Strona główna Różne Ceny za wodę i ścieki na razie bez zmian

Ceny za wodę i ścieki na razie bez zmian

2047
5

Podwyżki cen wody wywołują zazwyczaj szeroką dyskusję oraz emocje wśród mieszkańców. Działo się tak co roku, gdy dostawca wody i odbiorca ścieków przedkładał Radzie Miejskiej do zatwierdzenia zmienione taryfy. W ostatnich latach obowiązuje jednak nowa procedura w tym zakresie.

Instytucją zatwierdzającą ceny wody i ścieków jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Ostatnie regulacje w tym zakresie miały miejsce 3 lata temu. 24 czerwca upłynął okres ich obowiązywania, stąd spółka Remondis Aqua Trzemeszno wystąpiła o zatwierdzenie nowych taryf.

Zaproponowano podniesienie ceny wody z 3,10 zł na 3,19 zł, a ścieków z 8,14 zł na 8,99 zł (stawki netto, do których należy doliczyć 8% VAT).

Jak się dowiedzieliśmy, dyrektor Regionalnego Zarządu „Wód Polskich” w Bydgoszczy nie zatwierdził proponowanych taryf. Spółka może odwołać się od tej decyzji. Gdyby odwołanie zostało uwzględnione, nowe ceny mogą wejść w życie nie prędzej niż pod koniec roku.

Jak nam powiedział Paweł Krysiński, władze spółki nie podjęły jeszcze decyzji co do ewentualnego odwołania. W tej sytuacji obowiązują nadal dotychczasowe stawki.

5 KOMENTARZE

  1. Czy właściciel portalu rozważał wystąpienie o treść decyzji dyrektora Regionalnego Zarządu „Wód Polskich” w Bydgoszczy? Fajnie byłoby się dowiedzieć jakie argumenty przemówiły za tym, że odmówiono spółce zwiększania opłat.

  2. A, o wodociągu jakoś cisza. Jak pierdyknie to dopiero będzie szukanie winnych. Jak można tak niepoważnie podchodzić do tak ważnego tematu? Pół gminy żyje w błogiej nieświadomości.

  3. Ale kapuche NIEMIEC robi czysty zysk nasra na sprzatanie miasta ulic woda scieki i wywoz smieci sie licza a Trzemesznianie bulic ile wlezie jak wybraliscie tak macie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj