Strona główna Polityka Budżet przyjęty, mniejsza podwyżka za śmieci

Budżet przyjęty, mniejsza podwyżka za śmieci

5324
40

Wprawdzie głównym punktem dzisiejszej sesji Rady Miejskiej miało być uchwalenie budżetu na 2021 rok, to jednak obrady zdominował temat wysokości opłat za odbiór odpadów. To zrozumiałe, bowiem dochody z opłat mieszkańców muszą być wkalkulowane w budżecie samorządu.

Radni nie chcieli zgodzić się na podwyżkę zaproponowaną przez burmistrza – z 20 na 27 zł. W trakcie obrad Benedykt Nitka zaproponował wzrost opłaty o 3 zł, a Tadeusz Pawlak o 5 zł. W trakcie gorączkowej i dość chaotycznej dyskusji T. Pawlak wycofał swój wniosek, a ostatecznie przegłosowano propozycję przewodniczącego. Przeciwni byli Renata Buzała, Marcin Jakubiak, Kacper Lipiński, Tadeusz Pawlak, Dominik Woźniak. Od marca zapłacimy więc za odbiór śmieci 23 zł od osoby.

Sama uchwała budżetowa nie wywołała większych dyskusji. Tydzień temu, w trakcie obrad połączonych komisji jedyny wniosek złożył Kacper Lipiński. Zaproponował zmniejszenie budżetu Ośrodka Sportu i Rekreacji o 100.000 zł i przeznaczenie tych środków na modernizację ulic Działkowej i Krańcowej. Radny uzasadnił to znacznie mniejszą liczbą imprez sportowych, co jest skutkiem obostrzeń związanych z pandemią oraz koniecznością szukania oszczędności w budżecie gminy. Propozycja ta została zaakceptowana przez wszystkich obecnych na obradach.

Dzisiaj za przyjęciem budżetu zagłosowało 12 radnych, przeciw byli – K. Lipiński, R. Buzała, T. Pawlak.

Bardziej szczegółowe zapisy przyjęte w tegorocznym budżecie trzemeszeńskiego samorządu przedstawimy w najbliższym czasie.

40 KOMENTARZE

 1. ale no jak to na OSiR koniec zamawiania Sushi bedzie i innych dan z Pietraka? przykrecili kurek ojj nieladnie trza bedzie zacisnac pasa

 2. Mam pytanie do radnych, tą drogą (dobra jak każda inna i proszę nie udawać, że tu nie zaglądajcie): kiedy zabierzecie się za tykającą bombę ekologiczną, czyli rozjeżdżane motocyklami składowisko azbestu w Pasiece? To ostatni moment zanim w suche i wietrzne dni wiosny/lata zacznie się wywieranie azbestu spod uszkodzonej warstwy ziemii. To, że wśród społeczeństwa naszego mnoży się zidiociałe chamstwo, nie oznacza, że nic z tym robić nie trzeba! To naprawdę ostatni dzwonek.

  • A kiedy sie wezma za ten smrod W rudkach jest chlodno a smierdzi z daleka a co dopiero jak przyjdzie cieplo gril za darmo co oni tam przywoza ze tak je..e

   • Już kiedyś, pod artykułem na jakiś inny temat, ty lub ktoś inny zadawał to pytanie. Widocznie niedoczytałęś odpowiedzi.

    Lewandowski był na miejscu, poptrzył, firma przedstawiła odpowiednie kwity, wsystko jest zgodnie z prawem. Sprawa ZAMKNIĘTA, AMEN.

 3. Panie redaktorze to nie był chaos tylko żałosny spektakl z p.Nitką w roli głównej. Sesja ma jakąś powagę a to co się odbyło to nawet trudno komentować. Transmisje pokazują całą mizerę i strach się bać co dalej ? Obejrzyjcie sobie radni i burmistrz na spokojnie Wasze występy.

  • Wypada tylko się zgodzić z tą wypowiedzią. Po raz kolejny pan Nitka pokazał, że się zupełnie nie nadaje na przewodniczącego rady. Ciągłe wtrącanie się w wypowiedzi radnych i nie tylko, oraz te jego zmiany zdań na dany temat to dramat. A dziś to już chyba sam siebie przebił, złożył propozycję podwyżki, potem ją wycofał, a za chwilę „wycofał wycofanie swojego wniosku”.
   Po co oglądać kabarety jak mamy nasze obrady rady miejskiej 🤦‍♂️🤦‍♂️.

 4. Czy użyte w tytule słowa „mniejsza podwyżka” redaktor wymyślił sam czy też zostały mu grzecznie acz stanowczo narzucone i wymuszone przez kogoś, żeby zakamuflować i zmniejszyć emocjonalny opór wobec podwyżki? To też jest stara technika manipulacyjna: postraszyć najpierw głupie pospólstwo podwyżką o 7 zł a później łaskawie podwyższyć „tylko” o 3. Żeby głupi lud cieszył się, że zabrano mu mniej miż można było. Gdy idę do szefa po podwyżkę o 500 zł (co już mnie zadowali) to myślę sobie tak: zażądam 1000, oczywiście na 1000 się nie zgodzi ale będzie margines na negocjację i może wytarguję 500. Szef będzie myśleć, że spełnił moją prośbę w połowie podczas gdy ja będe w duszy śmiać się z niego, że dał się zrobić w hoooja i spełnił moją prośbę w 100%.

  • Skąd ten wyssany z palca zarzut? Z całym szacunkiem, ale żeby zebrać śmieci trzeba wyjechać pustym samochodem, a w Lulkowie za każdym razem wystawiane są kwity wagowe; nie jeżdżą pustymi, a raczej przeładowanymi śmieciami autami

   • Nie chodzi o kwity ale kazdy transport kosztuje zadne auto nie jezdzi na wode dolozyc boki i zaladowac wiecej za jednym kursem i tyle w temacie wtedy bedziemy placic 20 zl

 5. Działkowa i Krańcowa mają kostkę. Co z innymi ulicami i brakiem chodników gdzie ich w ogóle nie ma ? Tam ruch jest marginalny nie poprawi to bezpieczeństwa Tak jak chodniki na głòwnych ulicach, ich braku.

 6. Pan przewodniczący Nitka jeszcze kilka dni temu prezentował stanowisko że dopuki nie otrzyma rzeczywistej kalkulacji świadczenia usługi odbioru i transportu odpadów do Lulkowa ze strony remondisu i burmistrz nie wyegzekwuje jej otrzymania to nie ma mowy o podwyżce i ten punkt bedzie zdjęty z porządku obrad sesji.A co się stało na dzisiejszej sesji – proponuje podwyzkę bo dokonał analizy jak inne gminy podwyższają to mam być argumentacja ? Panie Nitka co to jest za argument ,żaden , co nas do cholery obchodzą inni, czy oni mają tak blisko jak my do lulkowa, czy transport i koszty tego nie powinny wpływać.Co podwyżka to ta sama gadka, gdzie jest rzeczowa analiza finansowa, co z czego wynika, p.Jankowski jak zwykle kilka ogólników na okrągło.Panie Nitka coraz bardziej rozczarowujesz swoją postawą jako przewodniczący , czy choć o drobinę konsekwencji ciebie nie stać, zawodzisz w wielu innych sprawach, wystarczy odsłuchać kilka sesji to możemy się przekonać.Zapowiedzi bujne a jak ma dojść do konkretów i realnego wyegzekwowania działań ze strony burmistrza to niemoc i jak czasami słyszymy twoją argumentacji to tylko…………. !!

 7. Podwyżka ok zgadzam się ale na wioskach powinny być wywożone odpady co najmniej 2 razy w miesiącu a raz później się wszyscy dziwią dlaczego ludzie pala śmieci

  • Zgadzam się! Wywóz raz w miesiącu to jakas kpina. Chyba,że ktoś jest przekonany, że jak pojedzie 1/miesiąc to bedzie mniej śmieci niż przy wywozie 2/miesiąc 🙂

 8. Macie kolejne cacko wybudowane z środków unijnych a teraz płaćcie 🙂 myśleliście ze unia tylko daje czas się obudzić. Unia zrobi z nas chińczyków pracujących dla zagranicznych koncernów za miskę ryżu. Oburzenie wielkie ze podwyżki musza płacić. Płaćcie.

 9. Nitka nie chciał robić podwyżki (po którejś tam zmianie zdania), ale na pytanie Jankowskiego skąd wziąć pieniądze na dopłacanie do wywozu wypalił: to pana problem! I tak jest ze wszystkimi decyzjami pana Nitki, pod publiczke, żeby ludzie gadali, że ten Nitka taki dobry. A za chwilę bedzie krzyczał, że nie ma kasy na inwestycje, bo trzeba do śmieci dopłacać. Ekonomista z niego jakich mało.

  • Ma pani racje co to za ekonomisci ja to szkole ledwo ukończyłem, podstawowa. Znam się na wszystkim. Ekonomi polityce medycynie najlepiej bo wiem ze szczepionka to g….. Nie powiem tego naukowcom bo niech sami myślą jakby myśleli to by wiedzieli. Tak. Jestem spec od wszystkiego i wiem wszystko nawet jak nie wiem bo się znam na wszystkim. Wszyscy kłamią was nie wiedza nic a ja wiem. Pozdrawiam koleżankę wyzej widać razem chodziliśmy do szkoły i jesteśmy podobni do siebie.

  • Jesli wszyscy beda placic za smieci i beda miec umowy na wywoz to nie trzeba bedzie doplacac przez gmine ale trzeba chciec i dupy ruszyc i wszystkich sprawdzic

 10. I proszę Pan Dereziński chciał 27 zł za śmieci żeby Niemiec więcej zarobił czy my nie możemy mieć coś polskiego tylko Niemcom sprzedawać dawać zarobić wyburzyli całą Polske w podczas 2 wojny światowej a teraz Niemcom sie sprzedaje to co Polskie brawo nasze produkty wyprodukowane w Polsce trafiają na zachodni rynek żeby Niemiec miał tańsze Produkty a do Polski trafiają produkty zagraniczne żeby Polak miał drożej i zachodnie Kraje zarabiali.

  • Dokładnie tak jest. Polak sprzedaje dla własnych korzyści. Obudzisz się niedługo w Dojcze na terenach Polskich. Smutne, za ten kraj ginęli ludzie. A wy lekka ręka sprzedajecie Polskę za dotacje unijne które nam wyjdą d…. Wielka Brytanie tak unia zeszmacila ze już podziękowała jej. Kraj to kraj. Kultura obyczaje. A nie rządze najbogatszych krajów.

 11. Co wszyscy co tak psiocza. Co roku są podwyżki a wy nagle jesteście zdziwieni ze jest podwyżka za śmieci? Podwyżka to nie jest decyzja pracowników gminy. Odbiorca śmieci mówi macie płacić drożej i płacicie. Proste. Budujecie monopolistę, brak konkurencji, dziwicie się potem ze macie podwyżki za śmieci? Bądźcie dorośli. Za rok tez będą podwyżki za śmieci, kolejne. Takie są konsekwencje decyzji podjętych wcześniej.
  Mielibyśmy konkurencje, możliwość wyboru, firmy konkurencje, to miałoby się wybor. Dziś tego wyboru nie ma. Chcieliście uni to nie psioczcie, tylko radujcie się.

  • Do tego dodać trzeba jeszcze rosnące z roku na rok ilości generowanych śmieci. Konsumpcjonizm bez hamulców, głupota, bezmyślność, aż pewnego dnia utoniemy w śmieciach, chyba, że wpierw ceny (nie tylko za śnięci wywóz) wzrosną tak bardzo, że ludzie będą oglądać każdą złotówkę sto razy z każdej strony nim kupią coś rzeczywiście potrzebnego i trwałego.

  • Kto głosował za tym aby zamknąć składowisko odpadów w m. Święte powinien z własnej kasy zwrócić wzrost kosztów za śmieci wszystkim mieszkancom. Nauczyli by się szybko podejmować mądre decyzje.

  • Co racja to racja trzeba być konsekwentnym wybieracie rządzących a potem płacz zastanówcie się skąd te podwyżki z czego wynikają zamiast obrzucać błotem innych

 12. Panie Przewodniczący „wycofuję wniosek, który wycofałem” i teraz zgodnie z logiką wycofał go Pan dwa razy i pytanie co Wy w ogóle przegłosowaliście ? Moim skromnym zdaniem powinno być „przywracam wniosek, który wycofałem”. Pytanie za 100 punktów ? Po ile w takim razie są śmieci jak glosowaliście coś czego nie ma ?

  • Panie czepiasz sie pan, kaska plynie, lape wgore sie podniesie pan Włefista, szeFc, listowy i inkasent na czele w powiecie – gratuluje w gminie zyje sie lepiej dziurawe miasto z problemami w oczyszczalni sciekow, brudnymi jeziorami, kopciuchami w ktorych pali sie smeci, skladowkiskiem azbestu ktore sie rozjezdza a wiatry to po biednych ludziach rozniosa za chwile, problemu Swietego wysypiska, o opiece zdrwotnej nie wspomne, brak wiedzy co z dzialkami gminnymi ze ludzie se kukurydze sieja, i mozn atak wymieniac do wieczora cos sie nam udalo oprocz skwerów i wycinki drzew ?????/ aaa udalo sie pozamykac Liceum z tradycjami Brawa !!!

  • Ludzie kochani, ocknijta siem! Tosz to logika swojska, czymeszyńska – Dyzio burmiszczem po raz kolejny i kolejny i kolejny, co niektóre postacie radnymi po raz kolejny i kolejny i kolejny, a miasto i gmina degrengolada degrengolady degrengolady… Siem krencom diety, pensyje, wszysko siem zgadza, pasuje i tyle wew temacie logiki. Zienkujem.

  • I potem ci sami niemcy jeżdżą po autostradowych parkingach i wyrzucają tam swoje śmieci. Bo w tych opłatach mają limit ile śmieci mogą „wyprodukować”.

 13. Taki los nam zgotowali byli radni i burmistrz sprzedając 40 procent udziałów , tym samym mamy prezesów w Trzemesznie i jeszcze kasę przekazujemy wyżej jak było pisane na tym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj