Strona główna Różne Akcja Letnia Hufca ZHP Trzemeszno im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19

Akcja Letnia Hufca ZHP Trzemeszno im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19

2167
3

W dniach 25 – 29 czerwca zuchy z 6 GZ „Przyjaciele Indian” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie rozpoczęli Akcję Letnią na bogato. Zwiedzili Park Miniatur w Pobiedziskach oraz największą wystawę klocków Lego w Poznaniu, by później pod okiem instruktora odwzorować i stworzyć Kościół Św. Jakuba znajdujący się w Kamieńcu.

Poza tym odwiedzili Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, obejrzeli film ,”Odlotowy nielot”, żeby na koniec zajrzeć do uwielbianego AGRODEO w Godawach.

26 czerwca grupa ponad 20 zuchów z 7 GZ ,”Zuchy Kruchy” oraz harcerzy z 2 Drużyny Harcerskiej im. Mikołaja Kopernika wybrała się na całodniową wycieczkę do Torunia. Razem z drużynowymi Marzeną Stojek-Kowalik oraz Alicją Michalik odwiedzili Jump Arenę, toruńskie Planetarium, obejrzeli panoramę miasta z wieży ratuszowej, a także zobaczyli wystawy znajdujące się w Muzeum Okręgowym. Nie mogło zabraknąć wizyty w McDonalds oraz zakupu przepysznych pierników.

W dniach 14 – 18 lipca harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej im. Vasco da Gamy „Odkrywcy” i 10 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Bolesława Chrobrego „Polanie” wzięli udział w Nieobozowej Akcji Letniej w stanicy w Chałupskach. Harcerze razem z innym uczestnikami wypoczynku wzięli udział w atrakcjach takich jak biegi patrolowe, zajęcia manualne, jazda Quadami oraz spotkania z zagranicznymi gośćmi z Maroko, Tajlandii oraz Indonezji, którzy opowiadali o swoich krajach.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wieczornych śpiewanek, wart nocnych, obozowych ślubów, budowania obozowych totemów oraz festiwalu piosenki obozowej. Jak zwykle, harcerze nawiązali nowe znajomości i wrócili bogatsi o nowe wspomnienia. Nie ulega wątpliwością, że Odkrywcy i Polanie jeszcze nie jeden raz wrócą do Chałupsk.

Od 6 do 16 sierpnia 2018 r. harcerze z 8 DH „Odkrywcy” i 10 WDH ,”Polanie” oraz 3 wolontariuszy Harcerskiej Służby Zabezpieczenia brali udział w zlocie z okazji 100-lecia ZHP na Wyspie Sobieszewskiej. Każdego dnia uczestniczyli w zajęciach z różnych modułów – Dziedzictwo, Natura, Cywilizacja, Kalejdoskop, Źródło, Służba, Natura, Rozwój oraz Dzień Regionów.

Wyjeżdżali do Gdańska, spacerowali po Długim Targu. Jednego dnia pojechali grupami na zamek w Malborku (grupa dh Moniki), zamek w Gniewie (grupa dh Pauliny) oraz do Wioski Słowiańskiej w Owidzu (grupa dh Kuby). Wieczorem spędzali czas korzystając z udziału w koncertach, spotkaniach autorskich m.in. z Katarzyną Bondą, czy Aleksandrem Dobą, Naczelniczką ZHP hm. Anną Nowosad. Oglądali pokazy laserów, uczestniczyli w programie chorągwianym nastawionym na uczczenie 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

W Gnieździe Wielkopolskim znalazło się ok. 1500 harcerzy, natomiast w samym zlocie uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób.

31 sierpnia, 1 i 2 września odbyły się zajęcia stacjonarne w Popielewie, zorganizowane przez 8 DH „Odkrywcy” im. Vasco da Gamy z Trzemeszna. Harcerze z całego hufca ZHP Trzemeszno razem z solenizantami uczestniczyli w przyjęciu z okazji 10 urodzin drużyny. W czasie uroczystości wręczono dwa medale przyjaciół „Odkrywców”. Otrzymali je była przyboczna Daria Skulska oraz były drużynowy Jakub Przybylski.

(ZHP)

3 KOMENTARZE

  1. Super akcja, chociaż wizyty w McDonalds to spokojnie mogło zabraknąć. Harcerze/Zuchy powinni dawać przykład a nie jeść śmieci…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj