Strona główna Polityka Burmistrz zleci audyt zatrudnienia

Burmistrz zleci audyt zatrudnienia

7604
16

Zmniejszenie zatrudnienia w trzemeszeńskim urzędzie zaproponował na ostatniej sesji Rady Miejskiej Kacper Lipiński. Radny dokonał przy tym porównania z sąsiednią gminą Witkowo, która zatrudnia znacznie mniejszą liczbę pracowników.

Pisaliśmy o tym |TUTAJ|. Odpowiedzi na interpelację udzielił burmistrz Krzysztof Dereziński. Cytujemy ją w całości:

„Porównywanie zatrudnienia w samorządach jest możliwe, ale przy specyfice każdej jednostki samorządu terytorialnego może prowadzić do mylnych wniosków. Dziękuję Panu za jednoznaczną, przemyślaną krytykę zarządzania Gminą przez moją osobę. Lubię gdy krytykuje się mnie publicznie, a nie za plecami. Pana interpelację biorę sobie „głęboko do serca”.
Chciałbym poinformować, że po likwidacji Zespołu Obsługi Szkół, Urząd Miejski przejął pracowników ZOSu, a po przejęciu ZSOiZ musiałem zatrudnić kolejną osobę. Po zmianach związanych z restrukturyzacją, a potem likwidacją TPK, Urząd przejął kolejnych 3 pracowników. Łącznie daje to liczbę 11 etatów. To oczywiście przy prostym, nie wnikliwym porównaniu nadal jest niekorzystne dla organu wykonawczego Gminy Trzemeszno.
Aby porównać kwestie proszę przyjrzeć się ilości decyzji w najważniejszych kwestiach. Zgodnie z Pana sugestią zlecę audyt struktury zatrudnienia w Urzędzie Miejskim Trzemeszna”.

_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

16 KOMENTARZE

 1. zwolnic proponujemy tych co nie maja rodziny na stolkach wyzej tych bez powiazan mozna „odstawic” rodziny nie tykac

 2. W gminie wszystko się robi radnych mamy.a od przepompowni od Grochowskiej do przejścia na parkowej tenwiszd z trelinki i chodnik do parkowej nikt nie robi od 45 lat A inne chodniki i ulice kostkę sie kładzie.ps A porządek w Okił stadionu piątkowego i drzewa nie ma komu uporządkować. Proszę radnych by przeszli się j zobaczyli jaki bałagan jest w około stadionu. Piaskowego. Pozdrawiam gminę i radnych .

 3. Spuśćmy zasłonę milczenia nad wypowiedziami tego Pana…………………….. Który dzwon jest najgłośniejszy wszyscy wiemy.

 4. Panie Burmistrzu a czy jeszcze można prosić o jeden audyt w sprawie pana osoby i pana incydentów, które de facto nie licują z powaga urzędu który Pan reprezentuje. Ja jako zwykły obywatel mam ogromne rozterki moralne czy to co miało miejsce jest normalne no i to co dalej trwa.
  Proszę o odpowiedz czy jest możliwość audytu w tym temacie
  dziękuje mieszkaniec

 5. Co to ma wspólnego, że likwidacja zespołu obsługi albo TPK, przecież remondis miał być receptą na to wszystko, odnosimy wrażenie że te argumenty to brak rzeczywistej argumentacji bo zatrudnienie i jego efektywność wiąże się ściśle z efektywnością zarządzania gminą przez burmistrza, czy gmina Witkowo nie ma szkół, ma za to zakład komunalny w pełni kierowany przez gminę, a u nas , jak wygląda to przez pryzmat naszego burmistrza to wszyscy widzimy gołym okiem.Audyt- znów wydawanie pieniędzy i jeszcze przez kogo zrobiony.Wystarczy aby burmistrz z kierownictwem urzędu sam przeanalizował zakresy i rzeczywiste potrzeby, przede wszystkim realne obciążenia poszczególnych stanowisk pracy i podjął stosowne decyzje.Jak wyglada obsługa mieszkańców , już wiele było w tym wypowiedzi i ocen negatywnych że już brak na to sił

 6. Jedno zasadnicze pytanie ? Co Pan robił przez blisko już cztery kadencje skoro potrzebny jest Panu audyt ? Przecież to sa Pańskie i wyłacznie Pańskie kompetencje , kształtowanie struktury i pracy urzędu. Kto za to zapłaci ?

  • Przecież za to wszystko my płacimy, za kompletnie nie przemyślane decyzje, co więcej nie poddane żadnej analizie jakie wywołują skutki.Nalezy przypomnieć kwestie odzyskiwania vatu i płacenia słonych pieniedzy kancelarii która obsługuje gminę , burmistrz na jednej z komisji radnych zapewniał jeszcze z okresu skarbnik Kociemby że jej służby się przeszkolą i sami bedą to robic, a jak było umowa była realizowana przez cały czas, a miala byc rozwiazana.Pan Szapował i P Jatczak jeszcze w kamp[ani wyborczej w 2014 r huczeli i opisywali na tym forum że to niegospodarność burmistrza i co z tego, dzsiaj nie ma na nic pieniędzy ,tylko kredyty i olbrzymi dług a jak dana organizacja np. harcerstwo chce zorganizować jubilleusz swojej działalności to dosłownie rzebrze o każdą złotówkę bo na nic w tej gmninie niema.Audyty i audyty, mozna to sobie w tyłek wsadzić i tyle a burmistrz tylko heja i jakoś to się kręci…. to jest poczucie odpowiedzialności za interes publiczny

 7. Niektórzy tylko by wszystkich zwalniali a później narzekanie jak trzeba poczekać w kolejce żeby załatwić sprawy. Jak się nie mylę to Burmistrza wybiera się w wyborach- a to oznacza, że większość mieszkańców właśnie takiego chciała. W następnych głosujcie inaczej i będzie chyba po problemie:) nie pojawi się nowy problem a później znów nowy problem i ………
  Pozdrawiam MAŁO MIASTECZKOWYCH:)

 8. ja tam moge placic za nieudolne decyzje – stac mnie – ceny uslug podwyzszylem wiec nie ja zaplace tylko inni za mnie. Wykrusza sie emeryci i rencisci bedzie mozna domki taniej kupic z ogrodem – interes sie kreci – dziekuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj