Strona główna Kultura Cieszą się z nowej hali

Cieszą się z nowej hali

2694
29

Od dzisiaj Kruchowo może poszczycić się halą gimnastyczną przy Zespole Szkół im. Powstania Wielkopolskiego. Wartość inwestycji to 2.964.153 zł, z czego 955.000 dofinansowania pochodziło ze środków ministerstwa sportu. Dzięki inwestycji obiekt zyskał dodatkowe pomieszczenia, usytuowane w górnej części łącznika – pomiędzy halą i szkołą.

Dzisiejszą uroczystość otwarcia poprzedziła msza święta w kościele parafialnym, po czym nastąpił przemarsz uczestników do nowo wybudowanego obiektu.

Po rozpoczęciu uroczystości i przywitaniu gości przez dyrektora szkoły Jarosława Majewskiego nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Dokonali tego burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, dyrektor J. Majewski, przedstawiciel marszałka województwa wielkopolskiego Andrzej Wysocki, utytułowana sprinterka, a jednocześnie absolwentka szkoły Marika Popowicz – Drapała oraz przewodniczący rady rodziców Wojciech Jurgoński.

Poświęcenia obiektu dokonał miejscowy proboszcz ksiądz Ryszard Skrzypczak. Część artystyczną wypełniły występy uczniów szkoły. Był śpiew, taniec oraz kabaret.

Na zakończenie odbył się pokaz „freestyle football” czyli wykonywania trików piłką nożną. Zaprezentował go Dawid Krzyżowski z Nysy, mistrz Polski i finalista mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Uroczystości towarzyszyła wystawa malarstwa Stanisławy Sierant – artystki urodzonej w Kruchowie.

Zaprezentowano także fotografie obrazujące poszczególne etapy budowy hali wykonane przez J. Majewskiego.

29 KOMENTARZE

 1. … świeckości szkoły. Marika, zapewne jedyna kruchowianka reprezentująca Polskę na niejednych Igrzyskach Olimpijskich, siedzi w trzecim rzędzie. Ksiądz w pierwszym. Poświęceniu obiektu oddany jest jeden kadr. Z Mariką w roli głównej nie ma żadnego. Nie mam pytań, hierarchia jest jasna. Z Bogiem!

 2. Mam pytanie kiedy dzieci ze SP2 też się będą mogły cieszyć. Szkoła ,która istnieje tyle lat wychowała tylu dzieciaków chodziło do niej tyle pokoleń do dziś nie ma namiastki sali gimnastycznej po prostu wstyd dla miasta. Burmistrz i rada wydają pieniądze na durne skwery .place czerwone ,choinki za 10 tys , dają mieszkania nierobom za które nie płacą. COŚ TU JEST NIE TAK

  • Kiedy szk nr2 bedzie miala sale zapytaj dyrektora tej placowki to ci odpowie .Nie ma pieniedzy a najlepsze jest to ze musi zatrudniac palacza i pracownika gospodarczego nie moze polaczyc w jedno tylko jeden za drugim drepcze a wynagrodzenie trzeba wyplacic to jest gospodarnosc nie ma co.

 3. Cały czas Trzemeszno miało hale! Cieszymy się z tego, że nasze dzieci będą mogły korzystać z prawdziwej hali sportowej,a ludziom wiecznie coś nie pasuje!!! sami chodzicie do Biedronki na zakupy a wyśmiewacie się z piłek.. Burmistrz świetnie zarządza finansami.. Ktoś co nic nie robi będzie zawsze krytykował.. każdy usiadł jak pasuje, a Proboszcz naszej Parafii jest jedyny takiego nie znajdziecie wspaniałego przed wszystkim z klasą i kulturą.

 4. sala dla dzieci a gdzie dzieci i nauczyciel wf przy przecięciu wstęgi zapomnieliście o najważniejszych osobach które będą korzystać z sali prawdopodobnie? bo na tą chwilę dzieci ćwiczą na boisku lub korytarzu ……

  • istotne, ze pleban był przegonil szatana i teraz skaczac przez kozla czy swinie wszystko musi sie udac ! burmistrze byli obaj, zadowoleni jak podczas sprzedazy komunalki, a po uroczystosci byl suty poczestunek zakrapiany tylko ze co niektorzy jutro moga byc chorzy i nie stawic siew w pracy i do weekendu sie doczolgac jakos.

 5. Z Kruchowa pochodzi wielu bardzo dobrych sportowców, którzy kiedyś godnie reprezentowali naszą gminę w województwie i Polsce. Gratulacje za tak wspaniały obiekt sportowy dla naszych włodarzy!!!Oby więcej takich inwestycji w naszej gminie.

 6. Ludzie weźcie się najlepiej do pracy niż wypisywać głupie komentarze.Myślicie,że wam”miastuchą”wszystko się należy,a dzieci ze wsi to jacyś gorsi są.Wy macie hale na miejscu,a korzystają tylko Ci którzy interesują się naprawdę sportem niż większość tu gdzie patrzą co popsuć i gdzie się nachlać.Potraficie tylko krytykować jak coś jest zrobione!Pozdrowienia dla wszystkich zazdrosnych,którzy sami siedzą z dupami i nic nie robią tylko krytykują innych pracę!!!

 7. Rozumiemy wdzięczność burmistrza dla Kruchowa.Hala to świetna rzecz,jednak Kruchowo dostaje wszystko.Radna p.D,wielokrotnie udowodniła,że murem stoi za burmistrzem.Inne miejscowości mogą pomarzyć o inwestycjach.

  • Daj spokój. Nie słyszałeś że papież Franciszek zaapelował do księży żeby odstąpili od pobierania opłat za kościelne sakramenty? A księża muszą słuchać papieża.

   • LADNIE ODSTAPILI OD OPLAT KSIEZA PRZECIEZ NA ZEBRANIU PRZEDKOMUNIJNYM JUZ SLYSZALEM O PREZENTACH NIECH CHOCIAZ RAZ ODPUSCI Z TYM ZEBRANIEM RODZICE MAJA DOSYC WYDATKOW A TE ZMUSZANIE DZIECI NA SILE NIE SLUZY NIC DOBREGO BY MUSIELI 24 H SIEDZIEC W KOSCIELE BEDZIE JESZCZE MNIEJ CHODZIC WIARA NIE NA PRZYMUS DOBROWOLNIE PROBOSZCZU BEDZIESZ MIAL WIECEJ DZIECI JAK I MLODZIEZY W KOSCIOLKU.

    • „Nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty. Jeśli ludzie widzą interes ekonomiczny, oddalają się od kościoła” – to dokładnie powiedział papież Franciszek.

 8. Ludzie, to piękna inwestycja, a Kruchowo, jego mieszkańcy, nauczyciele mogą tylko się cieszyć, że mają ludzi, którzy skutecznie potrafili za lobbować za budową tego obiektu włączając w to środki ministerstwa sportu ! Pamiętacie jak tylko pojawiły się plotki o braku środków na dokończenie inwestycji to skrzyknięto mieszkańców, naszych włodarzy i musieli się tłumaczyć przed mieszkańcami ? Pozostaje tylko brać przykład … Oby parkiet sprawiał wiele radości wszystkim którzy będą z niego korzystać, zdrowo rywalizując !

  Czym innym jest jednak, że jedną taką halę Pan Burmistrz podarował firmie Paroc ( mówił, że będzie to negocjował – ciekaw jestem efektów, właściwie to czekam na nie ), drugą taką halę podarował kancelarii Leśny za odzyskiwanie Vat-u, a trzecią stara się podarować firmie Remondis … Więc mamy 25 % z 100 % … Matura by tak nie przeszła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj