Strona główna Sport i rekreacja Problemy „Zjednoczonych” wciąż nierozwiązane

Problemy „Zjednoczonych” wciąż nierozwiązane

5907
27

W listopadzie ubiegłego roku odbyło się walne zebranie klubu „Zjednoczeni” Trzemeszno, na którym zarząd postanowił podać się do dymisji. Powodem były zbyt szczupłe środki zaplanowane w projekcie tegorocznego budżetu na sport ligowy.

Jak już pisaliśmy |TUTAJ|, do ostatecznych decyzji wówczas nie doszło za sprawą obecnych na sali samorządowców. Obiecali oni członkom klubu podjęcie rozmów z burmistrzem (był wówczas nieobecny) w sprawie zwiększenia środków na funkcjonowanie sportu ligowego. W tej sytuacji postanowiono przerwać zebranie do 13 stycznia.

Jak się wczoraj okazało, nic od tego czasu się nie zmieniło. Obecni na sali radni Benedykt Nitka, Grzegorz Koperski, Piotr Lewandowski oraz burmistrz Krzysztof Dereziński nie mieli żadnych dobrych informacji. Projekt budżetu pozostał bez zmian. Wszyscy zgromadzeni – zarówno samorządowcy, jak i przedstawiciele klubu – zgodnie twierdzili, że należy ratować zespół i nie wycofywać go z rozgrywek.

Padło przy tym wiele ciepłych słów o przeszłości, tradycji i zasługach „Zjednoczonych” dla trzemeszeńskiego sportu.

Na konkretne zapisy w budżecie, z których można by wygospodarować brakujące środki, wskazywał były prezes „Zjednoczonych” Sławomir Peno.

Burmistrz zadeklarował, że raz jeszcze przeanalizuje wspomniane zapisy. Ponownie postanowiono przerwać zebranie do czasu podjęcia konkretnych decyzji budżetowych przez władze gminy.

27 KOMENTARZE

   • Dla WCburmistrza 34 tysiące to „żadne pieniądze.” Poza tym jak pan burmistrz dogada się z ciocią – to pewnie będzie można przesunąć środki z funduszu solidarnościowego. Co z Tym panem z ROPS Panie burmistrz? Zorientował się jak gmina niepełnosprawnych dyma?Chyba przydałoby się gminie to co Murowanej goślinie.

 1. Paranoja! Tyle lat było !
  Tyle prywatnych firm chciało się dołożyć to Pan Nauczyciel odmówił , nawet na głupie koszulki nie chciał. Nie mówiąc już o potrzebnych środkach .
  Patola . Tak to jest jak za sport bierze się osoba, która nie ma zielonego pojęcia 👿👿

  • No i co? Ktoś za to odpowiada? Ludzie narzekają, ale kiedy przychodzi do podjęcia decyzji o zmianie to większość popiera ten stan. Głosujcie dalej na ten duet. Głosujcie. Śmiejecie się z wyborców PiS czy PO, że to wyznawcy. A kim są ci, którzy głosują na ten duet? Nie są wyznawcami?

 2. zrobili chlapaka prezesem bo wiedzieli ze idzie koniec – nikt takiej fuchy nie oddaje za darmo ten teraz chodzi jak padna zjednoczeni to na niego bedzie nie podolal eee to stary numer jest

  a ten pan po lewo to wyglada na bardzo zlego

 3. Burmistrz,co on wypatruje w tej komórce,tak nie wystarczy założyć szalik ,to wstyd dla takiego włodarza i tak samo p.Nitki aby w takim budżecie gminy gdzie jesteśmy w dochodach na niezłej pozycji nie było środków

 4. To po co nam tyle boisk i stadionow jak nie ma pieniedzy na sport po co tyle kasy wpompowano w te boiska a nie bedzie mial kto grac na nic niie maja nawet nie wiedza ile dzialek maja w gminie brawo panie Jakubiak czekamy na audyt chociaz ktos jeszcze mysli i pan Lipinski chce dla gminy cos zrobic

  • Nie może być, że w gminie brakuje działek! To jakiś fake news.To co? Ktoś ziemię do kieszeni schował. Przecież ziemia to nie pudełko zapałek.

   • Wszystko jest mozliiwe sprzedaz pod stolem jest mozliiwe czy nie kto se zajmuje dzialkami itd.Jak siie chce to sie wszystko zrobi dzialeczkii na wojciecha sprzedaz bez przetargu szlo ze nikt nie wiedzial tylko zainteresowany mozna mozna wszystko jak sie chce

  • Tyle lat taka gmina a ty dalej nic nie rozumiesz. Nie chodzi o to zebh coś naprawiać poprawiać polepszać ulepszać. Nie chodzi o to żeby żyło się wygodniej lepiej łatwiej. Przykład ulicy mogilenskiej. Dobry chodnik został zamieniony na dobry. Zle ulice zostały.
   Jest popyt jest zlecenie. Ktoś coś gdzies ileś ma jakaś firmę ma chętkę na zadanie a ze akurat i układy w gminie to zlecenie dostaje. Ktoś coś gdzie ileś zarabia gmina środki lokuje a ze dalej jest syf i mogiła to już tylko mieszkańców problem 🙂

   • Włodarz, posiada jedną kostkę z „wypustkami” dla „ciemnych” i instaluje ją tam gdzie dzieci przechodzić do szkoły mają. Gdzie kostka na przejściach na alei Szymańskiego czy na Alei Niepodległości – zwłaszcza, że może niewidomy chciałby tam przejść. Niewiem kto baca a kto gazda – Jankowski czy Dereziski. Wiem, że dla pana Dąbka instalowanie jednego krawężnika może mieć poważny problem Klkakrotnie obserwując burmistrzowski AOON ani razu niepoprowadził kaleki przez pasy..

 5. Zwolnić urzędnika i byłby uratowany klub. Zwolnić vice i kilka zbędnych osób i w gminie będzie na pilne inwestycje. Tylko burmistrz jest dobry dla swoich i nikt nie poleci. My mieszkańcy płacimy tylko na utrzymanie kolo adoracji, znajomych miejsc pracy i nic więcej. Budżet Trzemeszna to tylko przejadanie pieniędzy przez pewne osoby bez perspektyw.

 6. Czytaliście Pałuki? Rok temu w urzędzie nie mogli doliczyć się etatów. Po kolejnym audycie wychodzi, że nie zgadza się ilość działek o około 400. Nie 4, 40 a około 400!!! Chętnie bym zapoznał się z całym audytem ale znając transparentność tego urzędu obawiam się, że pewnie będzie on skrzętnie utrzymywany w najgłębszych szufladach, co by nikt nie wiedział jaki tam bezład panuje.
  Ktoś, kto napisał wyżej, żeby zwolnić część urzędników ma rację. Po takim audycie na zbity pysk powinien wylecieć co najmniej kierownik od nieruchomości. Byłby środki na wiele rzeczy potrzebnych a nie utrzymywanie ludzi, którzy tam siedzą od dekad. Na szczęście już niedługo wybory i liczę na to, że mieszkańcy w końcu przejrzą na oczy i pogonią tą całą ekipę.

  • Widzisz Kolego powiązania: USC, burmistrzuniu, OPS, zaprzyjaźniony zakład pogrzebowy, proboszcz, – i pogubione działki. Za ostatniego naczelnika byłoby to niedopomyślenia.

 7. Jest połowa stycznia a tu jałowa dyskusja co dalej z klubem , jeden z założycieli (1978) w grobie się przewraca o przyszłość klubu. Myślę że po nowych wyborach co niektórych panów nie zobaczymy jako radnych kibice to zapamietaja . Co do zawodników na jesień bylo bdobrze jedynie zabrakło tej wisienki na torcie by być liderem wy godnie reprezentowaliscie gminę teraz nie gmina zrobi coś dla was samych wygranych meczy panowie ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM

 8. Plan.
  1. Połączyć MKS ze Zjednoczonymi w jeden klub.
  2. Wprowadzić jedną podstawową zasadę. W klubie grają tylko i wyłącznie mieszkańcy gminy Trzemeszno. Żadnych „importowanych gwiazdeczek”!
  3. Skupić się na kształceniu ducha walki sportowej wśród młodego pokolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj