo Bilewscy wstyd dla rodziców pozdrawiają sprawiedliwi

 9. Placówka tak potrzebna nie działa? Szkoła się zaczyna!
  Anonim dał rozsądne rozwiązanie. Pracownicy tej instytucji nie są jej właścicielami.
  Pan Matelski i radni (oprócz wiadomo którego radnego) by mógł się za to zabrać ,sprawa utknęła bo ktoś tam ma zwolnienie.
  A czas ucieka i obnaża ogólną bezradność.

 10. Pan Arturro spakowal rodzinie i uciekali do Poznania nawet dzieci juz przepisali do szkoły w Poznaniu. Uciekli juz na stałe z Trzemeszna tym posunięciem sami dali świadectwo co tam robili w tej placówce. Nie wiem za czym czekaja nasi włodarze juz dawno powinni to zgłosić do prokuratury to ze dyrektor jest na l4 i bedzie dalej to tylko po to zeby przeciągnąć wszystko az sie zmieni rada.
  Byli tylko na chwile w Trzemesznie na zeznania w komisariacie bo okazało sie ze z ich komputera ktos pisało obraźliwe komentarze o p.Matelskim.
  Juz czas zaprosić media ogólnopolskie bo tu jest mega przekręt.
  Tak skonczyla sie era państw B.

 11. Nagle taka chora,że nie może odebrać telefonu służbowego,to sprawdzić ile w czasie choroby z niego korzystała w celach prywatnych.U nas jest tak,że jak wychodzi cokolwiek na jaw to zaraz każdy jest chory przyjrzał bym się lekarzom co tak zwolnienia dają.

  • „Jak mówił, kierownik placówki Agnieszka Bilewska przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, nie kontaktuje się w ogóle z Urzędem Miejskim i nie odbiera służbowego telefonu.”

   prosba do ZUS o kontrole
   poinformowac prokuratura o podejrzeniu

   co oznacza dlugotrwale zwolnienie ??? – na pol roku za jednym razem ??
   – skad wiecie ze spakowali manele i do poznania?

   Panie Burmistrzu czy to prawda ze byla prosba o wystawienie Ładnego swiadectwa pracy ? i o napisanie Listu polecającego dla nowego pracodawcy ????

 12. po raz kolejny ludzie z trzemeszna dali sie porobic ?

  wysoko urodzony jegomosc ostatecznie nabil piekarza w butelke pouciekali sprawa sie rozmyla a piekarz nawet papierow nie ma do wglądu?

  Burmistrz tez dal sie owinac bo wiele o sprawie nie wie – co najwyzej Dyzio moze czekac az odbiora sluzbowy telefon od niego hhahah albo jak sie wstrzeli na wolne lacze 🙂 bo zajete bylo (pewnie z prawnikami sie kontaktuja)??

  to pol roku mozna brac 80% wyplaty a pozostali trzemesznianie niech podatki placa ??

 13. Na manhatanie marnotrawstwo naszych pieniędzy, to prawda. Włos się jeży. Ten chodnik nikomu niepotrzebny, wszyscy i tak chodzą od lat jedna stroną. Ci co walczą o chodniki niech idą sprawdzić jak to wygląda.

 14. Dzień dobry,
  Pan Anonim ma oczywistą rację. Nie może być tak,że choroba (zwolnienie) Pani Kierownik uniemożliwia funkcjonowanie tej instytucji.
  Należy jak najszybciej ogłosić konkurs na stanowisko zastępcy kierownika (na kierownika nie można-dopóki formalnie jest obsadzone ), wybrać kompetentną, energiczną osobę i postawić ją na czele komisji przejmującej instytucję i jej dokumentację. Jeśli trzeba-należy komisyjnie włamać się do biura i sporządzić stosowny protokół na okoliczność tego,co się tam znajdzie.
  Nie ma na co czekać-osoba wyłoniona z konkursu + Pan Matelski (jako przedstawiciel Rady) + osoba desygnowana przez Pana Burmistrza-oni musza utworzyć organ zajmujący się wyjaśnieniem sprawy.
  Nowy kierownik (z-ca)-odpowiadać zaś będzie za organizację pracy i opiekę nad dziećmi.
  Zawiadomienie ZUS i prośba o weryfikację zasadności tak długotrwałego zwolnienia + pismo wzywające do zwrotu wszystkich posiadanych dokumentów i wyposażenia ( w tym telefonu) nie zaszkodzi.
  Pozdrawiam

  • Panie Tomaszu,

   nie planuje Pan kandydować może na Burmistrza w przyszłych wyborach, bo z chęcią wybrałbym się do lokalu wyborczego oddając na Pana głos … ?

   To z jednej strony takie oczywiste rozwiązanie w tej patologicznej sytuacji, a z drugiej tak abstrakcyjne dla władz miasta …

   • jestem ciekawy co Maciej W. czy Tomasz Didymos powiedzą o inwestycji na manhatanie, by mogli tam iść i zobaczyć i napisać co o tym myślą, bo może ja jestem głupek i piszę ,że tam jest niepotrzebna strata naszej kasy.

   • Szanowny Panie MaciejW

    Już o tym kiedyś pisałem: nie miałem, nie mam i nie zamierzam mieć ambicji politycznych dotyczących aspirowania na jakiekolwiek urzędy.

    Uprzedzam przy tym wszelkie pytania dlaczego dzielę się swoimi opiniami i przemyśleniami na tym forum. Po prostu zależy mi na dobru gminy i jej mieszkańców. Tylko tyle i aż tyle.
    Zresztą któż widział drogowskaz idący drogą , którą wskazuje 🙂

    Przy okazji odpowiadam Panu genkowi-na temat celowości inwestycji na Manhattanie. Wypowiedziałem się pośrednio komentując SKANDALICZNĄ sprawę ignorowania 11 rok przez władzę wykonawczą uchwały Rady Miasta w sprawie Muzeum Regionalnego.

    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj