Strona główna Polityka Absolutorium i przedszkolaki

Absolutorium i przedszkolaki

3287
64

W nerwowej atmosferze rozpoczęła się wczorajsza sesja Rady Miejskiej, na której radni mieli głosować nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium za 2016 rok. Jednak nie to było powodem najbardziej gorącej dyskusji. Na sali zjawili się rodzice dzieci przedszkolnych, aby uzyskać ostateczną informację, gdzie mają posłać swoje dzieci od września.

Przypomnijmy, że według obwieszczenia burmistrza sześciolatki z Przedszkola nr 2 miały przejść do zerówek utworzonych w obu szkołach podstawowych. Na spotkaniu z rodzicami 11 maja K. Dereziński wycofał się z tej decyzji. Nadal jednak nie wiadomo było co z trzylatkami, dla których gmina od bieżącego roku ma obowiązek zapewnić miejsca w przedszkolach.

Ostateczna decyzja nie zapadła jednak przed wakacjami. Dzisiaj rodzice sześciolatków zjawili się na obradach sesji, oczekując konkretnych informacji ze strony władz gminy.

Burmistrz na wstępie zastrzegł, że spodziewa się totalnej krytyki, która za chwile na niego spadnie, ale musi jednak wycofać się ze swojej ostatniej decyzji. Jak poinformował zebranych, w dniu wczorajszym odbył spotkanie z dyrektorami szkół i przedszkoli, na których zapadły konkretne decyzje. Szczegółowe ustalenia z tego spotkania zaprezentował Mirosław Świerkot.

Wynika z nich, iż dzieci, które nie dostały się do Przedszkola nr 1 będą miały zapewnione miejsca w Przedszkolu nr 2. Aby mogły się tam pomieścić, dzieci sześcioletnie z tego przedszkola przejdą do ”zerówek” utworzonych w SP nr 2. Ta informacja najbardziej poruszyła obecnych na sali rodziców, którzy nie kryli swojego niezadowolenia.

Kolejną niespodzianką była informacja, że w SP nr 1 zostaną utworzone cztery oddziały klas pierwszych, a w SP 2 jeden. Jak zauważył przewodniczący Sławomir Peno, jest to niezgodne z uchwałą Rady Miejskiej, w myśl której SP nr 1 miała utworzyć trzy, a SP nr 2 dwa oddziały pierwszoklasistów. Burmistrz, ani też M. Świerkot, nie zaprzeczyli, że jest to niezgodne z uchwałą. Przypomnijmy – jeszcze niedawno K. Dereziński deklarował, że ilość oddziałów pierwszych klas w poszczególnych szkołach będzie zgodna z uchwałą.

Na krytyczne uwagi ze strony rodziców przyznawał się do popełnionego błędu. Stwierdził, iż rozumie rodziców i wie, że ich krytyka jest słuszna, jednak w obecnej sytuacji, aby zapewnić wszystkim dzieciom miejsca w przedszkolach, nie mógł postąpić inaczej. Zapewnił, że dzieci będą mogły przebywać do 9 godzin, będą miały posiłek tak jak w przedszkolu, a ich opiekunami będą nauczyciele, z którymi dotychczas mieli zajęcia w przedszkolu.

Jak dodał, jest też przygotowany na wszelkie rozwiązania jeśli chodzi o pełnienie przez niego funkcji burmistrza.

Rodzice pytali między innymi o podstawę prawną, która pozwala przenosić dzieci, tym bardziej, że zostały one już formalnie przyjęte do przedszkola. Na to pytanie również nie otrzymali odpowiedzi. Burmistrz zadeklarował tylko przekazanie rodzicom pisma, gdzie będzie zawarta podstawa prawna.

Przysłuchując się tej dyskusji trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to totalna kompromitacja. Te sprawy powinny być załatwione w marcu, kwietniu, a my dalej błądzimy we mgle’’ – stwierdził S.Peno. Dodał też, iż rodziców można było przekonać już na spotkaniu 11 maja, ale burmistrz spieszył się wtedy na inne spotkanie, i aby zakończyć dyskusję postąpił zgodnie z oczekiwaniami osób obecnych na sali.

K. Dereziński zgodził się, że jest to kompromitacja. Gdy obrady doszły do punktu dotyczącego absolutorium dla burmistrza, emocje znacznie już opadły. W dyskusji przed głosowaniem głos zabrał tylko przewodniczący rady. Powiedział, iż absolutorium to ocena tylko wycinka pracy burmistrza, dotyczącego wykonania budżetu i tu nie ma zastrzeżeń. Dlatego zagłosuje za udzieleniem absolutorium – zadeklarował. Nie zmienia to jednak jego krytycznej oceny pracy burmistrza.

W głosowaniu wszyscy obecni radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium. Po głosowaniu radna Maria Dziel i S. Peno pogratulowali oraz wręczyli kwiaty burmistrzowi.

K. Dereziński podziękował radnym, w tym Komisji Rewizyjnej, za merytoryczną prace nad oceną zeszłorocznego budżetu. Osobne podziękowania skierował do pracowników referatu finansowo księgowego, szczególnie do Hanny Koperskiej, której przekazał otrzymany od radnych bukiet kwiatów.

Przyznał też, że mimo iż z przewodniczącym S. Peno często się nie zgadza, to ceni u niego szczerość i mówienie prawdy prosto w oczy.

64 KOMENTARZE

 1. Popieram pytanie Zainteresowanej.

  Drugie pytanie, dlaczego do SP2 skoro większość dzieci rejon na w SP1. Na rok mają zmienić otoczenie a później znowu przystosować się do nowej szkoły?

  Panie burmistrzu przydałoby się trochę konsekwencji w działaniu i nie rzucaniu słów na wiatr.

  Niepoważne jest fakt, że takie decyzje zapadają na zakończenie roku szkolnego. Ile razy Pan burmistrz zmieni swoją decyzję?

  • A mnie zastanawia prawne konsekwencje. W marcu_kwietniu skladalismy deklarację czy skoro nie było odmowy z Naszego przedszkola to czy teraz mają prawo przenieść Nasze dzieci. Może warto się zastanowić nad tym i wspólnie wytoczył proces burmistrzowi. Może ktoś ma znajomych prawników lub znajomości w kuratorium…

 2. To dopiero jest gospodarka przedszkole nr 1 nietykalne a przedszkole nr 2 robia co chca przerzucaja jak swinie w patyku co to ma znaczyc napewno nie puszcze dziecka do 2 gdzie moja rejonizacja na lezy do 1 mimo ze dziecko chodzilo do przedszkola nr 2 nikt mi dzieciem nie bedzie pomiatal.

 3. Rozbudować SP1. Kto chce posyłać dzieci do starej dwójki? W jedynce wybudować nową sale gimnastyczną jak na wioskach, łącznik przystosowany dla dzieci niepełnosprawnych i mamy szkołę gotową na 21 wiek.

  • Jestem mamą ucznia z „2” i uważam że Szkoła jest fajna , przyjazna dzieciom , klasy są ładnie i funkcjonalnie urządzone, jest świetlica a nauczyciele znają swoje dzieci . Nie ucza się w piwnicach ….na zmiany…
   Uważam że wszystkie dzieci 6-letnie i „pierwszaki 'powinny trafić do szkół zgodnie ze swoją rejonizacją . A dlaczego w „1” będzie tyle klas pierwszych – Burmistrz zezwolił w zamian za etat dla żony …
   A gdzie On znajdzie posadę po skończonej kadencji – jeśli dotrwa do końca…przecież też jest nauczycielem…

 4. Najlepiej bedzie ta sprawe przedstawic pani Minister Edukacji niech przyjedzie do naszego Trzemeszna i niech sprawdzi co tu u nas sie wyprawia a zaproszenie napewno przyjmie i wtedy zrobic zebranie.

 5. Prawdziwy obraz rozpaczy p.Burmistrzu,jak ktoś to czyta z poza gminy to lecą ciarki co mamy za kierowanie i zarządzanie gminą,rozwalona komunalka poprzez nieudolne zarządzanie i wprowadzenie kapitału niemieckiego jako niby uzdrowiciela tak ja my Polacy -trzemesznianie nie potrafilibyśmy rządzić,niszczenie ludzi bo mają inne spojrzenie to trzeba było się z nimi rozstać ,oświata ponadgimnazjalna jak wygląda a na dodatek nie potrafi Pan zarządzać nawet przedszkolami.Zalać się wstydem jeżeli się go ma odrobinę ale ta fatalna nieudolność wywołuje tak negatywne skutki dla nas mieszkańców,tego już dość bo przekracza ludzką wyobrażnię.Dosyć tego udawania ciągłego że robię żle ,biorę na klatę,rozumiem, ciągłego blefowania i ubolewania nad sobą ,gdyby Pan tak działał w firmie prywatnej to byś gościu wy7leciał na zbity pysk po dwóch miesiącach takiego zarządzania a nie po 10 latach tego nieudacznictwa i spychania gminy wcale nie biednej finansowo i podatkowo,to wszystko jest trwonione.

 6. to co się wczoraj stało na auli…żenada i jeszcze pytanie kto was tu zaprosił.Śmiech..sami się zaprosiliśmy.Mamy takie prawo.I ta wredność Pana burmistrza WSTYD że taki człowiek jest głową naszej gminy.Kompromitacja na całej lini

 7. Pan Przewodniczący Peno mówi że Pan się kompromituje a Pan Burmistrzu to potwierdza.To jest niesłychane.I nikt nie musi nam dawać zgody na przyjście na sesję i będziemy przychodzić częściej podziwiać pąńskie wyczyny. Apeluję do wszystkich ludzi szczególnie młodych. Zacznijmy brać udział w życiu tej Gminy bo inaczej niczego nie zmienimy a wybory już za rok.Ten kraj, te miasta toczy rak wszystkowiedzących najlepiej włodarzy.Czas z tym skończyć. Pozdrawiam.

 8. Moze nie to miejsce na ten temat dotyczy dozynek w Niewolnie macieproblem z zaproszeniami gwiazd do Czerniejewa byli zaproszeni ZESPOL DUET CARO z checia przyjada wejdzccie na ich strone lub zapytajcie burmistrza Czerniejewa jak oni umieli zabawic publicznosc i nie sa tacy drodzy panie SOLTYSIE.Tylko podpowiadam naprawde warto.

 9. Dzień dobry,
  Panie i Panowie Radni-tylko jedno pytanie:
  co jeszcze musi zrobić (albo nie zrobić-jak w przypadku przedszkoli) Pan Burmistrz, żeby spadła Wam z oczu opaska i żebyście wreszcie przejrzeli i pomogli Biednemu Człowiekowi pozbyć się przygniatającego Go brzemienia odpowiedzialności.
  W interesie dzieci ,oświaty, całej gminy, a przede wszystkim samego Pana Burmistrza i Jego zdrowia.
  Wy, i tylko Wy, macie w ręku lekarstwo , które może uzdrowić i gminę i Pana Burmistrza.
  Nazywa się referendum…
  Nie udawajcie, że nie ma problemu-wyborcy przypomną Wam to chowanie głowy w piasek -już za rok…
  Odwagi!
  Pozdrawiam

  • A gdzie szanowny Pan Tomasz był w trakcie ostatnich wyborów ?
   Oczka się otworzyły po faktach ?
   Jacy wszyscy są teraz mądrzy . Paranoja !

   • Niestety działalność ,,Tomasza ” jak i ,,Macieja” sprowadza się tylko do krytyki władz, bo tak jest bezpiecznie i fajnie, bo to ,,się sprzeda”. Gdyby chcieli dobrze dla naszego miasta, to wystartowali by w wyborach przynajmniej na radnego o stanowisku burmistrza nie wspomnę.Mają pomysły na rozwój, ale widocznie strach przed odpowiedzialnością pewnie nie pozwala.

    • Panie Mieszkańcu,

     odpowiedzialność w polskiej polityce ? A może mi ją Pan zdefiniować, nakreślić formalne aspekty jak i czysto praktyczną stronę bo ja mam w tym temacie wyrobione zdanie ?

    • Czy zastanowiliście się nad kwestią migracji? Może tu urodzili się, uczyli, mieszkali, ale los sprawił, że są gdzie indziej.
     Mają prawo do zabierania głosu w sprawach dot. naszych problemów – to jest PRAWDZIWY PATRIOTYZM!!!!!!!!!

    • Dzień dobry .
     Dziś jestem milusińskim
     podobnym do KOBRY .
     Wolność , wolność mój koniczek
     dla mnie radość Tobie stryczek .
     Nie przebieram w słowach moich
     bo za mordy lubię doić .
     Oj wolności moja droga
     upierdzielić mogę wroga .
     Sama rozkosz bo przyznaje ,
     że złotem jest też – kapowanie .

     • Tu w Trzemesznie się pojawił,
      Tu Poezję Swą objawił.
      Autor „Ody do wolności”,
      (w podręcznikach już się mości).
      Wieszcz,Poeta ,słów Generał,
      (co i w składni trochę gmerał).
      Innych słowa komentuje,
      Jednych głaszcze ,innych kłuje.
      Swej satyry celnym ostrzem,
      Wnet rozprawi się z proboszczem…
      Ma do tego pełne prawo ,
      Choć rymuje dość kulawo…
      Niezbyt mocny w polskiej mowie,
      Terminował w Częstochowie.
      Stamtąd rymy zapożyczył,
      Zamiast ćwiczyć-ciągle byczył…

      Lecz nie kładźmy na Nim kreski !
      Może Ojciec nasz Niebieski,
      Ześle z nieba Mu natchnienie,
      Poszybują dzieła w cenie.
      Naród cały je pokocha
      Maciej, Tomasz, nawet Zocha.
      Nobla zyska wnet uznanie,
      I w Krakowie pomnik stanie.
      (Adam nieco opatrzony-
      zresztą pisał też androny)
      Król poezji oto nowy,
      Schylmy nisko nasze głowy.
      Jak Młynarski mistrz powiadał
      (i to wcale nie był kawał)
      „Bo na dobrym Panie rymie,
      wszystko się w poezji trzymie”

      O czym sługa Wasz DONOSI
      I o łaskę kornie prosi…

   • Do „anonima”
    Szanowny Panie- zgodnie ze swoimi przekonaniami, w dniu wyborów byłem wypełnić swój obywatelski obowiązek.
    Nie oddałem jednak głosu na Pana Burmistrza, ani Jego kontrkandydata-nic i nikt nie zmusi mnie do wyboru między dżumą a cholerą. Mój nieważny głos był formą sprzeciwu wobec obu kandydatów.

    Przy okazji odpowiem również Mieszkańcowi.
    Nie miałem , nie mam i nie zamierzam mieć ambicji politycznych i ubiegać się o jakiekolwiek stanowisko-czy to we władzach wykonawczych czy Radzie Miasta.
    Dlaczego wobec tego pozwalam sobie na komentowanie (a nie wyłącznie krytykowanie-zdarza mi się chwalić) decyzji i działań władz ?
    Odpowiedź jest prosta-bo ZALEŻY mi na dobru obywateli, miasta i gminy. Tylko tyle i aż tyle.
    Poza tym-czy ktoś widział drogowskaz , który idzie drogą , którą wskazuje …
    Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.

  • Panie Tomaszu,

   pan chyba przespał jedną sesję – już raz głosowano nad referendum – sprawa padła jednym głosem … Więc głowę w piasek schowała część radnych, a konkretniej zamiast poddać władzę osądowi, zakneblowała nam usta …

 10. Drodzy rodzice napiszcie kiedy i gdzie się spotykamy by omówić zaistniałą sytuację. Tak nie może być, że nasze dzieci są tak traktowane

 11. Trzeba było się zastanowic na kogo sie glosuje. Czesc tych rodzicow za pewne na niego głosowało. Zalecam skargę do wojewody to jedyne co pozostało bo użalanie się nic nie da.

 12. Szukacie winnego ? A kto do ciężkiej cholery głosował na Derezińskiego . To Wy kochani wyborcy ponosicie winę , nikt inny . Nie wycierajcie sobie twarzy Burmistrzem albo trzymajcie buźki zamknięte . Macie to co chcieliście .
  Zakończcie te bzdurne wpisy bo sami siebie ośmieszacie .

  • A jeśli ktoś nie głosował na tego burmistrza, albo przeprowadził się po wyborach? Miał jakiś wpływ na obecną sytuację? Zastanów się, co piszesz a nie z góry wrzucasz wszystkich do jednego worka.

 13. Kwiaty to przesada!Co w tym szczególnego,że budżet został wykonany? Tym bardziej jak czyta się na temat innych spraw to wygląda to żałośnie.

 14. Przy okazji tej decyzji oraz udzielonego absolutorium, warto przypomnieć inne działania obu tych panów, Świerkota i Derezinskiego. Pierwszy był kiedyś dyrektorem drugiego w zlikwidowanej przez obu szkole w Jastrzębowie. To miała być reforma systemu oświaty w naszej gminie… Zlikwidowano też za jednym zamachem szkołę w Zieleniu, Wymysłowie i Szydłowie. Wcześniej też szkołę w Niewolnie. Wszystko dla oszczędności… Obiecywano 600tys rocznie… No i dla dobra dzieci. I nas wszystkich… Dla oszczędności również zlikwidowano jeden zespól obsługi szkół, pod kierownictwem p. Świerkota, by zaraz powołać następny pod tym samym kierownikiem zmniejszając w tym celu poczekalnię przystanku autobusowego – gdzieś trzeba było ludzi upchnąć, a przerośnięty etatami UMiG już wtedy pękał w szwach. Wspaniały trick marketingowo-menadżerski. Podręcznikowy! Idealny do podręczników typu „Jak nigdy nie robić…”.
  Dziś wszyscy płacimy za tamtą decyzję. Burmistrz natomiast podobno rozpowiada, ze nie podjąłby dziś takiej decyzji! Najwięcej płacą rodzice tych dzieci i same te dzieci, które muszą być dowożone codziennie. Czas, pieniądze i dodatkowy stres dla tych najmłodszych. Ale płacimy za różne decyzje burmistrza wszyscy. Po ponad stu latach zamknięto szkołę zawodową, a ponad dwustuletnie liceum dogorywa. Zamknąć jeszcze czerwoną szkołę, zaorać. Pomieszać w przedszkolach. A potem już obaj panowie na emeryturki.
  Kto głosował na tego burmistrza już za pierwszym razem, a tym bardziej ponownie, sam o sobie świadectwo wystawił.

 15. Za ten nieład i brak decyzji burmistrz powinien odpowiedzieć fianansowo,nie powinno jemu się już wypłacać do końca kadencji wynagrodzenia to chociaż odrobinę by się naprawiło szkody finansowe wyrządzone gminie.Udawacz żałosny cały czas gra tylko na uczuciach a my się nato mieszkańcy nabieramy,to tragedia i wstyd że mamy takiego włodarza,trzeba było wybierać p.Piechowiaka,p.Gotowałę oni mieli wiedzę i jaja do decyzji i odwagi do działań,byli przede wszystkim w pracy i interesowali się na bieżąco sprawami.Gmina na zewnątrz była postrzegana pozytywnie a nie jak obecnie pośmiewisko.

  • Żadnych starych urzędników typu p.G i P.są siebie warci.Jeden po 60-ce i obaj maczali paluszki w Sapardzie. Tylko nowa siła bez układów może coś zmienić.Czas na zmianę .Czy Trzemeszno jest skazane na tych panów którzy od dziesięcioleci siedzą w urzędach.Moim zdaniem nie.Tym razem nie wybierajmy lepszego zła.

 16. „Oddział zamiejscowy” nie istniał wcześniej (nie ma go w obowiązującej uchwale o sieci przedszkoli i oddziałów przedszkolnych ani statucie, albo stosowna uchwała i zmiana w statucie zostały—-podjęte po dacie złożenia deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego przez rodziców), mimo to dziecko figuruje na liście przyjętych do przedszkola z adnotacją o przypisaniu do oddziału zlokalizowanego poza przedszkolem.

  Odwołanie od wyników rekrutacji – więcej TUTAJ (punkt 1). Rodzice mają na to tylko 7 dni od dnia opublikowania wyników rekrutacji (ogłoszenia listy przyjętych i nieprzyjętych). Najpierw rodzic powinien wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego (w tym przypadku – o wydanie uzasadnienia nieprzyjęcia dziecka do oddziału zlokalizowanego w siedzibie przedszkola). Komisja ma 5 dni na sporządzenie uzasadnienia. Po otrzymaniu uzasadnienia rodzice mogą wnieść do dyrektora publicznego przedszkola lub szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. Również w tym przypadku termin wniesienia odwołania to tylko 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
  W odwołaniu należy wskazać, że składając deklarację kontynuacji w przedszkolu, rodzic wyraził wolę dalszego uczestnictwa dziecka w wychowaniu przedszkolnym w tej konkretnej placówce, funkcjonującej w konkretnym budynku, w takiej lokalizacji, w jakiej przedszkole działało w momencie składania deklaracji. Niezgodnym z prawem jest przypisanie dziecka do oddziału w lokalizacji, która w danym momencie nie istnieje w sensie formalnym (nie jest wymieniona w uchwale o sieci placówek czy statucie) ani faktycznym (oddział dopiero ma być zorganizowany). Należy w odwołaniu wskazać żądanie pozostawienia dziecka w oddziale przedszkola w tym samym budynku.
  Dyrektor przedszkola lub szkoły ma obowiązek rozpatrzyć odwołanie rodzica w takim samym terminie – 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Jeśli nie rozstrzygnie go na korzyść rekrutowanego dziecka, rodzice mogą zaskarżyć decyzję do sądu administracyjnego.

 17. W koncu burmistrz zachował sie tak jak powinien to zrobic na samym początku, w koncu kto tu rzadzi on czy rodzice? A dla rodzicow przewrazliwionych kiedy dzieci maja sie oswoić z szkoła w 8 klasie? Za duzo ludzie panikujecie i sie wzajemnie nakrecacie a nie bedzie tak zle.

 18. A ja się cieszę ze Burmistrz podjął taką decyzję. Po trzech latach zmienię te mury chętnie na SP 2. Slyszalam dobre opinie o tej szkole i nauczycielach tam uczacych. Niestety o przedszkolu nie moge tego powiedziec. Ja i moje dziecko nie bylismy dobrze traktowani. Szczegolnie przez P Dyrektor. Myse ze nietorzy rodzice sie ze mna zgoda. Nie bede miala milych wspomnien z tym miejscem. Pozdrawiam.

 19. Jestem mama 6 latka i bardzo sie cieszę jeśli moje dziecko pójdzie do 0w SZkole za moich czasów tak było i było dobrZe. Nikomu krzywda sie nie stała. Dziecko sie usamodzielni będZie bardZiej odpowiedzialne .. prZestańcie robić z igły z widły.Mi bez różnicy czy będę Go zawozic do prZedszkola czy szkoły

 20. Strach ogarnia wszystkich w koło
  bo Maciusia wpis na nowo .
  Co go wzrusza co go męczy
  czyżby Urząd zaznał nędzy ?
  Maciuś-pisarz ściska zęby
  szuka wokół nowej mendy .
  Jest !
  Tam była , lecz uciekła
  bo Maciusia się wyrzekła .
  Szukać , szukać gdzieś być musi
  tylko nie płacz do mamusi .
  Może znajdziesz lecz uważaj
  i się przy niej nie obnażaj .
  Czas przemija .

  Stop !
  Chwileczkę !
  ,,Jesce cosik,, .
  Kto tej Władzy oddał GŁOSIK ?
  Czy to bajka czy demencja
  nie udawaj zatem mędrca .

  • Drogi Wieszczu,

   Trzymam tylko się swych racji
   To przez wady demokracji
   Ja mam swoje ręce czyste
   Choć widzą we mnie terrorystę
   I pod urnę ja nie chodzę
   Każdy wybór jest na szkodę
   Władza śmieje się z obywatela
   Bo ten łazi – ją wybiera
   Zamiast władzą się interesować, wrzuca kartkę – czas głosować !
   Po tym marne tego skutki bo kandydat jest marniutki !
   Choć obiecał wielkie zmiany
   To w praktyce stare mamy !

   😉

 21. Realisto,to co piszesz z pozoru możesz mieć rację,jednak uważam i sobie przypominam że przyczyną powstałej wówczas sytuacji z sapardem nie są absolutnie winni ci panowie tylko nienawiść i podłość Pani Danuty Bartz która uczyniła tyle złego do gminy-nienawiść ,ci ludzie działali na dobro gminy,byli w to uwikłani jeszcze inni szlachetni ludzie działający dla dobra NASZEJ GMINY.Proszę nie krzywdż ich bo to nie ludzkie ,to była inna klasa nie to co obecny burmistrz.Do sprawowania władzy burmistrza muszą być ludzie przygotowani i znający problem samorządu ,nie przypadkowi i populiści,muszą mieć wiedzę ,decyzyjność i odpowiedzialność a to co fundują nam obecni -Dereziński i Peno to rozpacz.Koniec .KropkaHipokryzja i skrajna nieodpowiedzialność

  • Oj byli bardzo szlachetni i bardzo przygotowani ci samorządowcy.
   Jeden pseudonim „5” a drugi inteligentny cynik którzy bardzo kochają władze siebie i pieniądze. Dosyć urzędniczych klakierów i pseudo samorządowców z zeszłej epoki. Wasz czas minął i nie wróci więcej. Spójrzcie w kalendarz mamy rok 2017. A co do niewinności, więzienia są pełne niewinnych ludzi i to jest ta klasa…… 😀😀he, he.😀. A jeszcze jedno masz bardzo dobrą pamięć panie. …….

   • Radzę uważać na słowa. Istnieje w tym kraju coś takiego jak zniesławienie. Mądrzy w gębie anonimowo a w oczy nikt nie przyjdzie i nie powie. I kto tu jest cynikiem?

 22. Niech czytelnik się głeboko zastanowi co wypisuje pomawiać oczerniać to największa podłość człowieka,jeżeli jesteś katolikiem to idż człowieku do spowiedzi św. i proś o przebaczenie!!!!!.

 23. Ale to już było i nie wróci więcej. ……..Słowa pożegnania,chcielibyście wrócić. Wasze niedoczekanie. Młodzież was nie chce koniec, kropka. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Dosyć urzędniczych układów. Zmiany dosięgną również Trzemeszna to kwestia czasu i to nie długiego. Pozdrawiam.

 24. Ale to już było lecz każdy może dostrzec gołym okiem,że nie było takiego dna w rządzeniu gminą,szacunek należy się każdemu niezależnie od wieku,ważne jest aby mieć wiedzę i umiejętność przedewszystkim doświadczenie nie zaś dyletanstwo uprawiane dzisiaj, młody jeszcze chyba jesteś że nie wiesz że właśnie te osoby działają publicznie i gdyby byli tymi jak ich szkalujesz to nie mieliby szans w nowych miejscach pracy,nikt by ich nie zatrudnił a fakty są inne,tylko w tym piekle trzemeszeńskim wszystkich opluwamy i się potem dziwimy że jest tak jak jest.Czas na opamiętanie i rozsądek również wśród młodych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj