Strona główna Na sygnale Zderzenie pociągu z ciężarówką

Zderzenie pociągu z ciężarówką

8554
10

Dzisiaj, krótko przed godziną 15, na przejeździe kolejowym w Wymysłowie doszło do wypadku. Pociąg Intercity relacji Jelenia Góra – Gdynia uderzył w w tył samochodu ciężarowego.

Na miejsce skierowano strażaków z Trzemeszna i Gniezna, pogotowie ratunkowe, policję oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał pomocnik maszynisty, uszkodzona została też lokomotywa. Mężczyzna został przebadany przez ratowników medycznych, nie wymagał hospitalizacji.

Jak poinformowała nas Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, kierujący samochodem ciężarowym wjechał na przejazd, gdy szlabany były otwarte, lecz z uwagi na duży ruch i korek na obu pasach ruchu, nie miał on miejsca do kontynuacji jazdy. „Gdy zatrzymał się na przejeździe, szlabany zaczęły się zamykać, a po chwili nadjechał pociąg” – mówi A. Osińska.

W wagonach podróżowało około pięciuset pasażerów, którzy pojechali w dalszą drogę podstawionym składem. W przejściu do wagonów pomogli im strażacy.

Droga krajowa nr 15 była początkowo całkowicie zablokowana.

10 KOMENTARZE

 1. Niemożliwe aby tak w krótkim czasie zorganizowano zastępczy skład? Jedynie mógłyć następny IC lub TLK jadący w tym samym kierunku.

  • Czytanie ze zrozumieniem się kłania „Gdy zatrzymał się na przejeździe, szlabany zaczęły się zamykać, a po chwili nadjechał pociąg” – mówi A. Osińska.

 2. Na szczęście w Niewolnie jest bezpiecznie.. Szlabany otwieraja się dopiero jak druznik w Mogilnie lub Gnieźnie zobaczy pociąg.

 3. Gmina Trzemeszno zajęła… 587 miejsce na 642 samorządy miejsko-wiejskie w rankingu Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich.
  Winny PiS czy autor rankingu?
  Jeśli PiS to dziwne bo gmina Września z burmistrzem nie PiS owym zajęła 14 miejsce w kraju.
  Jak przychodzi niezależna ocena widać w jak czarnej d..ie jest gmina prowadzona.
  Dyrektorek nie załatwi jakiegoś odpłatnego tytułu inwestor na medal, żeby przyćmić ten niewątpliwy „sukces”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj