Strona główna Na sygnale 1146 wyjazdów trzemeszeńskiej karetki w minionym roku

1146 wyjazdów trzemeszeńskiej karetki w minionym roku

4372
10

1146 wyjazdów w ubiegłym roku odnotowały załogi karetki pogotowia, stacjonującej przy ulicy Langiewicza w Trzemesznie.

Dane statystyczne uzyskaliśmy dzięki radnemu Rafałowi Nawrockiemu, który prosił o nie na obradach połączonych komisji Rady Miejskiej Trzemeszna.

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego stacjonuje w sumie 6 Zespołów Ratownictwa Medycznego, dysponowanych do wypadków i zachorowań. Trzemeszeńska karetka jest najmłodszą z nich, podstacja w naszym mieście powstała w 2014 roku.

Pozostałe zespoły znajdują się w Gnieźnie (trzy karetki) oraz w Witkowie i Kiszkowie.

Najwięcej interwencji odnotowują załogi z pierwszej stolicy polski, jednak ich wyjazdy są też zwykle krótsze, z uwagi na bliskość szpitala.

W minionym roku gnieźnieńskie karetki wyjeżdżały do zdarzeń w sumie 7094 razy. Zespół z Witkowa interweniował 1305 razy, a z Kiszkowa – 1226. Dane z roku 2021 są już nieco odmienne, wówczas trzemeszeńscy ratownicy mieli o dwa wyjazdy więcej niż ich koledzy i koleżanki z sąsiedniego Witkowa.

Warto zauważyć, że ZRM nie są przypisane do konkretnych gmin. I tak, zespół z Trzemeszna regularnie dysponowany jest m.in. na teren gminy Orchowo, a zespół z Witkowa – m.in. na teren Powidza i Niechanowa. Podobna sytuacja jest w podstacji w Kiszkowie, obsługującej powiat poznański.

W ubiegłym roku na 1146 wyjazdów trzemeszeńskiej karetki 763 dotyczyło naszego miasta lub gminy. W 129 przypadkach do mieszkańców Trzemeszna przyjeżdżały zespoły z sąsiednich miejscowości, najczęściej z uwagi na to, iż miejscowa karetka była w tym samym czasie na innym wyjeździe.

Zdarzały się również sytuacje, gdzie do nagłych zachorowań dysponowano strażaków OSP lub śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

10 KOMENTARZE

  1. fajne sformułowanie – dane uzyskaliśmy dzięki radnemu Rafałowi Nawrockiemu, ale ten Pan wykazuje się ogromną aktywnością jako radny- usiąść i płakać !!!!przez blisko 4 lata wykonywania mandatu radnego nie można dostrzec czegokolwiek aby podjął chociażby próbę i inicjatywę w ważnej kwestii gospodarczej gminy jaką trzeba byłoby pilnie rozwiązać, to straszne można rzec prawie statysta i pobieranie diet.Broń się człowieku przed takim radnym , jak takich mamy to nic dziwnego że jest jak jest w naszej gminie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj