Strona główna Różne 29. finał WOŚP w zmienionej formule

29. finał WOŚP w zmienionej formule

3769
49

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, formuła styczniowego – 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – uległa zmianie.

Trzemeszeński Ośrodek Sportu i Rekreacji, wraz z miejscowym sztabem ZHP, zorganizowali akcję online.

Wszystkie osoby, chętne wziąć udział w zbiórce, mogą tego dokonać wpłacając dowolną kwotę do „eSkarbonki” lub biorąc udział w licytacji na Facebooku (wystawiając lub kupując dowolny przedmiot).

W tym roku WOŚP zbiera środki na  zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Link do trzemeszeńskiej eSkarbonki: |TUTAJ|

Link do grupy na Facebooku: |TUTAJ|

W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału!

49 KOMENTARZE

 1. Panie Owsiak ale Woodstok to już odbędzię się normalnie, prawda? Bo trudno taplać się w błocie i uprawiać rozpustę online. Wierzymy w pana.

  • ale po co lozka ile wolnych lozek na stadionie narodowym pustych zeby wladza mogla doic wiecej ?? na narodowym za lozko wolne 700 zl nfz placi a w szpitalach 100 , sprzatanie narodowego 1,5 mln za mc a szpitala 50 tys to kto na tym zarabia ?? Rodzina na swoim sie pan obudzisz w 20121 roku jak inflacja poszybuje i za chlebek zaplacisz 2x tyle to dopiero ci lampka sie zapali w glowie ale bedzie juz za pozno
   Ekonomia jest niestety BEZLITOSNA a piniadze z gumy nie sa

   • To pieniądze obywateli wiec wszyscy jesteśmy WOŚP, wszyscy finansujemy sprzęt łóżka szpitalne i tak dalej. Nie tylko WOŚP pod patronem jednej osoby. Jeśli społeczeństwu to się podoba ze państwo o nich nie dba nie zapewnia podstawowych badań w kierunku profilaktyki, choć płaca całe życie składki zdrowotne. Podoba się ze czekają na wizytę po kilka miesięcy czy lat i sponsorują potrzebny sprzęt szpitalny, to chyba wszystko wporzadku. Fundujmy sprzęt szpitalny fundujmy samochody rządowi loty dosadne życie a sami sfrustrowani przed monitorem wylewajmy na nich pomyje i wrzucajmy na WOŚP.

  • a ojciec dyrektor tyle by dobrego zrobil z tych pieniedzy a wy tu na niego mokra szmata bluzniercy kto ile ma niech na radio przelewa i nie pyta na co

 2. Oj Polacy to dziwny naród. Jak ktoś robi coś dobrego to wiadro pomyj trzeba na niego wylewać zwłaszcza jak nie myśli tak jak jedynie słuszną partia małego sfrustrowanego, zgorzkniałego właściciela kota. Przecież nikt nikogo nie zmusza do wpłacania.

  • Bo widzisz panie ładny. Gdyby w roku 1993 hipis, anarchista i syn milicjanta wysłał wolontariuszy by zbierali na jego rozrywki i organizację przystanku to mało kto zechciałby finansować jego zachcianki. Natomiast pomoc ludziom a zwłaszcza dzieciom jest już czymś szlachetnym i mało kto odmówi. Zresztą ten argument – pomoc dzieciom- jest bardzo często wykorzystywany przez polityków a także naszych radnych, którzy w trosce o bezpieczenstwo dzieci chcą przeforsować swoje pomysły, często bezsensowne i nie mające tak naprawdę nic wspólnego z bezpieczeństwem. I niestety bardzo często im się to udaje, gdyż jest to argument bardzo emocjonalny, któremu trudno jest się sprzeciwić. I niestety i ty i inni musicie jeszcze dojrzeć by zobaczyć, że nie wszystko złoto co się świeci.

   • Dokładnie tak. Ludzie ślepo wierzą, ze słysząc hasło „pomoc dzieciom”, rzeczywiście tylko o to chodzi. Nie są w stanie dojrzeć drugiego dna. Z góry zakładają ze jeśli ktoś ma inne zdanie niż oni, to zazdrości itd. Średniowieczne myślenie, a przekonanie ze jesteśmy tolerancyjni…. Nie ma na to szans.

  • Polscy to dziwny naród. Jak ktoś ma inne zdanie od Pawła i większa wiedzę, to Paweł już tego nie rozumie. Wiec Paweł się obraza.

 3. Do dojrzałego anonima. Widzisz mając już ponad 50 lat jestem całkiem dojrzałym facetem. Nie wiem co ma wspólnego działalność z tym kim byli rodzice i co robili. To właśnie metodą małego dyktatorka i zbawcy Polski. Jak jesteś z nami to możesz mieć różną przeszłość a jak nie z nami to zdrajca itp. Załóż fundację i też zbieraj to zobaczysz jak jest i co ludzie zaczną mówić. Jak jesteś dojrzały to pamiętasz Jarocin i co mówiono ale mieszkańcy Jarocina wspominają ten czas z uśmiechem i wielu żałuję że nie ma już tej kolorowej młodzieży.

  • A ja ci 50 latku powiem tak. Nie zrzucaj winy na PiS. Małego dyktatora i jemu podobnym. W Polsce syf, rujnowanie służby zdrowia, oświaty, gospodarki, zaczęło się nie 5 lat temu, nie odkąd PiS rządzi. Ogłupianie i tworzenie niezdolnego do myślenia, średnio inteligentnego społeczeństwa, zaczęło się znacznie wcześniej. Bo przecież skoro jesteś ty, twój brat, twój sąsiad, twój szef, wujek z Rzeszowa i wszyscy inni tacy mądrzy, to dlaczego nie znacie podstaw ekonomii i daliście się kupić za łapówkę? Polskę rujnowały wcześniejsze rządy, a PiS to wszystko dobije. Trzeba być niezwykłym ignorantem wiedzy i logiki, żeby za swoje decyzje obwiniać PiS. Wiem, po to człowiek stworzył Boga, by mógł siebie usprawiedliwiać. Dziś Boga zastępuje pan PiSem. PiS to wybor Polaków. Tych Polaków, którzy wyedukowali się w czasach PRL, latach 90, 20 wieku. Ktoś religie do szkół wprowadził, i to nie był PiS. Ktoś służbę zdrowia zrujnował. I tego nie rozpoczął PiS.

   • A to przez 5 lat nic naprawić się nie dało? Jak tak myślisz to by znaczyło że jak w zakładzie pracy maszyna ma usterkę to mechanik ją jeszcze bardziej popsuje!!! A chyba tak nie jest!!! Jeśli pamiętasz jakie były wyniki wyborów to wiesz że więcej ludzi zagłosowało na inne partie niż na PiS tylko metoda dobra dała im większość. Ja znam zasady ekonomii i nie mam z tym problemu i nigdy bym na PiS i podobnych nie zagłosował. Myślę że w dawnych czasach ludzie byli lepiej wykształceni niż dziś. Nie każdy pchał się na byle studia żeby mieć trzy literki przed nazwiskiem a nie wiedzieć podstawowych rzeczy. Ślusarz był ślusarzem, mechanik mechanikiem a nie jak dziś nie wiadomo kim.

    • Spróbuj naprawić coś, co przez ponad 20 lat było niszczone. Edukacja, służba zdrowia np. Nie da się tego naprawić w 5 lat. To długofalowy proces. Nie porównuj spraw społecznych, socjologicznych, politycznych, do wizyty u mechanika. Skończyłem z panem rozmowę, ponieważ twoja wiedza jest niewystarczająca, aby rozmawiać z panem merytorycznie. Jest pan idealnym przykładem tego, ze oświata upadła lata temu. Nie 5 lat temu.

     • Proszę Pana pisze się z dużej litery bo tak się uczyłem.. Mówi Pan jak PiS że potrzebują jeszcze wiele czasu być przy korycie żeby coś naprawić. To zrozumiałe działanie żeby jeszcze więcej nagrabić do siebie. W Pana wpisach nie wyczytałem żadnych merytorycznych argumentów to nie wiem jaką wiedzą się Pan szczyci? Ja i jeszcze ponad 8 ml. Polaków nie widzimy żadnych reform poza rozdawnictwem nie swoich pieniędzy.

     • Jak już chcesz kogoś poprawiać… Pisze się z WIELKIEJ LITERY. Odnośnie reszty wypowiedzi… szkoda czasu komentować.

     • To oddaj 500+ w imię protestu. Namów tez innych aby to zrobili. Idźcie pod sejm i krzyczcie „nie chcemy rozdawnictwa”, „Brajan i Dzesika zwracają 500+”, i rząd odchodzi. Brak chętnych????? Nikt z rodzinki Pawełka nie pobiera???? Nikt nie korzysta z rozdawnictwa???? Aaaa bo sobie dają więcej, to ja jestem czysty. Aaaaa bo ci kradną wiecej niż tamci. To ci są złodziejami. Pawełku, ty nie tylko się nie uczyłeś języka polskiego, ale ty się w ogóle niewiele uczyłeś.

     • Szkoda czasu komentować jak nie ma się argumentów tylko czystą propagandę. Wiesz ja od skończenia szkoły zawsze pracowałem i pracuję a to oznacza że płacę podatki już od ponad 30 lat!!!! Według mnie mam prawo do korzystania z tych pieniędzy i jeszcze jedno nikt z najbliższej mojej rodziny nie korzysta z tych programów. Bardzo się cieszę że Ty się uczyłeś języka polskiego.

  • Pamietam. Jarocin to były czasy. Nie wyglądaliśmy jak 100 milionów monet, bez smartfonów, ale mieliśmy w głowie poukładane. Szacunek, kulturę wpojone. Dziś gowniarz do szkoły z nożem pójdzie i gnębi słabszych. Kiedyś do było nie do pomyślenia…

    • Co racja to racja. Nie mówię ze bicie jest dobre. Ale kiedyś była dyscyplina bez bicia nawet. Rodzice pracowali oboje my musieliśmy się sobą nawzajem opiekować zrobić jedzenie (ugotować je, tak, mieliśmy kontakt z gotującą się woda), posprzątać, odrobić lekcje i po wieczorynce iść siusiu paciorek zmówić i spać. Bez dyskusji, bo w domu musiała być cisza, żeby rodzice mogli odpocząć przed następnym dniem pracy. Dziś dzieciaki głównie to się bawią. Ciężko mówić o jakichkolwiek priorytetach. Prawie każdy może ukończyć studia. Przez co mamy masę osób wykształconych, ale niekoniecznie już kompetentnych mgr-ów. Dziś mgr nie jest zarezerwowany dla wybitnych uczniów. Może go zrobić praktycznie każdy. Jeśli rodzice są mądrzy, to i dziecko będzie mądrze wychowywane. Takie zachowanie dziecka mówi nam o tym, ze rodzice popełnili masę błędów wychowawczych, a być może nie powinni nigdy byli się skusić na potomstwo. Wizyty u psychologa na pewno byłyby w takim przypadku wskazane. Nie każdy jest człowiekiem mądrym, świadomym tego, jakie błędy popełnia.
     Pozdrawiam

    • Dziś mamy efekty wychowania. Boimy się muzułmanów bo niszczą zabijają. A tymczasem nie szanujemy budynków kościołów obrzucamy je jajkami i jeszcze nam przy tym biją brawa. Kim się staliśmy? Głupcami jakiś od czasów Australopitka nie było. Od lat człowiek nic nowego, przydatnego nie wynalazł….

    • Jak rodzic ma kompleksy to i potomstwo zjeb…. ane będzie. Proste jak dwa plus dwa. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

 4. Tadek przeczytaj uważnie moje wpisy. Napisałem że jak ktoś nie chce to nie musi dawać i zaglądać do portfeli tych co dają. Ja nie mówię na co masz dawać i nie krytykuję tych którzy wspierają coś na co ja bym nie dał bo to nie moja sprawa. Pozdrawiam

   • No widzisz geniuszu ale zrozumiałeś chociaż częściowo o co Pawłowi chodzi. On nikogo nie obraża tylko przedstawił swoje zdanie i ma prawo dawać na WOŚP bo to jego pieniądze i go nie interesuje kim byli rodzice Owsiaka i nie interesuje go kim są lub byli wasi rodzice i na co Wy dajecie.

    • Pawełek poucza a sam wymaga nauki. Nikt tutaj Pawełka nie obraza a jedynie przedstawia inne zdanie niż to które ma Pawełek. A stwierdzenie ze Pawełek jest niskich lotów intelektualnych to tez nie jest obrażanie go. To tak jakby się obrazić ze ktoś powie na mnie brunet a całe życie chciałem być blondynem. Tez się mam obrażać jak Pawełek? Bo rzeczywistość jest inna a żyje w błędzie ze jestem blondynem póki ktoś mnie nie nazwie brunetem? Wiele osób żyje w przekonaniu ze jest mądra, a tak nie jest.

     • A co to jest jak nie obrażanie? Jeśli piszesz że ktoś jest niskich lotów intelektualnych a go nie znasz to Ty się ośmieszasz a nie on. Odpowiedział Wam na temat wielkich i dużych liter. I nikt nie ma odwagi napisać przepraszam.

   • Poczytaj co mówię językoznawcy np. prof. Miodek i wielu innych na temat wielkiej i dużej litery a później kogoś obrażaj.

    • Nie ma dużej litery. Piszemy coś od wielkiej litery. Ro jest zasada wpojona od lat. Nieuk poucza innych jak pisać a sam nie potrafi.

     • Zenek poczytaj co piszą specjaliści od języka polskiego to głupot nie będziesz pisał i obrażał innych. Pozdrawiam

  • Tak. Każdy emeryt to wyborca pisu. Jest to tak samo prawdziwe jak to, ze każdy z długim nosem ma długiego f*uta.
   Dedukcja na poziomie … no właśnie, mechanika.

   • o ty cwaniaczku – a patrzyles i analizowales wyniki wyborow prezydenckich w kozim miescie ? bo ja juz w tym miescie nie mieszkam i dedukcje oparlem na wynikach a kto tyle glosow natrzepal Anżejowi ? ty sam zacznij myslec i wylacz TVPis

   • A ktoś napisał że każdy emeryt to wyborca PiSu? Ja znam wielu którzy głosowali nie na nich. To Twoja dedukcja na poziomie nie napiszę jakim.

    • Skoro szef firmy pisze ze trzeba podziękować emerytom za rządy PiS (czytam w domyśle), to raczej tak sądzi. Nie każdy emeryt to pisowiec. Wiec przestańcie siać durna tezę ze im starszy tym większy wyborca pisu.

  • Czepiaj się katolików a nie emerytów. Co emeryci maja wspólnego z PiS? Katole to nierozumne ludzie i ich rozliczaj i obrazaj

 5. Do wszystkich hejtujących WOŚP!
  Obyście nie musieli zmienić zdania dopiero jak obok łóżka szpitalnego w którym leży wasze dziecko, zobaczycie urządzenia z serduszkiem WOŚP (czyli zakupione z pieniędzy WOŚP). Niestety ja miałem tą okazję. Ten sprzęt ratuje życie. Ludzie zauważają niektóre rzeczy dopiero jak ich bezpośrednio dotkną. Po za tym poczytajcie na jakich zasadach działają takie organizacje, wtedy porównajcie WOŚP i fundacje z innych krajów.

  • A od kiedy szersze spojrzenie na fundacje jest hejtem? Każdy negatywny aspekt to hejt? Jeśli ktoś nie ma ręki i powiem, ze jest inwalida, to to jest hejt? Bo wyzywam od inwalidy?
   Ludziska wy macie problem z dyskusja i myśleniem. Każdy jak stoi może mieć inne zdanie na ten temat. Każdy jak stoi może mieć większa wiedzę na ten temat. Może wypowiedzieć negatywne jak i pozytywne strony. A jeśli ktoś tego nie zrozumie to użyje prostego słówka „hejt”. Poziom koziego miasta sięga zenitu. To już nawet nie jest śmieszne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj