Strona główna Różne Ciemno w całym mieście

Ciemno w całym mieście

1607
24

W ostatnim czasie dość często dochodziło do wyłączeń oświetlenia ulicznego na niektórych trzemeszeńskich ulicach. Dzisiaj ciemności opanowały całe miasto. Temat ten poruszany był na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Pytano burmistrza, czy wyłączenia nie są spowodowane zaległościami w płaceniu rachunków za prąd.

Krzysztof Dereziński kategorycznie zaprzeczył takim sugestiom. Poinformował, że gmina płaci wszystkie rachunki na bieżąco, a problem związany jest z nową formą powiadamiania o awariach. Kiedyś wystarczył telefon do biura Enei w Mogilnie i po krótkim czasie usterka była naprawiona przez pogotowie energetyczne.

Obecnie nie ma takiej możliwości. Samorządy mogą zgłaszać takie przypadki tylko za pośrednictwem internetu, na specjalnej platformie awarie.eneos.pl. Jak zapewnił burmistrz, urzędnicy ratusza reagują w takich sytuacjach natychmiastowo. Problem leży jednak po stronie firmy dostarczającej energię.

Dzisiaj oświetlenie włączono około godziny 22.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

24 KOMENTARZE

 1. Dziś ciemno nie było tylko u nas. Wszystkie wsie od Szelejwa aż po same Jastrzebowo ,Smolary Kruchowo świeciły…ale ciemnoscia.

 2. A ten eneos to jedyny dostawca????
  Jakie są warunki w umowie między tą firmą a gmina???
  Bardzo zastanawiająca jest regularnosc tych awarii!!!!

 3. Ciekawe jak beda tlumaczyc jak ukradną komuś samochód bo złodzieja w tych ciemnościach nikt nie zobaczy lub jak kogoś napadną i mu twaz obiją albo samochody uszkodza
  To moim zdaniem tylko durne wymówki dla bezmuzgow ludzie pobudka
  Niech ktoś zapyta raczej o ile są niższe rachunki dla miasta za te niby awarie
  Dziwne że przeważnie osiedla są ciemne a reszta jasna .Jeśli to awaria to chyba po pierwszym zgłoszeniu by ją usunęli i by się to nie powtarzało
  To poprostu na rękę tym co płacą za ten prąd

  • ,,najlepsze” jest to , że elita ze schodów na przeciwko poczty po tych wyłączeniach strasznie narombana siedzi. Ciekawe za co chleją jak są bezrobotni ???

 4. Burmistrz zdziwi się ja dojdzie do jakiegoś pobicia jak tu k… Ciemności egipskie morda obita a sprawcy nie widać może wam oczka się otworzą….. Albo […] będziecie mieli jak do tej pory z tym prądem wstyt ……

 5. Problem zaciemnienia ulic jest nam, niestety, znany od dawna, wraca z irytującą częstotliwością. Czy umowa zawarta z tym dostawcą energii przewiduje odszkodowania za przerwy w świadczeniu usług? Czy gmina o to występuje? Jakie są to kwoty? I w drugą stronę: czy nie należy rozważyć zmiany dostawcy usługi, skoro są ewidentne problemy z jej realizacją? Czy musimy czekać do chwili, gdy na zaciemnionym przejściu dla pieszych zginie np. grupa studentów zmierzających na wieczorny pociąg?
  I nieprawdą jest, że wczoraj w całym mieście było ciemno. Na Wyszyńskiego latarnie działały. Ale marne to pocieszenie.

 6. Co ma Burmistrz do oswietlenia debile moze zadzwoncie do calej Rady oni wam odpowiedza albo sie zajma przeciez maja spolecznika co wszystko wie.

  • To, że jest nieudolny? A radni bezradni? Sytuacja trwa od długiego już czasu, pewnie z rok, z zadziwiającą regularnością, a nawet z pewną systematycznością mającą pozorować awarię.
   Podatnika nie interesuje jak odbywa się zgłaszanie rzekomych usterek, a jedynie oczekuje wywiązania się ze swoich obowiązków tak urzędników z burmistrzem na czele, jak i wybranych reprezentantów, tj. radnych. Po to otrzymują wysokie diety, czy tez jak w przypadku burmistrza, horrendalnie wysokie uposażenie, by załatwiło sprawę do końca. Tymczasem od roku trwa zabawa w ciuciubabkę i jedynie gaszenie objawów problemu, który ma swoje podłoże i wymaga zdecydowanej reakcji i konsekwentnego działania. Tego niestety nie mozna się spodziewać po aktualnym burmistrzu ani bezradnych radnych.
   Stąd właśnie wnioski, że próbują łatać dziury w budżecie oszczędzając na oświetleniu miasta i gminy.
   Przy okazji, nie obrażaj innych, bo mają inne od Twojego zdanie (swoją drogą gdzie jest moderator?).
   Być może to i Ty głosowałeś na p. Derezinskiego w kolejnych wyborach na kolejne kadencje i to m.in. przez Ciebie mamy tak dramatyczny upadek miasta i gminy.

 7. Oj , oj czy nie wiecie kochani ? To drugi etap realizacji programu 500+ . Trzeci etap to będzie wyłączanie prądu do domów i mieszkań ! Po co ta irytacja . Trzeba w końcu zadbać o zwiększenie wydajności przyrostu naturalnego .

 8. wylaczyli prad, jeszcze komunalka niech przykreci wode gazownia gaz i bedzie Git.

  Czy ja musze miec takich nieudolnych panow w tym urzedzie i do tego inkasenta w powiecie ???

  ciekawe jak dlugo ludzie tak wytrzymaja 🙂 tamci sobie lataja do grecji i hiszpani 2 x w roku no bo odpoczac musza inkasent na wiec jezdzi starym autem zeby ludziom nie pokazywac w garazu ma nowego „mietka”

  gdzie ja zyje …. obudzcie mnie jak wszystko sie unormuje

 9. Dostał może ktoś rachunek za wodę??
  Podobno nie było podwyżki przez firmę Remondis, a za 1kubik już jest 2,70zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj