Strona główna Sport i rekreacja Uczniowie LO ćwiczyli pływanie kajakami

Uczniowie LO ćwiczyli pływanie kajakami

2019
32

20 i 27 września członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami zorganizowali zajęcia nauki pływania kajakami po Jeziorze Popielewskim dla uczniów III klasy LO w Trzemesznie. Przeprowadzono instruktaż dotyczący pływania kajakiem, robienia zwrotów, pływania w przód i w tył oraz korzystania z kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych.

Po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy wzdłuż rozwiniętej linii brzegowej Jeziora Popielewskiego. Dopłynęliśmy do dawnego młyna wodnego w Zieleniu oraz przystani w „Magnolii”. Przy wspaniałej pogodzie, która towarzyszyła nam podczas pływania, w ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie poznawali piękno rodzimej przyrody oraz przekonali się, że uprawianie turystyki kajakowej jest alternatywną formą spędzania czasu wolnego dla młodzieży i dorosłych.

Na koniec młodzież wyszła z propozycją organizowania kolejnych spotkań, a być może szerszej współpracy pomiędzy ZSOiZ, OSiR i Stowarzyszeniem „Pod Żaglami”.

(spż)

32 KOMENTARZE

 1. Fajne zajęcia dzięki organizatorowi tj. Pani od wychowania fizycznego, instruktorom Stowarzyszenia pod żaglami i dyrekcji OSiR w Trzemesznie.

 2. …cieszę się ,że młodzieży umożliwia się poznanie różnych sportów w tym przypadku kajakarstwo.Gratulacje dla nauczycieli i organizatorów..Fajna spawa…!!

  • Pani Eleonoro szkoda ze Pani sie wypowiada TYLKO w temacie ktory mozna pochwalic czyzby zblizala sie kampania i trzeba zablysnac ?

   Pani tam napisze w tematach Odzyskiwania VAT, o glosowaniu nad Referendum dla Burmistrza i innych – a na kajakach było ZACNIE !

   • Do Janusza vat to ty masz w d…e glupku co cie tak vat interesuje a Burmistrz to piekna sprawa musze ci powtarzac ze Burmistrz to nasz wlodarz Trzemeszna nie musisz pytac pani Eleonory.

   • …Tobie,”Janisz” co by nie napisać ,to wnioskuję ,że i tak byłoby źle….A co do VAT-u …,jak zostaniesz wybrany na radnego to będziesz miał pole do popisu…będziesz rozliczać…..!!!!Widać ,że już się boisz i Ty sam myślisz ,aby wykosić konkurencję swoimi wpisami…raczej się nie mylę……Powodzenia życzę już teraz

   • …..widać ,że Ci co tylko szukają zadziora nie patrzą na miejsca.Te działania,to miejsce godne do opisywania pozytywnych odczuć, pochwał a nie polityki…a „Janusz” co robisz a właściwie co Ty dobrego uczyniłeś,czego broniłeś ,co wywalczyłeś …dla dobra wspólnego,jeśli już o to chodzi……..???

     • Do sprawiedliwy i dobrze ze komunalka zarzadza niemiec jak ten budynek wygladal z przed lat byscie sie wstydzili a teraz nikt o to nie dbal wchodzilo sie placic jak do obory.

     • …..oj,oj „sprawiedliwy” nudzisz już tą komunalką ……jeśli tak się interesowałeś TPK mogłeś działać, rzucać pomysły,podawać rozwiązania Radzie ale Ciebie w tedy nie było, ot cały szkopuł. Przynajmniej ja i inni radni próbowaliśmy i robiliśmy różne rozwiązania, które niestety nie powiodły się,bo bez znacznego kapitału,spełnienia wielu wymóg ,dzisiaj się już nie da !! Cała załoga ma pracę…czy chociaż pomyślałeś ,że ludzie zostaliby bez środków do życia lub na socjalu??? Czy do Twojego ciasnego umysłu dociera …co to żyć bez pracy…..no nie ,bo Ty masz dochody, może marne,ale zawsze….Zapomniałeś o wiatraczku…??

 3. Bardzo dobrze, że coś sie dzieje chłopaki z Stowarzyszenia Pod Żaglami robia duzo dobrego wszędzie jest ich pełno a to na żaglówkach czy na rajdach czy spływach – brac tylko z nich przykład i uczyc sie

 4. wreszcie ktoś coś powiedział madrego co Januisz zrobiół dobrego pytam się co??? to jest człowiek ze wszędzie go pełno a nic z tego nie wynika tam gdzie jest dobrze tam się przyklei…
  Zreszta z Stowarzyszeniu sa ososby które chcą robić dobre rzeczy ale sie im zatruwa zycie ale chlopaki trzymam za wami dzialajcie i te marne postacie odsuncie na bok bo znimi to tylko marazm i nic dobrego POWIDZENIA

  • Dla przypomnienia Pan wiceprezes stowarzyszenia był radnym powiatowym z ugrupowania PO, które to wspólnie z SLD przegłosowało uchwałę rozwiązania Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w naszym Trzemesznie. Oczywiście Pan dyrektor powie, że nie podniósł ręki i nie głosował za rozwiązaniem w/w szkół. Obserwując tą całą sytuację powiem,że mieliście wtedy większość w radzie powiatu i Pańskie zachowanie było czystą kalkulacją i wyrachowaniem np. głupio byłoby po głosowaniu spojrzeć ludziom w oczy, tym bardziej, że wcześniej było się dyrektorem. Gdyby miał Pan honor i przyzwoitość to powinien Pan wtedy wystąpić z ugrupowania, które podejmuje takie niekorzystne decyzje dla naszej społeczności. Ludzi się ocenia po ich działaniu i podjętych decyzjach a nie po robieniu sobie fotek, gdzie popadnie i lansowaniu się!

   • Po pierwsze – nie obrażajcie Pani Eleonory, bo na to nie zasługuje.
    Po drugie – „Janusz” który pisze i Janusz o którym pisze „janek dzbanek” i „zwykły nauczyciel” , to dwie rożne osoby.
    Po trzecie – „zwykły nauczyciel” to zwykła ściema, ponieważ nie zna faktów co do powstawania ZSOiZ i rozdzielenia Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie.
    Po czwarte – „zwykły nauczycielu” ta twoja zwykłość cię dobija, bo obrażanemu dyrektorowi do pięt nie sięgasz, wymyśl sobie jakieś zajęcie i zrób coś dobrego dla najbliższych.

 5. Szanowna Pani Eleonoro, chce mi Pani wmówić, że przebsiębiorstwo komunalne w Trzemesznie rozpadłoby się i ludzie straciliby pracę gdyby nie Remondis ? Bo tak odczytuje Pani wspis, Remondis albo śmierć firmy, która zaopatruje gminę w produkt pierwszej potrzeby czyli wodę ? Jakie to inne rozwiązania Pani proponowała, chętnie poczytam konkretów ?

  Po za tym to chyba radni powinni tłumaczyć się przed obywatelami z działań, a nie obywatele z ich braku przed byłą radną ?

  Co do życia w Polsce z socjalu, Aqua et panis est vita canis … Co sobie Pani przełoży …

  • …wspomniałam już wcześniej ,że to nie miejsce na politykę ale w skrócie odpowiem jak już,Panie „Macieju”,…w punktach m.in:
   1. próba przekształcenia w 100% spółkę TPK -protesty załogi ,w efekcie wszyscy pozostali,brak środków na zakup sprzętu
   2.- rozdzielenie TPK od ADM , bo były zadłużenia , nic nie dało
   3.- przyłączenie ADM do TPK -dalej niska ściągalność
   4. -utworzenie zakładu budżetowego,który bez dużych środków finansowych na wyposażenie w sprzęt ,nie przetrwałby ,tym bardziej ,że nie mógłby startować do przetargów
   5.- jak po grudzie spółka 60%:40%-zagraniczny udziałowiec – z bagażem ponad 50 osób -z pakietem socjalnym.
   Spółka Remondis Aqua Trzemeszno sp.z.o.o ..i ,co też nie dobrze więc ,jak …są od tego osoby , które muszą pilnować interesu naszej gminy.

  • ….akurat nie!!!..a inne duże zakłady również(z wyjątkiem jednego – „Cembrit”) dzięki,któremu dzieciaki miały radość…jak już „Pytający” chce wiedzieć.
   Dodam ,że ten kto dzisiaj chce coś zrobić dla innych zazwyczaj poszukuje sponsora i robią to NGO.Pozdrawiam i życzę podjęcia się czegokolwiek bez środków finansowych, oby się udało.

   • Pani Mądra proszę aby pani teraz się nie wymądrzała,był odpowiedni czas aby myśleć i podejmować rozsądne decyzje.Pani była tydzień oglądać oczyszczalnię w niemczech(darmowa wycieczka)to też nieprawda.

 6. Wszyscy pozostali na okres 5 lat, Remondis np: w Szczecinie z załogi ponad 100 osób pozostawił po upływie tego czasu 4 osoby. Nasza gmina ma sporo pieniędzy np: odzyskiwała Vat przez pośrednika i dubluje etaty. Teraz także dofinansowuje Remondis, dając „dymać” się na podatku i remontując infrastrukturę, więc środki są i były kwestia zarządzania. Zadłużenia były bo samorządy kreatywną księgowością upychały swoje długi w komunalki żeby w ryzach trzymać swoje budżety, oczywiście te samorządy które nie myślały w perspektywie tylko na tu i teraz.

  Czytała Pani umowę przejęcia przed głosowaniem ??

 7. To ja się może dla odmiany wypowiem W TEMACIE: świetna inicjatywa! Młodzi ludzie poznali kolejną, dla niektórych pewnie nową, dyscyplinę sportu, a także ciekawy sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Samemu trudno byłoby nauczyć się pływać kajakiem. Kto wie, gdzie i kiedy taka umiejętność może się przydać 🙂 popieram, oby więcej takich inwestycji w młodych ludzi!

 8. Eleonora dostała parcie do władzy czyżby miano coś sprzedać zaczyna być aktywna należy ją obserwować by nie szczelila gafe i nie przeczytała do końca może KCA sprzedać Trzemeszno można się spodziewać wszystkiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj