Strona główna Polityka Burmistrz i jego decyzje

Burmistrz i jego decyzje

2618
82

„Najgorsza decyzja to brak decyzji” – głosi stara prawda. Te słowa cisną się na usta chyba każdemu, kto obserwuje poczynania burmistrza Krzysztofa Derezińskiego. Najbardziej bulwersującą ostatnio sprawą jest z pewnością kwestia miejsc w przedszkolach.

11 maja w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie burmistrza i radnych z rodzicami dzieci sześcioletnich, uczęszczających obecnie do przedszkoli. Decyzją burmistrza miały one od września uczęszczać do “zerówek” w szkołach podstawowych. Miało to spowodować zwolnienie miejsca dla trzylatków, którym od września bieżącego roku gmina jest zobowiązana zapewnić opiekę przedszkolną.

Jak już pisaliśmy, wywołało to wtedy oburzenie rodziców. Na wspomnianym spotkaniu burmistrz wycofał się z tej decyzji. W trakcie dyskusji wspominał, że wcześniejszą decyzję podjął pod naciskiem nauczycielskich związków zawodowych. Pozostała w takim razie kwestia dzieci trzyletnich. Na zebraniu padała wprawdzie propozycja umieszczenia w szkołach podstawowych oddziałów dla trzylatków ale nie zostało to jednak definitywnie załatwione.

Taki stan rzeczy nie zadowolił rodziców najmłodszych dzieci, którym – jak można się domyślić – nie odpowiadała wizja posłania maluchów do szkół. Wielu z nich pytało co dalej z naborem do przedszkoli. Wówczas to K. Dereziński zaczął wspominać o powrocie do pierwotnych planów (sześciolatki do szkół), jednak do dzisiaj nie ogłosił w tej sprawie żadnej decyzji. Tak więc na dwa dni przed wakacjami zarówno rodzice sześciolatków, jak i trzylatków, nie wiedzą gdzie poślą swoje dzieci od 1 września.

13 czerwca w rozmowie z nami burmistrz przyznał, że błędem było z jego strony uleganie presji rodziców na spotkaniu 11 maja. Stwierdził wówczas, iż nie podjął jeszcze ostatecznej decyzj,i ale z pewnością musi to zrobić jak najszybciej – jak się wyraził: ”na godzinach”.

W ostatnich dniach próbowaliśmy nawiązać w tej sprawie z burmistrzem kontakt telefoniczny, jednak bezskutecznie. K. Dereziński nie odpowiadał też na SMSy z pytaniami.

Kolejną nierozwiązaną do końca sprawą jest nabór dzieci do szkół podstawowych. Okazuje się , że wielu rodziców z obwodu szkoły Podstawowej nr 2 chce, aby ich dzieci uczęszczały do Szkoły Podstawowej nr 1. Mieli oni nadzieję na utworzenie dodatkowego, czwartego oddziału w SP 1. Tak się nie stało, jednak wnioski rodziców spoza obwodu SP 1 są nadal przyjmowane.

Burmistrz przyznaje, iż przyjmowanie tych wniosków w pierwszym naborze było błędem. Do dzisiaj nie wydano jednak żadnego jasnego komunikatu mówiącego o tym, czy rodzice dzieci z obwodu SP 2 chcący posłać swoje pociechy do SP 1 mają na to szanse czy nie.

Spraw, w których burmistrz unika podjęcia decyzji jest więcej.

22 lutego na sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali uchwałę, zobowiązująca burmistrza do podjęcia kroków zmierzających do rozwiązania umowy z firmą Remondis. Zobowiązali wtedy burmistrza do wyłonienia kancelarii prawnej, która zajęłaby się analizą kosztów takiej operacji. Mimo, że od tego czasu minęły cztery miesiące, K. Dereziński nie podjął w tej sprawie żadnych kroków. Pytany przez nas o powody tej bezczynności odparł, iż nie ma nic na swoje usprawiedliwienie.

Kilka miesięcy temu radny Tadeusz Pawlak złożył wniosek o wytypowanie przedstawiciela gminy do zarządu spółdzielni „Razem Być” Pomimo zapewnień burmistrza o realizacji tego wniosku, do dzisiaj nic w tej sprawie nie zrobiono.

Pisząc artykuły ograniczamy się zazwyczaj do podawania faktów. W tej sprawie trudno jednak oprzeć się pokusie skomentowania poczynań K. Derezińskiego.

Nasuwa się bowiem pytanie, co ma na celu takie unikanie trudnych tematów przez najważniejszą osobę w gminie. Sprawa reformy szkolnictwa, czy też obowiązku zapewnienia miejsc dla trzylatków, spadła na wszystkie samorządy w Polsce. Dla nikogo nie były to tematy łatwe. Radzono sobie z nimi w różny sposób. Dyskutowano, spierano się , bywały również protesty, ale jednak w efekcie podejmowano decyzje. Lepsze, gorsze ale podejmowano.

W Trzemesznie na dzień przed wakacjami rodzice nie wiedzą gdzie posłać swoje dzieci od września. Pytają więc dyrektorów szkół i przedszkoli, a także inspektora do spraw oświaty Mirosława Świerkota. Jednak pytani nie wiedzą co odpowiedzieć, bo ciągle czekają na decyzje swojego przełożonego. A ten milczy, albo obiecuje załatwienie sprawy ”na godzinach”.

Mijają godziny, dni i tygodnie, a decyzji jak nie było tak nie ma. Rola szczególnie nie do pozazdroszczenia przypada w tym przypadku M. Świerkotowi, który stał się swoistym ”chłopcem do bicia” w sprawach trzemeszeńskiej oświaty. Wiele osób uwierzyło, że to główny hamulcowy zmian w oświacie. Cóż ma jednak począć pytany kilkanaście razy na dzień ’ co z sześciolatkami, co z trzylatkami ?”, jeśli nie wie co w tej sprawie myśli jego przełożony?

Sprawa rozwiązania umowy z Remondisem z pewnością nie należy do łatwych. Można mieć na ten temat różne zdania oraz obawy, jednak po to właśnie radni zobowiązali burmistrza, aby wyłonił w drodze przetargu lub zapytania ofertowego kancelarię, żeby ta oceniła skutki takiej operacji. Okazuje się jednak, że cztery miesiące to za mało na opracowanie stosownego ogłoszenia, zaopiniowanie go przez prawników i zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej.

Inna sprawa to uleganie presji. K. Dereziński jak sam przyznaje, najpierw podjął decyzję pod presją związków, a następnie wycofał się z niej pod presją rodziców. Od osoby, która pełni tak ważne stanowisko i posiadającej tak szerokie kompetencje należałoby jednak oczekiwać własnego zdania.

82 KOMENTARZE

 1. Nic dodać nic ująć. Nawet nie wiem jak to skomentować. To są „fakty nie mity ” cytując klasyka czyli Pana p.Burmistrzu. Zdaje się to chyba było Pana hasło wyborcze. Jeżeli nie daje Pan rady niech Pan po prostu odejdzie i nie męczy mieszkańców.

 2. Kpina żenada ze strony burmistrza.Koniec czerwca a nadal nic nie wiadomo…śmiech.Podejmowanie decyzji pod presją…trzeba myśleć co się robi…

  • Haha teraz wszystkie pajacyki typu bod.y i wal.zaki itp Piz.y życiowe będą sła© komenty pożal się ale tak naprawde najpierw bym was spakowal z tego powiaty nieroby Dyziu korzysta jak może heh czemu nie tez tak bym robił nawet bym byl lepszy esko ar przy mnie by wymiękł .Chcemy innego burmistrza mówcie za siebie mi to lata i tak dziura i tak to nawet nie jest miasto wsiórkii i środkowy palec pajace

 3. witam
  nie raz wypowiadałem sie juz tutaj na temat tego pana
  zaco byłem krytykowany mozliwe ze przez jego zwolenników
  nasz szanowny pan burmistrz do niczego sie nie nadaje no chyba zeby isc na chorobowe
  kto to słyszał aby nie było decyzji powiadomic kuratorium wojewode
  co do remondisu kochani trzemesznianie 4 msc to za mało dla tego pana
  a moze nie skonsultował z najwiekszym szkodnikiem swoim zastepca no i oczywiscie z zarzadcą remondisu —–i nie wie co zrobic dalej
  panie burmistrzu oszczec wstydu miej pan honor ustąp z stanowiska nie narażaj miasta na posmiewisko

 4. No teraz mnie człowiek powalił na kolana!!!!! To niech skończy swoje wakacje w urzędzie i zacznie wreszcie podejmować decyzje!!!!! Zwlaszcza w kwestii przedszkolaków!!!!!!

 5. Twraz widac ze Burmistrz jaj nie posiada. Tak jak wiatr zawieje tak on podejmie decyzje. Panie Burmistrzu prosze oszczedzic sobie wstydu ,posmiewiska i ODEJSC Z FUNKCJI ktora niby Pan pelni w Naszej gminie. Fakt jest taki ze chcial Pan cos zrobic dobrego dla Nas mieszkancow gminy i okolic ale na obiecankach sie skonczylo tak jak mit o dobrym Burmistrzu Krzysztofie.

 6. Czy ten człowiek jest n..
  .?rodziców ma w d…. to jest nauczyciel i nauczycieli dzieckiem był i tak się zastanawiam co należy zrobić aby to się skończyło i nie mogę znaleźć żadnego sensu w jego działaniach to są tylko skutki pi…a w..mmm to należy skończyć drodzy koledzy bo to jest świadectwo naszego szkolnictwa to świadczy o nas nauczycielach gminy Trzemeszno pozdrawiam serdecznie dziękuję Krzysztof za twoje zdanie

 7. Ja jeszcze dodam krótką listę, która mi się nasunęła siłą logiki i przekazu medialnego, Burmistrz obiecał – ohydne słowo, szczególnie w kontekście polityka, który z obietnic uczynił sobie polę do popisu na polu krótkiej pamięci elektoratu:

  – zlikwidować etat asystenta do spraw społeczno – gospodarczych.
  – Panią skarbnik, która będzie rozliczać podatek VAT – zatrudniając później do tego kancelarię prawną – średni koszt roczny – 3 razy wyremontowany plac św. Wojciecha.
  – mediację z firmą Paroc odnośnie umorzenia części podatku – właściwie odsetek od podatku.
  – w dwa tygodnie, zdążył Pan obrazić największe związki zawodowe w regionie, by za dwa tygodnie ulec związkom nauczycielskim.

  A najbardziej uwłaczającym tak po ludzku w pełnieniu przez Pana urzędu, moim zdaniem Panie Burmistrzu, było traktowanie Pana Walczaka na jednej z sesji RM ( który nawet jeśli w sposób nie do końca akceptowalny to jednak torpeduje Pana hipokryzję ) oraz śmianie się z radnych, którzy głosowali za podjęciem decyzji o referendum w sprawie Pana odwołania – miał Pan wtedy rację – było bardzo mało mieszkańców na sali – i tak jak Pan stwierdził – nikt się tym nie interesuje …

  Więc idą słuszną uwagą Pana Burmistrza, życzę mieszkańcom tego miasta – żeby się uważnie przyjrzeli swojej władzy obecnie, zdiagnozowali problem i usunęli go przy urnie …

  • Macieju, ale kto ma się przyjrzeć? Przecież już za poprzedniej kadencji było wiadomo, że to jest człowiek, który absolutnie nie powinien piastować tego stanowiska, a co zrobili ludzie?

   Poszli i zagłosowali na Derezińskiego Krzysztofa.

   Trudno powiedzieć dlaczego. Moja diagnoza jest taka:

   -każdemu z dalek mówi „cześć”, podaje rękę i zgrywa kolegę

   -zrewitalizował (NA KREDYT) place, skwery tak by było widoczne, że coś się dzieje w Trzemesznie-„przecież jest tak ładnie”

   -daje siano na występy „gwiazd” typu Cleo

   Tak coś mi się wydaje, że dla wielu ludzi to i tak jest spoko burmistrz, także możemy sobie tu pomstować, ale to nic nie da.

 8. Kpi Pan z ludzi…najbardziej z dzieci.Na godzinach to może Pan sobie podjąć decyzje jakie gacie założyć a nie gdzie posłać dzieci.Zero szacunku dla obywateli.Miało być spotkanie z rodzicami 3 latków po tygodniu i się pytam gdzie Pan był?zero propozycji!!A teraz szok?Trzeba wreszcie brać się do roboty a nie brać nasze pieniądze bo wypłata się należy.Każdy by tak chciał.Wstyd dla naszej gminy

  • W zupełności się zgadzam,miało być zapewnione miejsce dla 3 latków a tym czasem brak miejsc w przedszkolach! To proszę otworzyć jeszcze jedno przedszkole!

 9. 1) zapytaj pan burmistrza o place o ich renowacje czyja to zasluga to od razu sie zglosi do mikrofonu i zdjec
  Jezeli burmisrze tak traktuja prase a prasa pyta w imieniu mieszkancow czy wyborcow to tak jak WY byscie poszli zapytac burmistrzów i tak samo jak by wam milczeli

  mam kilka pytań:
  2) czy to prawda co mowia na miescie ze Szewc ma kandydowac na Burmistrza i ma to byc Czarny kon tego wuscigu ??
  – jak dla mnie to niepodkuty kucyk….

  3) czy to prawda ze zastepca ma byc maz pani Agnieszki znanej z wczesniejszego postu ??

  -kosci zostały rzucone ! karty zostaly rozdane … byle nie pod stołem…

 10. Teraz widać jak wyborcy wybrali,nie ma co się dziwić że dobrych i znających zagadnienia,a przede wszystkim pracowitych ludzi się pozbył.Pani Kiełpińska,odwołał pod namową jednego z radnych(podobno w tym też rączki maczał jeden z dyrektorów jednostki naszej gminy),wyrządził ogromną krzywdę ludzką a sprowadził eks specjalistkę p.Kociembę,Pana Piechowiaka który przepracował ponad 20 lat,starał się jak mógł o środki unijne i zdobywał je efektownie o czym sam pisał p.Dereziński na swoich ulotkach wyborczych(fakty a nie mity-wielomilionowe unijne dotacje)musiał odejść bo miał chłopak odwagę wystartować w wyborach bo pewnie teraz rozumiemy że nie mógł ścierpieć tej błazenady, a teraz pracuje na rzecz gminy Żnin,Pani Ciszak która jako dobra pracownica musiała opuścić też nasz urząd.Kochani co my teraz mamy,wielkie szambo.Warto o tym pamiętać w nadchodzących wyborach.Acha i jeszcze jedna Pani która chyba się sądzi z Burmistrzem a ja wygra to znów nasz niedecyzyjny burmistrz zapłaci z naszej kasy odszkodowanie.Czy my mieszkańcy zasługujemy na taki wizerunek naszych władz,to okropne !!!!

 11. Jeden z lepszych artykułów. Burmistrz powie że to deszcz pada i doda swoje ulubione powiedzenia, „trzeba się z tym zmierzyć” i „wziąć to na klatę”. Tylko że na to wszystko nie ma już czasu a mieszkańcy mają już dosyć takiego traktowania i takiego załatwiania ich spraw. A może K.Dereziński planuje zrezygnować z burmistrza i… otworzy swoje prywatne przedszkole w Trzemesznie? Ale do tego trzeba mieć predyspozycje i powołanie a K.Dereziński nie ma ani jednego ani drugiego.

 12. Ja pamiętam hasła pod moim adresem śmiech szydercze krzyki @_kto się śmieje pierwszy ostatni płacze i to zaczyna się sprawdzać czekam jak będziesz na kolanach a może nawet gorzej bo na to zasłużyłes

 13. Świetny artykuł !!!super komentarze aż chce się czytać ciekawe i bardzo interesujące można się dużo dowiedzieć ,wszyscy jednogłośnie Panu Burmistrzowi NIE I JA TEŻ!!!

 14. Burmistrzu trzeba podjac decyzje krotka dzieci wieksze do szkoly a maluchy do przedszkola i final a nie ulegac zwiazkom i robia z panem co chca oglosic na zakonczenie szoly komunikat i tyle sprawa rozwiazana bo te zwiazki to nie wiedza co chca i maca jak w sejmie.

 15. BURMISTRZU PODEJMUJ DECYZJE PO SWOJEMU A NIE SLUCHASZ RODZICOW ZWIAZKOW A POZNIEJ CIE OPLOWAJA I RECE UMYWAJA I ZA GLUPKA CIE MAJA MADRE ZWIAZKI NIECH SIE WYPOWIEDZA JAK BY WIDZIELI REFORME NA DZIEN 1 WRZESNIA SIEDZA I MILCZA I CZEPIA CI WSZYSCY ZA PLECAMI DZIECI SZKOLNE DO SZKOLY A PRZEDSZKOLAKI DO PRZEDSZKOLA JAK NIEJEDNI RODZICE MOWIA I TAK ZROB POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH SZCZEKAJACYCH.

  • Czy naprawdę jesteś takim bucem. Burmistrz miał czas na znalezienie odpowiedniego dla dzieci rozwiązania od stycznia. Jak nic nie robił tylko czekał do maja… Problem się nie rozwiązał… … Pewnie ucieknie na Ch.. .. Czy może sprzedaje obietnice że coś załatwi… Podobnie jak Pan Peno… Obaj zalosni

 16. Jak ma podjąć decyzję skoro nie ma go w pracy na otwarcie żłobka w klecku to miał czas jechać .do Gum serwis na dzień kobiet oraz na pogrzebie mamy wójta kiszkowa gala MMA.promocja książki skarb dziedzica 30 lecie kapłaństwa prob Henryka sawinskiego to jest praca burmistrza trzemeszna a nie szkoły dzieci

 17. Mówicie, wybrać innego. Jak na razie to kandydaci, o których sie mówi to panowie G, P,P i B. Uważacie , że jest w czym wybierać?

 18. Zastanawiające jest to, że wszyscy wiedzą co jest przyczyną takiego zachowania burmistrza ale nikt nie chce powiedzieć tego głośno.

 19. Ja ci Krystyno mowie glosno co jest przyczyna zachowania burmistrza ze wszystkim by chcial dogodzic zeby bylo dobrze ale jak sie spotaja PO z PIS to jeszcze nie bylo takiego zeby kazdemu dogodzil a szczegolnie zwiazkom zawodowym nauczycieli bo zawsze macili i maca i tu jest przyczyna trzeba sluchac a robic swoje na tym sie najlepiej wyjdzie.

 20. Ale towarzystwo się rozpisało 🙂 . Spoko hejterzy , złość urodzie szkodzi . Stanowicie mały odsetek i po kiego czorta ta irytacja . Jest lato . Jedźcie na plaże nad wodę , ochłodźcie swoje emocje zażywając kąpieli .

 21. Dzień dobry,
  jak mówi stare , wyświechtane powiedzenie-muchę i polityka można zabić gazetą ( w tym wypadku internetową)
  Powyższy teks redakcyjny(+ komentarze i uzupełnienia) jest ostatnim gwoździem do trumny Pana Burmistrza.
  Szkoda mi człowieka.
  Pan Dereziński jest inteligentnym, wykształconym,kulturalnym i sympatycznym człowiekiem.
  Był ,i mógłby być dalej, świetnym nauczycielem-pasjonatem historii.
  Mógłby wykonywać co najmniej kilka innych zawodów i byłby cenionym, dobrym pracownikiem i zadowolonym z życia człowiekiem.
  Problem polega na tym,że postanowił (przy walnym wsparciu i namawianiu zakulisowych podpowiadaczy) zabrać się za coś, do czego kompletnie się nie nadaje-zostać burmistrzem.
  Wszyscy -z Panem Burmistrzem i Jego zdrowiem na czele -płacimy za tę pomyłkę wysoką cenę.
  Pora zdjąć to przytłaczające brzemię z Jego barków(również w Jego interesie) nim Go całkowicie zdruzgocze.
  Panowie Radni: vox populi-vox Dei !
  Najwyższa pora ponownie zgłosić projekt referendum dotyczącego odwołania. I nie kneblować mieszkańcom ust przez jego odrzucenie.
  Inaczej na Was spadnie odpowiedzialność za bierność i tolerowanie obecnego chaosu i dezintegracji oświaty i całej gminy.
  Wyborcy na Was patrzą, czas szybko płynie…

 22. jedż ty na działkę, którą kupiłeś za nasze pieniądze i odpoczywaj a my chcemy żeby miasto szkoły i przedszkola funkcjonowały normalnie, życie to nie wakacje! zabierz ze sobą na działkę burmistrza

  • Przedstaw projekt planu żeby miasto , szkoły i przedszkola funkcjonowały normalnie . A ja z Burmistrzem w cieniu drzew chętnie poczytamy twojej propozycji . Jak na razie to tylko wspólnie ze swoimi kompanami smolisz i zupełnie ale to zupełnie nic z tego smolenia nie wynika .
   Rusz więc głową nie czł….em i do roboty !

 23. Dobrze ze zlikwidowal te cholerne gimnazjum powracamy do normalnosci i wlasnie beda funkcjonowaly normalnie spotykamy sie 1 wrzesnia wakacje znowu sa wakacje napewno mam racje i tak juz jest zegnaj szkolo do 1 wrzesnia hej pozdrowienia dla wszystkich nauczycieli zadowolonych i tych co maja inne zdanie bedzie ok.

 24. A jednak nad wyborem władz trzeba się zastanowić kogo się wybiera za i przeciw czy dana osoba jest godna stanowiska pod kątem wykształcenia i kreatywności bo poklepywanie się nic dobrego nam nie wróży

 25. A ja sie zastanawiam po co Szkole nr. 2 pomieszczenia po gimnazjum . Sama uczęszczałam do „2” wtedy byly klasy od zerówki do ósmej A i B i jakoś wszyscy się pomiescili , nie było tzw. „drugiej zmiany ’ .
  Gdyby Burmistrz nie przestraszył się kilku mam szesciolatków i stworzył „zerówki ” tylko w szkołach to nie zabrakłoby miejsca dla najmłodszych w przedszkolach …
  Inną sprawą jest nieprzestrzeganie rejonizacji przy zapisach do szkoły podstawowej . Pani Dyrektor z „1”nie powinna przyjmować dzieci z poza swojego terenu wbrew zaleceniom swoich przełożonych i liczyć na to że zamiast zaplanowanych 3 klas pierwszych zostanie utworzone ich więcej …i Jej nauczyciele będą mieli nadgodziny a z innych szkół zostaną pozwalniani …Swoją drogą w Jedynce jest juz i tak za duży tłok …i zajęcia w piwnicach i po południu…
  Kwestia rejonizacji dotyczy wszystkich dzieci ( równiez tych z wiosek )i jest opracowywana dla ich dobra aby mieli bliżej do szkoły i , uczyli się w dobrych warunkach oraz aby racjonalnie zaplanować trasy autobusów szkolnych …
  BURMISTRZU ODWAGI w podejmowaniu mądrych decyzji .

  • napisałaś gdyby się nie przestraszył… a gdyby pracował, od stycznia wiedział, mógł uprzedzić, znaleźć lepsze rozwiązanie. Mamy zarówno 6 latka jak i 3 latka i uważam że nie ma prawa wyrzucać dzieci z przedszkola.. a jak chce to pomożemy jego wyrzucić.. bo chyba nadszedł czas

 26. Jak to znów zmiana decyzji… to co moja 6cio latka znów zostanie przerzucona, bez zakończenia i pożegnania z dotychczasową wychowawczynią i przyjaciółmi z przedszkola.Władze naszego miasta chyba myślą że nasze dzieci nie mają uczuć!!! Jedna wielka kpina, jak można tak przerzucać dzieci jak przedmioty.

 27. To już szczyt chamstwa! Osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie w Trzemesznie a gorzej niż dziecko się zachowuje. Już od lat źle się dzieje.. począwszy od likwidacji zawodówki,przeniesienie uczniów z jednej szkoły do drugiej dzieło no dzieło no lepszych i gorszych tak samo jak nauczycieli.. zapewnia bo ze skład nauczycieli sie nie zmieni po czym po roku żadnego nauczyciela z zawodów mi już nie bylo, straciło Trzemeszno w oczach mieszkańców okolic ze nawet jednej klasy utworzyć było ciężko liceum.. Druga sprawa organizacja miasta np. Dzień Dziecka, jarmark trzemeszenski, zabawy w parku baba to juz o pomstę do nieba wzywają.. trzecie sprawa teraz te przedszkola i szkoły ze rodzice do końca nic nie wiedzą a miał Pan tyle czasu by coś wymyśleć.. a najgorsze ze ul wg Pan wpływom.. kiedyś nie bylo ze sie rodzicow pytali o zdanie miało być tak i tak musiało być.. Kpina domagam sie zmiany Burmistrza! A pro po wyborów na Burmistrza ktoś wspomniał ze ludzie mimo ze wiedzieli ze sie nie nadaje dalej go wybrali.. a dlaczego? bo się ludziom oczy mydli ścieżkami rowerowymi, skwerami itp. I nie wiem czy ktoś pamięta ludzie żeby głosować na Burmistrza mieli dojechać do Trzemeszna i wyznaczonych oddziałów do oddawania głosów zamiast tak jak zawsze głosować Andy w swojej wiosce w szkołach, świetlicach i zaliczać głosya tak wielu sie dostać nie mogło. To było celowo.

 28. Ccesz zmiany Burmistrza idz mu pwiedz moze ty bedziesz sie lepiej naddawac czas na zmiany………………..ha ha ha Wakacje Wakacje i juz.

 29. Każdy jest mądry a by poszedł na burmistrza i by kleksa walnął i nic więcej najwięcej się rzucają ci co nic nie robią najlepiej żeby Państwo dawało a oni tylko pisali że im jeszcze źle do roboty nygusy

 30. Panie Bert,

  polska demo(n)kracja jest wybitnie upośledzona, sprawdza się jedynie w formie sloganu – hasła, używanego w celu wywarcia wrażenia wśród Polaków, że mamy wolność i to odzyskaną przez elity … Jednym z kluczowych elementów jej upośledzenia jest brak wiedzy Polaków co do kluczowych zagadnień, które kreują naszą rzeczywistość – prawo, ekonomia, inżynieria społeczna – samodzielne wybory – myślenie – to efekt, tego, że 90 % ludności czerpie wiedzę z poprawnych podręczników i o zgrozo z TV.

  Oczywiście Trzemeszno nie jest jakimś wyjątkiem, ludzie i to tylko część bo frekwencja wyborcza jest relatywnie niższa niż krajowa, nie jest odosobnionym przypadkiem – zainteresowanie władzą – jakością jej sprawowania – sprowadza się do pójścia pod urnę, po wcześniejszym lekkim ożywieniu tematu związanym z prowadzeniem kampanii wyborczej przez sztaby wyborcze … To jest podstawowy błąd wybierających, co konsekwentnie wykorzystuje każda słaba władza – to jak z leniwym pracownikiem, który jest zwolniony z nadzoru przełożonego …

  Osoby, które kandydują na jakiekolwiek publiczne funkcje, idą w konkury po to by zmienić politykę, którą prowadzą kontrkandydaci, to podstawa w zdrowych dojrzałych demokracjach, wyborcy idą głosować by utrzymać daną politykę lub zmieniać politykę która była prowadzona dla danej funkcji …

  Ja widzę jak słaba jest obecna władza, ile błędów popełniła i jak bardzo hamuje rozwój mojego miasta – oczywiście tylko przez to, że się nią interesuje, wydaje mi się, że gdyby taką wiedzę posiadał szeregowy wyborca – to od poniedziałku mielibyśmy pielgrzymkę z taczkami pod urzędem, tylko kolejna absencja mogłaby uchronić tandem BurMistrzów od wywózki …

  • Polityka polityką a życie życiem.Po wygranych wyborach,kiedy Twój kandydat na burmistrza wygra i tak znajdzie się ciepła posadzka dla wice.Gość jest niezatapialny;) Założysz się ManiejuW?

 31. Ludzie mają w dupie politykę i Powtarzania tych samych tekstów. Zrobią jak będą chcieli na + dla Krzysztofa !
  Można żreć wyrwaną trawę zębami i nikt jemu nie podskoczy .
  Życzę Ci Krzychu realizacji dalszych zamierzeń. Nie poddawaj się.Nie czytaj Frustratów,którym coś w życiu nie wyszło.
  Wiele racji ma Marek .Ta krowa,która dużo ryczy, mało mleka daje !

  • Razi cie powtarzanie tych samych tekstów? A powtarzanie tych samych błędów przez burmistrza już nie? Zresztą nie wiem czy można nazwać błędem nie podejmowanie decyzji w najważniejszych sprawach. Błędem byłoby gdyby podjął złą decyzję a tu się okazuje, że nie podejmuje wcale. To już chyba cos poważniejszego.

 32. Ten pan stracił sens życia i służbie ludziom to co nie czyni daje temu podstawy do tego aby z tym zrobić porządek bo dojdzie do tragedii to się zbliża i proszę radę przedyskutować ten temat bo burmistrz może źle skończyć

 33. Przepraszam,że nie na temat…Czy jest jakiś sposób,na ograniczenie awanturniczego zachowania pijaków na ul.Kopernika???Od tygodnia,żadna noc nie przespana w całości!Wczoraj libacja w okolicach siłowni,na środku drogi goz.0,30… Dzisiaj ok 02,30!Jak policja przyjechała,pochowali się.Niestety radiowóz jest bardzo rozpoznawalny!Droga do i ze sklepu nocnego,to gehenna dla nas i naszych dzieci!

 34. Jak można dobrze pracować przy takiej nagonce. Cokolwiek się robi to wszystko źle. Błędy każdy popełnia .Obojętnie czy ja czy Ty czy ktoś inny .Taka jest natura człowieka .Nagonka trwa od pierwszego dnia urzędowania . Dlaczego ?Komuś coś nie wyszło i odgrywa się. Za kogo ci hejterzy uważają siebie ? Czy mądrym jest podsycanie do nienawiści ? Do tego to się sprowadza do niczego innego. Mądrość nie polega na używaniu chamskich porównań czy czegoś w tym rodzaju. Dajcie pracować Krzysztofowi i mówcie jemu otwarcie w oczy to co Was boli.Macie mnóstwo okazji z pominięciem hejtowania.

 35. Niech się nie użala nad sobą. Sam swoim postępowaniem prowokuje uzasadnioną krytykę przejżyj człowieku na oczy. Ja też chcę żeby burmistrz pracował i podejmował decyzję. Sęk w tym że tego nie robi i unika odpowiedzialności. I do kogo te pretensje ? Zgłoś się z nimi do burmistrza. Otwieranie imprez i oratorskie zdolności oraz klepanie po plecach mam nadzieję na 4 kadencję nie wystarczą choć głosowałem na niego. Teraz tego nie zrobię ze względów na to że czuję się oszukany i zawiedziony.

  • Zgadzam się z tobą. Pokażcie obrońcy burmistrza w artykule p.Nowaczyka choć jedną nieścisłość lub nieprawdę. Prawda w oczy kole.

 36. Poprzednia kadencje burmistrz mial zastepce i to kolege zaufanego i co wyszlo gowno zarli sie jak psy nikt tego nie napisze a teraz dajcie mu spokoj burmistrzu podejmoj sam decyzje to dalej zajdziez bo ci doradcy to cie wyprowadza w pole tak umie opozycja totalna.Tak jak uchodzcy im sie snia a zaden z PO nie chce do siebie przyjac tylko sraja teraz parafiami zeby przyjmowali a ci wszyscy uchodzcy co przekroczyli granice to sa bogatsi od nas biedota zostala w domu rozmawialem z niby uchodzca i powiedzial ze trzymaja sie bardzo dobrze i oczym my tu mowimy polak zawsze byl w dupe bity dobrze ze rzad nie pozwala na…

 37. Gdzie Ty widzisz podsycanie do nienawiści? Czy pisanie o zagubionym człowieku to nienawiść czy troska? Przeczytaj komentarz Dydimosa. Jest w punkt. Czy widzisz w nim nienawiść? Mi się wydaję, że krzywdę mu robią najbliżsi utwierdzając go w tym, że wszystko jest OK tylko ci ludzie tacy złośliwi i nienawistni.

  • W takim razie skoro jest tak źle to wytłumacz mi dlaczego Burmistrzowi udziela się absolutorium ? Nie zwracasz uwagi na istotę sprawy kim staje się Burmistrz dla osób rządnych władzy . Ta maszynka cały czas się kręci. Nijaki Didymos i pozostali hejterzy nie są żadnymi autorytetami. Wybacz ale jeśli MaciejW używa porównań typu menda wyraźnie wskazując kogo to dotyczy.\jaki to moze odnieść skutek. Tłumaczenie o wstrząsie 🙂 koń by się uśmiał .Czy osoby te włączyły swój udział w pracę samorządu ? Wydaje się ze nie. Nie mając siły przebicia będąc w rzeczywiście nikim tu czyni się obraz nadzwyczajnej osoby z siebie dbajacej o dobro Trzemeszna. To paranoja Tu chodzi o wyeliminowanie nie tylko Burmistrza ale człowieka aby oczyścić pole dalszego manewru. Na sam koniec łyknij troche psychologi człowieka i zapoznaj się z tak zwanym mobbingiem i jego następstwami .

   • I tu jesteś w błędzie w roku ubiegłym nie dostał absolutorium. A potwierdziło to Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w pełnym składzie.Kolegium zgodziło się z Radą Miasta w sprawie niegospodarności. I to jest fakt i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Po drugie pokaż w artykule gdzie są kłamstwa czy nieścisłości.
    A komentarze, czasami ostre są efektem pracy p.Burmistrza.
    I to jest cała pointa. Pozdrawiam.

   • No to pojechałeś. Po pierwsze jesteś mało zorientowany co sie dzieje w gminie ( przykład absolutoriom) ale za to wiesz, że burmistrzowi dzieje sie krzywda. Nie powoływałem sie na MaciejaW tylko na Dydimosa, ponieważ własnie on pisze celnie a przy tym kulturalnie. A pisanie w tym przypadku o mobbingu pogrąża Ciebie całkowicie ponieważ mobbing oznacza prześladowanie podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy. Nie polityka. Polityk wystawia sie na ocenę społeczną w momencie startu w wyborach. Jeśli nie potrafi temu sprostać to …..jest tyle innych zajęć.

   • Wybacz ale jeśli MaciejW używa porównań typu menda wyraźnie wskazując kogo to dotyczy ?

    Coś konkretniej Gościu o tej mendzie ? Chyba, że to pisałem w nienawistnym amoku … Bo po za takim argumentem innych nie wskazujesz, a o merytorycznych milczysz, a tych jest sporo …

    Psychologia człowieka, mobbing ?

    Gościu, uśmiałem się …

 38. Panie Burmistrzu mam rozwiązania proszę powiedzieć proboszczów aby religia była w alumnacie ja chodziłem z wioski trzemzala a wolne klasy dla zerowek dlaczego państwo gmina musi zapewnić miejsce to niech proboszcz też się dołączy do problemu gdyż kościół jest za wzrostem dzieci a ponatto jest sługą Bożym aby pomagać innym dano mieszkanie w Trzemzalu -kościele nie jestem anty kościelny a oczekuje sprawiedliwości
  Jestem osobą która ma negatywa ocenę burmistrza ale dobro społeczeństwa
  Obowiązek każdego księdza burmistrza rolnika murarza urzędu urzędników ogulnie SPRAWIEDLIWOŚCI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj