Strona główna Różne Rekultywacja budzi wątpliwości

Rekultywacja budzi wątpliwości

3418
15

Trwa rekultywacja nieczynnego już składowiska odpadów w Świętem. Ciężarówki zwożą materiał, który ma być wykorzystany jako warstwa rekultywacyjna. Na koniec wszystko zostanie pokryte humusem, a następnie zasadzona będzie roślinność.

O przebiegu prac pisaliśmy na początku maja, |TUTAJ|.  Wówczas to prezes spółki Remondis Aqua Trzemeszno Krzysztof Tomczak zapewniał, że wszystko przebiega zgodnie z decyzją Marszałka Województwa.

Informacje prezesa nie przekonują jednak radnych. Na ostatniej sesji rada wystosowała w tej sprawie apel do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Radni apelują o przeprowadzenie w trybie pilnym kontroli procesu rekultywacji.

Ich wątpliwości budzi przede wszystkim rodzaj zwożonych tam odpadów tym bardziej, iż ciężarówki kursują tam o różnych porach dnia i nocy.

Jaki będzie odzew ze strony WIOŚ – nie wiadomo. Do sprawy na pewno wrócimy.

15 KOMENTARZE

  1. Brawo tylko szkoda że dopiero teraz jak wszystko z azbestu zostało głęboko pokryte.
    A Pani co już nie pracuje w urzędzie co zajmowała się takimi rzeczami już nie pracuje

  2. Teraz się obudziliście? Wy wszyscy za to odpowiedzialni. Tyle było prób dotarcia do waszych pustych głów ale wy wiedzieliście swoje. Obudzicie się z ręką w nocniku.

  3. No niemiec robi kapuchę,ale zatruwa nasza ziemie i wody gruntowe i oddziaływuje na środowisko negatywnie oj polaczki jakie wy głupie …
    teraz piszecie czy myślicie , że Rekultywacja budzi wątpliwości… a ja sobie myślę ze wasze myślenie budzi wątpliwości Wybraliście takiego burmistrza, który podejmuje takie decyzje takich radnych wybieracie więc macie troszkę mi was szkoda ale jak to kiedyś klasyk powiedział mądrzy ludzie mieszkają w innym mieście …

  4. To jak z Lodzi przywoza do nas a my placimy gruba kase do Lulkowa smieszne przeciez podobno nasze wysypisko jest czynne do 2020 roku no to wala ile wlezie radni obudzcie sie jak burmistrz i zastepca nic nie widza a niemiec robi co chce oj Trzemeszno Trzemeszno.

  5. Panie Nitka ,beznadziejny ,jałowy i tylko dużo gadający bez pokrycia haseł,bez konkretów,weż się człowieku za działanie pomimo że p.Prezes remondisu to pewnie kumpel ? uzgodnileś juz wszystko z burmistrzem tak aby gadać pod publikę ale nie urazić ? Chyba Ciebie już ludzie rozszyfrowali ?Oj komiczna ta nasza rada, beznadzieja i niemoc panująca

  6. Mam pytanie kiedy ze zawodowki zniknie ten Grzyb i Kopaczka juz jest po wyborach nie potrzeba nam upiekszenia miasta lepiej w tym miejscu zrobic rondo bo az sie klania ta czesc miasta do przerobki .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here