Strona główna Na sygnale 6 interwencji straży pożarnej wskutek ulewnego deszczu!

6 interwencji straży pożarnej wskutek ulewnego deszczu!

1516
8

Informowaliśmy już Państwa rano o intensywnym opadzie deszczu, na skutek którego doszło do zawalenia się ściany budynku mieszkalnego. Oprócz tego, od samego świtu straż pożarna interweniowała jeszcze pięć razy. Wszystkie wezwania dotyczyły wypompowywania wody z zalanych obiektów oraz terenów posesji.

Jak informuje nas Wojciech Jurgoński z Ławek – spadło u niego dziś 35 litrów na metr kwadratowy! Dla porównania w maju, przy największych opadach tamtego miesiąca opady sięgały 15 – 18 l/m2.

W akcjach wypompowywania wody brały udział jednostki z OSP Trzemeszno, OSP Trzemżal oraz OSP Kruchowo. Interweniowały one w Trzemesznie, na ulicach Modrakowej, Prusa oraz Różanej jak i na stacji PKP. Dodatkowo jedna interwencja miała miejsce w Zieleniu, gdzie strażacy usuwali wodę z zalanego podwórka.

IMG_6383 IMG_6382 IMG_6381IMG_6380 IMG_6378

 

8 KOMENTARZE

  1. Dziwne to porównanie. W czerwcu były, są i zawsze będą większe opady niż w maju. Poza tym 35l to wcale nie tak dużo, poczekajcie do lipca :))

  2. Może pan strażak z Kruchowa zamiast siedzieć na wózku z zadowoloną miną wzioł się do pracy,skoro było tyle roboty.no chyba że tylko tyle potrafi.żałosny widok.

    • a co miał robić powiedz mi ? pompa włączona… wtedy trzeba było tylko czekać kiedy skonczy sie woda 😀 co miał złapać za wiaderko i wylewać ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here