Strona główna Różne Zwołanie komisji rozwiąże problem Jastrzębowa?

Zwołanie komisji rozwiąże problem Jastrzębowa?

3346
8

Od czterech lat co pewien czas wracamy do sprawy budynku socjalnego w Jastrzębowie. W 2018 r. radny Tadeusz Pawlak złożył interpelację, w której wskazywał na uciążliwości dla mieszkańców sołectwa spowodowane zachowaniem lokatorów budynku. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Temat wrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej. T. Pawlak przypomniał, że w czerwcu ub. roku odbyło się w Jastrzębowie spotkanie mieszkańców, na którym burmistrz obiecał rozwiązanie problemu. Jak stwierdził, padła wówczas deklaracja Krzysztofa Derezińskiego, iż w budżecie na 2022 r. znajdą się środki na wybudowanie nowych lokali socjalnych. Budynek miałby być wówczas sprzedany lub zamieniony na komunalny. Tak się nie stało. Radny określił działania burmistrzów w tej sprawie jako pozorowane ruchy.

Z takim stwierdzeniem nie zgodził się kategorycznie wiceburmistrz Dariusz Jankowski. Zauważył, że nie jest to problem do rozwiązania w krótkiej perspektywie. Jak poinformował, budynek nie jest już zasiedlany, obecnie znajdują się tam cztery wolne lokale. Przypomniał też radnym, że jako Rada Miejska nie podjęli żadnych decyzji finansowych, które by pomogły rozwiązać problem.

Przestrzegał też przed prostymi rozwiązaniami. Według wiceburmistrza budowanie np. kontenerów to przenoszenie problemu w inne miejsce, to tworzenie slumsów.

Głównym problemem jest w tym przypadku brak odpowiedniej liczby lokali. Na gminnej liście mieszkaniowej zapisane są 22 rodziny oczekujące na mieszkanie – informował radnych D. Jankowski. Zaproponował też, żeby przeprowadzić dyskusje na ten temat. Zgodził się tą propozycją przewodniczący Benedykt Nitka. Zasugerował zwołanie w tej sprawie spotkania w ramach komisji społecznej RM


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

8 KOMENTARZE

 1. I tyle są warte deklaracje lokalnych włodarzy. Co usłyszymy na kolejnej komisji? Że winny jest były kierownik od inwestycji, który nakłonił burmistrza do takiego kroku? Że radni nie uchwalili pieniędzy na budowę nowego budynku socjalnego? Że winny jest PiS? Te pogawędki nic nie wnoszą poza tym, że tworzą swego rodzaju iluzję „ciężkiej”, wręcz „katorżniczej” „pracy” urzędników i radnych.

 2. O tak, zwołać komisję. Mając w pamięci ostatnią w sprawie domu dziecka można przypuszczać, że nic nie załatwią. Ale będzie na co znowu popatrzeć 🙂

 3. „Przypomniał też radnym, że jako Rada Miejska nie podjęli żadnych decyzji finansowych, które by pomogły rozwiązać problem.” To opis reakcji wiceburmistrza z ostatniej sesji. Jakże odbiega on od deklaracji z lipca ubiegłego roku, które były opisywane na tym portalu
  http://trzemeszno24.info/dom-socjalny-w-jastrzebowie-do-likwidacji/ gdzie czyta się:
  „Przede wszystkim jednak burmistrz obiecał zwrócić się do Rady Miejskiej o zabezpieczenie w budżecie na przyszły rok środków finansowych na budowę mieszkań socjalnych.”
  To gdzie realizacja tej burmistrzowskiej obietnicy? W jaki sposób radni odnieśli się do propozycji burmistrza?

 4. Ja nie rozumiem,jak można pozwalać mieszkać takim ludziom,gdzie tylko chlaja i się […] na przeciwko jest plac zabaw i dzieci na to patrzą..Rodzice boją się latem wyjść na plac bo chodzą nachlani i wulgaryzmy tylko. Dlaczego takim ludziom się daje dach nad głową,na własne życzenie się tak stoczyli.
  Zakaz picia powinien tam być,a jak nie to pod most niech idą.
  Jest tyle rodzin ,kobiet z dziećmi, gdzie nie mają mieszkać ,bo np mąż bije i pije,a naszą gminę interesują jakieś patologię..
  Niech każdy przyjedzie i zobaczy co tam się dzieje..porażka…

 5. zwolac kilka komisji tak zeby za kazde spotkanie dietka za dojazd byla i inne dodatki pogadac poogladac i piniadz jest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj