Jakie wynagrodzenie dla burmistrza?

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Od 1 lipca zacznie obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania samorządowców. Zakłada ono obniżenie pensji m. in. wójtom, burmistrzom i prezydentom miast. Na podstawie tego przepisu stracić może również burmistrz Trzemeszna.

Do tej pory Krzysztof Dereziński otrzymywał 9440 złotych brutto, z czego 5200 złotych to była pensja zasadnicza, a pozostała kwota to dodatki (stażowy, funkcyjny, specjalny).

W myśl rozporządzenia jego wynagrodzenie zasadnicze może wynosić maksymalnie 4700 złotych, czyli o 500 złotych brutto mniej. Automatycznie zmniejszy się też dodatek stażowy o 100 złotych.

Samorządowcy wielu gmin nie zgadzają się jednak z narzuconym odgórnie ograniczaniem pensji swoich włodarzy. Podejmując nowe uchwały próbują rekompensować utratę uposażenia zasadniczego podwyższeniem dodatków.

Podobne rozwiązanie planowane jest w naszej gminie. Do Rady Miejskiej wpłynął projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Trzemeszna, podpisany przez zastępcę burmistrza Dariusza Jankowskiego.

Projekt zakłada obniżenie pensji zasadniczej i dodatku stażowego stosownie do rozporządzenia. Zakłada jednocześnie podniesienie o 100 złotych dodatku funkcyjnego i o 580 złotych dodatku specjalnego. W tej sytuacji uposażenie burmistrza byłoby minimalnie wyższe (o 80 zł) niż dotychczas i wynosiłoby 9520 złotych brutto. W uzasadnieniu napisano, że wszystkie proponowane składniki nowego wynagrodzenia burmistrza są zgodne z nowym rozporządzeniem.

Jaka będzie decyzja radnych, okaże się na najbliższej sesji 27 czerwca.

20 Komentarze do Jakie wynagrodzenie dla burmistrza?

ogloszenia
 1. Anonim napisał(a):

  80zł to 4 flaszki ☺

 2. Tomasz Didymos napisał(a):

  Dzień dobry,
  proponuję przyznać jeszcze fundusze celowe:
  1) imprezowo/taksówkowy -wszak nie chcemy by Pan Burmistrz zaniedbywał obowiązki reprezentacyjne,czy łamał prawo kierując bez uprawnień)
  2)medalowy-z przeznaczeniem na uzupełnienie kolekcji (dołączą do Inwestora na Medal)
  3)zdrowotny-w celu usunięcia różowej barwy( którą niechybnie powleczone są okulary Pana Burmistrza) skutecznie utrudniającej dostrzeżenie realnych problemów gminy

  Czuwaj !
  TDi

  • Weterynarz napisał(a):

   Ja bym kupił samochód służbowy ztel telewizja i barem i z przychodnia lekarska oraz Inter aby przesyłać zwolnienie.

 3. Anonim napisał(a):

  Niech gmina ma milionowe długi, przecież to kasa niczyja… Jakaś odpowiedzialność?

 4. suweren napisał(a):

  niech za zaoszczedzona kase gmina kupi wilczy bilet Burmistrzowi

 5. Anonim napisał(a):

  Ciekawe czy obecny Burmistrz wygra najbliższe wybory…

 6. Podkarpacie Łańcut napisał(a):

  Jestem BURMISTRZEM mam gosp .W 2017 kupiłem sobie knurka od rolnika z wszej gm, opowiadaniem o samorządzie gminnym byłem zaszokowany.Sprawdzilem wpisy na inf 24 Trzemeszno z niedowierzaniem przeczytałem .Panie Marku prosze o telefon Wypowiedzi na stronie gminy spraw.z komisji sesji rady gminy sa porażające.Czytam na temat spolki ,gdzie był rozsądek tychże radnych .A gdzie był samorząd -sołectwa- to one powinni zarzadac wytłumaczenia od radnych -dlaczego- .Czy rada dokonała wysłuchania kancelarii prawnej dlaczego tresc umowy jest na szkodę Urządu miasta i gminy Trzemeszno .Kto wyraził zgodę na taką tresc umowy -uchwały rady gminy.Gdyz to Pan BURMISTRZ miasta i gminy Trzemeszno musiał zakceptowac.Takie działania mają znaczenie społecznej niegospodarnosci , grozi to art 231 .prosze o kontakt knurka potrzeba .

 7. Pracodawca napisał(a):

  Jaka praca taka placa za co podwyzka chyba za skndal, z woda podatek VAT ,umowę społki remadis, jazda na podwójnym gazie, brak absolutorium 2017 , braķi w pracy ,ogólnie nie ma powodu do podwyższenia uposażenia tylko jest jeden argument, zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy bez odprawy .Panie Darku ja wiem że to nie pana pomysł tylko, tego co sam siebie ocenia , do czego czlowiek może się dopuścić ,strach, co będzie robił w kampanii wyborczej gdy nie będzie WYROKU SĄDU SKAZUJACEGO, APELACJA , ZASKARŻYĆ DO NSA .Nadzieję widze w braku pomocy społecznej.,?8

 8. LUDZIE LUDZIE CO SIE DZIEJE napisał(a):

  ZA TAKA ROBOTE MU PŁACICIE 9,5 TYSIA BRUTTO ?
  CZYSCIE POSZ..LI ???
  WZIAC DZIADA DO GALOPU – BO MYSLI ZE MU SIE NALEZY CZY SIE SPI CZY LEZY 9 KLOCKOW SIE NALEZY A WY SZARPIECIE NA PRODUKCJI ZA 2 KOLA – WSTYD

 9. ja napisał(a):

  Super obniżka +80 zł. Dobrze że żona matematyk, wytłumaczy.

 10. zosia napisał(a):

  No to teraz zobaczymy co zrobi Rada Miejska. Redaktora proszę o informację jaką decyzję podjęto. Z góry dziękuję.

 11. wyborca xxxx napisał(a):

  Wierzę,że się nie zhańbią radni.

 12. Anonim napisał(a):

  A za co dodatek specjalny,za zadłużenie gminy?. […]

 13. Anonim napisał(a):

  Kto zreferuje podwyszke Pan darek czy Pawlak a może sołtys Ostrowitego zapomniałem o milczącym radnym czy przew .kom.rewizyjnej ostatnie poparcie na to wskazuje

 14. Anonim napisał(a):

  Anonim ty masz rację BURMISTRZ podwyszke dla przew osied to przew podw dla BURMISTRZA zobacz jaka pogoda a tak się przekamazaja kto się czubi ten się lubi.

 15. Anonim napisał(a):

  A powinna być zasada,jaka praca taka płaca.Jankowski wystąpił o podwyżkę dla burmistrza bo i jemu się skapnie,to są naczynia połączone najpierw sołtysi póżniej Burmistrz następnie giermek i radni.

 16. Mieskaniec napisał(a):

  Nasza gminną radę można przytoczyć do choroby impoteta dużo chciałby A mało może A co do burmistrza za ten czyn który popełnił jadąc autem w stanie spożycia alkoholu to już nie powinno być smrodu po nim w na terenie UMG

 17. Pij bracie pij na starość torba i kij napisał(a):

  Jak można było podnieś zarobek jak zapomniał pobudowac kotłowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado