Strona główna Kultura Harcerze na trzemeszeńskich placach

Harcerze na trzemeszeńskich placach

1282
13

„Trzemeszno – miasto 6 placów”. Pod takim hasłem odbył się dzisiaj harcerski zwiad na terenie naszego miasta. Rozpoczął się na placu Kosmowskiego, gdzie drużyny zuchów i harcerzy otrzymały odpowiednie zadania. Następnie udały się na poszczególne place i skwery, aby szukać odpowiedzi na zadane pytania.

Ich tematyka była bardzo różna – od biografii patronów do rodzajów roślinności, a nawet liczby ławek. Żeby na nie odpowiedzieć należało zapoznać się dokładnie z terenem. Drużyny mogły posiłkować się informacjami od napotkanych mieszkańców. Tytułowe 6 placów to pl. Kosmowskiego, pl. Kilińskiego, pl. Powstańców, pl. św. Wojciecha, skwer H. Cegielskiego oraz skwer św. Jana Pawła II.

Zakończenie nastąpiło na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, gdzie uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy ukończenia zwiadu, a także słodki poczęstunek. Organizatorem był Hufiec Trzemeszno.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

13 KOMENTARZE

 1. Pięknym druhenkom mówię : Czuwaj! Widzę, że do kadry zawitała wreszcie młodość. Czuwaj!
  Dzieci chwalę za odejście od monitorów, tabletów, komórek i innych cudów techniki.

 2. Te nowe młode druhenki chcą sobie plusów u Nowej Pani Dyrektor nałapać. Nic w tym kraju nie ma bezinteresownie smutna, ale prawda:-(

 3. Straszny obraz Trzemesznian, wyłania się z Twojego komentarza, zrób coś też, te uśmiechnięte buzie dzieciaków są bezcenne , a Trzemesznianie tacy nie są, fajny pomysł
  i radosna realizacja.

 4. Dzieci były zachwycone, sam kiedyś byłem harcerzem, aktywnym. Nikt kto nie był chyba nie zrozumie klimatu. Zazdroszczę, i podziwiam w tych czasach znaleźć czas. To, kto i z jakich pobudek, to prywatna sprawa. idea jest jedna. Dziękuję w imieniu swoim i mojego syna.

 5. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Zawsze będę popierać tego typu inicjatywy, które pozwalają młodym ludziom na poznanie ciekawych form spędzania czasu, poszerzenia horyzontów, poznania okolicy, poznania innych, poznania siebie. Aż żałuję, że nie byłam harcerką…

 6. Na tym polega praca nauczycieli i druhenek, aby łapać plusy u dyrekcji. Plusy te to dobra praca z naszymi dziećmi. Dobra praca to dobre wyniki w nauczaniu.. Przykład pracy druhenkom daje Nowa pani dyrektor. To rzadko tak jest.

 7. Wszystkim Nauczycielom z całej Gminy zdrowia i pogodnych dni oraz pozostawienia szkół tak jak są teraz życzy wdzięczna grupa rodziców ze szkoły nr.1

 8. Dołanczam się do tych pięknych życzeń. Lubię nauczycieli i nie chciałbym uczyć swoich dzieci, a co tu mówić o cudzych. Szacunek wielki nie tylko w ten świąteczny dzień. Też należałem i moje dzieci też uczą się w jedynce. Jeszcze raz szacun! Do wszystkich uczących w Trzemesznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj