Strona główna Polityka Burmistrz ogłosił konkurs na skarbnika

Burmistrz ogłosił konkurs na skarbnika

1260
21

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie burmistrza o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydata na wolne stanowisko skarbnika gminy Trzemeszno. Wcześniej Krzysztof Dereziński zwrócił się do Rady Miejskiej o wskazanie dwóch kandydatów ze swojego grona do komisji konkursowej.

Na wczorajszej sesji pojawił się odpowiedni punkt obrad, w którym radni mieli wybrać swoich przedstawicieli.
Wprowadzeniu tego tematu do porządku sesji sprzeciwił się przewodniczący Sławomir Peno.

Zwrócił on uwagę, że zgodnie z obowiązującymi przepisami skarbnika powołuje Rada Miejska na wniosek burmistrza, dlatego też według przewodniczącego, to burmistrz powinien najpierw wskazać kandydata, a rada zgodnie ze swoimi kompetencjami wyrazi swoje zdanie w głosowaniu.

Większością głosów zdecydowano  wprowadzić ten punkt do porządku obrad. Gdy jednak przewodniczący zapytał, kto z radnych chce wziąć udział w pracach komisji konkursowej, nikt się nie zgłosił. W tej sytuacji komisja będzie składała się tylko z osób wyznaczonych przez burmistrza.

K. Dereziński zgodził się z przewodniczącym, iż udział radnych w komisji nie jest obowiązkowy tak samo jak nie jest obowiązkowy konkurs. Uznał jednak taką drogę wyboru skarbnika za bardziej odpowiednią.

Daniel Bisikiewicz zapytał czy zgłaszają się już kandydaci, a jeśli tak, to ilu ich jest.

Zgłosiły się do mnie dwie osoby. Obie pracują poza naszą gminą. Są też wskazania odpowiednich grup osób zainteresowanych, aby ta a nie inna osoba pełniła tę funkcję i wtedy jest mowa o osobach, które pracują w naszej trzemeszeńskiej księgowości – odpowiedział burmistrz.

Jak zaznaczono w ogłoszeniu, nowy skarbnik ma rozpocząć pracę 1 czerwca. Pełny tekst ogłoszenia dostępny jest |TUTAJ|.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

21 KOMENTARZE

 1. NOWYM SKARBNIKIEM POWINNA BYĆ OSOBA Z „NASZEGO TERENU”!!!!
  Uważam, że osób z kwalifikacjami na naszym terenie jest odpowiednia ilość. Poza tym znają nasze realia finansowe. Trzeba DAĆ IM SZANSĘ!!!!!!! Wszyscy z innych rejonów są (dla mnie) dyskusyjni! (dodatkowe ponoszenie wydatków finansowych na dojazdy nie jest nam potrzebne, może być znowu problem z rozliczaniem jakiegoś „vatu”, itd., itp. ).
  Uważam, że mamy dobre KSIĘGOWE na miejscu i trzeba ten potencjał docenić!!!!!!!!
  „NASZYM” ŻYCZĘ POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Serdecznie pozdrawiam WSZYSTKICH!!!!!!!!!!

  • Tylko czy ktoś z Trzemeszna będzie chciał z tym Panem współpracować ? To jest dylemat. Ludzie mają po prostu dość.Oratorskie popisy już nie wystarczą.

  • Widac ze z naszego terenu nikt sie nie nadaje bo beda znowu pruc ile wlezie a moze ty babo zastartujesz jestes z naszego terenu jak zyje jeszcze nie slyszalem zeby w Trzemesznie ktos komus dogodzil tak zle tak niedobrze i zawsze bedziemy stali w miejscu nie ma jednosci pisza sie madrzy niektorzy a glupie od mojego buta.

 2. Burmistrzu. Czy Pan już nie wie co robi i mówi ? Naważyłeś Pan piwa to teraz je wypij a nie chcesz wkręcać radnych. Przecież to była twoja pupilka która wystawiła Cię jak chłopca. Panie Peno nie dajcie się zmanipulować. Mam nadzieję że czas tych ludzi się kończy.Asystent i inni muszą odejść kompromitacja goni kompromitacje.

  • FALSZYWCE BYLI SA I BEDA WSZEDZIE TAK JAK W SEJMIE NIE WIDZICIE JAK PLATFORMIOKI LOTAJA 6 MAJA BYDOM LOTAC PO ULICACH I SZUKAC SZCZESCIA JAK NIKT NIE CHCE PRACOWAC Z BURMISTRZEM TO MU DUPY POTEM NIE ZAWRACAC JAK WYBIERZE TEGO CZY TAMTEGO A SKARBNIKA GMINA MUSI MIEC.

 3. Pani Kociemba to była ach ,och,wielki ekspert od odzsyskiwania vatu która nie nauczyła się przez 5 lat jego odzyskiwać,należy przypomnieć jak burmistrz ją prezentował,trzeba było zniszczyć i zgnoić poprzednią skarbnik p.Kiełpińską która rzeczywiście i uczciwie pracowała i nadstawiała plecy za nieporadnością naszego burmistrza,co na to radni(byli) ,gdzie wasze sumienia w tych gierkach przy jej odwołaniu.Trzeba to przypominać!!!

 4. W dalszym ciągu brak wyjaśnień rezygnacji Pani Skarbnik z zajmowanego stanowiska .
  Od jakiego czasu było wiadomo o podjętej decyzji odejścia ?
  Kto i kiedy wydał referencje ?
  Na podstawie jakiego artykułu i z jaką datą rozwiązano umowę
  o pracę ?
  Mam wrażenie , że rozmowa a raczej jej brak podyktowana jest jakąś mistyfikacją . Wszyscy nabierają wody w usta tak jakby nic się nie stało . Czy Burmistrz uważa Nas za naiwniaków ?
  Jeżeli sprawa jest ,,czysta,, nic nie stoi na przeszkodzie udzielenie tej informacji na tym forum .

 5. Pani skarbnik nie wytrzymywala z glupimi ludzmi iodeszla nie pozwolila sobie na glowie skakac bo nie jednemu mogla kolo nosa zrobic ale dala sobie spokoj niezapominajac ze takie cos jak ma sie dostep do identyfikacji.

 6. CZY PRAWDA JEST ZE OSOBA NA SKARBNIKA JUZ MA ZAKLEPANE STANOWISKO W URZEDZIE?
  CZY PRAWDA JEST ZE JEST TO OSOBA KTORA DELIKATNIE MOWIAC TRACA O NEPO….???

  • „Urzędnik 2” jak stać Cię było na taki wpis to ujawnij to do końca!
   A jak się mylisz to co?!
   Brak CI odwagi?! Boisz się, że Twoje „wiadomości” mogą rozmyć się jak tęcza po burzy?!
   Ogłoś tą informację, a jak nie bardzo wiesz o co chodzi to nie powielaj pogłosek – to jest nazywane plotką.

  • Czas czasem zatrzymuje się. W tym przedszkolu tak się stało.
   Czas stoi i się dziwuje jak to przedszkole dobrze i mądrze pracuje. Nie powinno być konkursu, jeśli praca na co dzień jest konkursowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj