Strona główna Na sygnale Nowy samochód dla OSP w Trzemżalu

Nowy samochód dla OSP w Trzemżalu

6371
33

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemżalu dojechał dzisiaj fabrycznie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy marki Peugeot Boxer.

Powitanie z udziałem strażaków, mieszkańców i burmistrza Trzemeszna zorganizowano przed budynkiem remizy o godzinie 17. Były race, szampan i przejazd po okolicznych wioskach „na sygnale”.

„Jest to święto strażaków z Trzemżala, którzy naprawdę wiele czasu poświęcili, aby pozyskać nowy wóz. Z pewnością bardzo im się on przyda. Uważam, że to wspólny sukces samorządu – rady, burmistrza – ale także gminnej straży” -komentuje burmistrz K. Dereziński.

Peugeot kosztował 189 tys. zł. Jednostka otrzymała 75% dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego, natomiast reszta środków pochodziła z budżetu Gminy Trzemeszno.

Pojazd posiada silnik o pojemności 2,2L, o mocy 165KM. Na jego wyposażeniu znalazły się m.in. aparaty powietrzne, motopompa, wentylator, agregat wysokociśnieniowy, maszt oświetleniowy, radiotelefony” – mówi naczelnik jednostki, Damian Majchrzak.

OSP w Trzemżalu liczy na chwilę obecną 31 członków.

33 KOMENTARZE

  • Były strażaku czasy się zmieniły. Straż nie tylko gasi wiec zbiornik mały. Czasy cystern minęły. Ochotnikom gratulacje. Niech służy.

   • Niech będzie i mały ale jaką pojemność ma bo to jest ważne o ile nie najważniejsze. Ile litrów ma jak wiesz to powiedz i nie jest to złośliwość z mojej strony. Reszta to gadżety. Mam nadzieję że napęd na wszystkie osie a nie tylko na przód. Pozdrawiam i niech Wam służy.

   • Czasy się zmieniły zgadzam się ale „ogień ” przed wiekami jak i dzisiaj potrzebuje przede wszystkim wody aby go ugasić. Samochodem go nie ugasisz choćby miał najlepsze wyposażenie.

  • Zawsze znajdzie się taki „były strażak”. A to zbiornik na wodę za mały, a to napędu 4×4 brak itd. itp. Jakby dostali ciężki lub nawet średni wóz z napędem 4×4, to byś napisał, że nie mają garażu na taki sprzęt. Pewnie jakby ten wóz trafił do Trzemeszna to by Ci wszystko pasowało. Ja im życzę jak najmniej akcji tym wozem, bo każdy wyjazd to ludzka tragedia.

   • Ale po to jest nowy wóz żeby to wszystko miał i żeby w końcu Trzemżalski wóz podczas akcji nie stał z boku jak w Kamieńcu czy Lubiniu.

  • Zbiornik to chyba tam jest jakiś mały 200 litrowy, więc wystarczy na jakiś malutki pożarek. Po drugie takie jednostki nie działają samodzielnie na pożarach – zawsze dojedzie jakiś wóz z wodą.

 1. Boxer , Ducato czy Jumper wszystko jeden pies. Zachodzi mnie takie pytanie ? Jak do tego wozu 7 strażoków się wpakuje + ten zbiornik wody + ten cały osprzęt z tą całą zabudową to wierzyć mi się nie chce że DMC tego wozu zmieści się w 3,5 Tony a innych chyba brak. Życzę im jak najlepiej, ale czy nie powinni być wzorem razem z resztą pojazdów uprzywilejowanych. Ciekawe co na to ITD, że w takich czasach takie rzeczy widać jeszcze można.

  • Skąd wziąłeś 7 strażaków? Proszę o wyjaśnienie. Do tej pory jeździli w 6 osób Żukiem. Było dofinansowanie na takiego lekkiego to i dostali do 3,5 tony. Mały zbiornik zrekompensują zbiornikiem przenośnym i motopompą/ pompą pływającą. Będą jak dotąd, niezastąpieni na punkcie czerpania wody czy w natarciu do rozdawania wody razem z OSP Kruchowo. Trzemeszno będzie mogło ze spokojem gasić a Oni podziałają na zapleczu. Pozazdrościć mobilności. A Wam znawcy tematu, pożarnictwa i jakości działań życzę spokojnego „wieczoru”. Trolujcie gdzie indziej 😉

 2. Do Ochroniarza: Pytasz skąd wziąłem 7 strażaków. Piszą że mają ich 31. Jeśli chodzi o auto to fotel kierowcy + kanapa na 2 osoby w pierwszym rzędzie a na tyle kanapa z 4 zagłówkami + 4 pasy bezpieczeństwa i tylko takie widziałem w dubel kabinie a widziałem i podejrzewam że i w tym przypadku się nie mylę. Camper na płycie Ducato z 2.2 diesel gotowy do jazdy waży 3900 i w Chorwacji władza wali po 800 euro aż miło.
  do Olka: Mama mi kiedyś powiedziała nie ruszaj gówna bo zacznie śmierdzieć . Także trzymaj się!!!

 3. Czytając tę wypociny to żal mi was brawa dla strażaków i Pana Sławomira Pena bo o ile mnie pamięć nie myli to za jego kadencji padła ta inicjatywa oby tylko ćwiczyli na tym aucie i jeszcze raz gratuluję Ps. Ich pomoc tak jak pomoc jednostki z Kruchowa i innych jednostek z terenu gminy są nie docenione jeszcze raz brawa oby wszystkie jednostki doczekały się sprzętu godnego miary naszych czasów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj