Strona główna Różne Zwiększy się ruch pociągów

Zwiększy się ruch pociągów

1048
11

Od najbliższej niedzieli nastąpią istotne zmiany w rozkładzie jazdy PKP. W związku z remontem linii kolejowej na odcinku Poznań – Konin, pociągi z Poznania do Warszawy kierowane będą objazdem do Inowrocławia, a następnie w kierunku Zduńskiej Woli.

Dla mieszkańców naszej gminy oznacza to możliwość skorzystania z bezpośredniego połączenia do stolicy, ponieważ pociągi będą zatrzymywały się w Gnieźnie. PKP Intercity zdecydowało się obniżyć ceny biletów o 10%. Zakończenie remontu planowane jest na połowę 2019 roku.

Ze zmianami mogą się też wiązać pewne uciążliwości. Spodziewać się należy częściej zamkniętych przejazdów kolejowych. Przybędzie bowiem 12 nowych par pociągów osobowych.

Zapytaliśmy także o ruch składów towarowych. Jak nas poinformowano w PKP Cargo S.A., zdecydowana większość pociągów towarowych będzie kierowana objazdem przez Jarocin, Kalisz i Zduńską Wolę.

Przez odcinek Poznań – Inowrocław będą prowadzone 2 pociągi według rocznego rozkładu jazdy oraz pociągi IRJ w ramach wolnej przepustowości linii kolejowych. Szacujemy że ogólna liczba uruchamianych pociągów po tej linii będzie zdecydowanie mniejsza niż przez Zduńską Wolę” – informuje Jacek Wnukowski z biura prasowego PKP Cargo S.A.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

11 KOMENTARZE

  • Można jechać przez Witkowo. Ewentualnie przez Jastrzębowo, ale „łapiesz” się w Niewolnie na przejeździe. Dla nas kierowców to będzie trudne, a szczególnie jak ktoś dojeżdża do pracy.

 1. Teraz jak się jakiś baran dróżnik trafi a taki jest ,to się stoi do świateł aż się nie chce myśleć co to będzie zobaczymy

  • Na trasie „15” – przejazd Wymysłowo już dawno nie ma dróżników!!!! Na przejeździe Rudki też nie! Tam są automaty i nawet dyżurny ruchu PKP nic z tym nie jest w stanie zrobić!!! Wiem, bo kilkakrotnie rozmawiałem o dziwnym zachowaniu „szlabanów” na Wymysłowie i na Rudkach – to działa bez ludzi, którzy obsługują stację!!!!!!
   I tu nasuwa się pytanie – czy w tak wzmożonym ruchu to wszystko będzie działało tak jak powinno???!!!
   Dojeżdżam do pracy i chciałbym dotrzeć na czas do pracy i wrócić mając też czas na relaks! Pozdrawiam wszystkich którzy przemieszczają się tą trasą!!!!!
   Może trzeba będzie przesiąść się na PKP?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj