Strona główna Kultura 50 medali, 25 nagród specjalnych dla Grzegorza Mądrego

50 medali, 25 nagród specjalnych dla Grzegorza Mądrego

1949
16

Trzemeszeński modelarz Grzegorz Mądry podsumował swój udział w tegorocznych zawodach. Jak już zdążył nas przyzwyczaić, odniósł kolejne, olbrzymie sukcesy. W tylko 14 konkursach zdobył 50 medali oraz 25 nagród specjalnych.

G. Mądry odwiedził Bytom, Wrocław, Inowrocław, Koszęcin, Koszalin, Olsztyn, Elbląg, Kielce, Chełmżę, Świdnicę, Łask, Poznań, Szczecin oraz Lubań. Prezentował tam modele samolotów, śmigłowców i pojazdów.

W tym roku na konkursach, obok modeli z ubiegłego roku, zaprezentowałem również nowe modele: AVRO Triplane, model samolotu z roku 1910, w skali 1:32 wykonany od podstaw, Zlin 42M w barwach Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu w skali 1:32, także wykonany od podstaw. Małą odskocznią od modeli lotniczych jest model samochodu Bentley 4.5L z 1930 roku w skali 1:12” – mówi nasz modelarz.

Cztery razy modele G. Mądrego zdobywały nagrody Grand Prix (najlepszy model całego konkursu).

Jak mówi p. Grzegorz, wyjazdy na konkursy to nie tylko modele – to również możliwość spotkania wielu ciekawych ludzi. Na każdym konkursie organizatorzy starają się przygotować dla modelarzy ciekawy program pobytu. Są liczne pogadanki o historii miejsc, wizyty w muzeach, na lotniskach, spotkania z weteranami.

W planach na następny rok i na długie zimowe wieczory modelarz ma model śmigłowca Mi 24 w barwach 56 Bazy Lotniczej w Latkowie oraz autobus Jelcz 021 – przegubowiec – zbudowany z kartonu.

16 KOMENTARZE

        • Zgadzam się w 100%. Jak mnie tata nauczył pisma technicznego to do dziś je pamiętam 😉 Mieć pasje i poświęcić jej się tak na serio i na całego to naprawdę godne podziwu. I to chyba głównie tego trzeba by było nauczyć te dzisiejsze dzieci, miłości do pasji.

  1. Dziękuję za miłe słowa.
    Prowadzenie zajęć z dziećmi to nie tylko dobre chęci, do tego potrzeba odpowiedniego przygotowania, pewnych uprawnień. Ja niestety takich nie posiadam.

  2. Pana bezdyskusyjnymi uprawnieniami są Pana medale, puchary, dyplomy. Pan ma wielkie uprawnienia , nie ma Pan tylko papierka z trzema literami Mgr.,a ile te 3 literki czasem znaczą to my wiemy.
    Dyrektorzy szkół powinni wszystko zrobić i poszukać sposobu jak Pana mistrza i artystę zatrudnić. Może są jakieś sposoby?

  3. Do prowadzenia zajęć w Domu Kultury nie potrzeba mgr przed nazwiskiem,aby pracować w szkole trzeba ukończyć studia pedagogiczne. Może pan dyrektor Mariusz Z.człowiek bardzo kreatywny wykorzysta pana zamiłowanie i talent.

  4. Mam przyjemność jeździć z Grzegorzem na konkursy modelarskie w ramach wspólnych wyjazdów organizowanych przez Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych. Z niezwykłą satysfakcją i przyjemnością jak bardzo jest oczekiwany i z szacunkiem przyjmowany przez modelarzy z całej Polski. Zawsze chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami.
    Grzegorz jest też sędzią modelarstwa redukcyjnego i często jest proszony o sędziowanie i przydzielane mu są najtrudniejsze dziedziny modelarstwa. Sam też opracował, na potrzeby Inowrocławskiego Konkursu, regulamin oceny modeli plastikowych, na którym wzorują się organizatorzy konkursów z innych miast.
    Od lat jest filarem Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych, a od tego roku został Prezesem Stowarzyszenia.
    Jest tez wielkim patriotą regionalnym, często przekazuje informacje aktualne i z historii Trzemeszna, a na jego kartach zgłoszenia zawsze jest napisane ISMR Trzemeszno.

  5. Studia pedagogiczne to nic nie mówiące świadectwo. To zwykła formalność.
    Pan Mądry swoją pracą daje nam świadectwo najwyższego kunsztu, pracowitości i pasji. Takich ludzi potrzeba do uczenia. Dać temu człowiekowi dzieciaków, to on ich odciongnie od głupich gier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj