Strona główna Różne Będzie kamera na siłowni ”pod chmurką”

Będzie kamera na siłowni ”pod chmurką”

1309
17

Od dłuższego czasu w komentarzach na naszym portalu pojawiały się uwagi osób podających się za mieszkańców ulicy Kopernika. Skarżono się na zakłócenia porządku i ciszy nocnej w rejonie siłowni ”pod chmurką”, pomiędzy ulicami Toruńską i Kopernika.

Tematem zainteresował się przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, który spotkał się w tej sprawie z pełniącym obowiązki komendanta Komisariatu Policji w Trzemesznie Krzysztofem Kaczmarkiem.

Jak się okazało, problem znany jest policji, funkcjonariusze wielokrotnie interweniowali w tym rejonie. Policja nie jest jednak w stanie ograniczać swoich działań tylko do jednego miejsca w mieście. Komendant zasugerował więc, aby miejsce to objąć kontrolą monitoringu miejskiego. Wystąpił w tej sprawie do burmistrza.

K. Dereziński przychylił się do tej propozycji. Na wczorajszych obradach Rady Miejskiej zapewnił, że kamera przy siłowni na pewno będzie zainstalowana w najbliższym czasie. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim, druga kamera ma być zainstalowana na ulicy Tumskiej. Ta lokalizacja wynika również ze wcześniejszych skarg mieszkańców na zakłócenia spokoju w tym rejonie.

Komendant poinformował nas także, iż działania policji nie ograniczą się z pewnością do obserwacji za pomocą monitoringu. Miejsca, które mieszkańcy wskazują jako szczególnie zagrożone są obejmowane częstą kontrolą przez patrole.

Poza wspomnianą siłownią należą do nich między innymi okolice sklepu przy ul. Kopernika i przychodni lekarskiej oraz przystani nad Jeziorem Popielewskim. Oprócz codziennej służby kierowane są w te miejsca dodatkowe patrole piesze, wykonywane w ramach służb opłacanych przez gminę. Osoby spożywające alkohol w miejscach zakazanych oraz popełniające inne wykroczenia karane są mandatami karnymi. Od początku miesiąca nałożono ich już ponad 50.

Arkadiusz Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie potwierdza, że policji zależy na sygnałach od mieszkańców na temat różnych zagrożeń. Przypomina też, iż doskonałym do tego narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dająca możliwość zgłaszania tego typu sygnałów przez internet. Każde takie zgłoszenie jest sprawdzane przez policję.

17 KOMENTARZE

  1. Jeszcze raz dziękuję p.Przewodniczący.Pan nie jeździ na rowerze i nie wciska kitu. Pozdrawiam ☺. I policję też widać.

  2. Ten kit wygłaszany wysokości dwuśladu jest słynny na całą gminę. Kit jest komiczny. I nie ma wyczucia, że już się rozkitował na całego.

  3. Dlaczego Pan redaktor nic nie pisze więcej o sesji,podobno nie przyjęto zmian w budżecie,dużo przedstawiono głosu krytyki ze strony radnego bisikiewicza i to rozsądnej,nie ma artykułu bo wypowiadał się odważnie p.Bisikiewicz,komuś tu jest on niewygodny,to jest zastanawiające? Jeszcze jeden aspekt burmistrz ogłosił przetarg na dowozy uczniów,czy trasy przejazdów opracowywał też asystent burmistrza,ponoć kupa jest idiotyzmów i niemożliwych dróg do pokonania przez autokary?Panie J.Przybylski przystąp do przetargu i pokaż racjonalność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj