Strona główna Różne Chcą ograniczenia prędkości

Chcą ograniczenia prędkości

2423
52

Do przewodniczącego Rady Miejskiej wpłynęło pismo mieszkańców ulic przylegających do ulicy Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w którym proszą o interwencję w sprawie obowiązującej tam dopuszczalnej prędkości. Inicjatorką i autorką pisma jest Aleksandra Majchrzak z ulicy Modrzewiowej, a podpisało je 10 mieszkańców tego rejonu.

Osoby tam zamieszkałe uważają, że obecnie obowiązujące zasady ruchu nie są bezpieczne dla nich i ich dzieci. Na ulicy Wyszyńskiego obowiązuje teren zabudowany tylko na odcinku od ulicy Mickiewicza do ulicy Wrzosowej. Dalej nie ma żadnego znaku, zatem dopuszczalna tam prędkość to 90 km/h.

Mieszkańcy proszą też o wzmożenie kontroli drogowych w tym rejonie.

Jak nas poinformował przewodniczący RM Sławomir Peno, na początku sierpnia zamierza udać się osobiście do starostwa powiatowego w Gnieźnie (ul. Wyszyńskiego to droga powiatowa) i zgłosić wniosek o ustanowienie obszaru zabudowanego na całej długości tej ulicy.

Z informacji uzyskanej od Anny Osińskiej z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wynika, iż odcinek ten rzeczywiście do bezpiecznych nie należy. Od początku roku zanotowano tam 17 zdarzeń drogowych (łącznie z zaistniałymi na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 15). Policja nie lekceważy uwag mieszkańców, w rejonie tym są i będą prowadzone kontrole prędkości.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek zwrócenia uwagi na ten problem. W lutym 2016 roku odbyły się konsultacje społeczne z udziałem policji, w których mieszkańcy mieli wskazać zagrożenia występujące w ich otoczeniu. Jednym z wniosków było właśnie wprowadzenie terenu zabudowanego na całej ulicy Wyszyńskiego.

Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

52 KOMENTARZE

 1. Brawo.Popieram.Czasami to strach tam chodnikiem iść, szczególnie gdy auta się wyprzedzają przy dużej prędkości.

 2. A i sygnalizacja świetlna przy cmentarzu jest często lekceważona przez kierowców kilka razy jechałem za innym autem a i tak przejechał na czerwonym

 3. Zróbcie w całej gminie Trzemeszno 50 km/h będzie ciekawie. Nieraz trzeba użyć głowy wprowadzając ograniczenia są również jakieś wymogi gdzie można zrobić teren zabudowany ,a gdzie nie proponuje komętującym sprawdzenie przepisów.

 4. A co sie dzieje na nowym placu jeszcze nie dokonczonym nocne wariacje kto sie tym zajmuje a w dodatku zrobic porzadek z tymi psami juz chodniki posrane dopiero co trawe posiali a juz pani z haskim na wybieg prosimy o zajecie sie tym wstawic tabliczki nie skutkuje karac ile wlezie.

  • Idąc każdego dnia do pracy po godzinie 7 w centrum miasta psia kupa co 50 metrów na środku chodnika. Modlę się by kiedyś spotkać właściciela pieska który zostawia kupę na środku chodnika.

  • Pani od haskiego jak,,plac”byś dobrze obserwował to ja po swoim psie sprzątam pilnuj tych co nie sprzątają i też spacerują z psami

   • Droga pani nie chodzi o sprzatanie tylko kwiaty i trawa nie jest poto posiana zeby kazdy deptal a takze psy to nie jest plac dla psow zrobiony za duze pieniadze zeby teraz dewastowac .

   • Dobrze ze ja nie mam psa ani kota i nie mam problemu ale o czystosc na placu trzeba dbac nie po to byl zrobiony zeby niszczyc pozdr,

 5. Chodnik ma szerokości 120cm a obecnie jest tylko 60 cm bo reszta jest zarośnięte przez trawę i powiat nie czyści tego chodnika

 6. Że niby w trosce? Acha. Myślę, że owa pani rozpoczyna kampanię na radną z ramienia franciszka.

 7. W kierunku MIAT to tak jak na RUDKACH jeszcze troche to ta szosa zarosnie knutle z drzew spadaja na samochody az zdarzy sie wypadek to oczy otworza.

 8. Hahaha 50km/h w tym miejscu to juz lekka przesada moze odrazu juz zróbmy strefa 30km/h,to dopiero zacznie sie cyrk będzie wypadek za wypadkiem bo każdy kierowca będzie chciał nadrobić stracony czas na tym odcinku . Proszę spojrzeć na statystki wypadków w naszej gminie,najwiecej podkreślam najwiecej wypadków jest spowodowanych na obszarze gdzie występuje ograniczenie prędkości 40-50km/h. Myśle,ze ta pani ma ukryty jakiś cel żeby tylko zaistnieć pokazać sie wśród mieszkańców,społeczeństwa. Czyżby zamarzyło sie zostać radnym.

  • Zgadzam się. Jest taki przepis , że kierowca ma dostosować prędkość do warunków na drodze. Wypadków w naszym kraju jest bardzo dużo i są one spowodowane – alkoholem, stanem dróg, ale brawurą a na głupotę nic się nie poradzi – tylko wysokiefekt kary i odbieranie prawa jazdy. Niestety o swoim bezpieczeństwie muszą pamiętać i piesi, bo nie są „świeci” i też potrafią narazić swoje życie nie zwracając uwagi na samochody, którą stroną idą, czy są widoczni …itd..
   Pomimo tych wszystkich zakazazow i nakazów i obostrzen statystyki wypadków nie maleją.

 9. Może lepiej będzie jak będziemy pchać te samochody tak najbezpieczniej. 50km/h, co to jest za ograniczenie? Przy tej prędkości to nawet nie czuć, że się samochód porusza i można wyhamować hamulcem awaryjnym. Nie róbcie sobie żartów, jeżdżąc w granicach 100km/h jeździ się bezpieczniej niż przy tej waszej ograniczonej prędkości.. zrobić porządny chodnik postawić barierki i żadne ograniczenia nie będą konieczne jeśli każdy pieszy będzie pilnował swojej trasy a nie wchodził sam pod koła.. Bo zazwyczaj to wypadki na pieszych są przez to, że ludzie sami nie uważają i wchodzą pod samochód. Nie pozdrawiam.

  • Wykazał sie Pan totalnym brakiem wyobraźni i poszanowania praw fizyki. Przy 100km/h nie jeździ się bezpieczniej niż przy ograniczeniu do 50km/h (wyłaczamy z dyskusji drogi szybkiego ruchu). Ulica Wyszyńskiego nie jest przystosowana do ruchu z taką prędkością – jest wąska i nierówna. Kierowca przy mniejszej prędkości ma więcej czasu na wykonanie manewru lub reakcję na zdarzenie…

  • Tak prawda ale póki co lepiej pchać samochód niż wózek inwalidzki przy 50 km/h można zabić człowieku także jak mózgu sie nie ma to się lepiej nie wysilaj

 10. Prosze pana panie jadąc ta ulicą należy zwrócić uwagę że to nie kierowcy mają wine tylko właściciel drogi .A dlaczego ? Kto dopuszcza przejazd taka ulica pojazdow pow 10t.Wylaczajac :zaopatrzenie-transport lokalny- rolnictwo.Ciezarowki dokonują skrutu przez Witkowo września stara 2 aby ominąć wiatole i do s5 odcinek tej trasy od 15 do wrześni to jest tragedia. DLATEGO PANOWIE WLODARZE panie Peno ireszta należy wskazać ten błąd zarzadzy uli Wyszyńskiego potem dokonać namalowania znakow przejscia dla pieszych oraz obniżyć dozwolona prędkość do 70km/gdz.Ja bym poszedł z duchem21 w i zamatowal odcinkowy pomiar prędkości od świateł do swiatel gdyż,jak zostanie postawiony znak teren zabudowany to da się pole popisu policji do kontroli za krzaków we wyjazdach do posesji a gdy będzie pomiar odcinkowy zadnej partyzantki nie będzie. Ostatnie spostrzeżenie policja powinna być bardziej uczulona na dużą brawure pieszych .Kto przechodzac dokonuje popatrzenia w lewo potem w prawo i jeszcze raz w lewo i dokonuje przejscia .konczac kcialem przypomnac ze na głupotę ludzka nikt jeszcze recepty nie znalazł każdy powinien mieć to na uwadze gdy idzie jedzie i dbać o własne bezpieczeństwo. Ida wybory kandydaci coraz aktywni Panie przew to dzialka organu wykonawczego i to on jest od zadbania bespieczenstwa mieszkańców,burmistrz ma do pana pretęsje że pan wchodzi w jego kompetencje dac mu pole popisu. Ciekawe jak będzie się tłumaczyć o zapomnieniu pobudowania kotlowni w trzemzalu może kuryjerek wstawi. .Panowie ja się nie znam na wszystkim tylko pokazuje waszą ? Mam 65 lat nauki nie nawidze wykorzystywania słabszych oraz nie udolnosci władzy a nie udolnosc sama się pokazuje.

 11. Niech sie lepiej zajmą oświetleniem w Trzemesznie co jakiś czas a może codziennie niema w nocy oświetlenia na jakiejś ulicy a jak pieszy wychodzi na jezdnie to nic nie widać przestańcie szukać oszczędności na oświetleniu.dzisiaj nie było np na 22 stycznia.

 12. A czy mieszkańcy Wyszyńskiego i przyległych ulic w innych miejscowościach przestrzegają prędkości,na pewno nie.Jaka prędkość dozwolona na drodze z Gniezna bo mieszkaniec Jaśminowej wyprzedził mnie z impetem a ja jechałem 100 km.Najpierw sami pokażcie kulturę na drodze a potem żądajcie jej od innych.A Walczak znów ma rację,z tymi ciężarówkami do Witkowa.

 13. Odłóżmy może jeszcze sprawy wyborcze, każdy ma prawo kandydować, a na kampanię przyjdzie czas. Co do ograniczeń prędkości, też uważam, że wiele z nich jest na wyrost. Ale akurat ulica Wyszyńskiego stała sie w ostatnich latach faktycznie obszarem zabudowanym ( nie w rozumieniu kodeksu drogowego). 90 km/h to tam naprawdę za dużo. Nie wiem czy rozwiązaniem powinno być przedłużenie obszaru zabudowanego, czy zwykłe ograniczenie. Ale coś z tym tzreba zrobic

 14. Problem zmiany granicy miasta nie jest taki prosty jakby mogło się wydawać . W grę wchodzi ograniczenie prędkości względnie zamontowanie fotoradaru przy sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z ul. Sportową . Kolejnym rozwiązaniem mogłoby być utworzenie ruchu jedno kierunkowego i budowa łącznika ul. Wyszyńskiego z ul.Gnieźnieńską .
  Wszystkie te rozwiązania nie rozwiążą jednak problemu , gdyż pozostaje jedna kwestia . Polscy kierowcy olewają przepisy na każdym kroku . Potwierdzają to niektóre wpisy , osobista obserwacja i doświadczenie . Postawa tych osób jest żenująca . Jeden z wpisów potwierdza wręcz kretyńskie stwierdzenie jazdy z szybkością 100 km/godz. Nie dość , że osoba ta złamała przepis to na dodatek nie ma zielonego pojęcia o mechanice , fizyce a przede wszystkim nie wie co to zdrowy rozsądek .
  Tak długo jak długo nie zostaną zmienione przepisy karne za nie przestrzeganie prędkości tak długo będą kolizje i wypadki powodowane przez osoby takie jak wyżej podany przykład .

 15. Szanowni włodarze.Wczoraj na siłowni pod chmurką młodzież może 14 letnia,rozrabiała do 23,40.Czy nie żal wam pieniędzy na monitoring w tym miejscu??? Proszę się tymi niedziałającymi kamerami nie chwalić!Informacja dla malkontentów,policja przyjechała 24,10,jak impreza się skończyła.

 16. Jest jeszcze jedno rozwiązanie
  można zrobić deptak i wykluczyć cały ruch
  W Trzemesznie i tak się nic nie dzieje a do paroca I krochmalni można dojechać inaczej i już . Wtedy chodziaze Beda zadowoleni
  A tak poważnie to konsekwentnie kontrolować prędkość a nie przed końcem miesiąca
  Pirata kiedyś kasa się skończy

 17. 30 km/h powinno być ludzie z wózkami tamtędy chodzą to już nie jest to osiedle sprzed 15 lat !!!no i kierowcy tez nie ci sami młode wilki gnaja ile się da taka prawda .

 18. Musi się coś wydarzyć tragicznego aby reakcja był natychmiastowa- (gadanie nic wtedy nie pomoże).
  Szczerze mówiąc przy wyjeździe z ul. Modrzewiowej przydałyby się oprócz ograniczenia prędkości 2 lustrzane znaki, bo wyjazd/wyjście na główną ulicę są trudne i niebezpieczne, a niestety prędkość użytkowników daje wiele do życzenia

 19. Wogole to ulica powinna mieć jakieś linie ciągle przerywane tak to już jest przy wyjeździe z wrzosowej mozna się zdziwic bo kierowcy którzy mają w du ie przestrzeganie prędkości wyprzedzają akurat w tym miejscu zachowanie szczególnej ostrożności nic nie pomoze i dojdzie do jakiejś tragedii i wtedy jakże wybitni urzędnicy z tno zaczną działać? Hmmmm

 20. Proszę wziąć sobie do serca że samochód nie staje w miejscu i nie włazić z chamskim uśmieszkiem na pasy. W szczególności zza drzewa PKO bo tam nic nie widać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj