Strona główna Różne Burmistrz wygrał z Mero – Merkur

Burmistrz wygrał z Mero – Merkur

1240
19

Przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie toczyła się rozprawa przeciwko burmistrzowi Trzemeszna Krzysztofowi Derezińskiemu. Sprawa była rozpatrywana w wydziale karnym, w trybie postępowania prywatnoskargowego. W takich sytuacjach jako oskarżyciel występuje podmiot, który wnosi skargę. W tym przypadku była to spółka Mero – Merkur.

Jej przedstawiciele zarzucili burmistrzowi, że w piśmie kierowanym do wojewody (dotyczącym odpowiedzi na skargę) burmistrz podał nieprawdziwe informacje, przez co pomówił spółkę o takie postępowanie, które narażało ją na utratę zaufania potrzebnego do dalszego prowadzenia działalności gospodarczej.

Informacje te dotyczyły nieprawnego zebrania plonów należących do gminy, utrudniania korzystania z drogi publicznej, zarywania dróg gminnych, a także spływu wód opadowych na drogę powiatową.

Sąd uniewinnił Krzysztofa Derezińskiego od zarzucanych mu czynów. Nakazał również spółce zwrócić oskarżonemu koszty obrony w wysokości 1152 złote. Wyrok jest prawomocny.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

19 KOMENTARZE

 1. Teraz prosze wszystkich szczekaczy ktorzy tak wypisywali i psioczyli na burmistrza o PRZEPROSINY . Zobaczymy ilu internetowych ujadaczy przyzna sie do bledu 😉

 2. Nie będzie żadnych komentarzy z przeprosinami, ponieważ zostaną zablokowane przez administratora portalu, tak zreszta jak inne z pozytywnym wydźwiękiem. Mój zapewne rownież bo jest zbyt szczery i bez „jadu”. Pozdrawiam

  • Dzień dobry!

   Uprzejmie proszę o informację, jaki komentarz „z pozytywnym wydźwiękiem” został zablokowany przez redakcję? Z przyjemnością to zweryfikuję.

   M.N.

 3. I co z tego ,że Burmistrz został uniewinniony . Tu liczą się głosy wyborców . Jedna jaskółka nie zwiastuje wiosny i o tym pamiętajcie dławiący się nic nie znaczącym ,,sukcesem,, .

 4. Mam wrażenie, że niektórzy oglądają tylko zdjęcia a czytanie ograniczają do tytułów. Prawdą jest, że burmistrz wygrał ale tak na prawdę sprawę w ogóle bez znaczenia dla gminy. Sprawy z oskarżenia prywatnego nazywane sa w sądach ” pyskówkami” bo zazwyczaj dotyczą tego, że ktoś na kogoś coś brzydko powiedział. Oby takie sukcesy burmistrz odnosił w sprawach bardziej istotnych dla gminy. Tego mu życzę.

  • z jednego numeru IP wysylane sa komentarze o brawach – po prostu żal ! sam na siebie bije brawo ? owacje na stojaco sobie zrob i wychyl co trzeba !

 5. Ten drugi na zdjęciu to wybawiciel derezińskiego za niemałe pieniądze z budżetu gminy na którego my mieszkańcy płacimy,to jest niezła paka

 6. Ludzie nie podniecajcie się Burmistrz obronił swoją osobę ale nie pozwał spółki ozwrot wartości porwanej trawy to jest 33 h x 500 zł i to jest pytanie dlaczego i to jest pogarda brak dbałośći o wartości społeczną i nie tylko to dlatego nie ma za co gratulacje składać ani przepraszać. ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj